0 530 667 01 19

Gümüş Böceği İlaçlama Servisi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Banyoda görülen nem böcekleri iki kısma ayrılır. Birincisi nokta kadar olan ve küf ile rutubetten oluşan minik böceklerdir. İkincisi ise antenli ve gümüş rengindeki yumuşak vücutlu gümüşçünlerdir. Gümüş Böceği İlaçlama servisi yaz aylarında sıkça yaptığımız bir haşere ilaçlama türüdür.

Nem oluşan mekanlarda görülen rutubet böcekleri diye isimlendirdiğimiz bu haşereler tespih böceği, mite, mayt, toz ve beyaz nem böceği, gümüş böceği, olarak dikkat çekmektedir. Evin havalandırılmaması, su çekmesi, ve su taşkınına maruz kalması rutubet böceklerini ciddi şekilde tetikler.

Gümüş böceklerinin görünüş ve renginin parlak gri renkli olması sebebi ile bu isimle anılırlar. Özellik olarak nemli ve sıcak ortamları tercih eden gümüş böcekleri banyo ve tuvalet başta olmak üzere evlerin mutfaklarında da sıkça karşımıza çıkarlar. Hızlı kaçar ve gıdaları kirletip sağlığımıza zarar verirler.

İnsanların ortak yaşam alanlarında çatı, bodrum, otopark, havalandırma boşlukları gibi bölgelerde ortaya çıkan gümüş böcekleri ile mücadele yüzeysel olmaktan çok kapsamlı bir uygulama ile mümkündür. Gümüş böcekleri insanları ısırmadıkları için beden olarak insan sağlığına zar vermeyen canlı türüdür.

Gümüş Böceği İlaçları ve İlaçlama Şekilleri

  • Gümüş böcekleri zararlı türler olup mutfakta ve banyoda çokça görülür. Bu böcekler için kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama yapılabilir.
  • Kokusuz ve jel böcek ilaçları düşük yada orta yoğunluktaki gümüş böceklerine karşı kullanılır.
  • Çok aşırı böcek şikayetlerinde dolap ve çekmecelere kadar girerek, sıkıntı verirler. Bu durumlarda kokulu ilaçlama daha etkilidir.
  • Gümüş böceği ile mücadele için en etkili ilaçlama şekli ulv ilaçlamadır.
  • Çok hızlı üremelerine karşın, kolay kontrol edilmeleri avantajdır.

Klasik ucuz yöntemler ile, yada bireysel olarak yok edilmeleri oldukça zahmetli olan nem böceklerinden kurtulmak için gümüş böceği ilaçlama firmaları ile görüşülerek kökten çözüm sunan yöntemler uygulanmalıdır. Evlerde sıkça görülen küçük ve hızlı hareket eden gümüş böcekleri, mutfak, banyo, lavabolar, banyoların havalandırma camları ve su boruları gibi alanlarda en fazla görülen böceklerin başında gelir.

Gümüş Böcekleri Nasıl Çoğalır?

Ev dışında ise, bina boşlukları, merdiven altları, duvar dipleri çatı arası, ardiye ve kömürlük gibi yerlerde yaşam sürüp buralardan evlere girmeye başlarlar. Senede bir defa yumurta yapan gümüş böceği, her defada 100-130 civarında yumurta bırakır. Üremelerinin boyutuna bağlı olarak sayılarındaki ciddi artışlar evdeki zararlarının da giderek artması anlamına gelir.

Gümüş Böceği İlaçlama servisi ile kolay ve zahmetsiz olarak bu böceklerden kurtulunur. Dışarıdan bir şekilde ev içerisine giren gümüş böceği eşyaların ya da besin ihtiyaçlarını karşılamak için dolaştıkları gıdaların üzerlerine bıraktıkları dışkılar nedeni ile insanlara hastalık bulaştırma riski taşırlar. Kumaş, kağıt, naylon, kitap, defter gibi maddeleri de yiyerek zararlara neden olurlar.

Her şekilde insanlar için sorun oluşturan gümüş böceğinden kurtulmak zaman kaybedilmemesi gereken önemli bir iştir. Sayılarının giderek artmasına engel olunmadığı takdirde evin tüm odalarına yayılarak insanlar için ciddi sıkıntılara yol açarlar. Evde ya da iş yerinde görülecek bir tek bir gümüş böceği onlarca böceğin ev ve iş yerlerinde varlığına işarettir.

Önlem alınmadığı takdirde kişiler için, özellikle bulaştırdıkları hastalık ve neden oldukları maddi kayıplarla daha da zararlı hale gelirler. Gümüş böceği ilaçlama kokusuz, kokulu ve jel ilaçlar kullanılarak yapılabilir. Ancak bu böceklerin yoğunluğu kullanılacak gümüş böceği ilaçlama şekli için belirleyici olur.

Gümüş Böceklerinin Zararları Nelerdir?

Gümüş böceği insan kanıyla yada deri kalıntıları ile beslenmediği için insanlar üzerinde zararsız olarak bilinen bir haşeredir. Ancak nemli ve pis alanlarda dolaşmasından dolayı zararlılardır. Gıdalara temas ederek olmasa bile gıdalar ya da eşyalara bıraktıkları dışkılarla hastalık sebebi olabilmektedir.

Sağlık sorunlarına yol açma riski olan gümüş böceklerini yok etmek için profesyonel gümüş böceği ilaçlama şirketleri ile görüşüp iyi bir ilaçlama yapılması gerekir. Gümüş böceklerinin zararları evdeki poşet, naylon, kumaş gibi maddeleri ısırarak zarar vermesi ve evde bulunan tüm tahıl içerikli yiyecekleri tüketirler.

Gümüş böceklerinin görüldüğü yerler arasında, kumaş, kağıt fabrikaları, atölyeler, mobilyacı, büfe, lokanta otel, gibi işletmeler olup bu böcekler üremeye başladığı zaman müşteriler açısından ciddi rahatsızlığa yol açar. Ayrıca iş yerlerindeki eşyaların da tahrip edilip aşınma ve kağıt dosya gibi malzemelerde maddi kayıp oluştururlar.

Gümüş böceği gerek ortalıkta olur olmaz zamanda dolaşması gerek verdiği zararlarla insanlara huzursuzluk veren haşere türüdür. Gümüş böceği ilaçlama servisleri apartman ve evlerde ortaya çıkan bu nem böceklerinin imhası için spreyli ve buharlı gümüş böceği ilaçlama yaparak gümüş böcekleri ile mücadele etmektedir.

Gümüş Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Dönem dönem daha da fazla görülen gümüş böceklerinden kurtulmak için bireysel önlem ve mücadele yeterli olmaz. Profesyonel bir gümüş böceği ilaçlama firmasından böcek ilaçlama hizmeti almak çok daha ekonomik ve kesin çözüm olur. Mekanda görülen bir kaç gümüş böceğini öldürmekle bu böcekler kesinlikle önlenemez.

Dolap arkası, parke arası, kapı çerçeveleri, çatlak ve yarıklarda yuvalanan gümüş böceklerinin önlenmesinde hiç bir katkı sunmaz. Sayıları hızla arttığı için, erken önlem alınması vakit kaybetmeden Gümüş Böceği İlaçlama firmaları ile görüşülüp haşere ilaçlama hizmeti alınması şarttır.

Her ilaçlama şirketi kalıcı çözüm sunma bakımından başarılı olamaz. Bu nedenle güvenilir böcek ilaçlama firmaları ile çalışılması gerekir. İnsan sağlığına zararsız ilaçlar ve etkili yöntemler kullanmak önemlidir. Gümüş böcekleri nasıl yok edilir? hangi ilaçlar kullanılır? iyi bilen ekiplerden destek almak şarttır.

Atlas Türk böcek ilaçlama servisi tüm böceklerin yok edilmesi gibi tüm böceklerin imha edilmesi içinde profesyonel ilaçlama desteği vermektedir. Daire ve işletmelerde ortaya çıkan böceklerin yok edilmesi için daima en iyi ilaçlama tekniklerini kullanıyoruz. Amacımız sorunsuz hizmet en yüksek kalıcılıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir