0 542 799 13 13

Evde Pire Var Ne Yapmalıyım

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

İnsanların en fazla mağdur olduğu haşerelerden en başta gelenidir pireler. Pireler hakkında sorulanlardan biri de Evde Pire Var Ne Yapmalıyım? şeklinde yoğun bilgi talebinde bulunan insanlar bireysel pire mücadelesi ile baş edilemeyeceğini anlayınca pire ilaçlama yaptırmanın en doğru çözüm olacağını anlamaktadır. Pire ilaçları bireysel olarak kullanılamayacak kadar etkili olup pire ile doğal mücadele yapmak ise imkansızdır.

Pire ile mücadele edilirken bu zararlı kan emici haşerelerin zor ölen yapıda olduğu iyi anlaşılmalı evde pire var ise mutlaka pire ilaçlama şirketleri ile görüşerek ilaçlama talebinde bulunulmalıdır. Özellikle evinde besledikleri kedi, köpek gibi evcil hayvan sahiplerinin yaz dönemlerinde karşılaştıkları en büyük olumsuzlukların başında, evde pire görülmesi gelir. Bunun nedeni pireler kan emen asalak böcekler olduğu için kan emmek ve yaşamak için tüylü bir konakçı ya ihtiyaç duyarlar.

Sokak Hayvanlarının Pire Yayması

Kedi ve köpekler bu bakımdan pireler için en ideal evcil hayvanlardır. Evde Pire Var Ne Yapmalıyım diye bizi arayan insanların bilmesi gereken evde pirelenme belirtileri ve pire şikayeti oluşmasının tek nedeni elbette evcil hayvan beslemek olarak algılanmamalıdır. Evde pire görülmesinde farklı nedenleri unutmamak şarttır. Dilerseniz pire bulaşma sebeplerine ve daha sonra çözüm yollarına kısaca değinelim.

Evde pire neden olur? Kediler doğum esnasında doğumun şiddeti ile bir tür vücut sıvısı salgılamaktadır. Çok kimse pirelerin üremesi hakkında bilgi sahibi olmadığı için bu bilgi çok az bilinmektedir. Kedinin salgıladığı bu sıvı temizlenmezse kuruyarak o mekanda pireye dönüşür ve kısa zaman içinde ciddi pire şikayetleri ile karşılaşılır. Konutlarda ve evlerde oluşan pireler sıçrayarak hayvanın üzerine yapışır ve hem eve giriş için hemde piresiz mekanlarda yayılması kendine bir çok etkili bir taşıyıcı bulmuş olur.

Kedi Piresi Eve Nereden Gelir?

Evimde beslediğim kedi ve köpek benzeri evcil hayvanım yok ama yine de evimde pire var. Pire eve nereden gelir diyorsanız, muhtemelen bahçe katları gibi kedilerin kolaylıkla içeri girebileceği bir yerde oturmanızdan ya da evinize gelirken pirelerin yuva yaparak üredikleri bölgelerden geçerken siz farkında olmadan üzerinize pire bulaşması sonucu evinize pire taşımanızdan kaynaklanır. Örneğin kediler yavru yapmak için otopark gibi kuytu ve karanlık bölgeleri tercih eder.

Ev yada iş yeri otoparkında doğum yapmış bir kedi sayesinde oluşmuş pireler, siz oradan geçerken yada hayvan sevgisi ile kedileri sizin yada çocuklarınızın sevmesi veya beslemesi esnasında kolaylıkla paçanıza sıçrayarak farkına varılmadan evlere gelirler. Evde yumurta bırakıp hızla üreme yoluna giderler. Unutmayın, esas taşıyıcı her zaman tüylü hayvanlar olup, insanlar pireleri dolaylı da olsa hayvanlardan bulaştırıp evlere pire bulaşmasında kurbanlar olur.

Pirelere Karşı Erken Müdahale

Pirelerin imhası için önlemler. Pirelerin evde görülmesi ile hemen bir pire ilaçlama servisi aranarak gerekli bilgi ve hizmet talebinde bulunulmalıdır. Yaz dönemlerinde çok yoğun pire ve böcek şikayeti ile deneyimli ilaçlama firmaları çok yoğun çalışır. Aynı günde gelme çoğu zaman mümkün olmaz. Bu durumda hemen evinizi elektrik süpürgesi ile süpürün ve üzerinizdeki kıyafetleri değişip ıslak suya basmayı unutmayın. Bu pirelerin her tarafa dağılıp yumurta bırakmasını önleyecektir.

Pire ilaçları yakıcı özellikte olmalı aranılan pire ilaçlama firması pireler ile mücadelede bilgili olmalıdır. Evde pire var ne yapmalıyım diyenler bu yazı doğrultusunda gerekli adımları atıp bir an önce pire ile mücadele için böcek ilaçlama yaptırmalı seçtikleri ekip ise deneyimli olmalıdır. Unutmayın pireler yumurta bırakıp hızla ürer ve asıl sorun pire yavruları ile pire pupası çok daha zor ölürler. Astek böcek ilaçlama olarak pirelerin imhasında özel pire ilaçları ve pire ilaçlama yöntemleri kullanarak yüksek çözüm sağlıyoruz.

Pire İlaçlarının Doğru Seçimi

Pirelerin yok edilmesi için kullanılan ilaçlama şekli kadar pirelere etkili özel pire ilaçlarının seçimi de çok büyük bir etkendir. Gelişi güzel ilaçlama nasıl sorunu ortadan kaldırmada işe yaramaz ise etkisiz ve yanlış pire ilacı mücadelenin başarısız olmasına sebep olur. Kokusuz ilaçların genel anlamda pire mücadelesinde tam olarak yeterli olduğu ne yazık ki söylenemez. Ancak kokulu ilaç elde etmek için karışım ilaçlar tarım ilacı olmamalıdır.

Pirenin direnci pek çok böceğe oranla daha yüksektir. Gerek üredikleri ortamların yapısı gerekse oldukça dayanıklı vücut yapısına sahip olmaları pirelere karşı özenli ve hassas davranmayı zorunlu kılar. Evdeki pirelerden kurtulmak için destek alacağınız ilaçlama firmasını çok iyi seçmeniz gerekir. Çoğu firma her böcek türüne karşı garantili ilaçlama servisi verdiğini belirtir. Ancak pireler için garantili pire ilaçlama çokta akla yatkın değildir.

Pire İçin Profesyonel İlaçlama Şarttır

Pirelerin en fazla üremeye başladığı dönemler yaz ayları olduğu için pireler ile mücadele sıcak havalarda çok daha fazla yoğunluk kazanır. Pirenin üreme zamanı çok daha hızlı yayılma yaşandığı için şikayet doruk noktasına erişir. Pire yumurtası ve yavru pupaları önlemek yetişkin pireden çok daha zorlu bir iştir. Yani pirelerin yavruları ve yumurtalarına etki edecek özellikte kaliteli ve ani etkili ilaçlar tercih etmek gerekir.

Pirelerin sert kabuksu yapıları onlar ile mücadeleyi zorlaştırır. Özellikle yanlış kullanılan böcek ilaçları ve yetersiz uygulama neticesinde pireler ölmez ve kısa zamanda yumurtadan çıkanlar ürer. Ayrıca parke araları, duvar çatlakları ve dip bölgelere yumurtalarını bırkamaları onların tam olarak tek ilaçlama ile önlenmesinin zor olduğunu gösterir. Pireler ile mücadele hem zor, hemde çok kapsamlı olmak zorundadır.

Pireleri Yok Etmek Zordur

Evi pirelerden temizlemek için sıradan ilaçlar kesinlikle yeterli olmaz. Kokusuz pire ilacı aşırı pire istilası yaşanan meklanlarda istenilen sonucu vermeyecektir. Pirelerin kökünü kazımak için mutlaka karışım ilaçlar kullanılmalıdır. İstanbul pire ilaçlama şirketleri arasında en iyi ilaç ve yöntemleri kullanan ilaçlama ekiplerimiz daima en iyi sonucu elde etmek için çaba gösterir. Pirelerden bulaşan hastalılar ise işin tehlikeli boyutudur.

Kedi piresi olarak tabir edilen hayvan pireleri en fazla şikayete neden olan türlerdir. Doğum yapan kedi, hayvan leşi, sokak hayvanları, köpekler gibi çeşitli etkenler hayvan pirelerinin insanlara musallat olmasında başlıca nedenlerdir. Pire ilaçlama şirketleri mutlaka bilinçli ve uzman eleman çalıştırmak zorundadır. Evimde Pire Var Nasıl Kurtulurum? diyorsanız iyi düşünüp doğru ilaçlama firmasından servis almanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir