0 542 799 13 13

Hamam Böceği Nerede Yuva Yapar

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Hamam Böceği Nerede Yuva Yapar? evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur? ilaçlama yaptırmasına karşın beklediği çözümü alamayan hemen, her insanın merak ettiği konudur. Hamam böcekleri son derece hızlı çoğalan ve evleri kısa zamanda saran zararlı böceklerdir. Hamam böceği yuvası genelde kuytu bölgelerde olur. Gözden uzak yerlere saklanan hamam böceği çeşitleri çok sayıda hamam böceği yumurtası yaparak çok hızlı bir biçimde ürer. Dilerseniz şimdi Hamam Böceği Nerede Yuva Yapar? nerelerde yumurtlayıp saklanır kısaca göz atalım.

Hamam böceği dışarıda kendi doğal ortamında besin bulamadığı zaman bizlerin yaşam alanlarına gelerek besinlerimizi tüketerek beslenmesini sağlar. Yuvalarını nemli ve karanlık alanlara yaparlar. Evlerimizde mutfak, banyo, lavabo, parke arası, kapı dipleri, dolap arkaları ve beyaz eşyaların içleri gibi alanlarda saklanmayı seven son derece pis bir böcek türüdür. Gündüzleri ortalıkta görülmeyen hamam böcekleri geceleri aktif halde görülürler.

Evde hamam böceği genellikle bina ve bodrum gibi alanlardan kapı altlarından cam kenarlarından evlerimizin içerisine girerler. Kısa süre içerisinde çok sayıda yumurta bırakıp çoğalırlar. Lağım kanalları ve lavabo giderlerinden evlerin içine girerek hızla yayılırlar. Atık su kenarı ve lağımlarda yaşadıkları için çok pistirler her şeyi yiyerek beslenebilirler. Toplu halde yaşamayı seven bir böcek çeşidi oldukları için yuvalandıkları bölgelerde yüzlerce böceğe rastlanabilir.

Dışarıdan hiçbir müdahaleye uğramadıkları sürece yaklaşık olarak 15 ay kadar yaşam süreleri vardır. Nemli sıcak ve pis yerlerde çok fazla hamam böceği şikayetleri yaşanmaktadır. Hamam böceği yuvaları, evlerin bodrum katları, çatı araları, havalandırma kısımları, evlerin mutfağı, gibi kısımlarda karşımıza çıkabilir. Yaşadıkları alanlar pis ortamlar olduğu için vücutlarında pek çok bakteri ve mikrobu barındırırlar. Bu ise insan sağlığı açısından son derece tehlikeli bir duruma sebep olur.

Hamam Böcekleri Nasıl Önlenir?

Son derece dirençli yapısı olan hamam böceği yiyeceksiz bir ay, susuzluğa ise bir hafta kadar dayanabilirler. Hamam Böceği Nerede Yuva Yapar? evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur? merak edenler öncelikle bu böceklerin yapısını bilmek durumundadır. Kafası koptuktan sonra dahi uzun bir süre yaşayabilme özelliğine sahip bu böcekler oldukça inatçıdır. Hamam böceği ile mücadele erken müdahale yapıldığı zaman çok daha kısa sürede sonuca ulaşırken, kangren haline gelmiş hamam böceği şikayetleri ile mücadele bir defada tam olarak önlenemez.

Pis ve istilacı bu böcek türü ile bireysel olarak mücadele etmek kullanılacak etkisiz ilaçlar ve yanlış müdahale ile sayılarını artırmaktan öteye geçemez. Mutlaka profesyonel Hamam böceği ilaçlama ekipleri ile görüşülerek bilinçli ilaçlama desteği almak gerekir. Hamam böcekleri ile başa çıkmanın en kolay ve etkili yolu en etkili hamam böceği ilaçları kullanarak iş yeri ve evlerde hamam böceği ilaçlaması yaptırmaktır.

Bina içlerinde, depo, kiler, ardiye, kalorifer dairesi, çatı arası gibi alanlarda yuvalanırlar. Geceleri yiyecek bulmak amacı ile harekete geçen hamam böceği türleri evlerimize kadar girerler. Yuvalarına ulaşabilmek için etkili yollardan olan sisleme böcek ilaçlaması yada evden çıkmadan yaptırılacak jel ilaçlama yöntemi kullanılmalıdır. Bu yöntemler en etkili hamam böceği mücadelesi olup, Hamam Böceği Nerede Yuva Yapar? sorusunu kafanıza takmadan ilacın özelliği sayesinde kolayca önlenir.

Jel hamam böceği ilaçları ile ilacı yiyen böcek yuvasına gider ve belirli bir süre sonra ölür. Yuvadaki böceklerde ölmüş böceği yiyerek birlikte topluca zincirleme bir ölüm gerçekleşmiş olur. Hamam böceği ilaçlama nerede yuvalanıyorlarsa o alanlara uygulanmalıdır. Yalnızca besinlerimize vermiş oldukları zararlardan dolayı sağlık sorunları yaşamamıza neden oldukları için bir an önce yok edilmeleri gerekir. Astek böcek ilaçlama firması hamam böceği ve kalorifer böcekleri ile mücadelede en etkili haşere ilaçlarını kullanır. Apartman Böcek İlaçlama Fiyatları yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir