0 530 667 01 19

Evdeki Hamam Böceği Isırır Mı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Evdeki Hamam Böceği Isırır Mı? özellikle evinde küçük çocuğu olan annelerin en büyük korkusu çocuklarının böcekler tarafından ısırılmasıdır. Sağlık konusunda zarar görmeleri düşüncesi bile tedirgin olmalarına yeter. Kimi zaman banyo ve mutfakta görülen hamam böcekleri ısırır mı? sorusuna elbette verilecek yanıt ısırmazlar olacaktır. Pek ısırma gibi bir özelliği olmayan zararlı hamam böcekleri ancak üzerine yatılması ve tehlikeye maruz kalmaları halinde panikle ani hareket ettiği için tahrişe neden olabilir.

İnsan vücudunda kaşınmalar ve böceklerin kabuğunun batması nedeniyle ısırılma hissi verebilir. Bu daha çok küçük çocuklar ve yatalak hastalarda karşılaşılan bir durum olma özelliğine sahiptir. Sağlıklı ve normal insanlardan böyle bir şikayet görülmemiştir. Tehlike anında hamam böcekleri ısırır mı? gibi bir düşünceye hiç gerek olmayıp aslında son derece uysaldırlar. Hamam böcekleri her şeyi tükettikleri için ve lağım kanallarında yaşayıp buralardan evlerdeki yiyecek ve kullanılan mutfak eşyalarının arasında dolaştığı için sevilmez.

Geldikleri bölgeler en pis ortam olma özelliğine sahiptir. Doğal olarak evde hijyen açısından hiçte hoşa gidecek bir yapıları yoktur. Çöplük ve lağımlardan ayaklarına bulaşan pis ve mikroplu kalıntıları yiyecek içeceklere bulaştırdıkları için oldukça pis bir özelliğe sahiptirler. Hamam böceği ile mücadele pis ve bakteri saçan yapıları nedeni ile çok önemlidir. İnsanlara mantar, astım, bronşit benzeri rahatsızlık yaşatma riskleri son derece zararlıdır. Evde mutlaka ilaçlama yaptırmak gerekir.

Hamam Böceklerinin Zararları

Doğal yaşam alanlarında kaldıkları süre içinde tüm haşerelerde olduğu gibi hamam böcekleri de insanlar için aslında oldukça önemli bir görev üstlenir. Adeta doğada çöp öğütücü bir vazifeyle görevlidirler. Hamam böcekleri zehirli bir böcek çeşidi değildir. Isırılma ve sokulma gibi olumsuzluk düşünmek gereksiz bir düşüncedir. Gündüzleri ve zamanın 4 te 3 ünü uyuyarak geçiren hamam böceği türleri sadece yiyecek aramak ve beslenmek için ortalıkta dolaşırlar. Bu nedenle geceleri görünürler.

Gündüzleri dinlenmeye çekilen hamam böceği geceleri insanlar yattığı zaman karanlıkta ortaya çıkarak etrafta yiyecek ararlar. Hamam böceği kesinlikle direkt olarak insanlara saldıran yada ısıran bir tür değildir. Ancak zararlı ve pistirler buda onların itici ve iğrenilen bir böcek olmasına yeter. Lağımlarda ve pis bölgelerde yaşayan kalorifer böcekleri ile hamam böcekleri insanların gıdaları üzerinde dolaşarak dışkı ve salyalarını bıraktıkları için sağlık açısından oldukça fazla risk içerirler.

Isıran böcekler olmamalarına rağmen çok aşırı üredikleri zaman yatalak hastalar ve bebeklerin cildinde dolaşarak kaşınma ve tahrişlere neden olabilirler. Gıda işletmeleri ve üretim tesislerinde sıkça görülen hamam böceklerinden kurtulmak için mutlaka ilaçlama yaptırılmalıdır. Atlas Türk ilaçlama ekibi hamam böceği imha konusunda oldukça bilinçli bir ekip olup Evdeki hamam böceği  Isırır Mı? diye tereddüt etmenize gerek olmayıp yaptıracağınız kaliteli bir ilaçlama ile bu böceklerden kurtulmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir