0 542 799 13 13

Evdeki Pireler Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Pireleri yok etmek sanıldığı kadar kolay bir uygulama değildir. Evdeki Pireler Nasıl Yok Edilir? pire istilası yaşanan mekanlarda eve yerleşen pireler genellikle eşyalar arasındadır. Halılar, kilimler, evcil hayvanlar, mobilyalar ve yatak içinde fazlaca görülür. İlaçlama ile pireleri yok etmenin en etkili şekli, kapalı alanlarda sisleme yöntem kullanarak pire ilaçlanma yapılarak yaşam alanlarındaki pirelerin yok edilmesidir.

Evin tamamına yayılmadan pireleri kısmen önlemenin diğer bir şekli, özellikle de halılar, perdeler asıl önemlisi de evcil hayvanların yattığı kumaş içeren mobilyaları temizlemektir. Evdeki pireleri yok etmek ve pire istilası şikayetinden kurtulmak için yapılacak pire mücadelesi, pirelerin yaşam döngüsünün tüm aşamalarını kapsayarak yapılması gerekir.

Pire nüfusunun sadece %10’u yani asıl yetişkin pireler evcil hayvanınızın üzerinde bulunur. Diğer geriye kalan kısmı ise evin içi başta olmak üzere döşemeler, nevresimler ve yaşanan mekanın diğer kısımlarında bulunur. Pire yumurtaları, pire larvaları, pire pupası ve az miktarda yetişkin, pire geri kalan %90’ ını oluşturduğu için insanları ciddi oranda rahatsız ederler.

Pirelerin bu yoğunluğunun bulunduğu bölgeleri göz ardı edip bireysel olarak çaba harcamak, evinizdeki pireleri yok etmekten çok, pire sorununun devam etmesine yol açar. Kısa zaman içinde daha da kötüleşip tüm mekana yayılmalarına sebep olacaktır. Bu nedenle profesyonel pire ilaçlaması almak pire nasıl yok edilir sorusuna kesin çözüm olacaktır.

Pireler Nasıl Önlenir?

Evdeki pireleri yok etmek kadar apartman ve apartman bahçesinde pire istilasına maruz kalan kısımlarda pire ilaçlaması yaptırarak pirelerin görüldüğü tüm alanlarda tedbir almak şarttır. Kısmi çözüm arayışları ve yarım yamalak pire ile mücadele yapmaya kalkışmak boşa zaman kaybı yaşamaktır. Pirelerin giderek çoğalmasına neden olmaktan öteye geçemez.

Erişkin pireler dahil, yumurtaları, larva ve pupaları başta olmak üzere evcil hayvanların konakladığı bölgeler ve pire yaşamına elverişli alanlar ciddi bir ilaçlamaya maruz kalmalıdır. Evdeki Pireler Nasıl Yok Edilir? sorusuna yanıt arayan ve birden fazla pire ilaçlama servisi alıp kurtulamadığından dertlidir. Pireler ile mücadele yaptırmasına karşın tam olarak kurtulamayan insanların yaptığı en büyük yanlışlardan biri ilaçlamanın tüm pireleri içermesi gerektiğini unutmamaktır.

Pirenin yok edilmesi için başta pire yumurtalarının kazınması, larva ve pupaların ortaya çıkarılması ve mekandaki yetişkin pirelerin yok edilmesi titiz bir pire ilaçlama yaparak mümkündür. Yeni başlayan pire şikayetleri için daha fark edilir edilmez, elektrikli süpürge ile döşemelerin ve mobilyaların temizlenmesi önemlidir. Etrafa yeni dağılmaya başlayan az sayıdaki pirenin eve yerleşmeden kontrol altına alınarak tüm odalara dağılmasını tam olarak önlemese bile hayli yavaşlatır.

Ancak süpürgede atılabilir toz torbası olmalı temizlenen pirelerin yerlerine tekrar geri dönmelerini engellemek için ev süpürüldükten sonra makinedeki toz torbası çıkarılıp bir poşete ağzı bağlanarak konulmalı ve bekletmeden atılmalıdır. Pire mücadelesinde erken önlem almak oldukça önemlidir. Pire Nasıl Anlaşılır? Şüphesiz pire mücadelesinde erken pire sorununu fark etmek büyük önem taşır.

Evdeki Pire Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle bahçe ve otoparktan geçerken buralarda dolaşan kedi ve köpek gibi hayvanların neden olduğu pire çeşitleri üzerinize sıçrayıp evinize gelmiş olabilir. Evde siyah zıplayan böcekler görüyorsanız, oturduğunuz zaman ayak ve vücudunuzda kaşınma görülüyorsa pirelenme başlamıştır. Vücudunuzda bir şeylerin hareket ettiğini hissedip ciddi rahatsız olmaya başlamışsanız evde büyük olasılık ile pire şikayeti başlamıştır.

Bu durumda zaman kaybetmeden pire ilaçlama servisleri ile görüşerek en etkili pire mücadele şeklini yaptırmanız gerekir. Pire istilası profesyonel pire ilaçlamasını zorunlu kılacağı için kendi çabanızla pirelerden kurtulmak pek mümkün olmaz. Yeni bulaşmada halınızı pirelerden uzak tutmak en önemli önceliktir.

Pireleri yok etme konusunda değişik ilaçlama şekilleri bulunmaktadır. Başta gelen sisleme uygulaması ve profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılan etkili pire ilaçlama yöntemleri donanımlı ekipler tarafından bilinçli bir biçimde uygulanır. Pire nasıl yok edilir? konusu önemli bir konu olup insanların yaşamını doğrudan etkileyen pire şikayetleri geç kalındığı zaman çok ciddi huzursuzluk nedeni olmaktadır.

Böcek ilaçlama yaptırmadan önce evcil hayvanınızı, ve çocuklarınızı dışarı çıkarın. Ayrıca ortamdaki yiyeceklerin ağızlarını sıkıca kapatmayı unutmayın. Evdeki pire nasıl temizlenir diyorsanız kaliteli bir ilaçlama yaptırmanız kaçınılmazdır. Bu yazımızda Evdeki Pireler Nasıl Yok Edilir? pirelerden nasıl kurtulunur kısaca değinmeye çalıştık. Tüm pire şikayetlerinizde Astek ilaçlamayı arayarak yaşadığınız pire sorunlarına kalıcı çözüm alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir