0 542 799 13 13

Hamam Böceği İlaçlama Kaç Türlüdür

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Hamam Böceği İlaçlama Kaç Türlüdür

Hamam Böceği İlaçlama Kaç Türlüdür? bunu bilmekte fayda var. Kahverengi mutfak böcekleri olarak bilinen sarı böcekler ve türevleri etkili bir uygulama ile yok edilir. Hamam böcekleri ile mücadele için böcek ilaçlama servisi en başta gelen çözümdür. Ancak sadece evi ilaçlatmak hamam böceklerini yok etmek için çok uzun süre kalıcılık sağlamaz.

Evde görülen böcekler arasında en fazla ilaçlama talebine neden olan bir uygulamadır. Hamam böcekleri ile mücadele için bireysel bazı önlemler almak faydalı olmasına karşın eve böcek bulaşmasında tedbir işe yaramaz. Eve giren ve üremeye başlayan böcekler için ilaçlama yaptırmak kaçınılmazdır. Hamam böceklerinden kurtulmak için öncelikle böceklerin girdiği noktalarda gerekli tedbirleri almak yapılacak ilk iş olmalıdır.

Dış alanlardan sürekli apartman ve daire içlerine hamam böceği girişi sorunun giderek yayılmasına yol açar. Hamam böceği ilaçlama firmaları etkin mücadele yapmak zorundadır. Ancak insanlara ne gibi önlemleri almalarını anlatmazsanız belirli bir zaman sonra evi böcekler basar. Dilerseniz bu haşereyi tanımakla işe başlayalım.

Hamam Böceği Nedir?

Hamam böceği, Dictyoptera takımı içerisinde yer alan Blattidae ve Blattellidae familyalarına ait böcekler olarak bilinmektedirler. Dünyada, 3500 hamam böceği türü yaşadığı bilinmektedir. Bunlardan sadece 10 kadar tür insanların yaşadıkları ortamlara adapte olmuşlardır. Dünyada bazı dönemlerde neden oldukları hastalıklar nedeni ile orduları bile dize getirmiş, bu küçük canlı boyundan çok büyük zararlar veren son derece pis ve dirençli yapıda zararlı bir böcektir.

Hamam böceği, daha çok nemli ve sıcak ortamlarda yaşayan bir özelliğe sahiptir. Konutlar ile  iş yerlerinde en fazla karşılaşılan böcek türüdür. Yiyeceğin bol olduğu ev, fırın, mutfak, çöplük ve lokanta gibi alanlarda oldukça yoğun görülürler. Etkili bir hamam böceği ilaçlama yapılmadığı sürece hızlı şekilde çoğalmaya devam eder. Görünümü oval vücut yapısına sahip, baş kısmında 2 tane anteni mevcuttur. Ortalama 6-8 cm boyunda, renkleri türlerine göre farklılık gösterir.

Hamam Böceği Üreme Ve  Yuvalanması

Hamam böceklerinde kanat vardır, fakat uçamazlar. Her alanda görülen, çok hızlı üreyen bu canlıları yok etmek için bireysel mücadele asla yeterli olmaz. Hamam böceği nasıl çoğalır? hamam böceği yuvası nasıl bulunur? diyorsanız dip ve karanlık bölgeleri takip etmelisiniz. Tüm haşere türlerinde olduğu gibi yumurtlama sistemi ile çoğalır. Her defa yüzlerce yumurta yapan hamam böcekleri yumurtalarını bir süre sırtında taşır.

Hamam böceği yumurtaları gözle görülmez. genelde dip kuytu ortamlarda bulunur. Hamam böceği yoğun olan mekanlarda kendine has kötü bir koku yayarlar. Genellikle dip bölgeler, karanlık, kuytu, ve rutubetli bölgeler en fazla saklandıkları kısımlardır. Elektronik cihazların iç ve alt kısımları, beyaz eşya ve mutfak tezgahlarının arkaları hamam böceklerinin yoğun gizlendiği bölgelerdir.

Yumurtaları kahverengi görünümlü ve yumurta paketlerinde bulunur. Hamam böceği pisliği ise siyah ve karabiber tanesini anımsatır. İstilacı ve hastalık taşıyıcı böcekler olan hamam böceği çeşitleri ile mücadele sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz zorunluluktur.

Hamam Böceği Nasıl Önlenir?

Hamam böceklerine karşı önleyici tedbir almak eve böcek girişinden önce son derece önemlidir. Bahçe ve dış bölgelerde çok sayıda böcek çeşidi yaşam sürer. Binanın etrafında çok sayıda hamam böceği çatlak ve yarıklara yuvalanır. Karanlık ve rutubetli bu ortamlar gerekli tedbir alınmadığı zaman çok ciddi böcek üremesine neden olur. Yeni başlayan şikayetler ile orta yoğunluktaki böcek sorunları daha kolay önlenebilir.

İşte bu nedenle başlangıç aşamasında hamam böceği ilaçlama oldukça etkilidir. Giderek artan haşereler ile mücadele etmek çok daha güçtür. Hamam böceği ilaçları kokusuz ve kokulu ilaçlar içerisinden seçilebilmektedir. Direnç kazanan özellikleri sayesinde ucuz ilaçlara kolayca bağışıklık kazanırlar.

Bunun için daha sonraki ilaçlama uygulamalarında çok daha zor ölmektedirler. Hamam Böceği İlaçlamasında Kullanılan ilaçlar böcek yoğunluğuna göre değişebilir. Fiziksel mücadele ile kimyasal mücadele birlikte uygulandığı zaman hamam böcekleri ile çok daha kalıcı olur.

Evde Hamam Böceği Mücadele

Örneğin düşük yoğunluklu başlangıç aşamasında kokusuz ilaçlar kullanılarak spreyli şekilde yapılabilir. Orta ve yüksek ölçekli hamam böceği şikayetlerinde jel Hamam Böceği ilaçlama yöntemi uygulanarak yapılabilir. Kokulu ilaçlama şekli çoğu insanca tercih edilmemektedir.

Bunun ana sebebi evde genel temizlik yapılmak zorunda kalınması ve evin kapalı tutularak bekletilmesidir. Hamam böceğinden kurtulmak için bireysel çözüm arayışına giren insanlar tablet böcek yemi, asit borik ve karbonat gibi yöntemleri uygulamakta ancak böceklerden kurtulmaya muvaffak olamamaktadır.

Hamam Böceği İlaçlama Yöntemleri

Hamam Böceği ilaçlama Şirketleri böceklerin saklanma alanları, yumurtladıkları bölgeler ve geçiş istikametlerine ilaç uygulayarak daha bilinçli uygulama yapar. Hamam Böceği İlaçlama yöntemleri içinde sisleme ilaçlama şekli en etkili olmasına karşın son dönemlerde pek çok ilaçlama firması bu uygulamayı bırakmak durumunda kalmaktadır. Bunun nedeni çok zahmetli olması, ve ilaçlama makinelerinin ülkemizde artık üretilmediğidir.

Kokulu ilaçlama böceklerin saklandıkları yerlere ve dolaştıkları yerlere direkt olarak uygulanır. Hamam böcekleri oldukça zararlı ve insanları rahatsız eden istilacı haşerelerdir. Bilindiği gibi hamam böceği ilaçları kokusuz ve kokulu olmak üzere iki kısma ayrılır. Kokusuz hamam böceği ilaçları sıvı içerikli ve jel hamam böceği ilacı olarak ili kısma ayrılır.

Sıvı Kokusuz Hamam Böceği İlaçlama püskürtme şeklinde ve böceklerin yuvalandıkları bölgelere püskürtülerek uygulanır. Hamam böcekleri nasıl yok edilir? merak edenlerin bilmesi gereken haşerenin bulaşma derecesine göre ilaçlama yöntemi seçmek ve bilinçli bir hamam böceği ilaçlama firmasından destek almak gerekir. Az yoğunluklu böcek şikayeti yaşanan mekanlara kokusuz ilaçlama yapılması hem daha az zahmet hem de evi kapatmadan kolayca ilaçlama yapılmasına olanak sağlar.

Hamam Böceği İlaçları Nasıl Olmalı?

Hamam böceği istilası yaşanan daha yoğun hamam böceği şikayeti olan daire ve evlerde jel ilaçlama yaptırmak kokusuz sıvı ilaçlara oranla daha etkili ve uzun süre önleyicidir. Oldukça sağlıklı ve her hangi bir ilaç tahrişi ve zehirlenmesine yol açmaz. Bizi arayıp evimde daha önce hamam böceği ilaçlama yaptırdım ama pek faydasını göremedim daha etkili bir ilaçlama şekli yok mu? diyen insanlar bir an önce hamam böceğini öldüren ilaçları istemektedir.

Hamam böcekleri nasıl yok edilir? En etkili hamam böceği ilaçlama şekli nedir? diyorsanız öncelikle hamam böceği tablet ve böcek kovucu gibi cihazlardan kalcı çözüm olmayacağını bilmeniz gerekir. Ayrıca bireysel ilaçlama yaparak defalarca eve böcek ilacı uygulamak kısa bir süre için hamam böceklerini öldürse bile yumurtadan çıkan yavru hamam böcekleri böcek ilacına karşı direnç kazanıp giderek mekanda istila boyutunu artıracaktır.

Hamam Böceği Şikayetini Ortadan Kaldırma

Hamam böceklerinden kurtulmak için en etkili çözüm Profesyonel Hamam Böceği İlaçlama hizmeti almaktır. Kokulu hamam böceği ilaçlama şekli ani öldürücü özelliği nedeni ile kokusuz ilaçlamaya oranla daha erken çözüm sağlar. Sağlıklı ve güvenli bir çözüm için biraz sabırlı olmak ve jel böcek ilaçlama yaptırmak gerekir.

Hamam böceği ile mücadelede en önemli etken bilinçli önlem almak ve profesyonel ilaçlama desteği almaktır. Elbette tüm haşere çeşitleri için kalıcı çözüm almak mümkündür ancak öncelikle evlere böcek girişlerinin ortadan kaldırılması şarttır. Ancak bu bazen tek ilaçlama ile mümkün olmayacağı için birden fazla ilaçlama servisi almak gerekir bu ise çoğu insanın maddi açıdan tercih etmediği bir durumdur.

Hamam Böceğine Kesin Çözüm Var mı?

Hamam böcekleri ile mücadele konusunda olduğu gibi diğer pek çok haşere çeşidi içinde böcek giriş yollarının kapatılması ve ilaçlama en etkili çözümdür. Gece siz uykuda iken kapı altları, atık su boruları, açık pencereler, lavabo giderleri gibi yerlerden ciddi hamam böceği girişleri yaşanır.

Apartmanda yaşayan insanlar için müstakil bir evde yaşayan insana göre böcek şikayetinden korunmak daha zordur. Apartmanda çok sayıda daire olması böceklerin daha kolay üremesine sebep olur. Binada böcek olmasa bile tek bir dairede böceklenme sorunu varsa diğer tüm daireleri etkilemeye başalar.

Konutlarda Böcek Şikayetini Önleme

Müstakil binada böcek ilaçlama ile böcekler daha kolay önlenirken apartmanda hamam böceği ilaçlama yaptırılmadan bireysel daire ilaçlaması ile uzun süreli böcek şikayetini ortadan kaldırmak daha zordur. Daire ilaçlaması ile böcekler ölse bile ilacın etkisi geçtiği zaman apartmandaki böcekler eve girerek yeniden böcek sorunu yaşanmasına sebep olurlar.

Toplu bir site ve binada yaşayan insanlar için en büyük sorun bir dairede olan yoğun böcek şikayetinin bütün apartmanı etkileme gibi bir riske sahip olmasıdır. Bu bakımdan toplu bina ilaçlaması bireysel hareket ederek tek daire ilaçlamasına göre çok daha faydalı ve akılcı olur. Hamam böcekleri nasıl yok edilir? Hamam Böceğine Kesin Çözüm Var mı diyorsanız bu duruma dikkat etmeniz gerekir.

Hamam Böceği İlaçları Neye Göre Belirlenir?

Apartman ilaçlaması yaptırmaya yanaşmayan binalarda daire ilaçlama yaptırmak zorunda iseniz öncelikli olarak lavabo giderleri, havalandırma boşlukları, kapı altları gibi böcek girişine sebep olan yerleri kapatmanız çok faydalıdır. Hamam böceklerinden kurtulmak için ucuz böcek ilaçları ile ilaçlama asla işe yaramadığı gibi boşa zaman ve para kaybı yanında ciddi sorunları beraberinde getirir.

En etkili hamam böceği ilaçlama uygulamasında bile kullanılan haşere ilaçlarının kalıcı etkisi ortalama 3 ay ile 4 ay arasında değişir. Şayet apartman ilaçlama yaptırılmayan bir binada oturuyorsanız 6 ayda bir evde hamam böceği ilaçlama hizmeti almak çok etkili olur. Kokulu ve sisleme hamam böceği ilaçlama şekli diğer ilaçlama türlerine göre hem daha zor hem de çok daha dikkatli uygulanması zorunlu olan oldukça profesyonel bir yöntemdir.

Böcek İlaçlarının Özelliği

Ani öldürücü etkisi yanında kalıcı özelliği de olan bu uygulama kokulu ilaçlar başta olmak üzere kokusuz ilaçlar kullanılarak ta yapılır. Apartman ve dairelerde hamam böceği ilaçlama için sıvı ilaçlama yanında hem kokusuz, hem de sağlıklı bir yöntem olan jel hamam böceği ilaçları kullanılmaktadır. Sıvı ilaçlara oranla daha güvenli ve son derece zahmetsiz bir yöntemdir.

Hamam böceklerinin yok edilmesi için toplu apartman ilaçlaması hem çok daha ekonomik hem de bu böceklerin çok daha hızlı ve kalıcı olarak önlenmesini sağlar. Bilinmesi gereken evde tek bir hamam böceği bile kısa zaman içinde yüzlerce böceğin üremesine sebep olabilir. Hamam böceği mücadele yaptırmak hem binaya böcek yayılmasını hem de evde böcek üremesini ortadan kaldırdığı gibi evde hijyen ve gıdaların kirletilmesini de engeller.

Evde Hamam Böcekleri Niye Hızlı Çoğalır?

Evdeki hamam böcekleri evin temizliği ve hijyen kurallarını aksattığınız zaman daha kolay beslenir ve hızla yayılırlar. Ortada gıda kırıntısı, yiyecek, şekerli gıda, yağlı yüzeyler ve bulaşık, ve nemli bölgeler bırakılması hem hamam böcekleri için hem de diğer haşereler için bulunmaz bir ortam sunar.

Evde Hamam Böceği İlaçlama yaptırmadan önce böceklerin saklandığı ve dolaştığı bölgeler tespit edilerek saklanma bölgeleri ilaçlamadan sonra silikon ve çimento yada alçı yardımı ile kapatılmalıdır. Bu yeniden üremelerini oldukça yavaşlatır. Hamam böceklerinin ortamdan arındırılması sadece ilaçlama ile belirli bir süre engellenebilir.

Böcek Girişlerini Ortadan Kaldırmak

Böceklerin giriş noktalarında gerekli önleyici tedbir alınmadığı zaman sürekli böcek girişi olacağı için hamam böcekleri eve yumurta bırakıp kısa zamanda istila boyutuna gelirler. Bir dişi hamamböceği yılda yaklaşık olarak 30 000 kadar yavru hamam böceğinin doğmasına sebep olabilmektedir. paketler halinde yumurta bırakan bu böcekler çok sayıda yumurtladığı için kısa zamanda hızla evi sararlar.

Hamam böcekleri evlere çeşitli yollardan girebilir. Hamam böceğinin girişine neden olan sebepler arasında pazardan alınan bir poşetin içinde ,eve gelen beyaz eşya kolisinin içinde ya da alınan bir malzemenin arasında bulunan hamam böceği evde böcek üremesine sebep olabilir. Hamam böcekleri fark edilmeden eve girdikten sonra da yumurtlayarak evin tamamına sirayet ederler.

Hamam Böceği Mücadelesinde Erken Tedbir

Erken tedbir alınmadığı zaman, yada bireysel ilaçlama ile bu böcekler evi adeta istila etmektedir. Yapılacak bilinçsiz mücadele yada önemsenmeyen böcek görülmesi kısa zaman sonra böceklerin evi istila etmesine yol açar. Evde olan nemli bölgelerin sürekli kurutulması evde kırık ve çatlak olan duvar diplerindeki zayıf noktalarını kapatılması gerekir.

Ayrıca eskimiş mutfak dolaplarının tamir edilmesi evde çöp bırakılmaması evin temizliğine önem verilmesi son derece mühimdir. Özellikle ekmek kırıntısı gibi böcekleri kendine çeken besin artıklarının olmaması böcek üremesini en aza indirir. Hamam böceği çeşitleri şekerli gıdalar ve karbonhidratları son derece seven böceklerdir.

Hamam Böceği İlaçlama daha evde ilk böceğin görülmesinden hemen sonra yaptırılmalı olası böcek yoğunluğuna fırsat vermeden evi böceklerden temizletmelidir. Astek ilaçlama olarak kalorifer böceği ve hamam böceklerinin evlerden arındırılmasında, kokusuz, kokulu ve jel hamam böceği ilaçlama tekniklerini kullanarak böcek yoğunluğuna göre ilaç seçimi ile böcek ilaçlama yapmaktayız.

Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır? 

Antenli ve kahverengi görünümleri ile hamam böcekleri evlerin istenmeyen varlıklarıdır. Hamam böceklerinin ilaçlanması ve ilaçlama ile etkinliğinin ortadan kaldırılması için öncelik olarak doğru hizmete odaklanmak şarttır. Teknolojik ekipmanlar kullanmak, hamam böceğinin sinir sistemini felç edecek ilaçlar kullanmak gerekir. Bilgi, tek başına yeterli olmasa bile donanımlı ve uygulama konusunda uzman bir firma hamam böceklerini yok etmekte en etkili çözümü sağlayacaktır.

Bilgi, birikim, donanım ve profesyonellik çözüm için mutlaka şarttır. Bireysel olarak hamam böceği ilacı karbonat benzeri ev yapımı ilaçlar ile bu istilacı böcekleri yok etmek söz konusu olamaz. İnsanlar evdeki hamam böceklerini öldürünce işin biteceği gibi yanlış bir kanıya sahiptir. Aslında bilinçsiz uygulama ve ilaçlama çabaları sorunu çok daha kronik bir hale getirir. Hamam böceklerinin ilaçlanması için kullanılacak ekipman ve kimyasal seçimleri doğru olarak yapılırsa başarı oranı o denli yükselecektir.

Öncelikle Yuvalarını Ve Yoğunluğunu Anlamak Gerekir

Hamam böceğinin tür ve yuvasının tespitinin doğru olarak yapılması, kullanılacak yöntem için belirleyici olacaktır. Eğitimli bir ilaçlama teknisyeni uygulamaya hakim olacağı için uygulanacak böcek ilaçlarını en doğru doz ve oranda kritik bölgelere uygulayacaktır. Hamam Böceği yuvası nasıl bulunur? hamam böceği yuvasına nasıl bir müdahale gerekir bilerek müdahale çok kısa zamanda böcekleri mekandan söküp atmaya yardımcı olur.

Gözden kaçacak yuvalanma noktaları ve uygulanan yanlış ilaç sorunu bitiremez. Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur? iyi anlamak gerekir. Hamam böceği yuvası için elektronik cihazların motor aksamları en bilindik kısımlar arasındadır. En Fazla saklanıp yuvalandıkları yerler, süpürgelikler, kablo kanalları, kapı dipleri, fayans araları ve dolap arkalarıdır.

Ergin böcek ve larva araştırması yapılarak böcek popülasyonu seviyesi belirlenebilir. Ev sahipleri zaten böceklerin dolaştığı ve kaçtıkları bölgeleri yeteri kadar öğrenmiştir. En fazla hangi bölgede böcek yoğunluğu varsa o kısma ağırlık vermek gerekir. Tüm haşerelerde olduğu gibi hamam böceğini yok etmek içinde, üreme , barınma , beslenme koşullarını çok iyi tespit etmek önemlidir.

Hamam Böcekleri İle Fiziksel Ve Kimyasal Mücadele

Bilindiği gibi hamam böcekleri su, gıda ve gizlenme noktalarını bulduklarında o bölgeye yerleşir ve hızla üreme yoluna giderler. Bu durumda ortamda göreceğiniz bir tek hamam böceği, aslında pek çok hamam böceği varlığına en büyük göstergedir. Hamam Böceği İlaçlama Metotları jel hamam böceği ilaçlaması, sıvı spreyli yöntem ve sisleme şeklinde yapılabilir. Burada ortam ve böcek yoğunluğu önemlidir. Kalıcı etkili hamam böceği ilacı ile Hamam böceklerini yok etmek her zaman mümkün olmayabilir.

Hamam böceklerine karşı uygun dozlarda, su ile seyreltilen hamam böceği ilaçları ile hazırlanan karışım, sırt pulvarizatör pompaları ile böceklerin saklanma ve dolaşım istikametlerine uygulanır. Çok daha kapsamlı bir uygulama olan dumanlama ilaçlama ise evin genelinde uygulanıp çok daha hızlı etki gösterir. Hamam böceklerinin yaşadığı yuvalar, yiyecek aradıkları yerler ve gezinti bölgeleri her yöntemde direkt hedef alınır.

İlaç Ve Yöntemleri İyi Anlamalısınız

Sprey böcek ilaçları, solunum (koku) yoluyla böcekler üzerinde etkili sağlamaz. Böceklerin ölmesi için ilaçla temas etmesi, sürtünme ve yalama yolu ile ölmesi gerekir. Kokulu hamam böceği ilaçlama sprey olarak artık eskisi gibi uygulanmamaktadır. Bunun sebebi ilaçların formülasyonu ile ilgili olduğu için yeni nesil böcek ilaçları giderek etkinlik kazanmıştır.

Zaman geçip ilaç teknolojisi ilerledikçe, ortamda hiç koku bırakmayan ilaçlar fazlalaşmaya başladı. Günümüzde insanların yaşam alanlarında kullanılan böcek ilaçlarının büyük kısmı kokusuz ve jel ilaçlardan oluşmaktadır. Eğer evinizde kokulu ilaçlar ile ilaçlama yapılıyorsa, kötü koku bırakan ilaçlar olmaması önemlidir.

Karışım ilaçlar az kokulu ve keskin bir etki sağlasa da çok uzun süre mekanda kalıcı koku bırakmazlar. Kokusuz hamam böceği ilaçlama tek ilaç ile yapıldığı zaman tamamen kokusuz ve ortamda rahatsız edici etki bırakmaz. Ancak bizim kullandığımız gibi 3 tür ilacın karıştırılması doğal olarak solunum yolunu rahatsız edecektir.

Sıvı Püskürtme Yöntem İle Ulv Yöntemin Farkları

Spreyli ilaçlamada çok hafif bir koku olabilir. Ancak koku ve solunum ile etki etmezler. Böceğin ölmesi için temas etmesi gereklidir. Maalesef ilaçlama sektöründe art niyetli ve kazanç hırsı ile uygulama yapan çok sayıda kişi ve ekip olduğundan, kokusuz ilaç yerine hiç ilaç kullanmadan su bile sıkan firmaların olduğu kulağımıza gelmektedir.

Üstelik bu firmaların bazıları piyasada büyük geçinen ruhsatlı firmalar olması çok gariptir. Kalıcı Etkili Hamam Böceği İlaçlama Sprey şeklinde püskürtüldükleri için uygulama yapılan bölgelerde ıslak temizlik yapılmaz. Kokusuz ilaçlar yüzeylerde silinmedikleri takdirde yaklaşık 30 – 45 gün boyunca kalıcılık etkilerini devam ettirirler. Süpürgelikler, kapı pervazları, dolap arkaları ,bazen içleri hamam böceğinin aktif olduğu alanlardır.

Zemin, tezgah, masa gibi alanlarda temizlik yapılmasında sakınca yoktur. Hamam böcekleri yuvalarından çıktıkça, zaman içerisinde kalıcı etkili ilaçların üzerinde dolaşacaklar ve öleceklerdir. Bütün ergin hamam böceklerinden kurtulmak bir ay kadar bir zaman alabilir. Bu nedenle sabırlı olmak gerekecektir.

Hamam Böcekleri Zararlı Organizmalardır

Hamam böceği türleri, hemen her alanda yaşamaya uyum sağlamış özellikleri ile öne çıkar. Bilindiği gibi zararlı hamam böcekleri aktif şekilde bakteri ve mikrop taşıyıcı haşerelerdir. Eve hamam böceği girişi doğal olarak bakteriyal ve viral sağlık problemlerine yol açan bir özelliktedir. Hastalık taşıyıcısı bir tür olduğun için oldukça tehlikelidir.

Evdeki hamam böceklerini yok etmek için hamam böceği ilaçlama yaptırılması büyük önem içerir. Yaz dönemlerinde artış gösteren bu tür zararlılar sıcak havalarda çok hızlı üreyip mekanı istila ederler. Nemli alanlarda daha sık görülen ve ağırlıklı olarak, kirli ve rutubetli bölgelerde yuva yapan bir tür olsalar da çok temiz mekanlarda bile karşımıza çıkarlar. Bulaştıkları mekanlarda çok hızlı yayılır ve her odaya geçerler.

Bu nedenle daha çok, cafe, restoran, fırın, pastane ve evlerde hamam böceklerinin görülme ihtimali çok daha fazladır. Çöp bırakılan apartmanlar, gıda atığı olan yerler ve su sızdıran boru etraflarında kolayca yuvalanır ve çoğalırlar. Buralarda üreyen böceklerin yok edilmesi amacıyla hamam böceği ilaçlama yaptırmak önem taşır.

Hamam Böceğinin Belirgin Özellikleri

Hamam Böcekleri yaklaşık olarak 2-3 cm büyüklüğünde değişik renk ve irilikte olan bu canlılardır. Hemen, hemen her bölgeye yayılmış olan hamam böcekleri çok fazla istilacı ve son derece dirençli yapıları ile dikkat çekerler. İnsanların gıda maddelerini tüketerek buralara dışkı ve salyalarını bulaştırırlar. Evlere giren hamam böcekleri, yaydıkları bakteri ve mikroplar ile sindirim problemleri ile besin zehirlenmelerine yol açar. Atık su giderlerinden lavabo delikleri yolu ile evlere kolayca girebilirler.

Yapı olarak son derece dayanıklı olan bu haşereler, suyun altında uzun süre yaşayabildiği gibi aklınıza gelebilecek pek çok şeyi yeme kapasitesine sahiptir. Yumurtlama yöntemi ile çoğalmalarına karşın bazı hamam böcekleri doğurarak üreme kapasitesi taşır. Böcek ilaçlarına karşı çok kolay bağışıklık kazanabilen bu haşereler, çok etkili hamam böceği ilaçlama yöntemi uygulanmadan tam olarak asla yok edilemez. Ortalama ayda bir yumurtlar her üreme aşamasında yüze yakın yumurta ve larva bırakırlar.

Dış Ortamlar Onların yaşam Koşullarını Sağlar

İstilacı hamam böcekleri, çok hızlı geliştiği için, yavrular ile yetişkinleri kısa zamanda görünüm olarak benzerlik gösterir. Hamam böceği ilaçlama, bu haşerelere karşı en iyi ilaçlar kullanarak yapılmalıdır. Hamam böcekleri, kirli ortamlarda yaşam sürerler. Rögar, kanalizasyon, çöplük alanlar, pis su birikintileri gibi alanlarda yaşam sürdükleri için, insan sağlığına zararlı bakterinin aktif taşıyıcılığı görevini üstlenirler.

Üzerinde taşıdığı mikropları dolaştıkları temiz ortamlara bulaştırırlar. Gündüzleri yuvalarında uyuyarak geçiren bu böcekler geceleri çok daha aktif olurlar. Hızlı hareket ettikleri için bir bölgeden, bir bölgeye hızlı bir şekilde geçerek bünyesindeki zararlı mikroorganizmaları tükettiğimiz gıdaların üzerine bulaştırırlar.

Sağlık açısından zararlı oldukları için ciddi tehdit içerirler. Özellikle gıda İşletmeleri ve daire işlerinde hamam böceklerine karşı bilinçli mücadele yapılması gereklidir. Hamam böcekleri ile mücadele ucuz ilaçlar ve üstün körü uygulamalar ile asla başarılı olmaz. Uzman hamam böceği ilaçlama desteği şarttır.

Hamam Böceğinden Kurtulma Yolları

Hamam böceklerinden kurtulabilmek için ev yapımı doğal böcek ilaçları pek çok insanın zaman zaman başvurduğu yollar arasındadır. Ancak doğal hamam böceği ilaçları ile bu böceklerin kökünü kurutmak asla mümkün değildir. Pudra şekeri, karbonat, asit borik gibi karışımlar ile evde böcek ilacı yapımı elbette belirli bir faydası sağlasa bile eve girip yerleşen hamam böceklerini ortadan kaldırmak için kesinlikle tam çözüm olmaz.

Bu böceklerin zararlarından kurtulmak ve evi hamam böceklerinden arındırmak için mutlaka profesyonel hamam böceği ilaçlama hizmeti alınması gerekir. Bireysel uygulamalar, basit böcek ilaçları ve gelişigüzel uygulama yapılarak hamam böceklerini evlerden arındırmak boşa zaman kaybetmekten başka bir işe yaramaz. Hamam böcekleri ile mücadele kapsamlı bir çalışmayı beraberinde getirir.

Bu böceklerin saklandıkları bölgeler Hamam böceğinin çoğaldığı kısımlardır. Üreme ortamları olduğu için buraların çok iyi bilinmesi ve buralara direkt etki edecek böcek ilaçlarının tercih edilmesi gerekir. Kokusuz hamam böceği ilacı ve jel hamam böceği ilaçları orta yoğunluktaki böcek şikayetleri için son derece faydalıdır.

Böcek Yoğunluğuna Göre İlaç Ve Yöntem Kullanılmalıdır

Ancak daha önce mekanda hamam böceği ilaçlama hizmeti alınmış ve birden fazla ilaçlama yapılmasına rağmen böcekler ortadan kaldırılamamışsa kokusuz ilaçlar yeterli olmaz. Bu gibi durumlarda ilk aşamada kokulu ilaçlama ve sisleme yöntem tercih etmek gerekir. Daha sonra işi sağlama almak için jel ilaçlama yaparak bu böcekleri ortamdan arındırmak mümkün olabilmektedir.

Hamam böceği ilaçlama yöntemleri arasında spreyli yöntem eskiden beri uygulanagelen klasik bir ilaçlama türüdür. Son dönemlerde sıkça kullanılmaya başlayan kokusuz ilaçlar ve jel hamam böceği yemi yaygındır. Hamam böcekleri ile mücadele için oldukça pratik kolay uygulama imkanı sunmaktadır. Pek çok mekanda kokusuz hamam böceği ilaçlaması yapılarak bu böcekleri evlerden arındırmak mümkün olmaktadır.

Sıvı yada jel böcek ilaçları böceklerin yoğunluk derecesine göre belirlenmelidir. Düşük ve orta yoğunluktaki böcek şikayetler için hem sıvı kokusuz ilaçlar, hem de jel böcek yemleri gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Ancak ileri seviyedeki hamam böceği şikayetlerinde mutlaka ve mutlaka kokulu ve buharlı hamam böceği mücadele şeklini tercih etmek gerekir.

Hamam Böceği İlaçlarının Belirlenmesi

Az kokulu ya da tam kokusuz hamam böceği ilacı, gıda İşletmeleri ve oteller gibi işletmelerde sıvı püskürtme yöntemi ile uygulanabilir. Kokusuz ilaçların uygulandığı bölgeler arasında fırın, restoran, otel, lokanta, pastane gibi ortamlar başta gelir. Kokulu ilaçlama her ortamda her zaman yapılması mümkün olmayan bir uygulamadır.

Bu nedenle kokusuz ilaçlama ya alternatif olarak yeni nesil böcek ilacı formatında üretilen jel hamam böceği ilaçları kullanılarak daha etkili çözüm alınması mümkün olabilmektedir. Hamam böcekleri nasıl yok edilir? evdeki hamam böceklerinden en kısa sürede nasıl kurtulurum? diyorsanız kesinlikle profesyonel hamam böceği ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelisiniz.

Bu zararlı ve pis böceklerden kurtulmanın en kestirme yolu en iyi yöntem ve ilaçlar kullanılmasıdır. Hamam böceği mücadelesinde kullanılan ilaçlar, sıvı su bazlı olarak kullanıldığı gibi jel formatında da uygulanır.

Ruhsatlı İlaçlar Daha Sağlıklıdır

Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı böcek ilaçları kullanmak hem daha etkili çözüm almak için, hem de insanların sağlığını korumak için önemlidir. Hamam böcekleri ile mücadele daha çok yaz dönemlerinde yoğunlaşmaktadır. İşyeri ve evlere giren böcekler insanların ciddi şekilde huzurunu kaçırmaktadır. İşletmeleri ve hassas mekanlarda periyodik hamam böceği ilaçlama yapılması çok daha sağlıklıdır.

Ancak daire ve apartmanlarda yılın belirli dönemlerinde hamam böceklerine karşı dönemsel olarak ilaçlama yapılması bu böceklerin uzun süre ortamdan arındırılması için yeterli olmaktadır. Jel ilaçlama ve sıvı kokusuz ilaçlar uygulandıkları yüzeylerde uzun süre kalıcılık etkisini gösterir.

Hamam Böcekleri En Fazla Evin Neresinde Görülür?

Bilindiği gibi mutfak ve banyo böceği olarak da bilinen sarı hamam böcekleri daha çok gıda maddeleri olan yerler ile su ve nem bulunan bölgeleri tercih ederler. Lavabo, mutfak, banyo, depo, kiler gibi bölgelerde hamam böcekleri ile karşılaşmak olağan bir durumdur. Son derece tembel bir yapıları olan hamam böcekleri gündüzleri yuvalarında ve çatlaklarda gizlenerek geçirirler.

Geceleri karanlıkta ortaya çıkarak yiyecek ararlar. Evin pek çok bölgesine dağılırlar daha çok rutubetli küflü bölgelerde ortaya çıkarlar. Tükettiğimiz gıda ve kullandığımız mutfak eşyalarını arasında dolaşarak buralara mikrop ve bakteri taşır. Sağlığımız için ciddi zararlar oluştururlar. Buralara dışkı ve salyalarını bulaştırarak alerjik durumların ortaya çıkmasına sebebiyet verirler.

Binalarda hamam böcekleri, merdiven boşlukları, bodrum, ardiye, depo, otopark, bina çevresi ve çöplük alanlarda sıkça görülmektedir. Buralardaki böceklerin yok edilmesi için bina etrafı ve binaların ortak kullanım alanlarında hamam böceklerine karşı etkili bir mücadele verilmesi zorunluluktur.

Hamam Böceği Yumurtalarını Hangi Bölgelere Bırakır?

Hamam böceği yuvası olarak bildiğimiz bölgeler, hamam böceklerinin gizlendiği ve saklandığı ortamlardır. Buralara hamam böcekleri yumurtalarını bırakarak üreme yoluna giderler. Yumurta bıraktığı bölgeler daha çok nemli ve ılık ortamlardır. Hamam böceği yumurtasının gelişmesi için bu bölgeler son derece elverişlidir. Hamam böceği yumurtasını halı altı, parke arası, duvar çatlakları, beyaz eşyaların ve mutfak dolaplarının arka kısımları gibi yerlere bırakır.

Mutfakta özellikle çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı, elektrikli ev eşyaları gibi kullanılan cihazların motor bölümlerine hem yumurta hem de yuva kurarlar. Buralar Hamam böcekleri için oldukça ideal barınma ile yumurtlama bölgeleridir. Ancak Buna karşın hamam böcekleri hemen her bölgeye yumurta bırakabilir. Bir dişi hamam böceği yüzlerce böcek yumurtası bırakarak çok hızlı ve seri bir şekilde üreye bilmektedir.

Bu nedenle gerek hamam böceklerinin yumurtaları, gerek böcek yuvaları ve böcek yavrularının kapsamlı bir mücadele ile ortadan kaldırılması son derece önemlidir. Önemsenmeyen böcek şikayetlerinde kısa sürede ortamı istila ederek inanılmaz bir hızla sayılarını binlerle ifade edilen bir boyuta ulaştırabilirler.

Hamam Böcekleri Evlere Nereden Ve Nasıl Gelir?

Bilindiği gibi böcekler pis ortamlarda yaşamayı oldukça fazla tercih ederler. Apartmana, evlere hamam böcekleri gerek alışveriş poşetlerin içinde, gerek yeni alınan eşyalar ve hatta yumurta kolileri içinde bile bazı durumlarda onlarca hamam böceği geldiğine şahit olunmuştur. Ayrıca binaların zayıf noktalarından ve kapı altları, havalandırma boşlukları, çatlak kısımlar, lağımlar ve kanalizasyon bölgeleri gibi su sızdıran yerlerden gelmektedirler.

Çoğu zaman gece İnsanlar uyurken lavaboların deliklerinden çıkarak evlerin içine girerler. Hamam böceklerinin eve gelmesini asıl sebebi beslenme ihtiyaçlarını gidermek içindir. Evlerde uygun ortam buldukları takdirde çok hızlı bir şekilde üreyip, sayılarını hızlıca artırırlar. Ortalıkta bırakılan gıdalar, ekmek kırıntıları, şekerli yiyecekler, Rutubet ve nem böcekleri çeken en önemli özelliklerin başında gelir. Eve giren tek bir hamam böceği bile önemsenmezse kısa zaman içerisinde sayısını hızlıca artırır.

Çok hızlı üreyen böcekler oldukları için hamam böcekleri ile mücadele zaman kaybetmeden yapılmalıdır. Yeni başlayan hamam böceği şikayetlerinde kokusuz ve jel hamam böceği ilaçlaması oldukça ideal bir uygulamadır. Ancak geç kalınan ve mekanı her tarafında çoğalan böcekler ile mücadele daha zor ve zahmetli olmaktadır. Hamam böceklerinden kurtulmanın en kestirme yolu erken dönemde hamam böceği ilaçlama hizmeti almaktır.

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Hamam böcekleri nasıl yok edilir? evdeki hamam böceklerinden kurtulmak için öncelikle doğru firma ile çalışmak olası istenmeyen durumlardan korunmanızı sağlamanın en önemli yoludur. Böcek ilaçlama fiyatları pek çok firma için değişkenlik gösterse bile ortalama bir fiyat aralığı vardır. 2 + 1 daire için hamam böceği ilaçlama fiyatı ortalama olarak 600 ile 700 lira arasında değişmektedir.

Burada kullanılan ilacın türü, yapılacak ilaçlama yöntemi, mekanın büyüklüğü ve haşerelerin yoğunluğu ilaçlama fiyatlarını belirleyen unsurların başında gelir. Evde yapılan hamam böceği ilaçlaması ile işyerlerinde yapılacak hamam böceği mücadelesi arasında ufak farklılıklar gözlenmektedir. Periyodik uygulama yapılan mekanlar ile dönemsel uygulama yapılan mekanlarda fiyat ister istemez farklı olur.

Astek İlaçlama daima En İyiyi Hedefler

Ayrıca apartmanda hamam böceklerine karşı ilaçlama yaptırmak 1 daire için bu fiyatlar ile yapılırken 6 ve üzeri daireler için neredeyse yarıya yakın fiyat düşüşü sağlanır. Bu da hiç kuşkusuz apartman hamam böceği ilaçlama fiyatlarını toplu olarak yaptırıldığı takdirde çok daha ekonomik fiyata geleceğine bir göstergedir. Hamam böcekleri ile mücadele için bireysel ilaçlama yaptırmak yerine Apartmanda yaşayan insanların topluca hamam böceği ilaçlama servisi alması gerekir.

Bu hem çok daha etkili olur, hem de maliyet olarak çok daha ekonomik hamam böceği ilaçlama fiyatları ile ilaçlama servisi almalarına olanak sağlar. Astek ilaçlama olarak hamam böcekleri ile mücadele de profesyonel yöntem ve en etkili Haşere ilaçları kullanarak sizi böceklerden kurtarıyoruz. Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır? hangi ilaç ve yöntemler kullanılır çok iyi bilmek şarttır. Böcek ilaçlama baştan savma ilaç sıkıp insanlara vaat verme işi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir