0 542 799 13 13

Fare Zehri Evcil Hayvanlara Zarar Verir Mi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Fare Zehri Evcil Hayvanlara Zarar Verir Mi? fare zehri insanı öldürür mü? gibi endişe taşıyan kişiler fare ilaçlarından ciddi anlamda çekinmektedir. Böcek ilaçlama ile fare ilaçlama kıyaslandığı zaman fare mücadelesi daha uzun soluklu ve kapsamlıdır. Fareler özellikle çocuklar ve ev hanımlarının korkulu rüyası olma özelliğine sahiptir. Fareden korkan ve fare fobisi olan çok sayıda insan olması bu zararlı kemirgenlerin ne derece rahatsız edici olduğuna bir örnektir.

Neredeyse en zorlu yaşam şartlarına bile direnen ve üstesinden gelerek yaşayabilen kemirgen çeşitleri arasında en zararlı ve tehlikeli olan fareler, hızlı üreme ve toplu yaşama özellikleri ile öne çıkarlar. Bu da farelerin toplu olarak mekanlara saldırdıkları için zararlarının çok daha fazla görülmesine neden olur. Fare türleri içinde mekanlarımızda sıkça gördüğümüz fareler ev faresi, çatı faresi, lağım faresi, sıçan gibi fare çeşitleri apartman ve evlerde fazlaca sorun kaynağı olmaktadır.

Fare zehri ve fare yapışkanları gibi farelere kaşı kullanılan yöntemler ile bile kolay, kolay önlenemeyen farelerin yok edilmesi için profesyonel destek şarttır. İnsanların yaşam alanlarına yakın bölgelerde yuvalanan fareler bina etrafları ve bahçelerde toprak altında yuva yaparak bu bölgelerden apartman içlerine girerler. Ayrıca ekili alanlara zarar veren fareler ise tarla faresi, kör fare gibi türler olup genelde ekili araziler, seralar, ve fidanlıkları tercih ederler. Son derece sağlam yapılı olan farelerin esnek bir vücudu olması çok küçük kovuklardan bile geçmelerine olanak sağlar.

Kısacası fareler çok soğuk bölgeler hariç hemen her şart ve iklimde yaşayabilirler. Farelerin zararları sadece dış alanlarda olmayıp, fabrika ve daire içlerinde bile sıkça karşılaşılan bir durumdur. Ayrıca olası fare ısırması ve fare kemirmesi sorunları insanlara yönelen ciddi bir potansiyel tehdit olarak görülür. Bu nedenle farelerin önlenmesi için fare zehri kullanımı önemli yer tutar.

Fare Mücadelesi Ve Fare Zehrinin Özelliği

Farelerin zararları ev içinde besin kaynakları olan gıdalar, mobilyalar, kıyafetler ve eşyalar olabilmektedir. Ayrıca su tesisatı, elektronik eşya, elektrik kablolarını kemirme riskleri de çok fazla görülmektedir. Buna ilave olarak gece insanlar uyurken fare ısırması yaşanma riski, ev hayvanlarına fare saldırması gibi tehditler her zaman olası durumlardır. Evde fare görülmesi hiç hoşlanılmayan bir durum olmasına karşın zaman, zaman yaşanan bir durumdur.

Ayrıca fare pisliği ve idrarı mekandaki insanların sağlığı açısından çok ciddi sorunlara yol açabilir, ölümcül hastalıkları ve salgınları insanlara bulaştırabilir. Bu nedenle fare mücadelesinde özel olarak üretilen ve farelerden kurtulma yolları arasında en etkili çözümlerden biri olan fare zehri, farklı uygulama şekilleri ile farelere karşı en etkili yoldur. Ancak fare ilaçları ve fare zehri son derece bilinçli olarak uygulanmak zorundadır. Bireysel ve amatör hareket etmek farelerin ölmemesine ve ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Fare zehri kullanırken bu konuda uzman kişilerden yardım almak ve mutlaka fare ilaçlama desteği talep etmek gerekir. Fare zehirlerinin fare üzerindeki en önemli kontrol prensibi kanın pıhtılaşmasını durdurma şeklinde ortaya çıkar. Damar tıkanıklığının açılması ve kanın pıhtılaşması sorununu tedavi etmekte kullanılan antikoagülan maddesinin kullanıldığı fare zehri, fareler için yüksek dozda etkili madde içerdiği için kılcal damarlarda kanın çok hızlı hareket etmesine neden olmaktadır.

Bu şekilde bir etki fareler için ciddi anlamda ölüme gitme anlamını taşır. Aşırı kan hareketi ve çok hızlı dolaşım fareler için iç kanama ve iç organların parçalanması anlamına geleceği için fare zehrini tüketen fareler için sonun başlangıcı gelmiş demektir. Yeni nesil fare öldürücü ilaçlar daha yavaş fare öldürme özelliğine sahip olsa bile aslında farelerin toplu olarak imhası için tasarlanmıştır. Önceleri kullanılan fare zehirlere karşı fareler zaman içinde bağışıklık kazanmıştır.

Fare Zehri İnsanı Öldürür mü?

Fare zehri evcil hayvanlar ve insanlara zarar verir mi? fare zehri nasıl uygulanır? merak edenler için kısa bir bilgi verilim. Farelerin bağışıklığını önlemek için geliştirilen bu yenil nesil fare zehirleri çok güçlü ve farelerin toplu olarak imhasında oldukça etkilidir. Birkaç gün içerisinde etkili olurlar ve zehirle temas eden farenin kurtulma şansı yoktur. Ancak zehrin bu kadar güçlü olması, sakıncaları da beraberinde getirir.

Sıvı halde bulunabilen fare zehri içmek ya da Ancak fare zehirleri fareler yemi yedikten sonra hemen ölmesine göre değil daha yavaş öldürüp diğer fareleri de imha etmeye göre tasarlanmıştır. Fare öldürücü tablet ve yem halindeki fare zehrini tüketmek, fareler üzerinde olduğu kadar insanlar ve diğer hayvanlar üzerinde de ölümcül sonuçlara sebep olur. İnsan ve hayvanlar için tehlikeli olmayacak şekilde uygulanması için fare istasyonları geliştirilmiştir.

Fare zehrinin fare üzerindeki etkileri yemi yedikten sonra yavaş, yavaş görülmeye başlar. Ortalama olarak 3 ile 7 günlük süre içerisinde etkili olan fare zehirleri, farelerin vücutlarında etkilerini gösterdikten sonra da zehirli özelliklerini devam ettirir. Kısaca açıklamak gerekirse diğer haşere ilaçları ve fare önleyiciler de olduğu gibi zaman içinde etkilerini kaybetmez. Bu nedenle ölmüş bir fare ölüsüyle çıplak elle temas etmek insanlar için olduğu kadar diğer canlılar için oldukça risklidir. Fare zehri insanı öldürür mü? sorusu için verilen yanıt elbette evettir.

Böcek ilaçlarında olduğu gibi insanlar fare zehri içme ya da yemeleri durumunda çok ciddi hayati tehlikeye maruz kalacakları için farelerin yok edilmesi için kullanılan fare ilaçları ortalıkta asla bırakılmamalıdır. Fare zehri insanı nasıl öldürür? fare ilaçları hayvanları neden tehdit eder? sorusunun cevabı ise oldukça güçlü öldürücü etkilerinin olmasından kaynaklanır. Ayrıca fareler ile insanların biyolojik yapıları birbirine çok benzer olup denek hayvanı olarak farelerden çok sık yararlanılır

Fare Zehirleri Nasıl Kullanılır?

İnsanlarda olduğu gibi diğer hayvanlar üzerinde de ölümcül sonuçlara neden olan fare zehri kullanımı çok iyi bilinmelidir. Fare zehrine çıplak elle temas etmek oldukça tehlikeli olup, hem fare bu yemi yemez, hemde insan için ölümcül risk içerir. Fare ilaçları olarak bilinen katı içerikli fare zehri açıkta kullanılmaktan çok fare istasyonu içinde uygulanmalıdır. Açık alanlarda kullanılan fare zehri evcil hayvanların barınaklarına yakın bölgelerine kurulmamalıdır.

Çünkü bu bölgede olacak bir fare ölüsü, uzun bir süre boyunca zehrini bünyesinde barındıracağı için kedi köpek benzeri hayvanlar için ölümcül risk teşkil eder. Özellikle ekili arazileri ve fidanlık alanları yuva olarak seçen tarla faresine karşı kullanılan fare zehirleri, baykuş, yılan, kartal gibi doğal fare avcıları için tehlikeli olabilmektedir. Açıkta kalan fare ölülerinin eldivenle toplanması ve poşet içinde ağzı bağlanarak ya gömülmesi yada imha edilmesi gerekir. Ölü fareler insanlar kadar hayvanlar içinde risk içerir.

Zehirlenen farelerin açık alanlarda ölmeleri ve leşlerinin toplanmaması, farelerle beslenen canlıların da bu zehirli leşleri yemelerine neden olacağı için hayvan ölümlerine yol açar. Ev hayvanları da hem zehrin etkisiyle ölen hayvanları yedikleri için, hem de kapanlardaki fare zehirleriyle doğrudan temas ettikleri için etkilenmemesi için bu tür hayvanların yemlere ulaşmasını önlemek için fare istasyonları önemlidir. Sıvı, tablet ve yem halindeki zehirleri yiyen kedi ve köpek gibi ev hayvanları, gerekli önlemler alınarak gerekli tedavisi yapılmalıdır.

Fare zehriyle temas eden hayvanlar ve insanlar, mutlaka en kısa sürede sağlık kuruluşlarında tedavi altına alınmalı olası fare zehri bulaşmasına karşın en kısa sürede gerekli tetkiklerden geçirilmelidir. Ev ve iş yerinde açıkta fare zehri bırakmak yada fare istasyonu kullanmadan insanların dokunup el süreceği yerlere bırakmak istenmeyen sorunları beraberinde getirir. Fare ilaçlama servisi veren ekiplerden profesyonel destek almak şarttır.

Fare Zehri Nerelere Ve Nasıl Uygulanmalı?

Fare zehri binaların etrafları, apartman çatısı, bina bodrumu, otopark, sığınak ve farelerin giriş yapacağı bölgelere fare istasyonları içerisinde uygun miktarda ve doğru aralıklarla bırakılmalıdır. Fareler insan tenine çok hassas oldukları için eldiven kullanılmalı farelerin geçiş istikametleri ve saklanma bölgelerine yakın yerlerde fare ilacı uygulaması yapılmalıdır. Fareler ile mücadelede bilinçli uygulama ve kaliteli fare zehri kullanımı önemlidir. Gelişi güzel fare ilacı bırakmak farelerin bu yemi yiyerek ortadan kaldırılmasında oldukça yetersiz olur.

Fareler oldukça şüpheci hayvanlar oldukları için en küçük bir belirtide yemi yemezler ve uygulanan fare zehirleri sonuçsuz kalabilir. Farelerden kurtulmak için profesyonel fare ilaçlama firmaları ile görüşmeli uygun oranda ve miktarda fare ilaçları uygulatılarak fabrika ve iş yerlerinde farelerin yok edilmesi sağlanmalıdır. Ancak unutmamanız gereken fare ile mücadele sabır gerektiren bir durum olup farelerin bir gün içinde ortadan kalkmasını beklemek yanlıştır.

Fare istasyonu kullanımı hem farelerin fare zehrini daha kolay tüketmesine imkan sağlamakta hem de evcil hayvanlar ve insanların zarar görmesini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca fare istasyonunun içindeki karanlık ortam farelerin bu fare zehrini çok daha rahat yemesine imkan sağlamaktadır. Fare ilaçlamasındaki püf nokta farenin yemi yedikten sonra hemen ölmesi değil belirli bir süre hayatta kalarak diğer farelerin bu yemleri tüketmesi ve toplu bir şekilde imha olmalarını sağlama özelliğidir.

Fare ilaçlama servisi alan kişilerin bilmesi gereken fare ilacının etkisi fare yemi tükettikten sonra minimum 3 gün ile azami bir hafta on gün içerisinde tam sonucu sağlama özelliğinin bulunmasıdır. Sıvı böcek ilaçları ile fareleri ortadan kaldırmaya çalışmak pek mümkün olmaz. Bu nedenle en etkili fare zehri kullanılarak farelerin kalıcı olarak apartman ve iş yerlerinden arındırılması olası fare sorunları ve zararlarının ortadan kaldırılmasında en etkili yöntemdir. Hamam Böceği Yumurtası yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir