0 542 799 13 13

Hamam Böceği Uçar Mı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Genelde sıcak iklimlerde ve su kaynaklarına yakın yaşayan böcekler çoğunluktadır. Sıcak yaz dönemlerinde hamam böceği şikayetleri en yüksek seviyeye ulaşır. Hamam böceği ile mücadele hem açık alanlarda, hem de kapalı mekanlarda en fazla yapılan bir ilaçlama türüdür. Çeşitli renkler ve türleri olan sıkça ilaçlama yapılan Hamam Böceği Uçar Mı? hangi hamam böcekleri uçabilir kimi zaman evlerinde uçan hamamböcekleri gören insanların sordukları sorulardan biridir.

Hamam böceklerinin çoğunda uçma yeteneği körelmiş olup almam hamam böcekleri olarak bilinen açık kahverengi renkli olanlar uçma özelliğine sahip türlerdir. zaman, zaman mutfak ve banyolarda karşılaşılan bu böcekler sağa sola uçuştuğu için tedirginlik oluşturur ve nasıl bir türe sahip oldukları oldukça merak edilir. Hamam böceği uçar mı sorusu uçan hamam böcekleri için bilgi almak isteyenlerin sordukları sorulardan biridir.

Hamam Böceği Nerelerden Gelmektedir.

Uçan böcekler evleri istila edip insanların yaşam alanlarını yaşanmaz hale getirir. Avusturalya hamam böcekleri ve asya hamam böceği güçlü kanat yapılarına sahip uçan hamam böcekleri olarak alman hamam böceklerine benzer yapıları ile dikkat çeker. Asıl görüldükleri bölge amerika kıtası olan pek çok böcek çeşidi gibi bu haşereler de çeşitli vasıtalar ile dünya geneline dağılmıştır. En fazla gemi ambarları, nakliye firmaları, lojistik taşıması ile gelirler.

Parlak yeşil bir renge sahip olan Küba hamam böceği hızlı uçabilen bir hamam böceği olsa da ülkemizde görülen hamam böceklerinden değildir ancak gemiler ve nakliye kargoları gibi uluslar arası sevkiyat yapılan firmaların araçları vasıtası ile değişik yerlere yayılmaktadırlar. Amerikan hamam böceği de hızlı koşabilen ve uçabilen özelliği ile evlerde görülen iri yapılı bir böcektir. Ülkemizde bu türe sıkça rastlanmaktadır.

Uçan Hamam Böceklerinden Kurtulmak

Uçan böcekler ile mücadele diğerlerine göre daha zorlu olduğu için ilkel ilaçlama şekilleri ve basit yapılı haşere ilaçları kullanılarak önlenemezler. Uçan hamam böceklerinden kurtulmak için sisleme hamam böceği ilaçlama daha etkili bir yöntem olmasına karşın yeni nesil uygulamalarda mevcuttur. Jel hamam böceği ilaçlaması da yavaş yavaş bu böcekleri ortadan kaldıracaktır. Çok aşırı böcek şikayetlerinde dumanlama yöntem gerekir.

Uçabilen hamam böcekleri evlerin her tarafına yumurta bırakıp her köşede üremeye başladığı için mücadelesi daha profesyonel yapılaması gereklidir. Kokusuz ilaçlama ve sırt pompası ile bu böceklerin kenar köşeler ilaçlanarak önlenmesini beklemek biraz iyimserlik olacağı için böcek türüne göre etkili ilaçlama teknikleri uygulanması gerekir. Saklandıkları bölgeler daha çok karanlık ve kuytu ortamlardır. Buraları çok severler.

Evdeki Hamam Böceklerinden Kurtulma

Hamam Böceği Uçar Mı? uçan hamam böcekleri hakkında bilgi verip evlerinizde görülen bu böceklerin önlenmesi gerektiğini belirtmek gerekir. Pek çok insan bir kaç tane böcekten ne çıkar diye önemsemedikleri için evlerinde böcek istilası yaşanır. Hamam böceklerinin kökünü kurutmak için daha ilk görüldüğü anda müdahale edilmelidir. Düşük yoğunluklu hamam böceği sorunlarında kokusuz ilaçlama yeterli olur.

Ancak zaman kaybedilmeden ilaçlama yaptırılması geç kalındığı takdirde yaşam alanlarını istila edip içinden çıkılamaz bir hale dönmesi kaçınılmazdır. Hamam böceği mücadelesi profesyonel ilaçlama firmalarına yaptırılarak hamam böceği şikayetleri ortadan kaldırılmalıdır. Orta yoğunluktaki böcek şikayetleri ve aşırı üreme görülen ortamlarda jel yada dumanlı yöntem gerekir. Atlas Türk ilaçlama olarak daima en iyi çözümü sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir