0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Isırığı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Isırığı olan bir böcek türü değildir. Gümüş böceği ilaçlama hizmetleri bu insan sağlığına zararlı böceklerin ortadan kaldırılması için kokulu ve kokusuz ilaçlama teknikleri kullanarak ilaçlama servisi verirler. Eve Giren Gümüş Böceği Isırır Mı? Elbette gümüş böceklerinin zararları sağlık açısından istenmeyen sonuçları ortaya çıkarır. Ancak gümüş böceği ısırma ve sokması görülen bir böcek çeşidi değildir. İlaçlama talebinde bulunan pek çok insan garip görünümlü bu böceğin ne olduğunu bilmedikleri için gümüş böceği ısırığı endişesi taşırlar.

Görünüm olarak gri renkli ve antenli parlak bir görünüme sahip olan gümüş böceği evlerin banyo ve tuvalet bölümlerinde sıkça görülür. Banyo tuvalet böceği yada nem böceği olarak ta bilinmektedir. Evlerin banyo ve mutfak bölgelerinde kapı dipleri ve dolap aralarında saklanırlar. Gümüş böceklerinin yaşadığı yerler, genellikle çatı, bodrum ve binanın su giderleri olarak dikkat çeker.

Çoğu zaman açık pencere ve havalandırmalar ile lavabo deliklerinden evlerin içlerine girip yumurta bırakarak kısa zaman içinde çoğalırlar. Binaların duvarına tırmanarak havalandırmalardan, kapı dipleri, çatlak ve deliklerden, pencere boşluklarından evlerin içine girerek yavru yapar ve hızla her tarafta karşınıza çıkmaya başlarlar. Yumuşak ve şeffaf vücutlu ve kahverengi, gri, siyah benekli renkleri olan evdeki gümüş böceği ısırması görülen bir haşere çeşidi olmadığı için böcek ısırması endişesi taşımanız yersizdir.

Evde böcek görülmesi durumunda tedirginlik yaşadığı ve özellikle bebekli annelerin böcek ısırması endişesi taşıması ısıran böceklerin bir an önce yok edilmesini zorunlu kılar. Gümüş böceği türleri gündüzleri çok fazla ortalıkta dolaşmazlar. Karanlıkta daha çok görülen bu küçük antenli haşereler evlerin nemli bölgelerinde kapı dipleri ve parkelerin kenarlarında, süpürgelik araları yada banyo, mutfak dolapları arkasında gizlenmeyi tercih ederler.

Gümüş Böceğinin Zararları

Gümüş böcekleri insanlara doğrudan bir zarar vermezler. Evde Gümüş Böceği Neden Olur? diyenler aslında bu böceklerin üremesi için gerekli şartların bizzat insanlar tarafından sağlandığı gerçeğidir. Rutubet ve nemi çok seven gümüş böcekleri ile mücadele hem yaşam alanlarının, hemde beslenme şartlarının ortadan kaldırılması ile mümkündür. Eve ilk yerleştikleri yerler banyo ve mutfak bölgeleri olan gümüşcün böcekleri insanların yedikleri gıdaların aralarında ve kullandıkları mutfak eşyalarının içlerinde dolaştığı için salyalarını ve dışkılarını gıda ve sebzelere bulaştırır. Buna bağlı olarak çeşitli sağlık sorunlarına sebep olurlar.

Gümüş Böceği Isırığı olmayan ancak insanların yaşam alanlarında gıdaları kirletip onları tüketen bir böcek olması gümüş böceklerinin yok edilmesini zorunlu kılar. Pek çok hastalığın başlıca aktörleri olan böceklerin bulaştırdığı mikroplar ve bıraktıkları dışkılar olduğu için böcekler ile mücadele profesyonel ve bilinçli olarak yapılmak zorundadır.

Gümüş böceklerinin zararları ancak erken önlem alınması ile kısa zamanda ortadan kaldırılır. Gümüş böceklerinden korunmak için giriş yerlerinde tedbir alınması ve evde gümüş böceğini yok etmek için gümüş böceği ilaçlama yaptırılması insan sağlığının korunması adına şarttır. Nem ve su bulunan ortamlarda gümüş böceği üremesi çok daha hızlı ve kolay yaşanır. Geceleri beslenmek için evin ıslak bölgeleri ve gıda olan kısımlarında yiyeceklerin arasında dolaşıp, gündüzleri evlerin kuytu bölgelerinde saklanırlar.

Gümüş Böceği Isırığı Nasıl Olur?  diye merak edenlerin bilmesi gereken ne yaşlı nede çocuklar üzerinde ısırma gibi bir riski yoktur. Gümüş böceği neden olur? gümüş böceği neyle beslenir? ve gümüş böceklerinin zararları konusunda merak ettiklerinizi kısaca anlatmaya özen gösterdik. Astek gümüş böceği ilaçlama hizmetleri olarak yaşam alanlarınızda ortaya çıkan böceklerin yok edilmesi için profesyonel çözümler sunuyoruz. İlaçlama servisi almak için bizden destek talep edebilirsiniz. Karınca İlacı hakkında neler biliyorsunuz?.

6 cevap

  1. Nehir dedi ki:

    Biz eski evde sürekli gümüş böcekleri ile karşılaşırdık ama onları ezerek onları öldürmek daha kolay geliyordu

  2. Nehir dedi ki:

    Biz eski evde sürekli gümüş böcekleri ile karşılaşırdık ama onları ezerek onları öldürmek daha kolay geliyordu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir