0 542 799 13 13

Fare İle Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Fare İle Mücadele uzman ekiplerin işidir. Amatör olarak fareler için ilaçlama yapmaya kalkmak çokta fazla bir işe yaramaz. farelerin neden olduğu zararlar, hem insanlara hastalık bulaştırması, hemde gıda ve ürünlere zarar vermeleri ile bilinir. Dış alanlardan, binalara girmemesi için binaların etrafında bazı tedbirler almak fare mücadelesinde oldukça önemlidir. İnsanlar genelde yaşanan fare ve böcek şikayetleri sonrasında ilaçlama servisi alır.

Ancak bu son derece yanlış bir durum olup, gerek böcek sorunları ve gerek fare sorunlarının ilerlemesine yol açar. Evde ve iş yerinde problem yokken fare girişlerine karşı yeterli tedbirlerinin alınması, bu kemirgenler ile karşı karşıya kalmamak için oldukça önemlidir. Fare İle Mücadele edilecek alanın doğru tespiti, fare yem istasyonlarının uygun mesafede ve farelerin geçiş bölgelerinin doğru tespit edilmesi çok önemlidir. Bu nedenle fare ilaçlama uzman işidir.

Farelerden kurtulmak için sıvı fare ilaçları kullanılmamaktadır. Özel fare ilaçları farelerin yok edilmesi için fare istasyonu kullanılarak uygulanmaktadır. Fareler oldukça dirençli hayvanlar olduğu için en zor şartlara bile kolayca uyum sağlamaktadır. Astek fare ilaçlama firması evdeki farelerin yok edilmesi kadar iş yeri ve fabrikalarda farelerin zararlarını önlemek içinde profesyonel fare mücadelesi vermektedir. Fare ilaçları oldukça etkili fare öldürücüler olduğu için doğru uygulanmalı ve farelere tedirginlik verecek şekilde olmamalıdır.

Fare ilaçlama yöntemleri kapalı alanlar ile açık alanlarda fare istasyonu yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. Ev fare ilaçlaması, işyeri fare ilaçlaması, apartman fare ilaçlaması gibi gibi konularda en etkili fare ilaçları kullanılarak yapılmak zorundadır. Fareler ile mücadele uzun soluklu bir süreç olup fare ilaçlama servisi alacağınız zaman sabırlı olmanız gerekmektedir. fareler için kullanılan fare ilaçları fareleri yavaş, yavaş öldürmektedir.

Fare Mücadelesinin Önemi

Apartman ve sitelerin etrafında yeşil alanların bulunması, lağım kanallarına giden çukurlar ve pek çok diğer dış etkenler evlere fare girişinde sebeplerden biridir. Duvar arası, toprak zemin, binaların depo ve ardiyeleri gibi sakin bölgelerde yaşam süren fareler, gün ışığı altında yuvalarından pek fazla dışarı çıkmaz. Onların varlığı, sesleri kemirip tırmalamak şeklinde ortaya çıktığı için evde fare sorunu olduğu açıkça görülür.

Fare ilaçlama ve imha yöntemlerini denemeden önce, ev sahipleri zararlının fareler olduğundan emin olmalıdır. Diğer benzer zararlılar da duvarların içinde, çatı arası ve eşyaların arkasında bulunabilir. Örneğin kertenkele, kuş, benzeri hayvanlarda hareket ve kanat çırpma sonucu ses çıkarırlar. Fareler İle Mücadele farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir. Fare pisliği ve kemirdikleri eşyaların kalıntıları farelerin izleri genellikle fare yaşayan evlerde görülür.

Fare yuvaları ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle, fareler insan gıdası bulunan mutfak ve depolar, ahşap yüzeyler önemli oranda fare şikayetine maruz kalır. Duvarlarda yaşayan kemirgenler yiyecek aramak için ortaya çıkar. Fare imha yöntemleri genel olarak yemleme ve fare istasyonu ile yapılırken, fare tuzağı ve fare yapışkanı ile kısmi fare şikayetleri engellenebilir. Fareleri başarılı bir şekilde yaşam alanlarından arındırıp uzak tutmak için bilgi, eğitim ve uzmanlık gerekir.

Fare ilaçlama özel fare çekici fare yemleri kullanılarak farelerin yaşam bölgeleri ve geçiş hatlarına uygun miktar ve doğru aralıklar ile uygulanmalıdır. Fareler insan kokusuna aşırı duyarlı oldukları için en küçük bir insan teni kokusu algıladıkları zaman bırakılan tuzak, istasyon ve fare yemlerine yaklaşmazlar. Farelerden kurtulmak için bilinçli mücadele şart olup amatör fare mücadelesi ile bu zararlılar önlenemez.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fareler bulundukları ortama bıraktıkları salya ve dışkı ile hem kirlenmeye hemde insan sağlığına zarar vermeye sebep olur. Fare çeşitleri, çok aç kaldıkları zaman ince dokulu parmak, dudak, kulak gibi vücudun önemli yerlerini uyku esnasında ısırabilirler. Bu canlılar, taşıdıkları mikropları insanlara bulaştırıp birçok hastalığa neden olurlar. Farelerden bulaşan bazı hastalıklar; humma, kuduz, tifüs, verem, veba, hummadır.

Aynı zamanda taşıdıkları bakteriler nedeniyle bağırsak enfeksiyonu ve parazit hastalıklarına yol açarlar. Farelerden kurtulmak bilindik sıradan uygulamalar ile mümkün olmayacağı için profesyonel fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Farelerin öldürülmesi sanıldığı kadar bir işlem olmayacağı için bireysel olarak fareleri imha etmeye kalkışmak olası fare ısırılması ve fare saldırısına maruz kalınması ile sonuçlanabilir. Bu nedenle uzman fare ilaçlama servisleri ile çalışılmalıdır.

Fare ilaçlama, mutlaka fareler hakkında uzmanlaşmış yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Öncelikle farenin yuva yaptığı bölge tespit edilip fare ile mücadele için farenin türüne uygun fare ilaçları en hassas oranda ayarlanıp fare yuvası ve farelerin geçiş yollarına mekanın yapısına göre istasyon içinde yada farklı şekilde uygulanabilir. Uygulanacak fare ilaçları insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde eğitimli personeller tarafından özellikle ev ve iş yerlerinde gıdaların bulunmadığı bölgelere dikkatlice uygulanmalıdır.

İnsanların yaşam alanlarına yerleşen fareden kurtulmak hiç de kolay değildir. Farelerin vereceği zararlara engel olunması için fare ilaçlama bilinçli olarak yapılmalı ev ve iş yerlerinde fare sorunları önlenmelidir. Fare ilaçlama şirketleri, farenin bulunduğu alana uygun ilaçlama yaparak fare sorununuzu daha fazla zarara yol açmadan kısa zaman içinde çözüme ulaştırır. Fare ilaçlama nasıl yapılır? farelerin yaşam ve üreme alanları gibi konularda kısaca bilgi paylaştık fare şikayetlerinizde Astek ilaçlamaya ulaşabilirsiniz.

Fare Mücadele Hizmetleri

Fare ilaçlama uygulamasında yapılan yanlışlardan biri sadece farelere karşı ilaç ve fare zehri uygulayıp farelerin nerelerden geldiğini tam olarak tespit etmemektir. Farelerin yok edilmesi için öncelikle mekanlara giriş yaptıkları bölgelerin bilinmesi ve müşterinin fare giriş yollarını kapatması kalıcı çözüm için çok önemlidir. Fare İle Mücadele için kullanılan fare ilaçları değişik marka ve renklerde olabilir. Ancak fare ilacı böcek ilaçları gibi sıvı özellikli değil daha çok katı ve sert yapıdadır.

Fare ilaçlaması iş yerleri ve konutlarda fare istasyonları kullanılarak, yada sadece fare ilacı uygulanarak mekan ve alanın özelliğine göre değişir. Fare ilaçları mum blok, pelet, fare pastası, zehirli yem olarak değişir. Ayrıca fareleri yakalamak için fare yapışkanı ve fare kapanları kullanılmaktadır. Ancak fare yapışkanları ve fare tuzakları çok sağlıklı olmadığı, istenilen sonucu vermediği için çok fazla kullanımı yaygın değildir. Farelerin beslenme şekli çok farklı olmaktadır. Fareler ne yer? sorusuna verilecek en kısa cevap aslında hemen her şeyi yerler olacaktır.

Fareler nasıl beslenir diye merak edenlerin ilk aklına gelen yiyecek peynir olsa da, aslında farelerin en çok sevdiği besin grubu karbonhidrat içeren besin maddeleridir. Fareler, kalori değeri yüksek olan çikolataya ve benzeri şeyleri çok severler. Farklı türde gıdaların bulunduğu depolarda meydana gelen fare istilalarının ardından, oluşan zararlar kadar dikkat çeken bir durumda şekerli malzemelerin azalmasıdır. Çikolata, şekerleme ve gofret türü besinlerin fareler tarafından aşırı tüketilmesi bu gibi yiyeceklerin çok azalmasına ve tamamen yenmesine sebep olmaktadır.

Fareler, gıdaları birbirinden ayırt edici koku alma yeteneği çok hassas bir burun yapısına sahiptir. İç güdüsel olarak, ortamda bulunan en mantıklı yiyeceklere yönelir ve kesinlikle boş dönmezler. Vanilya ve kakao gibi kokulara aşırı duyarlı olan fare türleri açıkta buldukları çikolata, peynir, sucuk, benzeri pek çok yiyeceği büyük bir iştahla tüketirler. Fare ne yer? diyenlerin bu gibi yiyecekleri farelere kaptırmaması için açıkta bırakmaması ve evlerine fare davet etmemesi gerekir.

Profesyonel Fare İlaçlama Uygulaması

Fare ilaçlama servisi bilinçli olarak uzman bir personelle yapılmalıdır. Fareler etkili ve sürekli bir şekilde kontrol edilmedikleri takdirde, evlerde, iş yerlerinde, binalarda ve hatta ekili alanlarda ciddi maddi kayıplara sebep olurlar. Fare ilaçlama yöntemi doğru zaman aralıkları içinde ve düzenli periyotlarla yapılması gereken önemli bir hizmettir. Fabrika ve tekstil merkezlerinde gerekli mücadele aksatıldığı zaman ciddi maddi kayıplara yol açarlar. Ayrıca farelerden kaynaklanan bulaşıcı hastalıkların insanlara bulaşma riski ciddi sağlık sorunları oluşturabilir.

Fare İle Mücadele öncesi farelerin türlerini, özelliklerini, davranış biçimlerini, alışkanlıklarını bilmek, fare ilaçlama hizmetinin doğru yapılandırılmasında yüksek oranda fareleri imha etkisi sağlayacaktır. Fareler kemirgenler sınıfından yer yüzünde pek çok türü bulunan memeli kemirgen bir zararlı türüdür. Gece ortaya çıkan beslenen ve çok hızlı hareket eden sağlam yapılı bir hayvandır. Farelerin düşmanı çoktur ve çoğu hayvanın fare ile beslenmesi farelerin çok hızlı üreme potansiyeli olduğu için besin zincirinin önemli halkasını hayvanlar için fare türleri oluşturur. Toz Böceği İle Mücadele yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir