0 542 799 13 13

Güve Neden Olur

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Güve Neden Olur? Bazen hiç istemesekte bazı davetsiz misafirler ile karşı karşıya kalırız. Özellikle mutfak bölgelerinde kuru gıdalara musallat olan güveler ciddi derecede zararlara ve sağlık sorunlarına yol açar bu nedenle böcek ilaçlama şarttır. Mutfak güveleri görünüm olarak çift kanatlı ve vücudunun üzeri pulla kaplı olan kelebeğe benzer bir canlıdır. Güve çeşitleri renkleri ile değişkenlik gösterir. Ayrıca türlerine göre boyutları da değişmektedir.

Güvelerin renkleri arasında kahverengi, parlak metalik görünümde olanlar olabilmektedir. Evde Güve Neden Olur? güvelerin oluşmasına ne sebep olur? bunları bilmekte fayda vardır. Güveler ile mücadele ederken güveleri oluşturan bölgeleri ve şartları bilmek oldukça faydalıdır. Evde görülen güve türleri arasında en fazla bilinen hiç kuşkusuz elbise güvesi ve tahıl güvesi olarak bilinen mutfak güveleridir.

Elbise güveleri 2 ile 3 santimetre uzunluğunda ten rengine benzer. Görüldüğü bölgeler günlük kıyafet, saç, tül, ipek, keçe gibi malzemelerdir ve bu malzemeler ile iç içe yaşarlar. Güvelerin üremesi için nemli ve karanlık bölgeler oldukça idealdir. Bu tür bölgelerde güve türleri kendilerini daha rahat hissettikleri için daha fazla bulunur. Özellikle mutfak bölgesinde açık bırakılan kuru bakliyatlar güveleri eve davet eden en önemli etkenlerin başında gelir.

Güvelenmeye Sebep Olan Besinler Nelerdir?

Güvelerin beslenmesi için özellikle bulgur, bakliyat malzemeleri, nohut,, mercimek fasulye benzeri gıdalar oldukça önemlidir. Güve ve sinek benzeri haşereler buralara yumurtalarını bırakarak güve oluşumuna yardımcı olmaktadır. Özellikle mutfak güvesi ve tahıl güvesi diye bilinen güve türleri için açıkta bırakılan gıda ürünleri oldukça çekicidir. Güve istilasının belirtileri ilk olarak evde görülen beyaz kurtçuk şeklindeki kurtlanmalarla ortaya çıkar.

Daha sonra yavaş yavaş evde kelebeğe benzer küçük uçan haşereler görülmektedir. Bunlar mutfak çekmeceleri, giysi dolapları, kapkacak araları ve kuru bakliyat gıdalar gibi bölgeler olarak dikkat çeker. Güveler geç fark edildiği zaman evi çok kısa bir sürede istila eder. İnsanlar için ciddi huzursuzluk kaynağı olmaları bir yana gıdaları kirleterek kullanılmaz hale getirirler. Evde güve olmasında en belirgin özellik hiç kuşkusuz kurtçuklar ve sağa sola uçuşan kelebek benzeri güvelerdir.

Güvelerin bazıları koza ve dışkı bırakma kabiliyetine sahiptir. Kıyafetler ve mekanda yoğun olarak güve popülasyonun belirtileri ambalajların bozulması ve kemirilmeler olarak ortaya çıkabilir. Peki güvelerden nasıl kurtulunur? evdeki güveler nasıl yok edilir? bunu bilmekte fayda vardır. Güve sağlık açısından olduğu kadar, maddi zararları da ortaya çıkarır.

Güveler Evlere Nereden Gelirler?

Pek çok haşere türü gibi güveler açık pencere ve kapı gibi bölgelerden kolaylıkla girerler. Bunun için güvelerin eve girmesini önlemek üzere pencerelere sineklik takılması oldukça etkilidir. Ayrıca kıyafetlerin temiz ve kirli olmamasına, dağınık sağda solda bırakılmamasına özen gösterilmelidir. Kıyafetlerin güvelenmemesi için kapalı yada plastik kapaklı kutularda saklayabilirsiniz. Ayrıca gardırop içi ve kıyafetlerin olduğu bölümü sık sık temizleyip süpürmeniz oldukça faydalıdır.

Güveler ile mücadele için en geleneksel uygulamalardan biri çok zamandır kullanılan naftalindir. Naftalin ile güvelere karşı önlem alma yoluna gidebilirsiniz. Ancak güvelerden kurtulmak için en kapsamlı mücadele hiç kuşkusuz güve ilaçlama servisi almaktır. Güvelerin yok edilmesi için güve türüne ve yoğunluğuna göre kokusuz yada sisleme güve ilaçlama servisi talep edebilirsiniz. İnsanlar güveler neden olur? güvelerin zararları nelerdir? konusuna en fazla evlerinde güve şikayeti yaşamaya başladıklarında sorgular.

Bilindiği gibi güveler çeşitli hububat depoları, kiler, kıyafetler, mutfaktaki gıdalar ve bakliyatın olduğu bölgeler gibi önemli yerlerde ortaya çıkar. Kısa sürede üreyerek evin içinde çok sayıda güve oluşumuna sebep olurlar. Güvelerin görüldüğü mekanlarda zaman kaybetmeden güvelere karşı ilaçlama servisi almak oldukça önemlidir. Güve ilaçlama için Atlas Türk ilaçlama ekibi ile irtibata geçiniz. En iyi çözümü en etkili ilaçlar kullanarak sunuyoruz.