0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Nasıl Bir Böcektir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Nasıl Bir Böcektir? giderlerde ve rutubetli bölgelerde yaşayan yumuşakça türü kanatsız haşere türlerinden biridir. Böcek ilaçlama yapılan haşereler arasında garip görünümlü ve parlak renkli bir özelliğe sahiptir. Hızlı çoğalan, bakterilerle mikropların yayılmasına neden olan bu böcekten kurtulmak için öncelikle yaşam bölgelerini iyi anlamak ve evlere giriş yollarını kapatmak gerekir. Gümüş Böceği Zararlısı için evler, oldukça iyi bir üreme ve yaşam bölgesi oluşturur.

Daire ve evler gümüş böceğinin yaşaması için mükemmel koşullara sahiptir. Eğer bir de nemli ve karanlık bölgeler varsa, onlar için bir yaşam koşulları tam olarak sağlanmış olacaktır. Ev içinde bir gıda kaynağı bulurlarsa, istilaya başlamaları oldukça kolay olacak ve evin gümüş böceklerine mükemmel bir konaklama alanı haline gelecektir. Gümüş Böceği Nedir? gümüş böceklerinin özellikleri nelerdir? merak edenler için hemen belirtelim başka bir dünyadan gelmiş gibi görünen gümüşçünler, gözyaşı şeklinde vücut özelliğine sahip böceklerdir.

Gümüş Böceği Nasıl Hakkında Kısaca

İsimlerinden anlaşılacağı gibi gümüş renginde baş kısmından kuyruk kısmına doğru dar bir şekle sahiptir. Antenli ve yumuşak bir vücuda sahiptir. Gri renkli olmaları en fazla karşılaşılan özellikleri olup benekli ve kahverengi görünürler fakat aslında beyazlardır. Gümüş böceği haşerelerinin büyük bir kısmı 3-4 inçten fazla büyümez. İnsan sağlığına zararlı bir böcek olan Gümüş Böceği evinize girmek için başta su giderleri, lağım kanalları, atık su boruları, pencere ve kapı altları gibi bir çok yolu kullanabilirler.

Kitaplar veya karton kutular gibi dışarıdan alınan eşyaların arasında evinize kolayca fark edilmeden girebilirler. Sağlık açısından direkt olarak insanı ısırıp sokma riski bulunmayan gümüş böcekleri, eğer kontrol altına alınmazsa evin banyo ve mutfaklarında hızla çoğalarak yiyeceklere zarar verebilir. Sebzeleri kirletir, dışkılarını ve salyalarını bulaştırır hatta kitap, defter benzeri bazı eşyaları kullanılmaz hale getirebilirler. Bu yönleri ile maddi kayıplara yol açan bir özellikleri de mevcuttur.

Gümüş Böceği Nerede Yaşar?

Gümüş böceklerinin kimi soğuk, nemli, su birikintisi olan ve karanlık bölgeleri tercih etmektedir. Bazıları da sıcaklığa hiç aldırış etmeden çatı arası ve evdeki eşyaların arasına yerleşerek çoğalmaya başlar. Mutfaklar, dolapların arka kısımları, banyolar, kiler, bodrum katı, pencere ve kapı diplerindeki çatlaklar gibi az kullanılan yerler, gümüş böcekleri için en ideal yaşam yeridir. Özellikle evde çatlak ve boşluklar, duvar kağıdı arası gibi saklanacak yerlerinin sayısı fazlaysa, hiçbir şekilde evinizden ayrılmazlar.

Pek çok insan ilk gördüğü zaman ayaklarıyla basarak öldürme yoluna gittiği bu böceklerin hızlı bir şekilde kaçarak dolap arkası ve kapı diplerine saklandığına şahit olmuştur. Evin içinde banyo ve mutfak bölgelerinin hem nem açısından, hemde gıda bulunmasından dolayı evden ayrılmaz hayatlarını sürdürür ve hızlı bir biçimde çoğalmaya devam ederler. Gümüş Böceği Ne ile Beslenir? Evinizdeki gümüş böceği nasıl ürer? diye merak ediyorsanız işte yanıtı hakkında kısaca bilgi.

Nem Böceğinde Beslenme Ve Üreme

Kağıt ve yapışkanlarla dolu kitaplar, koli, duvar kağıtları, kumaş ve tahıllar gümüş böceklerinin en sevdiği yiyecekler gurubunda yer almaktadır. Tüm bu malzemeler gümüş böceklerinin hayatta kalması için gereken protein, şeker ve nişasta gibi ideal maddelere sahiptir. Gümüş Böceği Nasıl Ürer? Gümüş böceğinin türüne bağlı olarak dişileri her gün yaklaşık olarak 200’e yakın yumurta bırakır. Bu yumurtaları özellikle sıcak ve nemli yerlere bırakmayı tercih ederler.

Yumurtadan çıktıktan sonra, gümüş böceğinin yetişkin boyutuna gelmesi yaklaşık olarak 4 aylık bir zamana denk gelir. Gümüş böceği üremesinin önüne geçmek için evinizde, yerlerde ve duvarlarda bulunan ve gizlenmeye müsait olan çatlaklar ile yarıkları kapatmak şarttır. Banyo ve mutfak gider borularının etrafları, kapı, pencere kenarları, fayans aralarındaki boşluklar çimento ve silikon ile güzelce kapatılmalıdır. Böylece gümüş böcekleri, yumurtalarını bırakacak bir yer bulamaz. Buda böceklerin üremesini oldukça yavaşlatacaktır.

Gümüş Böceğinden Ve Zararlarından Kurtulmak

Böceklerin yumurtaları genellikle kuytu bölgelere ve duvar dipleri ile eşyaların aralarına bırakılmaktadır. Elektrik süpürgesinin haşere istilasını geciktirmedeki önemli görevini unutmamak gerekir. Gümüş böceklerinin yumurta bırakma ihtimali olan yerleri çekiş gücü yüksek bir elektrik süpürgesi ile düzenli olarak temizlemek oldukça faydalıdır. Gümüş Böceklerinden Nasıl Kurtulunur? Gümüş böceklerinden kurtulmak için öncelikle evinizdeki nemli bölgeleri kontrol altında tutmak ve yuva olarak kullanabilecekleri bölgeleri engellemek gerekir.

Ayrıca yumurta bırakabilecekleri yarıkları temizleyip, buraları kapatmak böcek istilasını azaltmanın en önemli tedbirlerinden biridir. Duvarları boyamak veya silikon ile beyaz çimento kullanmak en önemli yardımcınızdır. Gümüş böceği istilasından kurtulmak için profesyonel gümüş böceği ilaçlama firması ile çalışmak ve en kısa zamanda ilaçlama desteği almak gerekir. Ev ilaçlamada profesyonel hizmet alınması kesin çözüm açısından en belirleyici etkenlerden biridir.

Gümüş Böceğinin Oluşmasına Fırsat Vermeyin

Kapalı alanlarda özellikle nemli bölgelerde görülen bu böcek türü, yaydığı zararlı mikro organizmalar nedeniyle çeşitli hastalıklara sebep olduğu için son derece tehlikelidir. Bunun yanı sıra, kağıt türü selülozdan yapılmış malzemeler ile kumaş gibi maddeleri kemirebilen bu böcek maddi kayıplara da yol açabilmektedir. Özellikle, tekstil alanlarında karanlık ve kuytu bölgelerde sıkça yaşadığı için daha fazla soruna neden olur. Ev içlerine girerek banyo, lavabo, mutfak gibi alanlara yerleşir.

Gümüş böceği insanların besin maddeleri üzerinde gezerek pisliklerini bulaştırır. Bıraktıkları bu pislikleri ile insanların hastalanmalarına sebep olacağı için zararlı bir böcektir. Gümüş Böceği İlaçlama bireysel olarak başarılı olmadığı için mutlaka deneyimli ilaçlama firmalarından destek alınmalıdır. Dış mekânlarda çatı, bodrum, merdiven altları, tavan arası ve duvar diplerinde yaşayan gümüş böcekleri yumurtalarını kuytu alanlara bırakırlar. İç alanlar ve ortak kullanım alanlarında gümüş Böceği Mücadelesi şarttır. Evi Pireler Bastı Nasıl Kurtulurum? diyorsanız yazıyı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir