0 542 799 13 13

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? bireysel olmaktan çok akademik eğitimli böcek ilaçlama firmaları denetiminde yapılmalıdır. Amatör yöntemlerden uzak durularak ilaçlama hizmeti verilmelidir. Bilindiği gibi bazı fareler saldırgan oldukları gibi tehlikeli kemirgen türü olup kokuya son derece duyarlı zeki hayvanlardır.

Logarlar ve kanalizasyon kanallarında meydana gelen fare şikayetlerinde fare ilaçlama belediye ekiplerince düzenli olarak yemleme yapılmalıdır. Birden fazla türe sahip olan fareler, yaşadığımız pek çok alanda dönem, dönem karşımıza çıkabilmektedir. Fare türleri konutlara tırmanarak, iç mekanlara girer tükettiğimiz her türlü besin ve gıdalar fareler için hedeftir

Fare İlaçlamasında Nelere Dikkat Edilmeli

  • Fare ilaçları kaliteli ve birinci sınıf ilaçlar arasından seçilmelidir.
  • Farelerin geçtiği yollara ve gizlendikleri fare yuvalarına yakın bölgelere yemler ve istasyonlar konmalıdır.
  • Fare istasyonu belirli aralıklar şeklinde doğru bölgelere uygulanmalıdır.
  • Yemlere kesinlikle çıplak elle dokunmamak gerektiği için eldiven kullanılmalıdır.
  • Fare yemleri farelerin kemirme iç güdüsünü tetiklemek için üretilmiştir. Bu nedenle sabırlı davranmak şarttır.
  • Dış alanlarda farelerin yuvalarına ve logarlara fare ilaçları uygun miktarda bırakılmalıdır.

İşletme ve konutlarda ortaya çıkan kemirgenlerin imhası için Fare İlaçlama büyük önem taşımaktadır. Kemirici zararlılar arasında bulunan bu hayvanlar için doğru mücadele şekli uygulamak şarttır. Farelerin yok edilmesine yönelik fare ilaçlaması nasıl yapılır? iyi bilmek gerekir. Fare ilaçlama şekilleri gerek mum fare bloğu, gerek fare istasyonu ve fare pastası kullanılarak yapılır.

Farelerin konutlardan arındırılması bilinçli bir uygulama sonrası sağlanır. Fare İlaçlama uygulamalarımız, açık ve kapalı tüm alanlara yönelik olarak başarı ile yapılmaktadır. Farelerin yoğun olarak görüldüğü ve yuvalandığı tüm bölgelere profesyonel ve doğru fare ilaçlama yöntemlerimiz ile başarılı bir biçimde müdahalede bulunarak sizleri farelerin zararlarından kurtarıyoruz.

Fareler İle Bilinçli Mücadelenin Önemi

Fareler ile mücadele teli fare ilaçları kullanılarak bilinçli bir biçimde uzman fare ilaçlama ekipleri tarafından yapılmalıdır. Bireysel olarak yapılan fare ilaçlaması sonuç vermediği gibi, boşa zaman kaybı demektir. Apartmanlara giren zararlı fare ve sıçanlar hızlı bir şekilde üreyerek ciddi maddi kayıplara neden olurlar. İnsan sağlığını tehlikeye atan zararlı fare türlerinden kurtulmak bireysel olarak mümkün olmaz.

Bunun için zaman geçirmeden profesyonel fare ilaçlama hizmeti alınması hem farelerin zararlarını önleme hemde ekonomik kayıplar yaşamamanız için de oldukça faydalıdır. Böcek İlaçlama firmaları hem haşerelere karşı hemde yaşam alanlarında uzman kişilerce yapılmalıdır. Korku yada ciddi zararlara yol açan farelerin imhası için profesyonel teknikler kullanarak ekonomik fare ilaçlama fiyatları ile zararlı mücadele hizmeti vermektedir.

Fare İlaçlamada Doğru Firma Seçimi 

Fare İlaçlama Şirketleri ile anlaşma yapıp fare ilaçlama hizmeti almadan önce firma güvenilirliğini, kullandıkları yöntemleri ve ne denli işlerinde başarılı olduklarını test etmeniz oldukça önemlidir. İlaçlama konusunda yeteri kadar bilinçli olmayan ekipler sizi zarara uğratır. Bilinçsiz bir firma ile çalışmanız durumunda böceklerden kurtulamadığınız gibi maddi zarara uğrarsınız.

Haşere ilaçlama ve kemirgen mücadelesi donanımlı işinde uzman firmalar tarafından yapılması hem problemlerin çözümü hem de mağdur olmamanız için büyük önem taşır. Yukarıda sayılan şartlar müşterinin korunması ve kaliteli bir ilaçlama yapılması için profesyonellik gerekir. Ne yazık ki mağdur edilen pek çok müşteri, sadece maddi kaygı için çaba harcar.

Fare İle Mücadele Nasıl Olmalıdır?

Fare mücadelesi gerek eğitimli elemanlar, gerek en kaliteli fare ilaçları kullanılarak yapılması zorunlu bir hizmet şeklidir. Teçhizat, ilaçlama aparatları, bilinçli eleman, zararlı türlerinin anatomik yapısı ve üreme alanlarına yönelik uygulamanın doğru uygulanması farelerin imha edilmesinde şarttır.

Öte yandan binalar ve büyük işletmelerde görülen diğer farelere oranla daha zararlı ve çok daha kemirici yapıya sahip olan tehlikeli lağım faresi farelerin zararları arasında en çok şikayet sebebi oluşturan iri bir fare çeşididir. Farelerden bulaşan hastalıklar, veba ve verem gibi ciddi risklere sebep olmakta farelerden kurtulmak için alınacak profesyonel bir ilaçlama ile bu hastalıklardan kurtulmada büyük önem taşımaktadır.

Fare İstasyonu Ne İşe Yarar?

Bazı insanlar fare istasyonları ile ilgili sürecin çok daha farklı bir işlevi olduğunu sandığı için bu konuda ciddi merak içindedir. Fare istasyonu kutu şeklinde bir plastik kap olup üzerinde kapak ve bu kapağın kolay açılmaması için kilit aparatı mevcuttur. İlaçlama zehirlenmelerine sebep olmadan farelerin kontrol altına alınması için yem ve zehirlerin etrafa dağılmaması ek bir güvenlik işlevi görür.

Kurulan istasyon içinde farelerin sevdiği ve kemirme iç güdülerini tetikleyen çekici özellikte fare zehri konularak farelerin bu fare ilaçlarını tüketmesi amaçlanmaktadır. Fare zehirleri kemirgenlere hoş gelen kokular yayarak, fare ve kemirgen türlerini kendisine çeker. Fare istasyonları sadece fare türlerine karşı tamamıyla hedef odaklı olarak tasarlanmıştır.

Fare İlaçları Ve İstasyon Ne İçin Tasarlanmıştır?

İstasyon içine giren farelerin zehirle temas edip, daha kolay tüketmesi için geliştirilmiştir. Buradan ayrıldıktan sonra fare ilaçları içindeki özellik sayesinde su içmeleri kamçılar. Vücuda yayılan zehrin etkisi ile ölmeleri kolaylaşmaktadır. Modern Fare İlaçlama Yöntemi sayesinde mekanlarınız daha sağlıklı ve güvenli biçimde farelerin zararlarından arındırılmaktadır.

Fare yemi şayet hemen tüketen fareleri öldürmek için üretilmiş olsaydı diğer fareler yemlere yaklaşmazdı. Bilindiği gibi fareler oldukça şüpheci ve çekingen zararlılardır. Ölen fareyi koklar ve ne yediğini hemen anlayacağı için diğer fareleri öldürmek mümkün olmazdı. Fare ilaçlaması uzmanlık ister. Atlas Türk İlaçlama Bu konuda son derece birikimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir