0 542 799 13 13

Gümüş Böcekleri Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Gümüş Böcekleri Nasıl Yok Edilir? evde parke kenarları, banyo ve mutfaklarda sıkça görülen gri görünümlü antenli bu tuhaf böcekler gümüş böceği olarak bilinir. Gümüş böceği ilaçlama oldukça faza yapılan bir ilaçlama türü olup evlerde çok fazla şikayete sebep olurlar. Gümüş böceği ismini renginden alan tuhaf görünümlü bu zararlılar insanları tedirgin ederler. Evde görülen gümüş böceği, çok hızlı hareket etme potansiyeli olan nem ve rutubeti çok seven zararlı bir haşere çeşididir. Gümüş böceği çeşitlerinin pullarla örtülü şeffaf ve yumuşak bir vücudu vardır.

Her mekanda rahatça görülen ve su nem olan her alanda yaşayabilen gümüş böcekleri, insanların yaşam alanlarında çok fazla görülür. Ancak su bulunmayan ve rutubet olmayan ortamlarda çok fazla görülmemesine karşın evlerde gerekli şartlar mevcut olduğu için asıl yaşam bölgeleri banyo ve tuvalet gibi rutubetli yerlerdir. Gümüş Böcekleri Nasıl Yok Edilir? diye arayış içinde olanlar evde gümüş böceği ilaçlama yaptırması şarttır.

Gümüş böceği çeşitleri karanlık ve rutubeti sevdikleri için evinizde gümüş böceği istilasını fark etmeniz zaman alır. Buda evde iyice yerleşip üremelerine ve dip kuytu yerlere yumurta bırakmalarına neden olmaktadır. Ayrıca gümüş böcekleri hızla üreme kabiliyetine sahip olduğu için çok kısa zaman içinde ev ve apartman içindeki sayıları bireysel olarak baş edilemeyecek hale gelir. Gümüş böceğinin günde 20’ye kadar yumurta bıraktığı düşünülecek olursa erken önlem almak ve evde gümüş böceği mücadelesi için ilaçlama yaptırmak gerekir.

Gümüş böceklerinin boyutları 1-3 cm arasında değişkenlik gösterir. Derileri katmanlı olur ve renkleri kahverengi, benekli ve gümüş rengine benzer tonlardadır. Saydığımız bu özellikler gümüş böceğinin türüne göre değişmektedir. Kaygan ve parlak görüntülerini asla kaybetmeyen gümüş böcekleri ile mücadele kokulu ve kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılabilir. Gümüş böceğinden kurtulmak için bireysel çabalar yetersiz kaldığı için profesyonel mücadele şarttır.

Gümüş Böcekleri En Fazla Nerede Yaşar?

Evin içinde en çok gümüş böceği yoğunluğu görülen bölgeler, genelde mutfaklar ve banyolar olur. Bu ortamlarda çok fazla nem ve rutubet görülmesi gümüş böceklerine inanılmaz bir yaşam ortamı sunar. Bilindiği gibi banyo, tuvalet, mutfak gibi bölgeler en çok nem ve rutubet barındıran bölgeler olması nedeni ile gümüş böceği şikayetlerine zemin hazırlar. Kitap böceği olarak ta bilinen beyaz rutubet böcekleri ile gümüş böceği,kütüphaneleri kendilerine yaşam bölgesi olarak seçebilirler.

Kitapların ciltlerinde kullanılan yapışkanlar, gümüş böceğinin en sevdiği besinlerin başında yer aldığı için onlara çok çekici beslenme imkanı sunarlar. Ayrıca kitapların içinde tam da istedikleri gibi karanlık ve havasız bir ortam vardır. Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir? evdeki gümüş böceklerinden nasıl kurtulunur? bilmek için gümüş böceklerinin yaşam döngüsü ve alışkanlıklarını bilmek gerekir. Gümüş böcekleri karanlıkta aktif olduğu için gün içinde onlarla karşılaşma ihtimaliniz son derece düşüktür.

Nemli, karanlık alanları kontrol edin ve karabibere benzeyen dışkılarının olduğunu unutmayın. Duvar kağıtları, kitaplarınız, tahıl ambalajları ve karton malzemeleri gümüş böceklerinin en çok görüldüğü yerlerdir. Nem ve rutubet böcekleri olarak bilinen gümüş böcekleri ile beyaz nem böcekleri genelde karıştırılır. Gümüş böceğinden kurtulmak çok daha kolay iken beyaz nem böceği olarak bilinen rutubet kaynaklı nem böcekleri çok daha zor kontrol edilir.

Arama motoruna nem böceği ilaçlama yazıldığı zaman ilk olarak gümüş böceği ilaçlama hakkında yazıların çıkması beyaz nem böcekleri hakkında çoğu firmanın yeterli bilgiye sahip olmaması sebeptir. Astek ilaçlama firması olarak gümüş böceği nasıl yok edilir? gümüş böceklerinden nasıl kurtulunur? kısaca bilgi verip devamında beyaz nem ve rutubet böceklerinin ilaçlanması ve yok edilmesi hakkında bilgi vermeyi uygun gördük. Çünkü gümüş böceği daha kolay imha edilirken beyaz toz ve nem böcekleri çok daha zor ölür.

Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Evlerde nem böceği ilaçlama çeşitli böcekler için sıkça yaptırılmaktadır. İlaçlama türleri içinde nem böcekleri ile mücadele daha geniş ve kapsamlı olmaktadır. Bilinen nem böcekleri, gümüş böceği, tespih böceği, küf böceği, ve çok fazla bilinmese de son dönemlerde ciddi şikayetlere yol açan beyaz nem böcekleri ve toz böceği türleri hep rutubet ve nem kaynaklı böcekler olduğu için bütün bu haşerelere karşı ilaçlama yapılması çok önemlidir. Nem böcekleri ile mücadele bulundukları ortam ve böcek çeşidine bağlı olarak değişir.

Evde görülen gri böcekler olarak bildiğiniz Gümüş Böcekleri Nasıl Yok Edilir? kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama ve jel ilaçlama yardımı ile gümüş böceklerini kontrol altına almak mümkün olur. Ayrıca tespih böcekleri için kokulu ve kokusuz ilaçların yanı sıra mekanik ve sisleme ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. İşin en zor bölümü küf ve nem böcekleri olarak bilinen beyaz minik böcekler ile açık kahverengi toz kadar minik böceklerdir.

Pek çok insanın toz böceği olarak bildiği böcekler aslında mite ve mayt çeşitlerindendir. Ancak küf böcekleri daha minik ve çok dirençli yapıları sayesinde oldukça zor kontrol altına alınır. Küf böceği ilaçlama spreyli olarak yapıldığı gibi tavan ve parke kenarlarında üremeleri nedeni ile sisleme küf böceği ilaçlaması şeklinde yapılabilir. Gri renkli gümüş böcekleri boyut olarak çok daha iti olup beyaz nem böceklerine oranla ilaçlaması daha kolaydır.

Evde nem böceği şikayetleri görülmesi durumunda diğer haşere türlerinin olma ihtimali göz ardı edilmeyip en etkili nem böceği ilaçlama yöntemini yaptırmak çok önemlidir. Beyaz nem böceği ilaçlama diğer türlere oranla daha zor ve çok sayıda ilaçlama yapılmasına sebep olan bir zararlı olduğu için bu böceklere karşı yapılan ilaçlama tüm böcekleri imha edecek kapasitededir. Çoğu kişinin toz kadar minik böcekler diye bahsettiği böceklere karşı yapılan ilaçlama gümüş böceği ve diğer rutubet ve küf böceklerine çok daha kolay etki eder.

Genel Böcek İlaçlama Yaptırmanın Faydaları

Beyaz nem böceklerini oldukça zor imha etmemizin nedeni çok küçük boşluklara ve milimetrik çatlaklara saklanmalarıdır. Gümüş böcekleri ile benzerlik gösteren üreme bölgeleri nemli, ıslak, rutubet ve küf gibi özelliklerin yaşandığı ortamlardır. Mutfak dolaplarının ek yerlerinden suntaların yapıştırılan kısımlarına kadar pek çok bölgeye yuvalanıp hızla yayılırlar. Bu nedenle nem böceği ilaçlama şekli sisleme yöntemle olmalıdır.

Gümüş böcekleri nasıl yok edilir diye arayış içinde olanların aslında benzer bölgelerde yaşam süren bu böceklerin hepsine karşı profesyonel bir ilaçlama yaptırması toptan çözüm sağlama açısından özel bir önem taşır. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce iyi düşünmeli ve bu böceklerin tavan, duvar, mobilya içleri, elbiseler, parke altları, kapı dipleri, gibi pek çok bölgede yayıldıkları hesap edilerek sadece bir böcek çeşidine göre değil tüm nem böceklerine karşı ilaçlama yaptırılması bir taşla birden fazla kuş vurma deyimiyle örtüşür.

Genel nem böceği ilaçlaması başta gümüş böcekleri, tespih böceği, toz böceği ve akarlar, beyaz rutubet böcekleri, hamam böceği, akrep, çıyan, pire, kalorifer böceği ve daha pek çok zararlı böceğin yok edilmesine sebep olur. Nem böcekleri nasıl yok edilir? diye arama yapanların Gümüş Böcekleri Nasıl Yok Edilir? ile alakalı yazılara ulaşması genelde eksik ilaçlama yaptırmalarına sebep olmaktadır. Biz böyle bir yazı ile hem gümüş böceklerinden nasıl kurtulunur? arayışlarına çözüm olması hemde nem böceklerinden kurtulmak isteyenlere çözüm olması için tüm nem böceklerine karşı ortak çözüm sunan uygulama yaptırmanızı açıklamaya çalıştık.

Kokusuz böcek ilaçları sınırlı etki gücüne sahip olduğu için yüzeysel etkiye sahiptir. Ancak ulv yöntem kullanılarak yapılacak yakıcı etkili bir böcek ilaçlama tüm nem haşerelerini ortadan kaldırır. Astek ilaçlama profesyonel çözümler konusunda insanların haşere şikayetlerini tam olarak ortadan kaldırmayı hedef edinmiştir. Böcek Yumurtaları Nasıl Yok Edilir biliyor musunuz?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir