0 530 667 01 19

Hamam Böceği İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Hamam Böceği İlaçlama ile kahverengi mutfak böcekleri yok edilir. Hamam böcekleri ile mücadele için ilaçlama servisi en başta gelen çözümdür. Ancak sadece evi ilaçlatmak hamam böceklerini yok etmek için çok uzun süre kalıcılık sağlamaz. Evde görülen böcekler arasında en fazla ilaçlama talebine neden olan bir uygulamadır. Hamam böcekleri ile mücadele için bireysel bazı önlemler almak faydalı olmasına karşın eve böcek bulaşmasında tedbir işe yaramaz.

Eve giren ve üremeye başlayan böcekler için ilaçlama yaptırmak kaçınılmazdır. Hamam böceklerinden kurtulmak için öncelikle böceklerin girdiği noktalarda gerekli tedbirleri almak yapılacak ilk iş olmalıdır. Dış alanlardan sürekli apartman ve daire içlerine hamam böceği girişi sorunun giderek yayılmasına yol açar. Hamam böceği ilaçlama firmaları etkin mücadele yapmak zorundadır. Ancak insanlara ne gibi önlemleri almalarını anlatmazsanız belirli bir zaman sonra evi böcekler basar.

Hamam Böceği Nedir?

Hamam böceği, Dictyoptera takımı içerisinde yer alan Blattidae ve Blattellidae familyalarına ait böcekler olarak bilinmektedirler. Dünyada, 3500 hamam böceği türü yaşadığı bilinmektedir. Bunlardan sadece 10 kadar tür insanların yaşadıkları ortamlara adapte olmuşlardır. Dünyada bazı dönemlerde neden oldukları hastalıklar nedeni ile orduları bile dize getirmiş, bu küçük canlı boyundan çok büyük zararlar veren son derece pis ve dirençli yapıda zararlı bir böcektir.

Hamam böceği, daha çok nemli ve sıcak ortamlarda yaşayan bir özelliğe sahiptir. Konutlar ile  iş yerlerinde en fazla karşılaşılan böcek türüdür. Yiyeceğin bol olduğu ev, fırın, mutfak, çöplük ve lokanta gibi alanlarda oldukça yoğun görülürler. Etkili bir hamam böceği ilaçlama yapılmadığı sürece hızlı şekilde çoğalmaya devam eder. Görünümü oval vücut yapısına sahip, baş kısmında 2 tane anteni mevcuttur. Ortalama 6-8 cm boyunda, renkleri türlerine göre farklılık gösterir.

Hamam Böceği Üreme Ve  Yuvalanması

Hamam böceklerinde kanat vardır, fakat uçamazlar. Her alanda görülen, çok hızlı üreyen bu canlıları yok etmek için bireysel mücadele asla yeterli olmaz. Hamam böceği nasıl çoğalır? hamam böceği yuvası nasıl bulunur? diyorsanız dip ve karanlık bölgeleri takip etmelisiniz. Tüm haşere türlerinde olduğu gibi yumurtlama sistemi ile çoğalır. Her defa yüzlerce yumurta yapan hamam böcekleri yumurtalarını bir süre sırtında taşır. Hamam böceği yumurtaları gözle görülmez. genelde dip kuytu ortamlarda bulunur.

Hamam böceği yoğun olan mekanlarda kendine has kötü bir koku yayarlar. Genellikle dip bölgeler, karanlık, kuytu, ve rutubetli bölgeler en fazla saklandıkları kısımlardır. Elektronik cihazların iç ve alt kısımları, beyaz eşya ve mutfak tezgahlarının arkaları hamam böceklerinin yoğun gizlendiği bölgelerdir. Yumurtaları kahverengi görünümlü ve yumurta paketlerinde bulunur. Hamam böceği pisliği ise siyah ve karabiber tanesini anımsatır. İstilacı ve hastalık taşıyıcı böcekler olan hamam böceği çeşitleri ile mücadele sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz zorunluluktur.

Hamam Böceği Nasıl Önlenir?

Hamam böceklerine karşı önleyici tedbir almak eve böcek girişinden önce son derece önemlidir. Bahçe ve dış bölgelerde çok sayıda böcek çeşidi yaşam sürer. Binanın etrafında çok sayıda hamam böceği çatlak ve yarıklara yuvalanır. Karanlık ve rutubetli bu ortamlar gerekli tedbir alınmadığı zaman çok ciddi böcek üremesine neden olur. Yeni başlayan şikayetler ile orta yoğunluktaki böcek sorunları daha kolay önlenebilir. İşte bu nedenle başlangıç aşamasında hamam böceği ilaçlama oldukça etkilidir.

Giderek artan haşereler ile mücadele etmek çok daha güçtür. Hamam böceği ilaçları kokusuz ve kokulu ilaçlar içerisinden seçilebilmektedir. Direnç kazanan özellikleri sayesinde ucuz ilaçlara kolayca bağışıklık kazandıkları için daha sonraki ilaçlama uygulamalarında çok daha zor ölmektedirler. Hamam Böceği İlaçlamasında Kullanılan ilaçlar böcek yoğunluğuna göre değişebilir. Fiziksel mücadele ile kimyasal mücadele birlikte uygulandığı zaman hamam böcekleri ile çok daha kalıcı olur.

Evde Hamam Böceği Mücadele

Örneğin düşük yoğunluklu başlangıç aşamasında kokusuz ilaçlar kullanılarak spreyli şekilde yapılabilir. Orta ve yüksek ölçekli hamam böceği şikayetlerinde jel Hamam Böceği ilaçlama yöntemi uygulanarak yapılabilir. Kokulu ilaçlama şekli çoğu insanca tercih edilmemektedir.

Bunun ana sebebi evde genel temizlik yapılmak zorunda kalınması ve evin kapalı tutularak bekletilmesidir. Hamam böceğinden kurtulmak için bireysel çözüm arayışına giren insanlar tablet böcek yemi, asitborik ve karbonat gibi yöntemleri uygulamakta ancak böceklerden kurtulmaya muvaffak olamamaktadır.

Hamam Böceği İlaçlama Yöntemleri

Hamam Böceği ilaçlama Şirketleri böceklerin saklanma alanları, yumurtladıkları bölgeler ve geçiş istikametlerine ilaç uygulayarak daha bilinçli uygulama yapar. Hamam Böceği İlaçlama yöntemleri içinde ulv ilaçlama şekli en etkili olmasına karşın son dönemlerde pek çok ilaçlama firması bu uygulamayı bırakmak durumunda kalmaktadır. Bunun nedeni çok zahmetli olması, ve ilaçlama makinelerinin ülkemizde artık üretilmediğidir.

Kokulu ilaçlama böceklerin saklandıkları yerlere ve dolaştıkları yerlere direkt olarak uygulanır. Hamam böcekleri oldukça zararlı ve insanları rahatsız eden istilacı haşerelerdir. Bilindiği gibi hamam böceği ilaçları kokusuz ve kokulu olmak üzere iki kısma ayrılır. Kokusuz hamam böceği ilaçları sıvı içerikli ve jel hamam böceği ilacı olarak ili kısma ayrılır.

Sıvı Kokusuz Hamam Böceği İlaçlama püskürtme şeklinde ve böceklerin yuvalandıkları bölgelere püskürtülerek uygulanır. Hamam böcekleri nasıl yok edilir? merak edenlerin bilmesi gereken haşerenin bulaşma derecesine göre ilaçlama yöntemi seçmek ve bilinçli bir hamam böceği ilaçlama firmasından destek almak gerekir. Az yoğunluklu böcek şikayeti yaşanan mekanlara kokusuz ilaçlama yapılması hen daha az zahmet hemde evi kapatmadan kolayca ilaçlama yapılmasına olanak sağlar.

Hamam Böceği İlaçları Nasıl Olmalı?

Hamam böceği istilası yaşanan daha yoğun hamam böceği şikayeti olan daire ve evlerde jel ilaçlama yaptırmak kokusuz sıvı ilaçlara oranla daha etkili ve uzun süre önleyicidir. Oldukça sağlıklı ve her hangi bir ilaç tahrişi ve zehirlenmesine yol açmaz. Bizi arayıp evimde daha önce hamam böceği ilaçlama yaptırdım ama pek faydasını göremedim daha etkili bir ilaçlama şekli yok mu? diyen insanlar bir an önce hamam böceğini öldüren ilaçları istemektedir.

Hamam böcekleri nasıl yok edilir? En etkili hamam böceği ilaçlama şekli nedir? diyorsanız öncelikle hamam böceği tablet ve böcek kovucu gibi cihazlardan kalcı çözüm olmayacağını bilmeniz gerekir. Ayrıca bireysel ilaçlama yaparak defalarca eve böcek ilacı uygulamak kısa bir süre için hamam böceklerini öldürse bile yumurtadan çıkan yavru hamam böcekleri böcek ilacına karşı direnç kazanıp giderek mekanda istila boyutunu artıracaktır.

Hamam Böceği Şikayetini Ortadan Kaldırma

Hamam böceklerinden kurtulmak için en etkili çözüm Profesyonel Hamam Böceği İlaçlama hizmeti almaktır. Kokulu hamam böceği ilaçlama şekli ani öldürücü özelliği nedeni ile kokusuz ilaçlamaya oranla daha erken çözüm sağlar. Sağlıklı ve güvenli bir çözüm için biraz sabırlı olmak ve jel böcek ilaçlama yaptırmak gerekir.

Hamam böceği ile mücadelede en önemli etken bilinçli önlem almak ve profesyonel ilaçlama desteği almaktır. Elbette tüm haşere çeşitleri için kalıcı çözüm almak mümkündür ancak öncelikle evlere böcek girişlerinin ortadan kaldırılması şarttır. Ancak bu bazen tek ilaçlama ile mümkün olmayacağı için birden fazla ilaçlama servisi almak gerekir bu ise çoğu insanın maddi açıdan tercih etmediği bir durumdur.

Hamam Böceğine Kesin Çözüm Var mı?

Hamam böcekleri ile mücadele konusunda olduğu gibi diğer pek çok haşere çeşidi içinde böcek giriş yollarının kapatılması ve ilaçlama en etkili çözümdür. Gece siz uykuda iken kapı altları, atık su boruları, açık pencereler, lavabo giderleri gibi yerlerden ciddi hamam böceği girişleri yaşanır.

Apartmanda yaşayan insanlar için müstakil bir evde yaşayan insana göre böcek şikayetinden korunmak daha zordur. Apartmanda çok sayıda daire olması böceklerin daha kolay üremesine sebep olur. Binada böcek olmasa bile tek bir dairede böceklenme sorunu varsa diğer tüm daireleri etkilemeye başalar.

Konutlarda Böcek Şikayetini Önleme

Müstakil binada böcek ilaçlama ile böcekler daha kolay önlenirken apartmanda hamam böceği ilaçlama yaptırılmadan bireysel daire ilaçlaması ile uzun süreli böcek şikayetini ortadan kaldırmak daha zordur. Daire ilaçlaması ile böcekler ölse bile ilacın etkisi geçtiği zaman apartmandaki böcekler eve girerek yeniden böcek sorunu yaşanmasına sebep olurlar.

Toplu bir site ve binada yaşayan insanlar için en büyük sorun bir dairede olan yoğun böcek şikayetinin bütün apartmanı etkileme gibi bir riske sahip olmasıdır. Bu bakımdan toplu bina ilaçlaması bireysel hareket ederek tek daire ilaçlamasına göre çok daha faydalı ve akılcı olur. Hamam böcekleri nasıl yok edilir? Hamam Böceğine Kesin Çözüm Var mı diyorsanız bu duruma dikkat etmeniz gerekir.

Hamam Böceği İlaçları Neye Göre Belirlenir?

Apartman ilaçlaması yaptırmaya yanaşmayan binalarda daire ilaçlama yaptırmak zorunda iseniz öncelikli olarak lavabo giderleri, havalandırma boşlukları, kapı altları gibi böcek girişine sebep olan yerleri kapatmanız çok faydalıdır. Hamam böceklerinden kurtulmak için ucuz böcek ilaçları ile ilaçlama asla işe yaramadığı gibi boşa zaman ve para kaybı yanında ciddi sorunları beraberinde getirir.

En etkili hamam böceği ilaçlama uygulamasında bile kullanılan haşere ilaçlarının kalıcı etkisi ortalama 3 ay ile 4 ay arasında değişir. Şayet apartman ilaçlama yaptırılmayan bir binada oturuyorsanız 6 ayda bir evde hamam böceği ilaçlama hizmeti almak çok etkili olur. Kokulu ve sisleme hamam böceği ilaçlama şekli diğer ilaçlama türlerine göre hem daha zor hemde çok daha dikkatli uygulanması zorunlu olan oldukça profesyonel bir yöntemdir.

Böcek İlaçlarının Özelliği

Ani öldürücü etkisi yanında kalıcı özelliği de olan bu uygulama kokulu ilaçlar başta olmak üzere kokusuz ilaçlar kullanılarak ta yapılır. Apartman ve dairelerde hamam böceği ilaçlama için sıvı ilaçlama yanında hem kokusuz, hemde sağlıklı bir yöntem olan jel hamam böceği ilaçları kullanılmaktadır. Sıvı ilaçlara oranla daha güvenli ve son derece zahmetsiz bir yöntemdir.

Hamam böceklerinin yok edilmesi için toplu apartman ilaçlaması hem çok daha ekonomik hem de bu böceklerin çok daha hızlı ve kalıcı olarak önlenmesini sağlar. Bilinmesi gereken evde tek bir hamam böceği bile kısa zaman içinde yüzlerce böceğin üremesine sebep olabilir. Hamam böceği mücadele yaptırmak hem binaya böcek yayılmasını hemde evde böcek üremesini ortadan kaldırdığı gibi evde hijyen ve gıdaların kirletilmesini de engeller.

Evde Hamam Böcekleri Niye Hızlı Çoğalır?

Evdeki hamam böcekleri evin temizliği ve hijyen kurallarını aksattığınız zaman daha kolay beslenir ve hızla yayılırlar. Ortada gıda kırıntısı, yiyecek, şekerli gıda, yağlı yüzeyler ve bulaşık, ve nemli bölgeler bırakılması hem hamam böcekleri için hemde diğer haşereler için bulunmaz bir ortam sunar.

Evde Hamam Böceği İlaçlama yaptırmadan önce böceklerin saklandığı ve dolaştığı bölgeler tespit edilerek saklanma bölgeleri ilaçlamadan sonra silikon ve çimento yada alçı yardımı ile kapatılmalıdır. Bu yeniden üremelerini oldukça yavaşlatır. Hamam böceklerinin ortamdan arındırılması sadece ilaçlama ile belirli bir süre engellenebilir.

Böcek Girişlerini Ortadan Kaldırmak

Böceklerin giriş noktalarında gerekli önleyici tedbir alınmadığı zaman sürekli böcek girişi olacağı için hamam böcekleri eve yumurta bırakıp kısa zamanda istila boyutuna gelirler. Bir dişi hamamböceği yılda yaklaşık olarak 30 000 kadar yavru hamam böceğinin doğmasına sebep olabilmektedir. paketler halinde yumurta bırakan bu böcekler çok sayıda yumurtladığı için kısa zamanda hızla evi sararlar.

Hamam böcekleri evlere çeşitli yollardan girebilir. Hamam böceğinin girişine neden olan sebepler arasında pazardan alınan bir poşetin içinde ,eve gelen beyaz eşya kolisinin içinde ya da alınan bir malzemenin arasında bulunan hamam böceği evde böcek üremesine sebep olabilir. Hamam böcekleri fark edilmeden eve girdikten sonra da yumurtlayarak evin tamamına sirayet ederler.

Hamam Böceği Mücadelesinde Erken Tedbir

Erken tedbir alınmadığı zaman, yada bireysel ilaçlama ile bu böcekler evi adeta istila etmektedir. Yapılacak bilinçsiz mücadele yada önemsenmeyen böcek görülmesi kısa zaman sonra böceklerin evi istila etmesine yol açar. Evde olan nemli bölgelerin sürekli kurutulması evde kırık ve çatlak olan duvar diplerindeki zayıf noktalarını kapatılması gerekir.

Ayrıca eskimiş mutfak dolaplarının tamir edilmesi evde çöp bırakılmaması evin temizliğine önem verilmesi son derece mühimdir. Özellikle ekmek kırıntısı gibi böcekleri kendine çeken besin artıklarının olmaması böcek üremesini en aza indirir. Hamam böceği çeşitleri şekerli gıdalar ve karbonhidratları son derece seven böceklerdir.

Hamam Böceği İlaçlama daha evde ilk böceğin görülmesinden hemen sonra yaptırılmalı olası böcek yoğunluğuna fırsat vermeden evi böceklerden temizletmelidir. Astek ilaçlama olarak kalorifer böceği ve hamam böceklerinin evlerden arındırılmasında, kokusuz, kokulu ve jel hamam böceği ilaçlama tekniklerini kullanarak böcek yoğunluğuna göre ilaç seçimi ile böcek ilaçlama yapmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir