0 542 799 13 13

Gümüşçün Böceği İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Kanatsız üçgen görünümünde olan gümüş böceği değişik bir renk yapısına sahiptir. Gümüşçün Böceği İlaçlama mutfak ve banyolarda sıkça görülen gümüş böcekleri ile mücadele için çok fazla talep edilen bir böcek ilaçlama hizmetidir. Yumuşak vücutlu ve baş kısmında bir çift anten şekilli 1-1,5 cm boyutlarında gümüş renkli hızlı kaçan bir böcektir. Ömürleri değişken olup yaklaşık olarak iki ile sekiz yıl civarında yaşayabilen gümüş böceği, tedbir alınmadığı zaman evi istila edebilir. Yetişkin hale gelmeden önce yavru iken beyaz olup yetişkinlik dönemine girdikçe renk yapısı değişim gösterir.

Erişkin bir dönemde metalik parlak bir renk sergiler. Benekli ve uzaktan bakınca kahverengi ile siyah tonlarda görülür. Küçük bitişik gözleri ve uzun antenleri bulunmaktadır. Baş bölgesinde yer alan duyarga anteni yardımı ile etrafını algılayan bu böcek, balığa benzer kıvrılma hareketleri ile hareket eder. Gümüş böcekleri bir seferde elli kadar yumurta yapabilir. Gümüş böceği yumurtaları görünüm olarak beyazımsı, oval ve kapsül şekline sahiptir.

Gündüzleri çok fazla etrafta dolaşmaz, genellikle küçük duvar çatlaklarının veya yarıkların içinde yoğun olarak bulunurlar. Gümüş böceği felç eder mi? diye okudukları bilgiler ile kafası karışan insanlar bazen ciddi karmaşa yaşar. Zehirli ve ısıran bir böcek değildir ve felç eden bir özellikleri yoktur. Gümüş böceği naftalin kokusunu sevmez ve çekmecelerde naftalin kokusu olursa yaklaşmaz. Gümüş böceği ile doğal mücadele için çeşitli doğal malzemelerden faydalanmak mümkündür.

Gümüş Böceklerinin Özellikleri

İsmini renginden alan ve farklı bir yapıda olan bu haşere adeta zehirli bir böcek gibi tahmin edilir. İnsanlarda endişe verici bir imaj taşıyan gümüş böceği, çok hızlı hareket edebilir ve bir anda çatlak yada parke arasına girerek gözden kaybolur. Yumuşak dokulu üzeri pullarla örtülü bir vücudu vardır. Değişik görünüm sergilese bile parlak gri renge sahiptir. Her ortamda karşımıza çıkan gümüşçün böcekleri özellikle nemli ve rutubetli ortamları çok sever. Esas yaşamak istedikleri ve hızlı çoğalmalarına kolaylık sağlayan yerler rutubetli bölgelerdir.

Hem gececi oldukları, hem de karanlık ve rutubeti sevdikleri için evinizde artış gösteren istilayı fark etmeniz daha çok yayılma aşamalarında olmaktadır. Hoş görünüm sergilemeyen gümüş böcekleri hızla üreme kabiliyetine sahiplerdir. Bu özellikleri ile siz farkına varmadan kalabalık bir koloni haline gelebilir evi adeta istila edebilirler. Dişi gümüşçünlerin türlerine göre değişen üreme sayıları bulunur. Bir dişi gümüş böceğinin günde 20’ye kadar yumurta yapabildiği görülür. Gümüş böceklerinin boyutları 1-3 cm arasında değişim gösterir.

Derileri katmanlı olur ve parlaktır. Renk yapısı gümüş böceğinin türüne göre farklılık gösterebilir. Türe göre boyutu veya özellikleri ne kadar değişirse değişsin, rengi her zaman gümüş görünümde ve asla değişmez. Kaygan ve parlak görüntülerini devamlı korurlar. Gümüş böceklerinin bir önemli özelliği ise yumurtadan çıktıkları görünüm ve vücut özellikleri ile hayatlarına devam etmeleridir. Gümüş böceği nasıl yok edilir? diyorsanız yazımızı dikkatlice okumaya devam edin.

Gümüş Böceği Mücadelesi

Gümüş böcekleri, ev ve iş yerlerine zayıf noktalardan kolayca sızmaktadır. Gümüş böcekleri kalorifer peteklerinden ve su borularından evin boşluk barındıran izolasyonu zayıf noktalarından yaşam alanlarımıza girmektedir. Her yerde kolaylıkla gizlenme potansiyelleri olduğu için daire içinde her tarafta bulunabilir. Duvar kâğıtları onlar için iyi bir beslenme malzemesidir. Çünkü yapışkanları ve kitaplar da buluna nişasta ve yapıştırıcı maddeleri beslenmesini sağlamak için tüketir. Ayrıca evdeki kumaş türlerinden pamuk ve ketene zarar verebilir.

Evdeki mevcut haşere ile mücadelede hedefteki haşerenin biyolojik özelliklerinin ve davranışlarının bilinmesi mücadelede artı bir avantajdır. Uygun mücadele yönteminin belirlenmesinde ve kullanılacak ilacın etki oranını daha iyi ayarlamada haşere yapısı önemlidir. Gümüş böceği ilaçlama fiyatları ortamın ölçüsü ve uygulanacak yöntemle kullanılan ilaçların kalitesine bağlı olarak değişir. Gümüş böceği ilaçlama İstanbul kapsamında çok fazla ilaçlama servisi talep edilen bir uygulamadır.

Gümüş böceği nereden gelir? hangi bölgelerde üreme ve yumurtlama imkanı bulur? bilerek mücadele vermek sonucu çok daha kalıcı hale getirir. Gümüş böcekleri ile mücadele için kokusuz ve kokulu böcek ilaçları tercih edilebilir. Bunda esas olan böcek yoğunluğu ve mekanın özelliğidir. Kalabalık mekanlar ve aşırı böcek şikayetlerinde kokusuz ve spreyli ilaçlama yetersiz kalabilir. Bu durumda genel haşere mücadele şekli olan sisleme yöntem tercih nedeni olabilir. Gümüş böceği nasıl kurtulurum? diyorsanız uzman ilaçlama firmalarından ilaçlama servisi istemelisiniz.

Gümüşçün Böceği Kulağa Girer Mi?

İnsanlara zararı ısırmak yada insan kulağına girmek şeklinde olmayan bir böcektir. Doğrudan insan sağlığına zararı olmasa bile gümüş böcekleri yiyecekleri kirleterek sağlık açısından tehdittir. Değişik isimler verilen gümüş böceği halk arasında (gümüşçün, gümüş balığı böceği, rutubet böceği) gibi farklı isimler ile tanınır. Evlere girip çoğalmaya başlamaları ile insanların tükettikleri yiyeceklere musallat olması insanlarda ciddi rahatsızlık sebebi olmaktadır. Hijyene düşkün olan insanlar böceksiz bir ortamda yaşamak ister.

Sağda solda karşılarına çıkan haşerelerden ciddi rahatsız olmaları yüzünden hijyen dengesi bozulmuş bir evde kesinlikle yaşamak istenmezler. Nemli havası olması bakımından özellikle İstanbul’da çok sık rastlanan gümüş böcekleri ülkemizin her bölgesinde yaşam sürmektedir. 10 ay hiç bir şey tüketmeden aç yaşayabildikleri bilinen bu sıcak ortamları sever. Beslenmek için ise canlılar tahıl, un, karbonhidratlı yiyeceklerin yanı sıra duvar kâğıdı, macun, kitap cildi benzeri maddeleri yiyerek hayatta kalırlar. 1-3 yıl arası yaşayan gümüş böceklerinin uygun ortam koşullarında sekiz yıla kadar yaşayabildikleri bilinmektedir.

Her tür haşerede olduğu gibi bu haşereden kurtulmanın hiç kuşkusuz en kestirme yolu gümüş böceği ilaçlama ile böceklere son vermektir. Daha çok kuytu bölgelerde, eşyaların, duvar kâğıtlarının, kitap ciltlerinin arasında yaşayan bu böcekleri tespit etmek her zaman kolay olmamaktadır. Kişisel veya amatör yöntemlerin çözüm üretmekte son derece yetersiz kalacağı bu canlılarla profesyonel olarak mücadele şarttır. Dip bölgelerde üredikleri için kapsamlı bir ilaçlama mücadelesi gerekir. Aksi halde hızla üremeye devam ederler.

En İyi Gümüş Böceği İlaçlama Servisi

Profesyonel ilaçlama şirketi ile çalışmak elbette pek çok avantaj sağlar. Haşere Kontrol ekipleri değişik ilaç ve yöntemler kullandığı için alınan netice ve ücretlendirme farklı olmaktadır. Pek çok böcek ilaçlama işlemlerinden farklı özellikte olan gümüş böcekleri ile mücadele daha çok saklanma alanlarına yönelik olarak yapılmaktadır. Tuhaf görünüme sahip bu canlıların genellikle yaşamak ve çoğalmak için rutubetli bölgeleri tercih etmesi mutfak ve banyo bölgelerinde çok daha kapsamlı bir ilaçlama uygulamasını gerekli kılar.

Teknolojik ekipmanlar ve sağlığa zarar vermeyen kokulu veya kokusuz ilaçlarla gümüş böceği ilaçlama yapmak çok daha kısa sürede sonucu almaya yardımcı olur. Zararsız ve eve tahribat vermemek adına ekiplerimiz önlemleri alır veya önlem alınmasını müşteriden ister. Böcekler ile mücadele öncesi önlemler eşyaların poşetlere konması, poşetlenemeyecek kadar büyük nesnelerin üzerlerinin naylonla örtülmesi ve gerekli gıdalar ile bebek eşyalarının kaldırılması gibi tedbirlerdir.

Hızlı hareket edebilen gümüş böceğinin ilacın etkisinden kaçmaması için ani düşürücü etkili ilaçlar ve uzun süre kalıcı özellikli uygulamalara odaklanırız. Duvar kağıtlarında, kağıtlarda, tavanlarda ve giysilerinizde oluşan lekeler, bir gümüş böceği istilasının habercisidir. Çamaşır sepetinize koyduğunuz bir kıyafet, banyodaki nemle bir araya gelince müthiş bir yaşam alanı oluşturur buraların ilaçlama ve temizlik sayesinde yaşam alanları olması önlenmelidir. Nem ve rutubet nedeni ile üreyen bu canlılar kıyafet ve mobilyalarda lekelenmelere neden olur.

Gümüş Böcekleri Nasıl Beslenir?

Gümüş böceği, unlu mamuller, tutkal, giyecek ve gıda maddeleri ile beslenme ihtiyacını karşılayabilir. Örneğin yulaf ezmesi gibi tahıl içerikli malzemelere eğilimi vardır. Gümüş böceği, hiç bir şey yemeden bir yıla kadar yaşayabilir. Gümüş böcekleri Türkiye genelinde insanların karşısına çıkan bir böcektir. En sık karşılaşıldığı yerler, tipik olarak banyolar, bodrum ve çatı katları gibi konutlardaki nemli bölgelerde görülür. Gümüş böceği görünüm olarak rahatsız edici zararlı olduğu kadar, yiyecekleri kirletir.

Ayrıca duvar kağıtları ve kitaplar gibi kağıt ürünlerine zarar verebilir. Bu nedenle bu konuda uzmanlaşmış haşere kontrol firmalarından gümüşcün, gümüş böceği ilaçlama hizmeti alınması bu sorundan daha kısa bir süre de kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Gümüş böceklerinin zararları kimi zaman duvarlarda, kimi zamanlarda da pis yerlerde karşımıza çıkar ve huzursuz eder. İnsanları veya canlıları ısırmaz fakat güçlü miktarlarda mikrop barındıran yerlerde dolaştıkları için potansiyel mikrop taşıyıcısıdır.

Mobilyalar arasında yuvalanır, kıyafetlerin içinde gezer ve kirletirler. Sebze meyveleri yer ve buralara salyaları ile dışkılarını bulaştırırlar. Gümüş böceği zehirli bir böcek türü değildir. İnsanı ısırıp sokma gibi bir riski yoktur. Gider boruları ve lağımlar gibi bölgelerden evlere gelir ve insanlara hastalık mikrobu bulaştırırlar. Kütüphanenizde kitapların aşınması ve yiyerek tahrip olmalarına sebep olurlar. Gümüş böcekleri ile mücadele yoğunluk derecesine göre kokusuz yada kokulu ilaçlar yardımı ile yapılabilir.

Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir?

Evimde gümüş böcekleri var onlardan nasıl kurtulurum? diyorsanız gün içinde onlarla karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür. Nemli, karanlık alanları kontrol edin ve karabibere benzeyen dışkılarını dip köşelerde iyice araştırın. Duvar kağıtları, kitaplarınız, tahıl ambalajları ve karton malzemeleri araştırıp aralarına iyice bakın. Küçük delikler ve sarı delikler de gümüş böceğinin varlığına işarettir. Buraları kapatıp fiziksel iyileştirmeleri yapın. Kalorifer peteklerinden, gider borularından bile kolay bir şekilde evin içine gelebilmektedir.

Pis yerlerde hareket etmesinden dolayı üzerinde barındırmış olduğu mikropların fazla olması da önemli ayrıntıdır. Sizler yaşam alanlarınızı ne kadar temiz tutarsanız tutun sizlerin dahi müdahale edemeyeceği alanlardan da giriş yapar ve dip noktalara yuvalanabilirler. Gümüşçün, Gümüşçün Böceği İlaçlama doğru yerlerde ve bu böceklerin eğilimleri dikkate alınarak uzman kişilerce yapılmalıdır. Fayans araları, kapı dipleri, ve duvarlardaki yarıkların kapatılması gerekir. Gümüş böceği yuvası olacak her bölge potansiyel üreme alanları içinde yer alır.

Parke kenarları, dolap arkaları, pencere ve kapı dipleri gibi yerlere spreyli ilaçlama şekli uygulanabilir. Evin içinde yoğunluk kazanmış gümüş böcekleri ile mücadele daha kapsamlı bir ilaçlama yapılmasını zorunlu kılar. Gümüş böceği ilaçlama servisi haşerelerin direnç yapısı ve yoğunluk seviyesine göre farklı ilaçlar kullanılarak yapılır. Düşürücü ve kalıcı etkili ilaçlar daha köklü çözüm için yardımcı olur. Atlas Türk İlaçlama firması daima en iyi ilaç ve ilaçlama yöntemlerini kullanır. Bu ise bizi aranılan bir ekip yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir