0 542 799 13 13

Güve İlaçlama Firmaları

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Güve İlaçlama Firmaları iş yerleri ve dairelerde zararlı güvelerin yok edilmesi için sıkça yapılmaktadır. Evde güveler ile mücadele başta mutfak bölgelerinde ve kiler kısmında yapılan bir hizmet olmasına karşın, elbise güvesi ve tahıl güvesi gibi farklı güvelerin neden olduğu zararları önlemek için evde güve ilaçlama genel olarak yapılmaktadır. Güve İlaçlama Firmaları güvelerin üreme ve saklanma bölgelerinde önleyici ilaçlama yaparak güvelerin zararlarından insanları korur.

Deri üretimi yapan işletmeler, gıda depoları, halı ve ipek kumaş üretimi yapan yerler ile daire içlerinde çeşitli güve türleri zaman, zaman maddi zararlara yol açmakta ve ciddi maddi kayıplara yol açmaktadır. Bu nedenle ilaçlama şirketleri olası zararların engellenmesi ve yaşam alanlarında ortaya çıkan güvelerin imhası için çok önemlidir. Güve İlaçlama Firmaları bilinçli ve profesyonelce ilaçlama yaparlar.

Mutfak güveleri daire içinde önce kurtçuk halinde ortaya çıkmakta ve mutfak bölgesinde tavan ile duvarlarda asılı vaziyette karşımıza çıkmaktadır. Güvelenme şikayetleri mutfaktaki kuru gıdaların, açık bırakılması yada mutfak dolaplarının arkasına çeşitli gıdaların dökülmesi ile güvelenme şikayetleri yaşanır. Önce güve kurdu halinde beliren bu zararlı kısa bir süre sonra güve kelebeği şeklini alır.

Güve ilaçlama servisi mutfaktaki gıdaları bozarak atılmasına sebep olan güvelerin mutfaktan ve daireden arındırılması için acele etmek ve evin tamamına güve bulaşmasını önleyerek güve ilaçlama ile güveleri yok etmek şarttır. Astek güve ilaçlama şirketi kokusuz ve kokulu güve ilaçları kullanarak en kısa süre içinde güvelerin yok edilmesini sağlamaktadır. Ekonomik güve ilaçlama fiyatları ile yaşam alanları ve iş yerlerinde görülen güveler ile mücadele ediyoruz.

Evde Güve İlaçlama Nasıl Yapılır?

Daire ve iş yerlerinde güve ilaçlama yaptırmak güvelerden kaynaklanan maddi kayıpları önlemede ciddi fayda sağlar. Güve ilaçlama nasıl yapılır? ilaçlama ne zaman ve kimlere yaptırılmalı iyi bilinmelidir. Bilinçli olarak güveler ile mücadele edilmesi hem kısa sürede ortadan kaldırılmalarını, hemde güve oluşmasını kesin olarak engeller. Güveler ısırmaz ve direkt olarak kan yolu ile hastalık bulaştıran bir hayvan değildir.

Ancak bazı kıyafet ve değerli kumaşlara verdikleri zarar nedeni ile insanları hayli masrafa sokmaktadır. İşte bu durumda güve ilaçlama yaptırmak güvelerin neden olduğu zararları ortadan kaldırır. Güveler ile mücadele bireysel olarak bazı durumlarda fayda sağlasada güve bulaşması yaşanan yerlerde profesyonel güve ilaçlama servisi almak şarttır. Profesyonel güve ilaçlama şirketleri ile görüşülüp ilaçlama desteği almak çok daha sağlıklıdır.

Kelebeğe benzeyen ve güve kelebeği olarak isimlendirilen güveler, direkt sağlığımızı tehdit etmeseler de yaşam sürdüğümüz mekanlarda bulunan eşyaları, kıyafetleri ve gıda maddelerini kemirerek kullanılmaz hale getirir ve maddi zararlara sebep olurlar. Güveler en küçük titreşimleri bile hissederek kaçar ve hemen saklanırlar. Bireysel olarak güveleri ortadan kaldırmak mümkün değildir. Aksine daha iyi gizlenmelerine yol açar.

Çünkü güveler dolap arkaları, eşya araları ve en küçük bölgelere gizlenerek kolayca insanlardan gizlenirler. Güve İlaçlama Firmaları ile çalışmadan yapılan bu durumda bireysel olarak işe yaramaz. Güvelerden kurtulmak için evde güve ilaçlama hizmeti almak bunu yaparken profesyonel güve ilaçlama firması seçmeye dikkat etmek gerekir. Güvelerin yok edilmesi kolay gibi görülse de aslında çok değişik alanlarda gizlendikleri için sanıldığı kadar kolay olmaz. Güvelerin verdiği zararları önlemenin en kolay yolu güve ilaçlama yaptırmaktır.

Güveler Nasıl Ürer Nasıl Önlenir?

Yumurta bırakarak çoğalan güveler beslenme durumuna ve hava sıcaklığına bağlı olarak değişik oranda artış gösterir. Uygun şartlarda yeteri kadar beslenen güveler 5-6 defa üremektedirler. Güve larvaları ortalama 1 hafta ile 15 gün yumurta içerisinde olgunlaşma dönemi geçirir. Yumurtadan çıkan yavru güveler bir aylık bir sürede ergin hale gelmektedir. Güve çeşitleri çoğalmadan yapılacak güve ilaçlama uygulaması güvelerin en kısa sürede ortamdan arındırılmasını sağlar.

İlk başlarda kurtçuk halinde mutfak yada güve sorunu baş gösteren bölgelerde ortaya çıkan güve haşeresi giderek erginleşir ve kelebek haline gelir. Evdeki güveler ile mücadele için güve ilaçlama şirketleri seçilmelidir. Güve mücadelesi alınacak ekip her tür güve sorunlarına karşı ilaçlama yapabilecek donanım ve bilgiye sahip olmalıdır. Bazı durumlarda spreyli ilaçlama türü yetersiz kalacağı için sisleme yöntemle güve ilaçlaması yapmak kaçınılmaz hale gelmektedir.

Güve ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama ve sisleme şeklinde olup iki türlü ilaçlama tekniği mekandaki güvelerin yoğunluğu ve durumuna bağlı olarak değişir. Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak uygulanabilen güve ilaçları uzman ekiplerce yapılmak zorundadır. Güve kurtları ve güve kelebeği ile mücadele kapalı alanlarda bulaşma derecesine göre belirlenir. Kokusuz ilaçlar ile güve ilaçlama daha yavaş etki gösterdiği için yoğun güve şikayetlerinde mutlaka ulv güve ilaçlaması yaptırılmalıdır.

Mekandaki güvelerin yoğunluğu başta olmak üzere sisleme uygulama ve püskürtme şeklinde güvelerin bulunduğu yüzeylere güve ilaçları sıkılarak tüm güveler ortadan kaldırılır. Spreyleme şeklindeki güve ilaçlama şekli kalıcı özelliği ile güvelerin uygulan ilaçla teması sonucu bir hafta kadar bir sürede mekandaki güveleri öldürür. Güvelerin tam olarak yok edilmesi için kokusuz ilaçlar daha uzun sürede etki gösterir.

Güveler İle Mücadele

Ani ve kalıcı etkili güve ilaçları ile yapılan buharlama şeklindeki güve mücadelesi ise ani çıkarıcı etkisi ile aynı gün içinde ev ve iş yerlerindeki güvelerin yok edilmesini sağlamaktadır. Güve ilaçlama doğru ve bilinçli güve ilaçlama servisleri tarafından doğru ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır. Etrafta gizlenen güvelerin bir daha şikayete neden olmayacak şekilde ortadan kaldırılması ancak profesyonel güve ilaçlama teknikleri kullanılarak mümkündür.

Ev ve iş yerlerinde görülen güveler tüylü, yünlü ve pamuklu eşyalarda, kıyafetlerde, halılarda sıklıkla görülen halı güvesi diğer bir ismi ile kumaş güveleri eşyalara verdikleri zararlar ile bilinirler. Halı güvesi yumurtalarını halı, ipekli elbise, deri eşya ve kullanılmayan eşyaların arasına bırakırlar. Önlem alınmadığı takdirde halı güveleri hızla ortama yayılır ve halı yada kumaşlarda ciddi zararlara sebep olurlar. Bu nedenle güve ilaçlama çok bilinçli yapılmak durumundadır.

Tahıl güveleri tahıllı yiyeceklerle beslenir. En fazla tahıl ambarlarında ve depolarda görülen tahıl güveleri ayrıca ekinlere büyük zarar verirler. Hızlı bir şekilde üreyen tahıl güveleri yumurtalarını tahıl ve bitki üzerlerine yerleştirirler. Büyük gıda depoları ve kuru bakliyat olan yerlerde bu güve çeşitleri ile mücadele şarttır. Deri güvesi, deri mamülleri ile beslenen, deri malzemeler satan yerlerde sıklıkla görülür. Evlerinizde bulunan deri koltuk ve deri kıyafetlere de zarar veren bu haşere türlerine karşı önlem alınmazsa evinizde bulanan deri eşyalar kısa sürede büyük zarara uğrar.

Güve İlaçlama Firmaları, ilaçlama kapsamında yaşam alanlarında çeşitli ürünlere musallat olan güvelerin yok edilmesi için Astek güve ilaçlama firması olarak spreyli ve buharlı güve ilaçlama yöntemleri ile sizlerin mekanlarınızı istila eden güveleri kısa sürede ortadan kaldırıyoruz. Profesyonel böcek ilaçlama hizmeti veren ekibimizden ilaçlama desteği alarak haşere şikayetlerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Fareler Eve Nereden Gelir? yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir