0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Neden Olur

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Neden Olur? ev ve apartmanlarda geceleri görülen gri görünümlü ve antenli bu böcek çeşidi diğer böceklerden oldukça farklıdır. İlaçlama yaptırılan böcekler içinde oldukça fazla şikayete neden olan gümüş böceği ısırığı şüphesi ile hakkında araştırma yapılan nemden kaynaklanan bir haşeredir. Evde gümüş böceği neden olur? nereden gelirler dilerseniz kısaca değinelim.

Evler, gümüş böceğinin yaşaması ve yoğunluğunu artırması için mükemmel koşullara sahiptir. Böcek ilaçlama ile gümüş böceklerinden kurtulmak mümkündür. Şayet mekanda nemli ve karanlık bölgeler varsa, gümüş böceklerinin üremesi için çok daha elverişli koşul oluşturur. Evinizde ortalıkta gıda kaynağı buldukları takdirde çok daha kolay bir şekilde evinizi kuşatmaya başlarlar.

Gümüş böceklerinin zararları sağlık açısından bakteriyel yan etkilerin insanları tehdit etmesi ve hastalık mikrobu yayma riskleridir. Eviniz, gümüş böcekleri için cazip mekanlardır. Kağıt ve yapışkanlarla dolu kitaplar, üst üste yığılmış koliler, duvar kağıtları, kumaşlar ve tahıllar gümüş böceklerinin en sevdiği yiyeceklerdir.

Tüm bu şartlar gümüş böceklerinin hayatta kalması için gereken protein, şeker ve nişastaya sahip olduğu için gümüş böceği istilası yaşanmasında büyük katkı sağlar. Gümüş Böceği Neden Olur? bilmeden önlem almanın ve evlerden gümüş böceklerini arındırmanın oldukça zor olacağı açıktır. Gümüş böceklerinden kurtulmak için oluşma şartlarını ortadan kaldırmak şarttır.

Daire İçinde Gümüş Böceği Neden Olur?

Bilindiği gibi bina çatısı, havalandırma boşlukları, binaların zemin katları, ve lağım giderleri gümüş böceği yaşam alanları olduğu için buralarda böcek ilaçlama servisi alınarak düzenli olarak gümüş böceği ilaçlama yaptırılmalıdır. Gümüş böceklerinin kimi türleri soğuk, nemli ve karanlık yerleri özellikle seçerler. Bazıları ise çatı arası ve ısı oranı yüksek ortamlardan hiç ayrılmazlar.

Genellikle sıkça görüldükleri yerler mutfak dolapları, banyo, kiler, bodrum katı gibi az kullanılan yerler, gümüş böcekleri için ideal yaşam bölgesi olarak dikkat çeker. Özellikle de saklanacak yerlerinin uygun olduğu ev içlerinde çok kolay saklanır ve hızla mekanı sararlar. Uygun şartlar ve nemin olduğu durumda asla evinizden gitmezler.

Gümüş böceği mücadelesi daire içleri ve apartmanda eş zamanlı olarak yapılmalı bina içlerinden etrafa yayılmaları engellenmelidir. Şunu unutmayın gümüş böceği neden olur? diye bu böcekler için kurtuluş çaresi arayanların bina ve dairelerinde hem gümüş böceği beslenme yerleri, hemde üremesine uygun nemli ve karanlık ortamlar oldukça fazladır. Gümüş böceklerinin kökünü kurutmak için böcek ilaçlama sonrası öncelikle uygun ortamların onlar aleyhine düzenlenmesi ve üreme şartlarının ortadan kaldırılması gerekir.

Gümüş böceği nasıl ölür? evdeki gümüş böcekleri nasıl ilaçlanır? diye durmadan arayış içinde olmak yerine oluşma şartlarını önleyip profesyonel bir ilaçlama firmasından gümüş böceği ilaçlama servisi talep etmek gerekir. Astek ilaçlama size bu konuda yardımcı olacaktır. Gider Böcekleri Nasıl Önlenir? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir