0 530 667 01 19

Eve Tahtakuruları Nereden Gelir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Eve tahtakuruları Nereden Gelir? geceleri insanları ısıran ve ciltlerinde kızarıklıklar, kabarmalar ve şişmelere sebep olan böcek türüdür. Böcek ilaçlama yapılan haşereler içinde pire zararlısı, sivri sinek ve tahta kuruları en fazla rahatsızlık veren haşere türleri olup hem insanlara acı verir hem de hastalık virüsü bulaştırıp sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olurlar. Otellerde ve iş yerlerinde görülen tahta kuruları nereden gelir? diyorsanız bilmeniz gereken buralar sürekli insan girişi yaşanan yerler olduğudur.

Otel ve konaklama tesisleri sürekli müşterilerin geldiği ve çok sık değiştiği yerlerdir. Bu gibi yerlerin sürekli temiz tutulması ve özellikle otellerin periyodik olarak tahta kurusu ilaçlama işleminden geçirilmesi gerekir. Buna karşın yine de görülen tahta kuruları gerek dışarıdan bu alanlara getirilen eşyalar ve giysiler yolu ile gerek insanların üzerindeki elbiselerin dikiş aralarında gelerek yerleşir. Bir kaç tahta kurusu girmesi ile kısa sürede yayılır ve ortamları işgal ederler.

Evlerde ise durum biraz daha farklıdır. Genelde dış kaynaklı bir sorun olan tahta kurusu çatı katlarında oturanların evine çatıdaki kuşlar yolu ile gelebilir. Ayrıca misafir ve dışarıdan alınan eşyalar ile girmesi de sıkça görülen bir durumdur. İkinci el eşyalarda bu soruna çok daha fazla rastlamak mümkündür. Misafirliğe gidilen bir evde bile üzerinize bulaşan bir böcek evde yumurta bırakarak kısa sürede evinizde sıkıntıya yol açar. Bu böcekler sinsice yayıldığı için ancak üredikten sonra anlaşılır.

Tahta Kurusu Nasıl Oluşur

Apartman ve evlerde görülen ısıran böcekler olarak ta bilinen tahta kurusu evlere gelen misafirler üzerinde, yeni alınan bir eşya arasında ve çeşitli kuş ve benzeri hayvanların çatı aralarına yuva yapması nedeni ile vücutlarında gelip buralara sıçrayarak evlere girer ve hiç bir neden görülmezken bir anda tahta kurusu şikayetlerine sebep olabilir. Daha çok yaz dönemlerinde bu şikayetler yaşanır.

Tahta kuruları nereden gelir? sorusuna verilebilecek çok farklı cevaplar olmasına karşın ana sebepleri bu saydığımız olumsuzluklardır. Eve tahtakuruları nereden gelir? diyorsanız bu yazımızı okuyup tahta kurularına karşı gerekli önlemler konusunda daha bilinçli davranabilirsiniz. Zor ölen haşereler olan tahta kurusu için evde tahta kurusu mücadele hizmeti kapsamında etkili bir böcek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Tahta kuruları kan emerek beslenen ve insanları özellikle de çocuk ve hassas tenli kişileri ısırıp ciddi sorunlar çıkarır.

Çok çeşitli nedenler ile eve giren tahta kurusunu imha etmek oldukça zordur. Tahta kurusu ilaçlama firmaları genel olarak kokulu tahta kurusu ilaçları ile bu haşereleri önlemeye çalışır. Ancak seçilen ilaçlar kadar tahta kurusu ilaçlama yöntemleri bu böceklerden kurtulmada belirleyici olur. profesyonel tahta kurusu mücadele hizmeti almak tahta kuruları ile mücadelede en doğru çözüm şeklidir. Unutmayın böcek ilaçlama doğru firma seçimi ile istenilen etkiye ulaşılmasını sağlar. Tahta Kuruları Neden Zor Ölür? merak ediyorsanız çok kolay gizlenir ve uzun süre beslenmeden hayatta kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir