0 542 799 13 13

Hamam Böceği Yavrusu

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Hamam Böceği Yavrusu yaz aylarında çok fazla görülen bir durumdur. Böcek ilaçlama yaptırmaya karar veren insanlar genelde çok sayıda minik böcek yavrusu ile karşılaşır ve son derece huzursuz olurlar. Peki Hamam Böceği Yavrusu Nasıl Oluşur? evde böcek yok iken birden bire hamam böceği yavruları nereden gelir? insanlar bu konuda oldukça hassastır. Kalorifer böceği yavrusu ile hamam böceği yavruları birbirine çok benzeyen hamam böceği çeşitleridir. Öncelikle evde böceklerin oluşma nedenleri ve böcek yumurtalarının nerelere bırakıldığının bilinmesinde fayda vardır.

Hamam böceği yumurtası şekli ve hamam böceği yavrusu kaç günde çıkar? bilmeyen insanlar evde böcek yumurtası olduğundan habersiz olarak yaşamaktadır. Oysa eve giren tek bir dişi hamam böceği bile kısa sürede çok sayıda böcek yumurtası bırakıp kısa zamanda evin böcek yuvası olmasına sebep olmaktadır. Hamam böceği yumurtası gözle görülür mü? hamam böceği yumurtası nasıl yok edilir? diye merak ediyorsanız bu yazımızı okumanız çok büyük fayda sağlayacaktır.

Hamam Böceği Yavrusu minik susam tanesi kadar olduğu zaman beyaz bir görünümde olup, gün geçtikçe rengi benekli hale dönmekte ve kahverengimsi bir şekil almaktadır. Kalorifer böceği yumurtaları kahverengi renkli olup, kavisli dikdörtgen görünümlü susam tanesi ebatlarında yumurta paketlerinden oluşup bir pakette çok sayıda yumurta bulunmaktadır. Hamam böceği ve kalorifer böcekleri evlerin nemli, karanlık ve kuytu bölgelerini tercih ederler. Gündüz pek dolaşmadıkları için evde bir kaç böcek olsa da hemen farkına varmak son derece zordur.

Kalorifer böceği yavrusu büyüdükçe açık kahverengi sarımtırak görünümde, karafatma yavrusu, siyaha yakın koyu tonda ve hamam böceği yavrusu ise daha koyu kahverengi renklerde karşımıza çıkmaktadır. Hamam Böceği Yavrusu Kaç Günde Yumurtadan Çıkar? diyorsanız ortalama 21 günde yumurtadan çıkarak minik yavru böcek şeklinde görünmeye başlamaktadır. Çoğu insan hamam böceği dışkısı ile hamam böceği yumurtasını karıştırır. Yumurta sandıkları siyah şeyler aslında hamam böceği dışkısı dır.

Hamam Böceği Yumurtası Nasıl Yok Edilir?

Evde böcek yumurtası olma riski taşıyan bölgeler genelde kuytu yerlerdir. Öncelikle kapı dipleri, süpürgelik araları, duvar çatlakları, beyaz eşyaların motor kısımları, dolap arkaları gibi yerler Hamam Böceği yumurtası olma riski en fazla alanlardır. Peki ama buralardaki hamam böceği yumurtası nasıl yok edilir? diye düşünenlerin bu kısımlardaki böcek pisliği ve hamama böceği yumurtalarını elektrikli süpürge yardımı ile çektirmeli, yada varsa sıcak buhar makinesi ile yüksek ısıda buraları dezenfekte etmelidir.

Süpürgeye çekilen bu yumurtalar daha sonra banyoda güzelce yıkanmalı ve tüm kalıntılar bol su ile akıtılmalıdır. Hamam böceği yavruları çok hızlı üreyip yayılan minik böcekler olduğu için bulaştıkları bir mekandan öyle kolayca sökülüp atılamaz. Bazı insanlar evde uçan yada zıplayan böcek gördükleri zaman hamam böceği yavrusu uçar mı? diye merak etmektedir. Hamam Böceği Yavrusu uçmaz ve genelde hamam böcekleri zaten uçan böcekler değildir. Ancak alman hamam böcekleri kısa mesafede uçma özelliği sergileyen nadir görülen türlere sahiptir.

Bireysel olarak hamam böceği ile mücadele eden pek çok insan bu böceklerden kurtulamadığı için büyük sıkıntı yaşamaktadır. Hamam böceği yavrusu yada kalorifer böceği yavrusu gördüğünüz zaman evde böceklerin hızla üremeye başlayacağını bilmelisiniz. Başka böceklerin evin içinde saklanma ihtimali bu durumun daha vahim olduğuna işarettir. Bu durumda bireysel tedbirler almak başlangıçta azaltma ve önlemeye yönelik  tam olarak çözüm sunmayacağı için hamam böceği yumurtasının tok edilmesinde profesyonel bir ilaçlama desteği almak şarttır.

Bilindiği gibi hamam böceği yavrularına sebep olan kalorifer böceği yumurtası ve hamam böceği yumurtaları böcek ilacını geçirmeyen bir zarla kaplı olduğu için haşere ilaçları böcek yumurtasına etki etmemektedir. Bu nedenle ilaçlama yapıldıktan sonra yavru hamam böcekleri ile yetişkin böcekler ölse bile böcek yumurtaları ilaçtan pekte etkilenmezler. Bunun tam olarak çözümü için 3 hafta içinde ikinci bir hamam böceği ilaçlama servisi almak kesin olarak hamam böceğini yok etmede çok etkilidir.

Hamam Böceği Yavrusunun Özellikleri Nelerdir?

Hamam böcekleri dünyanın her bölgesinde yaşayabilen, bağışıklık sistemleri son derece güçlü girdikleri ortama kolayca adapte olabilen böceklerdir. Hamam Böceği Yavrusunun Özellikleri hamam böceklerinin çeşidine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hamam böceklerinden kimi tür yumurtalarını üzerinde yavruların dışarı çıkmasına birkaç gün kalana kadar taşırlarken, bazı dişi hamam böcekleri ise yumurtaları sıcak ve nemli bölgelere bırakma yoluna gider.

Hamam böceği yavrusunun özelliklerini türlerine göre ayrı, ayrı incelemek hamam böceği yavrusu çeşitlerinin özelliğini anlamada çok daha belirleyici olacaktır. Eşeyli üreme yöntemi ile çoğalan hamam böceğinin dişi olanı Ootheka diye isimlendirilen yumurta keseleri bırakmaktadır. Türkiye’de en fazla karşılaşılan hamam böcekleri olarak, Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, Oryantal hamam böceğidir. Alman hamam böceği yavrusunun özellikleri arasında yetişkin Alman hamam böceklerinin kanatları varken, yavrularda kanat oluşumu tamamlanmamıştır.

Renk olarak siyaha yakın koyu bir görünüm sergilerler. Başlarının arka kısmında beyaz çizgiler bulunur. Yavru Alman hamam böceği normal oda sıcaklığında yaklaşık 100 günde erişkin Alman hamam böceğine dönüşerek insanların huzurunu bozmaya katkıda bulunur. Alman hamam böceğinin ortalama yaşam süresi 100 ile 200 gün arasında değişir. Yavru hamam böcekleri üreyemezler ve erişkin olana kadar 6-7 kere kabuk değiştirirler. Amerikan hamam böceği yavrusunun özellikleri ise böceklerinin yumurtaları çatladığında keseden küçük böcekler çıkmaktadır.

En küçük çatlaklarda bile yaşayan Amerikan hamam böceği yavruları da zamanla kabuk değiştirerek kırmızımsı kahverengi görünümlerine kavuşurlar. Oryantal hamam böceği (Karafatma) yavrusu, sıcak aylarda 200 gün gibi bir sürede gelişimlerini tamamlama potansiyeline sahiptiler. Sonbahar ve kış aylarında ise yumurtaların ergin hamam böceğine dönüşü 600 günü bulabilir. Oryantal hamam böceği diğer yavru hamam böcekleri gibi zamanla kabuk değiştirirler. Çok hızlı üreme özellikleri vardır.

Hamam Böceği Yumurtası Varsa Ne Yapılmalı?

Böceklerin üremesinde çoğu haşere de yumurtalar önemli bir soy gelişim ve genişleme aracıdır. Hamam böceklerinin yumurtaları zor koşullara karşı dayanıklı olduğu için duvar içi, eşya arası, dolap arkası, beyaz eşyaların iç aksamları ve motor bölümleri gibi yerlerde zarar görmez. Evinizde hamam böceği varsa, mutlaka böcek yumurtaları ve yumurtalardan çıkan hamam böceği yavruları da kaçınılmaz olarak yüzleşeceğiniz bir durumdur. Hamam Böceği Yavrusu küçük olduğu için evin dip köşe yerlerinde, en ince çatlaklarda, fayans araları, küçük mutfak aletleri, dolapların ek yerleri gibi en dar bölgelerde bile yaşayabilirler.

Hamam böceği yavrusu olan mekanda doğal olarak hamam böceği ve kalorifer böceği yumurtası elbette olacaktır. Hamam böceği yumurtası varsa ne yapmalı? sorusuna en iyi çözüm hiç kuşkusuz böcek yumurtası olan bölgeleri temizlemek ve zaman kaybetmeden etkili bir hamam böceği mücadelesi için profesyonel ilaçlama firmaları ile irtibata geçmektir. Pek çok insan bireysel böcek ilacı kullanarak mücadele etmeye çalışsa da sonuç alamamaktadır.

Hamam böceğini öldürmek için en etkili ilaç bile bilinçsizce kullanıldığı zaman istenilen çözümü tam olarak sağlayamaz. Bu nedenle evdeki böcekler için en etkili ilaç aramak yerine en iyi böcek ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği talep etmek çok daha yerinde olacaktır. Hamam Böceği Yavrusu gördüyseniz evin değişik bölgelerinde çok sayıda böcek yumurtası ve yavru böcek olasılığı mevcuttur. Ayrıca bu yumurtaları bırakan diğer böceklerin çatlak ve diplerde gizlendiği unutulmamalıdır.

Hamam böceği yavruları nereden gelir? sorusuna gerek dişi hamam böceğinin vücudunda taşınarak, gerek eve yumurta bırakan bir böcek yolu ile olduğu kadar, evin gider borularından girmek sureti ile de böcek yavrusu eve yerleşebilir. Astek ilaçlama olarak kalorifer böceği yavrusu, karafatma yavrusu, ve kalorifer böceği yavrusu için en etkili çözümün iyi bir böcek ilaçlama yapılması olduğunu belirtmek isteriz. Geç kalınan mücadele böceklerin çok daha dip noktalara yerleşmesine sebeptir. Tek bir hamam böceği bile önemsenmediği zaman evinizi böcek yuvası haline getirebilir. Hamam Böceği Yemi nedir biliyor musunuz?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir