0 542 799 13 13

Gece Isıran Böcekler

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Gece Isıran Böcekler arasında ilk sırayı tahtakurusu ve toz akarı yani maytlar alır. İlaçlama bu böceklerin yok edilmesinde en önemli uygulama olmasına kaşın pek çok böcek ilaçlama firması yeteri kadar bu böcekler ile mücadelede bilinçli değildir. Şimdi dilerseniz yatak böcekleri hakkında bilgi verip sırası ile onları tanıyalım. Tahtakurusu; Hortumlu böcekler takımından, kanatsız, kan emici ve hastalık bulaştırma riski olan bir eklem bacaklı türüdür. Dünyanın her yerinde bulunurlar. 6 mm uzunlukta oval ve yassı bir vücut yapısına sahiptir.

Kirli kahverengi, renk yapısında olan bu böceklerin kan emince vücut yapısı iki katına kadar şişer. Açık, sarımsı kahverengi olan yavruları daha küçük yapılıdır. Hastalık bulaştıran tahta kuruları vardır. Özellikle; ”kalaazar hastalığını” insanlara bulaştırırlar. Tahta kuruları, ezilince çok kötü bir koku yayarlar. Yetişkin tahta kuruları, yaklaşık 5 mm. büyüklüğündedir. Beslenmeden önce, düzleştirilmiş oval şekilde ve açık kahverengi renkleri vardır. Ancak beslendikten sonra daha yuvarlak ve koyu bir görüntü alırlar. Gece ısıran böcekler ile mücadele şarttır.

Gece ortaya çıkan bu zararlıları vücut ısımız ve nefesimiz deki karbondioksit bize doğru çeker. Genellikle yatak odasında daha fazla bulunurlar. Ancak gün boyunca çatlak ve yarık yerlerde gizlenen tahta kuruları gece daha aktif olur. Tahta kurusu üremesi oldukça hızlıdır Dişi böcek bir seferde 100-250 civarı yumurta yapabilir. Bir hafta içerisinde, yumurtadan yavrular çıkar. Beşinci deri değişimi sonunda erginleşir ve yetişkin hale gelirler. Yavrular, sıcak ve beslenme şartlarına bağlı olarak, 2-7 ay civarında gelişirler.

Tam gelişmiş olanlar, bir defa kan emince beslenmeden bir yıl yaşayabilirler. Nadir beslenerek, 2-4 yıl kadar dayanabilirler. Hortumları, kullanılmadığı zaman gırtlaktaki bir oluğun içinde bulunur. Gündüzleri yarık ve çatlaklar içerisinde barınan tahta kuruları gece faaliyete geçirerek, insanların kanını emerler. Yatakların ve döşeklerin ek yerlerinde,yatak pervazındaki yarıklarda, yatağı çevreleyen mobilyanın arkasında özellikle de karyolanın başucundaki tahtanın arkasında, duvarların yerle yani zeminle buluştuğu yerlerde sıkça bulunurlar.

Gece Isıran Böcekler Nasıl Anlaşılır?

Tahtakurusu dışkısı, eğer yatağınızı, siyaha yakın gri bir renge dönüştürmüşse anlayın ki o bölgede çok yoğun bir şekilde tahtakurusu istilası vardır. Yerleşik tahtakuruları, salgılarından daha ziyade çıkarttıkları kötü kokuyla fark edilirler. Tahtakurusu istilasının ilk anlarında, kurban, ısırıklara karşı bir duyarlılık göstermeyebilir ve kaşınma hissi oluşmayabilir. Ancak, çarşaflara düşen küçük kan damlacıkları sizi ısıran tahta kurusunun varlığını gösterir.

Gece Isıran Böceklerden Kurtulmak için tespit edilir edilmez profesyonel tahtakurusu ilaçlama hizmeti almak şarttır. Tahtakuruları genellikle elbiseler üzerinde veya mobilya içinde taşınarak eşyalar ile mekanlara girerler. Tahta kuruları veya yumurtaları, elbiselere veya bavullara girerler ve daha sonra da bu şekilde başka evlere taşınır hızla yayılırlar. Gece ısıran böcek çeşitleri içinde en fazla şikayetler tahta kurusu, mayt ve pirelerden gelir.

Yatak Böceği Akar Ve Maytlardan Kurtulmak

Yatak bakterileri(maytların) neden olduğu kaşındıran alerji yani toz akarı alerjisi oldukça yaygın bir sorundur. Bazı insanlar yatak böceklerinden kurtulmak için sprey ilaçlar kullanır fakat bu çözüm bakterileri sadece yüzeyden kısa bir süreliğine uzaklaştırmaya yarar. Spreylerle ve eczaneden alınan ilaçlar ile haşereleri ve bakterileri önlemeye çalışmak geçici olarak elimine eder. Özel böcek spreyleri bakterilerden insanları o an için kurtarabilir; fakat sadece çok kısa bir süreliğine bu sonuç alınır.

Yüzeydeki maytları öldürmek, kalanların yatağın içine kaçmalarına neden olur ve bunlar da kısa süre sonra yüzeye çıkarak tekrar cildinize saldırıp sizi inanılmaz rahatsız ederler. Sprey püskürtme buhar makinesi ile yatağı temizlemek belirli bir süre akarlardan yatağı arındırmaya yararlı olur. Ancak tam olarak çözüm olmayacağı için köklü bir kurtuluş sayılmaz. Bakteriler yatağı kendileri için yuva yapar ve insan derisiyle beslenirler. Soğuk havada her şey nemlenmeye müsaittir ve buna yataklar da dahildir. Nem, cildimiz için tehlikeli olan mayt ve küf mantarlarına büyüme ortamı sağlar.

Yataklar genellikle sünger, kumaş ve yaylardan üretildiği için maytların ve toz akarlarının kolaylıkla çoğalması için uygun bir yapıya sahiptirler. Sıradan bir temizlik tüm o pislik ve mikrobu çekmek için yeterli değildir. Profesyonel hizmet almak yatağınızın temizlenmesini ve bakterilerden arınmasını sağlayabilir. Ancak yatak böceklerini öldürmek temizlik ile mümkün olmayacağı için oldukça etkili bir ilaçlama yaptırmak şarttır. Böylece yatağınızda güvenle yatabilirsiniz. Bunun için, Özel mayt ve toz akarı ilaçları kullanan ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.

Gece ısıran böceklerden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. özellikle mite, toz akarı, mayt ve tahta kuruları son derece dirençli ve kolay gizlenen böceklerdir. Buna ek olarak pire ve beyaz nem böcekleri de insanlara en fazla sorun yaşatan ısıran böcek türleri olarak ciddi şekilde mücadele edilmeleri gerekir. Isıran böceklerin imhası türüne göre zorlaşmakta minik kaşındıran böcekler gurubuna giren toz akarı ve beyaz nem böceklerinden sıradan böcek ilaçlama şekilleri ile kurtulmak neredeyse imkansız denecek kadar zorlu bir hal almaktadır.

Gece Isıran Böceklerin İmhası

Gece ısıran böcekler sivrisinek benzeri uçan zararlıların olma ihtimalide olabilir. Ancak sinek ısırması bir yerde yada farklı bir kaç bölgede tek olur ve kaşınma yapar. Pireler gece ısıran böcekler arasında insanlara huzursuzluk veren diğer bir zararlı çeşididir. Gece Isıran Böcekleri Öldürmek kısmen pek fayda sağlamayacağı için kapsamlı bir ilaçlama yapılması şarttır. Pireler siyah ve sert kabuklu minik haşereler olup insanların kanını emer ve ciddi rahatsızlık verdikleri gibi insanlara hastalık mikrobu bulaştırırlar.

Gece ısıran böcekler nasıl yok edilir? diye merak edenler yaşadıkları ciddi uykusuzluk ve vücutlarında oluşan kaşınma ve kızarıkların verdiği sıkıntıdan kurtulmak için çare ararlar. Bu nedenle gece ısıran böcekleri ilaçlamak büyük öneme sahiptir. Yatak ve etrafında oluşan ısıran böcekleri imha etmek ancak profesyonel ilaçlama teknikleri ve çok kaliteli böcek ilaçları kullanılarak mümkündür. Astek ilaçlama firması tahta kurusu, mayt, mite, toz akarı, beyaz nem böceği, pire ve yakarca sinekleri gibi insanları ısırıp huzursuzluk nedeni olan her çeşit haşerelere karşı profesyonel ilaçlama çözümleri sunuyoruz.

Yukarıda saydığımız gece ısıran böcek çeşitleri için klasik ilaçlama şekilleri ile başa çıkmak mümkün değildir. İnsanların kanını emen ve hastalık mikrobu bulaştıran zararlı böceklerin yok edilmesi için özel ilaçlama şekilleri kullanılmalıdır. Özellikle toz akarı ve beyaz nem böcekleri çok zor ölen yapıda oldukları için yakıcı özellikli yüksek kaliteli ilaçlar kullanılarak buharlı ilaçlama makinesi yardımı ile ancak yok edilirler. Gece Isıran Böceklerden Kurtulmak istiyorsanız mutlaka doğru firma ile çalışmanız gerekir.

Evin kenar, köşelerine kokusuz haşere ilacı sıkarak bu böceklerin yok edileceğini söyleyen kişi ve firmalardan hizmet almanız sadece maddi kayıp ve zaman kaybına yol açar. Ulv böcek ilaçlama yöntemi yasak evin her tarafında kimyasal kalıntısı oluşur diyerek insanların sağlık endişesini kullanan bazı firmalar ne yazık ki kullanılan ilaçların seçiminde titiz davranılması halinde bu söylemlerinin geçersiz olacağını gizlemekten çekinmezler. Her haşere için farklı ilaçlama şekli ve değişik içerikli ilaç kullanılır. En Etkili Ev İlaçları hakkında bilgi için sayfayı ziyaret edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir