0 542 799 13 13

Hamam Böcekleri İle Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Hamam böcekleri insanları en fazla rahatsız eden gider böcekleridir. Hamam böceği ilaçlama yaptırmak hem bu böceklerin tiksindirici görüntüsünden kurtulma hemde etrafı pisletmesini önlemeye yardımcı olur. Pis yaşam alanlarından evlere taşıdıkları mikroplardan korunmak için ilaçlama önemlidir. Her türlü yiyecek ve içecek maddelerinin arasında dolaşıp buralara dışkılarını, salyalarını bırakmalarından kaynaklanan bakterilerin üremesini engelleme adına hayati öneme sahiptir.

Yer yüzünde kutuplar hariç her bölgede kolayca yaşama adapte olabilen değişik ebatları ve renkleri bulunan yüzlerce hamam böceği bulunur. Ülkemizde görülen zararlı hamam böcekleri isim olarak karafatma böceği, kalorifer böceği, kakalak, şark hamam böceği, amerikan hamam böceği, alman hamam böceği ve oryantal hamam böceği olarak anılmaktadır.  En fazla evlerde ve restoran fırın gibi yerlerde bu böcekler ile karşılaşılmaktadır.

Evde hamam böceği ilaçlama daha ilk böceğin görülmesi ile birlikte yaptırılması gerekir. Ne yazık ki insanlar bunu pek önemsemez kendi başlarına çeşitli böcek tabletleri ile yada böcek yapışkanı ve ucuz sıradan haşere ilaçları ile hamam böceği ilaçlaması yaparak evde gördükleri bu böceklerden kurtulmaya çalışırlar. Aslında bu yanlış bir tutum olup gerek fiziksel olarak öldürmek ve gerek kimyasal olarak Hamam Böcekleri İle Mücadele bilinçli yapılmalıdır.

Bireysel yollar ile yapıldığı zaman ortadan kalkması düşünülürken bir iki ay sonra her tarafta yavru hamam böcekleri ve değişik boyutlarda hamam böcekleri ile karşılaşılmaya başlar. Bu bireysel hamam böceği ilaçlamasının yetersiz olduğunu aksine yanlış ilaçlar ve uygulama sonucu evlerin böcekler tarafından istila edildiğine en iyi kanıttır.

Hamam Böceği İlaçlama Zamanı

Tüm böcekler ısınan havalar ve yaz mevsiminde en yoğun üremelerin görüldüğü mevsimde çoğalıp evlerde huzursuzluk sebebi olurlar. Bu bakımdan hamam böceği ilaçlama zamanı elbette bahar dönemlerinde çok yaygın yaptırılan bir döneme rastlar. Aslında hamam böcekleri için özel bir zaman aralığı beklemek yanlıştır. Evlere giderler ve borular başta olmak üzere kapı altları, havalandırmalar gibi çeşitli noktalardan giren hamam böceği yüzlerce yumurta bırakıp sayıları on binler ile ifade edilen böceklerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bu sebeple hamam böceği ilaçlama dönemi ilk böceğin evde görülmesi ile başlar. Vakit kaybetmeden yaptırılması zorunlu hale gelir. Böcek ilaçlarına bağışıklık kazanma özelliği olan ve yumurtalarına ilaç işlemediği için kalıcı özellikli ilaçların kullanılması gerekir. Aynı zamanda yuvalarını dağıtıcı uygulamalar ile hamam böceği ilaçlama yaptırmak evdeki böcek sorunlarını uzun süre önlemektedir.

Hamam böceği ülkemiz genelinde her yerde görülebilen antenli görünüşleri ve iri bünyeleri ile oldukça tiksindirici ve ürkütücü haşereler olarak dikkat çeker. Parlak kabuklu, genelde siyah renkte görülen bu canlının altı bacağı, başında iki tane anteni vardır. Bu antenler sayesinde besinlerin yerini ve yönlerini algılarlar. Hamam böceği insanları ısırmadığı için zararsız olarak bilinse de taşıdıkları virüsler ile sağlığımızı oldukça tehlikeye atan canlılardır.

Evlerde banyo ve mutfak bölgesinde sıklıkla görülen bu böcekler yumurtlama yöntemi ile çoğalır ve her bir yumurtlamada yüze yakın yumurta oluşturur. Bu yumurtaları üzerinde taşıyarak çeşitli  bölgelere bırakıp ciddi böcek üremesine sebep teşkil ederler. Beslenmesini mutfakta bulunan kalıntılardan ya da açık bırakılan besinlerden sağlar. Bu zararlılar hamam böceği ilaçlama ile ortadan kaldırılarak insanlar için neden oldukları zararlar ve rahatsızlıklar ortadan kaldırılabilir.

Hamam Böcekleri Nasıl Önlenebilir?

Evlere böcek girişi aslında zararlı haşerelerin ilk rahatsızlık verme zamanının başlangıcı olmalıdır. Giderek artan böcek sızmaları evlerin ve iş yerlerinin ciddi anlamda böcekler tarafından kuşatılmasına neden olmaktadır. Peki ama dışarıdan giren hamam böcekleri nasıl önlenebilir hiç düşündünüz mü? Gider boruları ve lavabo giderleri en faza böcek girişi olan yerlerdir. Buraların gece yatarken kapalı tutulması böceklerin girişini ciddi oranda engeller ve çeşit, çeşit zararlı haşere girişine mani olur.

Hamam Böcekleri İle Mücadele ilacın kalıcı etkisi süresince eve giren böcekleri öldürür. Ancak etkisi bittiği zaman korunaksız kalınacağı için böcekler tekrar ürer ve her tarafa dağılır. Bu sebeple gider boruları, havalandırma camları, kapı altları, pencere dipleri, ve kablo delikleri ile doğal gaz borularının etrafındaki boşluklar güzelce kapatılıp böceklerin geceleri eve sızmalarına mani olunabilir.

Hamam böceği mücadelesi için önemli olan yaptırılacak ilaçlamanın uzun süre devam etmesidir. Dışarıdan böcek girişlerinin kesilerek evde hamam böceği şikayeti yaşanmasının çok düşük seviyelere çekilmesi gerekir. Sürekli dışarıdan hamam böceği girişi yaşanan mekanlar ve evlerde bu böceklerden tam olarak korunmak mümkün olmaz. Profesyonel hamam böceği ilaçlama yaptırmadan amatörce yada bireysel yollar ile hamam böceklerinden korunmak yada hamam böceğinden kurtulmak kesinlikle mümkün olamaz.

Astek ilaçlama firması olarak yaşadığınız hamam böceği sorunlarına etkili hamam böceği ilaçları ve profesyonel yöntemler ile ilaçlama çözümleri sunuyoruz. Evinizdeki hamam böceklerini bilinçli hamam böceği ilaçlama ekibimizle ortadan kaldırıyoruz. Hamam Böcekleri İle Mücadele Yöntemleri böceklerin yoğunluğu ile mekanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Kertenkeleden Nasıl Kurtulurum? diyenler yazımıza göz atabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir