0 542 799 13 13

Fare İlaçlama Yöntemleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

İşletme ve konutlarda ortaya çıkan kemirgenlerin imhası için Fare İlaçlama Yöntemleri büyük önem taşımaktadır. Kemirici zararlılar arasında bulunan bu hayvanlar için doğru mücadele şekli uygulamak şarttır. Farelerin yok edilmesine yönelik fare ilaçlaması nasıl yapılır? fare ilaçlama şekilleri gerek mum fare bloğu, gerek fare istasyonu ve fare pastası kullanılarak farelerin konutlardan arındırılması bilinçli bir uygulama sonrası sağlanır. Fare İlaçlama uygulamalarımız, açık ve kapalı tüm alanlara yönelik olarak başarı ile yapılmaktadır.

Farelerin yoğun olarak görüldüğü ve yuvalandığı tüm bölgelere profesyonel ve doğru fare ilaçlama yöntemlerimiz ile başarılı bir biçimde müdahalede bulunarak sizleri farelerin zararlarından kurtarıyoruz. Fare İle mücadele, bireysel olmaktan çok akademik eğitimli böcek ilaçlama firmaları denetiminde yapılmalı, amatör yöntemlerden uzak durularak ilaçlama yapılmalıdır. Bilindiği gibi bazı fareler saldırgan oldukları gibi tehlikeli kemirgen kokuya son derece duyarlı zeki hayvanlardır.

Logarlar ve kanalizasyon kanallarında meydana gelen fare şikayetlerinde fare ilaçlama belediye ekiplerince düzenli olarak yemleme yapılmalıdır. Birden fazla türe sahip olan fareler, yaşadığımız pek çok alanda dönem, dönem karşımıza çıkabilmektedir. Fare türleri konutlara tırmanarak, oyuklar açarak ve boruları kemirip iç mekanlara girerek tükettiğimiz her türlü besin ve gıdalar fareler için hedeftir.

Fareler ile mücadele teli fare ilaçları kullanılarak bilinçli bir biçimde uzman fare ilaçlama ekipleri tarafından yapılmalıdır. Bireysel olarak yapılan fare ilaçlaması sonuç vermediği gibi, boşa zaman kaybı nedeni ile ev ve apartmanlara giren zararlı fare ve sıçanlar hızlı bir şekilde üreyerek ciddi maddi kayıplara neden olurlar. İnsan sağlığını tehlikeye atan zararlı fare türlerinden kurtulmak için zaman geçirmeden profesyonel fare ilaçlama hizmeti alınması hem farelerin zararlarını önleme hemde ekonomik kayıplar yaşamamanız için de oldukça faydalıdır.

Fare İlaçlamada Doğru Firma Seçimi 

Fare İlaçlama Şirketleri ile anlaşma yapıp fare ilaçlama hizmeti almadan önce firma güvenilirliğini, kullandıkları yöntemleri ve ne denli işlerinde başarılı olduklarını test etmeniz oldukça önemlidir. İlaçlama konusunda yeteri kadar bilinçli olmayan sadece söz üreterek vara yoka garanti verip işini iyi yapmayan bir firma ile çalışmanız durumunda böceklerden kurtulamadığınız gibi maddi zarara uğrarsınız.

Haşere ilaçlama ve kemirgen mücadelesi donanımlı işinde uzman firmalar tarafından yapılması hem problemlerin çözümü hemde mağdur olmamanız için büyük önem taşır. Peki ama ilaçlama yaptırmadan önce firma güvenirliği nasıl anlaşılır? Fareler ile mücadelede en önemli aşamalardan biri de güvenilir olduğu kadar profesyonel bir ilaçlama firması ile çalışmaktır.

İlaçlama servisinin güvenirliğini anlamak için, sitesindeki bilgiler, kullandığı ilaçların özellikleri, ilaçlama ile ilgili sorulara verilen doğru yanıtlar belirleyici özelliklerin başında gelmektedir. Ayrıca tavsiye yolu ile alınan fare ilaçlama hizmeti ve böcek ilaçlama servisi çok daha sağlıklı çözüm sunar.

Fare İlaçlama Firmalarında Aranılacak Özellikler:

  • Sağlık Bakanlığı onaylı hizmet sunmalıdır.
  • Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilen etkili ilaçlar kullanmalıdır. 
  • İlaçlama personelleri uzman ve eğitimli kalifiye ilaçlama konusunda tam hakimiyet sahibi olmalıdır.
  • İlaçlama Yapılacak mekanda, insan ve çevre sağlığı gözetilerek haşere türüne özel uygulama yapmalı. 
  • Gerektiğinde ilaçlama yaptığı alanlarda referans gösterebilmelidir.  
  • Haftanın 7 günü ilaçlama servisi veren taahhüt ettiği şartlara riayet eden bir firma olmalıdır.                                                                                                     

Yukarıda sayılan şartlar müşterinin korunması ve kaliteli bir ilaçlama yapılması için belirleyici nedenler olsa bile asıl olan böcek ilaçlama şirketlerinin maddi kazanç odaklı olmaktan çok öncelik olarak müşteri memnuniyeti ilkesine bağlı olarak fare ilaçlama ve haşere ilaçlama hizmeti sunmalıdır.

Ne yazık ki mağdur edilen pek çok müşteri, ruhsatlı ve kurumsal yapıda hizmet veren ekipler tarafından özensiz ve gerçek dışı vaatler ile yanlış yönlendirilip ciddi maddi kayıplar yaşamaktadır. Profesyonel Fare İlaçlama Firmaları insanları gereksiz bilgiler ile yanlış yönlendirme yapmaktan öte en güzel hizmeti nasıl sunarım diye sürekli kendini yenileyen arge çalışmalarına önem veren ekiplerdir.

Fare İle Mücadele Nasıl Olmalıdır?

Fare mücadelesi gerek eğitimli elemanlar, gerek en kaliteli fare ilaçları kullanılarak yapılması zorunlu bir hizmet şeklidir. Teçhizat, ilaçlama aparatları, bilinçli eleman, zararlı türlerinin anatomik yapısı ve üreme alanlarına yönelik uygulamanın doğru uygulanması farelerin imha edilmesinde şarttır. Tüm bu saydığımız şartların yetersiz olması satılan ucuz yada sahte fare ilaçlarının kullanımı fare ile mücadele için asla olumlu sonuç alınamayacağı anlamına gelir. Fare türleri, kendi aralarında farklı boy ve renklere sahiptir.

Tavan arasında sıkça görülen çatı faresi, daha küçük yapılı olan ev faresi yada diğer adı ile fındık faresi evlerde sıkça karşınıza çıkan fare zararlısıdır. Öte yandan binalar ve büyük işletmelerde görülen diğer farelere oranla daha zararlı ve çok daha kemirici yapıya sahip olan tehlikeli lağım faresi farelerin zararları arasında en çok şikayet sebebi oluşturan iri bir fare çeşididir. Farelerden bulaşan hastalıklar, veba ve verem gibi ciddi risklere sebep olmakta farelerden kurtulmak için alınacak profesyonel bir ilaçlama ile bu hastalıklardan kurtulmada büyük önem taşımaktadır.

Farelerden bulaşan hastalıklar, fareler ile mücadele için ne denli önem verilmesi gerektiğini açıkça göstermektedir. Fare İlaçlama ve haşere ilaçlama hizmeti almak istediğiniz zaman Astek ilaçlama gsm numarası ile 7 gün 24 saat ulaşarak gerekli bilgi ve ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Farelerin üremesini önlemek için farelerin görüldüğü mekanlarda zaman kaybetmeden istasyon ve fare yemleme yöntemleri ile ilaçlama yaptırmanız gerekir.

Fare İstasyonu Ne İşe Yarar?

Bazı insanlar fare istasyonlerı ile ilgili sürecin çok daha farklı bir işlevi olduğunu sandığı için bu konuda ciddi merak içindedir. Fare istasyonu kutu şeklinde bir plastik kap olup üzerinde kapak ve bu kapağın kolay açılmaması için kilit aparatı mevcuttur. Fare istasyonu ilaçlama türü olmayıp fare zehri, fare, pastası yada mum blok gibi fare ilaçlarının fareler tarafından daha kolay tüketilmesi ve etrafa dağılmaması için uygulanan sağlıklı bir çözüm yoludur.

Tamamen kemirgenlerin olası insan zehirlenmelerine sebep olmadan farelerin kontrol altına alınması için yem ve zehirlerin etrafa dağılmaması ek bir güvenlik işlevi görür. Kurulan istasyon içinde farelerin sevdiği ve kemirme iç güdülerini tetikleyen çekici özellikte fare zehri konularak farelerin bu fare ilaçlarını tüketmesi amaçlanmaktadır. Fare zehirleri kemirgenlere hoş gelen kokular yayarak, fare ve kemirgen türlerini kendisine çekerek farelerin yemleri tüketmesi ve kısa zaman içinde mekanlardaki fare şikayetlerinin önlenmesi amaçlanmaktadır.

İstasyon içine bırakılan güçlü zehrin başka canlılar tarafından yenmesi olasılığına karşı ortalama 25 cm boyutunda değişik şekillerde plastik kutular içinde uygun aralıklar ve yeterli sayıda mekana yerleştirilerek farelerin imha edilmesi sağlanmaktadır. Fare istasyonları sadece fare türlerine karşı tamamıyla hedef odaklı olarak tasarlanmıştır. İstasyon içine giren farelerin zehirle temas edip, tüketmesi buradan ayrıldıktan sonra fare ilaçları içindeki özellik sayesinde su içmeleri kamçılanarak vücuda yayılan zehrin etkisi ile etkisiz hale gelmeleri kolaylaşmaktadır. Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir