0 542 799 13 13

Güvercin Biti İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Kuş biti ve güvercin biti olarak bilinen küçük nokta kadar şeffaf böcekler oldukça fazla şikayete sebep olmaktadır. Güvercin Biti İlaçlama, Nereden geldiği bilinmeyen ve insanları ısırıp kaşımalara, ciltte kızarıklığa yol açan bu minik haşereler için olmazsa olmaz şartlardandır. İlk aşamada çok fazla anlaşılmadığı için insanlar kendilerini neyin kaşındırıp ısırdığını anlayamaz ve böcek ilaçlama konusunda yöntem seçimi daha zorlaşır. Kuş biti ve güvercin biti kuşların vücudunda yaşadığı gibi kuş yuvalarında sıkça görülür. Açılan cam ve kapılar nedeni ile evlere doluşur.

Güvercin bitlerinin önlenmesi için üreyip evlere yayıldıkları mekanların mutlaka güvercin kuş biti ilaçlama işleminden geçirilmesi şarttır. Kendi başınıza bu haşereyi yok edemezsiniz. Güvercin biti ile mücadele profesyonel ilaçlama servisi alınarak yapılmalıdır. Kumru biti ve güvercin bitleri nokta kadar küçük yapıya sahip olduğu için insanlar kendilerini neyin ısırdığını hemen fark edemezler. Yakından bakılınca şeffaf ve beyazımsı bir görünüme sahip olan bu zararlılar insanların gözüne kahverengi tonda görünür.

Güvercin Ve Kuş Bitlerinin Özellikleri

3500 civarında çeşidi bulunan bitler, üzerinde yaşadığı canlıya göre özelleşmiş bir yapı ya sahiptir. Hatta aynı canlı üzerinde canlının farklı bölgelerine bağımlı bulunan değişik bit türleri de bulunmaktadır. Bir şekilde güvercin üzerinde yaşayan bit çeşidini insanın üzerine taşırsanız bu bit insanın üzerinde uzun süre yaşayamaz ve ölür. Çünkü güvercin bitlerinin tümü tüy ve telek yiyebilecek bir çene yapısına sahiptirler. İnsanda görülen bit türleri sadece kan emerek yaşayabilen Anoplura takımına ait alt türlerdir. Özellikle kumru ve kırlangıç gibi kuşlar nedeni ile insanlara musallat olurlar.
Güvercinlerde görülen bu bit türleri daha çok mevsimlik bir şekilde ortaya çıkarlar. Kış aylarında güvercinler üzerinde nadiren bite rastlandığına tanık olunmuştur. Ancak havaların ısınması ile birlikte aniden kuşlar ve yaşadıkları ortamlara yayıldıkları görülür. Kuşların pek çoğunda vücudun değişik bölgelerinde yaşamaya uyum sağlamış en az 4 ya da 5 tür bit olması oldukça ilginçtir. Aynı konakçı da farklı bit çeşitleri aynı anda asalak olarak yaşamını sürdürebilir. Varsa evinizin etrafında kuş yuvası zaman kaybetmeden bir ilaçlama şirketi ile görüşerek ilaçlama desteği talep etmelisiniz.

Güvercin Ve Kumru Bitlerinin Yaşadığı Yerler

Güvercin bitinin güvercinler üzerinde yaşama sebepleri bu bit türünün diş yapılarının telek ve tüy yiyebilecek bir özellikte olmasıdır. Peki kumru biti ısırığı insanı neden rahatsız eder? diyorsanız ısırılma nedeni ile duyulan bir yan etkidir. Güvercin bitleri insanların üzerinde yaşayamasalar bile çok kısa bir süreliğine bulaşabilir ve evlerimize hızlıca bulaşırlar. Güvercin bitlerinin yumurtaları beyaz tomurcuklar halinde oldukça minik boyuttadır. Sıvı ilaçlama ulv makineleri yardımıyla uygulanarak kapsamlı bir mücadele ile kuş bitleri önlenebilir.

Güvercin bitleri evlerde halı yüzeyleri, mobilyalar, duvarlar, yatak, ve pencerelerin perdelerinde karşımıza çıkar. Saydam yüzeylerde ve ışık olan yerlerde kolayca fark edilirler. Örneğin telefon ekranlarında çok sık karşılaşılınca varlığı anlaşılmaktadır. Eve bulaşan kuş piresi evin hemen her yerinde görülebilen bir zararlıdır. İnsanların yattığı sırada cildinde dolaşıp ısıran güvercin bitlerinin yaşadığı yerler sıcak olan tüm ortamlardır. İnsan vücudunda baş ve kollarda sürekli bir şeylerin dolaştığı hissini uyandırır. İnsan üzerinde yaşaması mümkün olmamasına karşın hassas ciltli insanlarda cilt alerjisi ve kabarmalara yol açarlar.

Evdeki güvercin biti nasıl yok edilir? diye düşünen kişilerin bu zararlı haşereler karşı mutlaka dumanlı bit ilaçlama servisi yaptırması gerekir. Bu nedenle kuş bitlerinin yok edilmesi için en etkili kokulu sisleme yöntemdir. Kumru ve kuş bitlerin zararlarından korunmak için evde kuş biti ilaçlaması şarttır. Bireysel olarak kuş bitlerinin önlenmesi oldukça zordur. Balkon, pencere etrafı, duvarlar ve balkonlardaki kombi, ve klima motorlarında sıkça kuş biti kuş yuvalarında yaşamaktadır.

Kuş Biti Ve Güvercin Biti İnsanda Yaşar Mı?

Kuş biti insan vücudunda uzun süre yaşayamaz. Ancak huzursuz eder ve pek çok kuşun vücudunda kan emdiği için zayıf düşerek ölmesine yol açan zararlı bir asalak haşeredir. Kuş piresi olarak ta anılan kuş bitlerinin yaşam alanlarından arındırılması sıradan ilaçlama yöntemi ile pek mümkün değildir. Evdeki kuş bitlerinin öldürülmesi ve kalıcı olarak bu zararlıları yok etmenin en etkili yolu yaşadıkları ve bulaştıkları bölgelere sisleme yöntemle kuş biti ilaçlaması yaptırmaktır.

Kuş biti insana geçer mi? evimi güvercin biti sardı kuş biti nedir? gibi pek çok soru insanlar tarafından bize devamlı sorulur. Kuş bitleri ile mücadelede profesyonel ekiplerin deneyimli elemanlar ile vereceği mücadele sonrasında tam olarak çözüm sunar. Kuş biti nasıl bulaşır? evde üreyen kuş bitine hangi ilaçlama şekli etki eder? diye soranların çokluğu bu yazıyı yazmamız da önemli bir etken olmuştur. Kumru ve güvercin biti nokta kadar siyah ve kahverengi tonlarda zararlılardır.

Güvercin Bitlerinin Zararları

Minik kuş bitleri insanların vücudunda dolaşarak onları ısırıp kızarma ve kaşınmaya neden olmaktadır. Bu böceklerin evlerden kesin olarak yok edilmesi için dumanlı ilaçlama şarttır. Öncelikle en fazla sorulan sorunun cevabı olarak kuş biti insanda yaşar mı? sorusuna elbette bulaşır ve ciddi rahatsızlık verir diyerek kuş bitlerinin zararını belirtelim. Kuş ve güvercin biti mücadelesi öncelikle doğru teşhis ile başarıya ulaşacağı için nereden geldikleri ve üreme bölgeleri iyi bilinerek etkili bir müdahale yapılmalıdır.

Sırt pompası kullanılarak yapılan kuş biti ilaçlaması tam olarak çözüm sunmaz ve kısa sürede şikayet tekrar başlar. Bizi arayan müşterilerin kuş biti şikayetleri bizim ekibimiz tarafından tek ilaçlama ile kolayca önlenmektedir. Ancak daha önce başka firmaya yaptırdım ama ölmedi diyen müşterilerin sayısı hiçte az değildir. Bu kullanılan etkisiz ilaçlar ve yanlış kumru biti ilaçlama şekli neticesinde ortaya çıkmaktadır. Kuş biti nedir? kuş bitleri nereden gelir? diyorsanız öncelikle bina ve apartmanda araştırma yapmalısınız.

Güvercin Bitleri Neden Olur?

Kumru, güvercin, ve diğer kuş çeşitlerinin yuvaları ve yavru yaptıkları bölgelerden şüphelenmeniz gerekir. Çünkü buralar ciddi kuş biti istilasına maruz kalan yerlerdir. Kuş biti insana dış bölgelerden evin içine bulaşarak gelir. Muhtemel kumru ve güvercin biti bulaşmasına sebep olan yerler şunlardır. Apartman çatıları ile bina havalandırmaları kuşların yuva yaptığı yerler olduğu için buralara yuva yapan kuşlar yumurta bırakıp üremeye başlar. Buda adım adım bit oluşumuna zemin hazırlar.

Ayrıca kuş bitleri kuş yuvasındaki dışkıların kuruyarak asitli bir duruma dönüşmesi ile çok daha fazla görülür. Yuvada ölen kuşlardan üreyen kuş bitleri duvardan hızla hareket ederek açık buldukları camlardan fark edilmeden evlere girer. Ayrıca kapı ve havalandırma mazgallarından evlere girerek insanlar için kaşıntı ve ciltte ısırıklar ile hayli huzursuzluk verirler. Güvercin biti ilaçlama firmaları öncelikle doğru teşhis etmek ve kuş bitlerinin yayıldıkları noktaları ortadan kaldıracak şekilde kuş biti ilaçlaması yapmak zorundadır.

Güvercin Bitleri İle Nasıl Başa Çıkılır?

Böcek türünün ne olduğundan haberi olmayan elemanlar ve yanlış böcek ilaçlama şekilleri kuş bitlerinin önlenmesinde kesinlikle yeterli olamaz. Eve kuş biti bulaşması ile insan sağlığını olumsuz etkileyen bu küçük nokta kadar böcekler ciddi kaşınma ve ısırmaya yol açtığı için yok edilmeleri gerekir. Minik kuş bitleri insanların vücudunda dolaşıp alerjik durumlar meydana getirir. Güvercin bitlerinin ayrıca kumru biti, güvercin biti, kuş piresi olarak değişik isimler ile anılan bu zararlılar yanlış ilaçlama tekniği kullanılarak mekandan arındırılması mümkün değildir.

Güvercin biti ısırması için ısırılan bölge ılık su ile yıkanıp kolonya ile hafifçe ovulmalı ve krem sürülerek ısırılan bölgede rahatlama sağlanmalıdır. Kuş biti ısırığı tedavisi yoktur ve evdeki bitler temizlendikten sonra her hangi bir sorun yaşanmasına sebep olmaz. Ancak ucuz kuş biti ilaçları ve ucuz ilaçlama servisi alınarak evde kuş biti mücadelesi ile bu zararlıdan kalıcı olarak kurtulmak pek mümkün değildir. Güvercin Biti İlaçlama Servisi veren ekibin bu zararlının yaşam alanı ve evin geneline etki edecek özellikte etkili bir ilaçlama yapması şarttır.

Güvercin Biti Ve Kuş Piresi İlaçlama Nasıl Yapılır?

Atlas Türk ilaçlama servisi olarak kuş biti ilaçlama konusunda sizlere kaliteli ve güvenilir böcek ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Kuş biti sorunlarınızı çözmek ve bilgi almak için bizi arayıp ilaçlama yöntemleri ve neler yapılması gerektiğini öğrenmeniz mümkündür. Kuş bitleri ve kumru bitlerinden kapsamlı bir ilaçlama yapıldıktan sonra tamamen kurtulmanız mümkündür. Kullanılan ilaçlar ani öldürücü ve uzun süre kalıcı etkinliğe sahip olduğu için mekandaki bir zararlısını imha ederek dışarıdan girişlere karşı uzun süreli koruyuculuk sağlar.

Kullandığımız kuş biti ilaçları sağlık bakanlığından onaylı kokusuz yada az kokulu grubunda birinci sınıf ilaçlardır. Kuş bitini evden temizlemek için sıvı spreyli uygulama tam olarak istenilen sonucu vermemektedir. Bunun nedeni duvarlar, tavan, mobilya ve kıyafetlere kadar yayılmasıdır. Daha sonraları aynı sorunla karşılaşmamak için kuşların konduğu yerleri yok etmek şarttır. Karton, koli, atıl eşyalar balkonlarda kuşların yuva yapmasını kolaylaştırır. Ayrıca balon, disket, ses çıkaran eşya gibi kuş kovucu tuzaklar yapılarak kuşların korkutularak kaçırılması mümkündür. Kuş bitleri ile mücadele bireysel olarak çok zordur.

Güvercin biti ilaçlama kokusuz yada kokulu böcek ilaçları yardımı ile yapılabilir. Belirli bir bölgede olan şikayetler için püskürtme yöntemle ilaç sıkmak faydalı olacaktır. Ancak evin içine bulaşmış kuş bitleri ile mücadele için sadece kenar köşelere haşere ilacı sıkmakla kuş bitleri yok edilemez. Duvar ve eşyalarda görülen kuş bitini ortadan arındırmak için çok daha kapsamlı bir ilaçlama yöntemi kullanmak gerekir. İşte burada ulv ilaçlama şekli imdada yetişir. Kokusuz ilaçlama yada kokulu ilaçlar yardımı ile uygulanabilir. Kuş biti ilaçlama ile kumru biti ilaçlama spreyli yöntem kullanılarak kalıcı etki göstermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir