0 530 667 01 19

Evdeki Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Evlere giren hamam böcekleri nasıl yok edilir? bu soruya elbette pek çok insan yanıt arar. İlaçlama yaz aylarında hamam böceği türleri için çok sık yapılmaktadır. Evin mutfak kısmı yoğunluklu olmak üzere hemen her odada karşımıza çıktığı zaman insan psikolojik olarak sinirlenir ve böceklerin neden olduğu sorunlar yüzünden huzursuzluk yaşamaya başlar. Özellikle titiz ev hanımlarına uykusuz geceler yaşatırlar.

Evdeki Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir? kısaca bu konuda pratik önlemler alınabilir mi bundan bahsetmek yerinde olacaktır. Hamam böceklerinin yok edilmesi için öncelikle evde hamam böceği ilaçlama yaptırmak şarttır. Ancak ilaçlamadan sonra böcek girişlerini önlemek için bazı tedbirler alınmalıdır. Eve böceklerin girebileceği muhtemel yerler su giderleri, havalandırma yerler ve kapı altları olarak dikkat çekicidir.

Hamam Böceği İlaçları Nasıl Kullanılır?

  • Böceklerin dış alandan evlere girişini önlemek için bina çevresinde ilaçlama yaptırmak şarttır.
  • Açık alanlarda kokulu yada kokusuz ilaçlar yüzeylere püskürtme şeklinde uygulanabilir. Ayrıca bina duvarları da girişlere karlı yerden bir metre kadar ilaçlanmalıdır.
  • Sıvı böcek ilaçları belirli oranda su kullanılarak inceltilir ve böceklerin yuvalarına, geçiş yollarına uygulanır.
  • Jel böcek yemleri uygun miktarda doğru bölgelere mercimek tanesi iriliğinde uygulanır.
  • Hamam böceği ilacı tablet yeni başlayan şikayetlere çözüm sağlamasına karşın ilerleyen aşamalarda işe yaramaz.
  • Asit borik ve ev yapımı hamam böceği ilacı ancak kısmi çözüm sunmaktadır. Hamam böcekleri ile mücadele için profesyonel destek gerekir.

Mutfaktaki hamam böceklerinin önlenmesi için, mutfak dolaplarının arkaları, buzdolabı motor bölümü ve tezgah altı gibi yerler potansiyel böcek barınma alanlarıdır. Bu bölgelerde üreyen böcekler hem nemli ve sıcak olması nedeni ile hem de kolay gizlenip yavrulama bakımından bu bölgeleri tercih ederler. Yumurta içindeki hamam böcekleri nasıl yok edilir diye sorular sıkça sorulmaktadır.

Aslında sıvı böcek ilaçları böcek yumurtalarına işlemediği için bu oldukça sıkıntılı bir durumdur ve temizlenmesi gereken zeminlerle alakalı bir konudur. Böceklerin yumurtaları duvar içleri, kapı dipleri, dolap arkası, parkelerin altları ve beyaz eşyaların iç bölgeleridir. Yapılan ilaçlama büyük oranda böcekleri öldürür. Ancak yumurtadan çıkan böceklere karşı ikinci bir ilaçlama yaptırmak çok daha kesin çözüm sağlar.

Temiz Ortamlarda Hamam Böceği Olur Mu?

Hamam böcekleri pis yüzeyler ve çöp bulunan yerlerde çok daha fazla görülür. Hamam böceği nasıl yok edilir diye bilgi edinmek isteyen kişilerden çoğunun gözden kaçırdığı aslında bu böceklerin pis ortamları ve yağlı tortular birikmiş mutfak eşyaları ve tezgahlarını çok sevdiklerini bilmeleri gerekir. Elbette temiz daire ve mutfakta böcek olmaz diye bir garanti yoktur ancak temiz mekana oranla bakımsız ve kirli mekanlar çok daha fazla böcek yoğunluğuna sahiptir.

Yavru hamam böcekleri nasıl yok edilir? bu sorunun cevabı direkt olarak temizlik ile alakalı olup temizlenmeyen dip ve köşelerdeki böcek pislikleri ve yumurtaları böceklerin çok kısa sürede üremesine ve eve hızlı bir şekilde yayılmalarına olanak sağlamaktadır. Bu bakımdan istilacı hamam böcekleri ile mücadele için çare ararken bu saydığımız nedenleri gözden kaçırmadan bir planlama yapmanız gerekir.

Evde hem ilaçlama yaptırmak, hem de olası böcek girişlerini tutarak temiz ve ferah bir ortam sağlayıp olası böcek sorunlarını önlemek çok daha kolay olacaktır. Hamam böceği ilaçlama önemli bir ilaçlama türü olup profesyonel hizmet alınması zorunludur. Tek bir böceğin bile önemsenmemesi ileride evi böceklere teslim etmenize yol açar. Böcekler ile mücadele çok erken başlarsa sonuçta o kadar kalıcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir