0 542 799 13 13

Fare İlacı Ve Zehri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Fare İlacı Ve Zehri kemirgen fare çeşitlerinin önlenmesinden en önemli araçtır. Fare ilaçlama haşere kontrol kapsamında sıvı ilaçlar ile yapılmadığı için katı özellikli fare zehri kullanılarak yapılmaktadır. Fare zehri değişik formlarda olup farelerin yemesini tetikleyecek özellikte üretilmiştir. Fareler ile mücadelede kullanılan fare ilaçları açık alanlar ve kapalı mekanlarda istasyon içinde ve istasyon olmadan mekanın durumu ve fare şikayetinin boyutuna göre değişir. Fare İlacı Ve fare Zehri seçiminde ilaçlama firmaları kaliteli ve piyasada etkinliği kanıtlanmış fare zehirleri kullanır.

Fareler lağım kanalları, toprak zeminler, çatı araları, apartman bodrum ve sığınakları ve odunluk gibi bölgelerde fare çeşitleri çok sık karşılaşılan bir durumdur. Fabrika ve tekstil firmalarında farelerden kaynaklanan maddi zararlar ciddi boyutlara ulaştığı zaman insanlar çok zor durumda kalır. Farelerin yok edilmesi için bilinçli yöntemler ve doğru uygulamalar büyük önem taşır. Fare ilacı farelerin geçiş yollarına uygun aralıklar halinde ve uygun bölgelere yeterli miktarda uygulanırsa başarı sağlanır.

Fare Zehiri sadece farelerin bulunduğu alanlara gelişi güzel bırakılmakla fareler yok edilemez. Fareler koku alma duyuları son derece hassas canlılar olup insan tenini kolayca hisseder. Ayrıca fare ilaçları ani öldürücü özellikte olduğu zaman ölen fareyi görüp onu koklayarak yediği gıda yada maddenin kokusunu tanıyan diğer fareler o farenin tükettiği zehirli fare ilacına yaklaşmaz. Bu durumda yapılan fare mücadelesi başarıya ulaşamaz. Fare İlacı özellik olarak yavaş öldüren bir etkiye sahip olmalıdır. Fare zehri seçiminde fare pastası, fare yemi, fare bloğu ve diğer fare öldürücü ilaçlar ile yöntemler tercih edilir.

Fare zehirleri bilinçli olarak seçilmeli ve fare ilaçlarını uygulayan ekip fareler hakkında çok deneyimli olmak zorundadır. Böcek ilaçları ve haşere öldürücü ilaçlar fareleri imha etmek için asla başarılı olamaz. Fare ilaçlama özel fare ilaçları ve istasyon yöntemi içinde kullanılacak fare kontrol ilaçları ile farelere karşı ilaçlama yapılır. Astek ilaçlama farelerin ev ve iş yerlerinden uzak tutularak içerideki farelerin imha edilmesi için bilinçli olarak fare kontrol hizmeti verir.

Farelerin Yapısı Ve Zararları Nelerdir?

İnsanlardan sonra zeka ve üstün duyuları ile en başarılı şekilde her türlü ortama uyum sağlayan memeli canlılar olan fare çeşitleri ile mücadele oldukça zordur. Farelerin koku alma duyuları oldukça hassas ve ileri seviyede olduğu için gıdaları çok kolay bulur ve engel tanımadan hemen her yere girip beslenmesini sağlar. Fareler çok hızlı üreyen canlı türleri olup, dişi fareler yılda ortalama 7 kez ve her defasında 9 -12 arası yavru yaparlar. Tünel kazma, kemirme, tırmanma ve yüzmede inanılmaz derecede maharetli olurlar.

Fareler kurşun kalem çapındaki bir delikten kulağa imkansız gibi gelse de geçebilmektedir. Diğer bölgelere bu şekilde sızarak maddi kayıplara sebep olmaktadır. Fareler çok güçlü dişlere ve uzun bir kuyruk yapısına sahiptir. Farenin ayak yapısı tırmanmak ve kazmak için özel olarak donanımlıdır. Farelerin değişik türleri yaşamaktadır. Dikenli fare, lağım faresi, tarla faresi, ağaç faresi, fındık faresi, bunlardan sadece bir kaçı olarak sayılabilir.

Fare İlacı Ve Zehri ev ve iş yerlerine giren farelerin önlenerek, maddi kayıpların yanı sıra tehlikeli hastalıklar taşımasını ortadan kaldırmak için uygulanır. Fare türleri besinlerden yerken yada arasında dolaşırken salya ve dışkılarını bu gıdalara ve kullanılan eşyalara bulaştırıp insan sağlığını tehdit ederler. Fare gece aktif olan bir zararlı olduğu için, aç kalan bir fare insan uyurken insanların kulak, burun, ayak ve parmaklarını kemirme potansiyeli taşıyan zararlı bir memeli hayvandır. Farelerin tükürük bezlerinin ve fare çişinin uyuşturucu özeliği olduğu bilinmektedir.

Eski nesillerde fareler ile mücadelenin teknolojik fare zehri kullanılmadığı dönemlerde farelerin bulaştırdığı hastalıklardan çok sayıda insan hayatını kaybetmiştir. Bu tehlikeli hastalıklardan önde gelenleri Tifüs, veba, verem, kuduz, humma, bağırsak hastalıkları ve çeşitli alerjik olumsuzluklar olarak farelerden insanlara bulaştırılmaktadır. Fare ilacı kullanılarak tüm bu olumsuz etkilerin fareler tarafından insanlara yönelmesi önlenebilir. Fare Zehri kullanılarak farelerin yok edilmesi uzmanlık gerektirir.

Fare İlaçları Nasıl Uygulanır?

Fare ilaçları farelerin yaşadığı ortama ve farenin çeşidine göre değişik uygulama şekilleri ile yapılmaktadır. Fare ilaçlaması farelerin kemirme ve zaafı olduğu ürünler kullanılarak uzman bir fare ilaçlama ekibi tarafından yapılmalıdır. Farenin bulunduğu ortama fare istasyonları uygun aralıklar halinde ve doğru yerlere içinde yeterli fare zehri konularak insanların ulaşması zor yerlere titizlikle uygulanır.

Fare Neden Isırır?

Fare ısırığı çok fazla yaşanmasa da aç kaldıkları zaman insanlar uykuda iken hassas organlarını yemeleri yaşanan bir durumdur. Normal şartlarda farenin İnsanlara saldırması söz konusu değildir. Ancak sıkıştırılan fare saldırgan olabilir. Eve giren fare yiyecek bulamaması durumunda insanlar uyurken özellikle bebek ve çocukların yumuşak dokusu olan kulak, burun ve ağız gibi organlarını kemirme riski taşırlar.

Fare Hastalığı Nasıl Bulaşır?

Farelerden insana hastalık bulaşması direkt yada tükettikleri gıdalar yolu ile bulaşmaktadır. Fare ısırması bulaşıcı hastalık riski taşıdığı gibi, insanların tükettiği gıda ve besinleri yerken salya ve dışkısını bırakarak insanların bu besinleri tüketmesi yolu ile hastalık bulaşması yaşanır. Farelerden kurtulmanın en etkili çözümü profesyonel fare ilacı ve uygulama şekli ile mümkündür. Bireysel fare çözümleri çok işe yaramadığı için maddi kayıptan başka işe yaramaz

Fare İlaçlama Nerelerde Yapılır?

Fare ilaçlama teknikleri farenin yaşadığı alana ve farelerin çeşidine göre değişir. Fare ile mücadelede sağlık bakanlığı onaylı, ve üst seviyede imha yeteneğine sahip kaliteli ilaçlar kullanılmalıdır. Fare ilaçlaması yapılan bazı yerler depo, gıda tesisi, fabrika, apartman, tekstil atölyesi ve benzeri işletme yada mekanlarda fare istasyonları kurularak en etkili fare ilacı ile yapılmalıdır. Kullanılan fare zehirleri pelet, fare zehri, yada mum blok gibi etkili fare ilacı kullanılarak fare ilaçlaması yapılır.

Fare Kış Ayında Neden Daha Fazla Sorun Olur?

Fareler yaşam alanlarımızda sonbahar ve kış mevsimlerinde yaz mevsimine göre çok daha fazla girerler. Fareler yazın dışarıda çok kolay yiyecek buldukları için kapalı mekanlara daha az yönelirler. Sonbahar mevsimi ile ürünlerin hasatı bitince dışarıda yiyecek kalmamasından dolayı evlere yönelir. İşletme ve binalarda insanların gıda maddelerine geniş çaplı zararlar verirler.

Fare Kapanı Ve yapışkan İstasyon Kadar Etkili Mi?

Fare kapanı fare için kullanılan çok eski ve basit bir çözüm olduğu için günümüzde çok kullanılmamaktadır. fare kapanı ve fare yapışkanı ile farelerden kurtulma yada fare ile etkili bir mücadele çok zordur. Fareye yemli tuzak kurulur ve farenin o yeme gelmesi beklenir. Ancak farelerin kokuya duyarlı olması ve zeki hayvanlar olmaları farelerin bu yeme çok nadir yaklaşmasına yol açar. Fare istasyonları ve fareyi üzerine çeken fare ilaçları ev ve iş yerlerinde daha kolay ve etkili bir şekilde çözüm alınmaktadır.

Fareler Ne Yer Eve Nereden Girer?

Fare dış ortamdan buldukları küçük boşluklar ve lağım kanallarını sıkça kullanıp evlerin içine girer. Evin bodrum, çatı ve kuytu kısımlarında yuva yapar hızla üreyerek git gide sayılarını artırırlar. Fareler evin yumuşak bölgelerinden delik açarak içeri girer ve mutfak başta olmak üzere odalarda yuvalanır. Fareler besin olarak çok geniş bir beslenme seçeneğine sahip olduğu için çikolata, şekerli gıda, peynir, et ve daha pek çok şeyi yerler. Hem otçul hem de etçil oldukları için farelerin evde beslenmesi için her türlü imkan mevcuttur.

Fareler Evcil Hayvanlara zarar Verir Mi?

Fareler insanlara ve hayvanlara bir çok hastalık bulaştığı için mekanlarda beslenen evcil hayvanların besinlerini tüketerek hastalık bulaştırabilir. Evde beslenen kuşları ve akvaryumdaki balıkları fırsatını buldukları zaman yakalayıp yemeleri söz konusu olabilmektedir.

Fare ilaçlama Sonrası Hemen Ölür Mü?

Fare ilaçlama istasyon içine fare ilacı yerleştirilerek yapıldıktan sonra farelerin kısa bir süre yemi yemesi beklenir. Fareler yemini yedikten sonra hemen ölmezler. Fare İlacı Ve Fare Zehri yendikten sonra fare çok susayacağı için acil su içme ihtiyacı hisseder. Daha sonra yuvasına gider ancak hemen ölmez. Fare istasyonları , fare ilacı ile uygulandıktan sonra istasyondaki deliklerden içeri girip kolayca fare zehri yiyen fare bu yemleri sağa sola dağıtmadan tüketir. 3 gün ile 7 gün içinde fare ölümleri gerçekleşir.

Fare Isırması Sonrası Hangi Önlem Alınmalı?

Fareler insanı ısırdığı zaman yada sıkıştırıldığı ve tırmaladığı zaman, bir sağlık kuruluşuna gitmesi çok önemlidir. farede bulunan zararlı virüs ve bakteriler insanlar için ciddi risktir. Aksi takdirde fareden insana ölümcül olarak virüs bulaşması ölümlere sebep olabilir. Veba, kuduz, tifüs ve şap hastalıkları insanı öldürme kapasitesine sahip önemli ölümcül risklerdir.

Fare İlaçlama Kime Yaptırılır?

Fare ilaçları kesinlikle sağlık bakanlığı onaylı ve çok kaliteli fare zehri olmalıdır. Aksi takdirde ilaçlama yapılan mekanda yapılan mücadele başarılı olmaz. Amatör ve bilinçsiz kişiler size ve çevrenizdeki diğer canlılara yaptıkları yanlış uygulama ve almadıkları önlem nedeni ile zarar verebilirler. Bu yazımızda Fare İlacı Ve Fare Zehri hakkında bilgi verip fareler hakkında kısaca değindik. Astek fare ilaçlama firması yaşadığınız tüm fare şikayetlerinde profesyonel çözümler sunmaktadır. Evdeki Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir