0 542 799 13 13

Fare Yakalama Teknikleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Fare Yakalama Teknikleri insanların zararlı farelerden kurtulmak için en çok aradığı yöntemdir. Fare Yakalama Yöntemleri arasında en sık uygulanan hiç kuşkusuz fare yakalama yapışkanı kullanılması ve fare kapanları olarak dikkat çeker. Fare istasyonu ile fare yakalama işlemi daha çok zehirli fare yemi sonrası öldürülmeleri ile mümkündür. Fare yakalamanın yolları amatör olarak oldukça zordur. Bu nedenle fareyle mücadele etmek için bilinçli fare ilaçlama şirketleri ile görüşüp profesyonel fare mücadele hizmeti alınmalıdır.

Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir? diye çok fazla arama yapan insanlar aslında karşılarında oldukça zeki ve insan tenine hassas bir canlı ile karşı karıya olduklarını göz ardı eder. Dünyanın oldukça çevik ve zeki kemirgenlerinden biri olan fareler, İstanbul genelinde işletme ve apartmanların lağım kanallarında çok sayıda bulunmaktadırlar. Bu nedenle öncelikli hedef fare giriş yollarının dikkatli bir şekilde kapatılması ilk hedef olmalıdır.

Böceklerden daha değişik yapıda olmaları ve kimyasallara dirençli yapıları fareler ile mücadelenin sıvı böcek ilaçları ile yapılamayacağını gösterir. Oldukça seri ve kemirgen özelliklere sahip olmalarına karşın alınacak etkili bir önlem ve fare ilaçlama servisi ile fareleri öldürmek ve mekandan uzak tutmak mümkündür. Böceklerin zararları kadar farelerin de zararları hem insan sağlığına hemde gıda ve işletmelerdeki malzemelere hayli fazladır.

Kemirgen grupta yer alan bu canlılar ile mücadele için, Fare Yakalama Teknikleri ve istasyon yöntemi kullanılarak fare mücadelesi yapılır. Evde fare yakalamak oldukça zor olacağı için bireysel olarak fare yakalamak pekte mümkün değildir. karton üzerine fare yapışkanı sürerek lağım fareleri ve fındık fareleri ile mücadele bazı durumlarda yeterli olurken çoğu zaman yapışkanlı fare yakalama etkisiz kalmaktadır. Bunun sebebi farenin zeki ve kokuya duyarlı olması insanların yeterli tedbiri almadan bu işi yapmasıdır.

Fare İlaçlama Yöntemi

Farelerin özellikleri pek çok insanın hayretle karşılayacağı yapıları nedeni ile bireysel fare ilaçlaması sağlıksız olacaktır. Fare çeşitlerinin iç organları, beyinleri ve kasları son derece gelişmiş olduğu için hem çok keskin hareketler yapar hemde en ufak tehlike karşısında bile kolayca kendini kamufle ederek saklanır. Bu yapıları nedeni ile kobay olarak kullanılan fareler insanlar üzerinde yapılması mümkün olmayan çoğu deneyin ana aktörü olarak kullanılmaktadır.

Psikolojik olarak da çok fazla deney üzerinde aktif olarak denek olabilen fareler, bazı kültürlerde insanların sofrasında yemek olarak da kullanılmaktadır. Farelerin en önemli özellikleri arasında en küçük noktalardan ve deliklerden kolayca geçmeleri ve tırmanılması çok zor olan borulardan bile bina ve dairelere kadar girebilmeleridir. Bu nedenle fareleri yakalamak oldukça zordur. Fare yakalama yöntemleri ile uğraşmak yerine fare zehirleme firmaları ile çalışarak En etkili fare ilaçlama yöntemi yardımıyla ilaçlama desteği alınmalıdır.

Fare İstasyonları tekniği, fareleri yakalamak için yapılan pek çok eski uygulamaya oranla çok daha güvenli ve farelerin yemi tüketerek ölmesi için oldukça korunaklıdır. Fare çeşitleri artık basit yöntemlere kanmamakta ve insanların kendi çabaları ile fareleri yakalamaya çalışmasına fırsat tanımamaktadır. Özellikle yapışkanlar, fare kapanları gibi basit tekniklere fareler kolay kolay düşmediği için fareleri imha etmek sanıldığı kadar kolay olmamaktadır.

Fare Yakalama Teknikleri ve evde fare yakalamak için boşa çaba harcamak yerine en etkili fare zehirlerini kullanarak istasyon ve yemleme yöntemle yapılan profesyonel fare ilaçlama servisini eğitimli ve donanımlı bir ilaçlama firmasından almanız çok daha etkili olur. Fare yemi özel bölgelere konularak fare zehirleme amaçlı olarak farelere karşı kullanılmaktadır. Fare İlaçlama Teknikleri arasında en etkili yol önce farelerin giriş yerlerini belirlemek ve fare ilaçlama yapıldıktan sonra bu bölgelerde tedbir aldırmaktır. Sarı Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir