0 542 799 13 13

Hamam Böcekleri Isırır Mı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Çoğu zaman evlerde ve apartmanlarda karşılaşılan ve sıkça ilaçlama yapılan kahverengi böcekler olarak bilinen Hamam Böcekleri Isırır Mı? ne gibi zararları var bilmeyenler için kısaca açıklayalım. Değişik boy ve renklere sahip olan hamam böceklerinin bir çok türü bulunmaktadır. Hamam böceği türleri arasında renk ve boyları farklı olan böcekler olmasına karşın zehirli ve ısıran türler yoktur.

Oldukça tembel olmasına karşın insanların geceleri karşısına çıkıp huzursuz eder. Evde görülen haşereler arasında en fazla huzursuzluk verenleri alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, oriental hamam böceği türleridir. Bu böceklerin farklı türleri kalorifer böceği, karafatma böceği ve kakalak böceği gibi değişik isimler ile de anılmaktadır. Böceklerden kurtulmak için erken müdahale yapılması gerekir.

Hamam Böceklerinin Olumsuz Etkileri

Hamam böcekleri ısırır mı diye bu böcekleri ilk kez görenler itici görüntüleri ve sevimsiz özellikleri yüzünden iğrenip tedirgin olmaktadır. Hamam böcekleri insanları ısırmaz ve sokmazlar. Zararsız yapıları sadece insanları ısırma bakımından olmadığı için hiçte masum böcekler filan değillerdir. Gıda zehirlenmeleri ve tehlikeli hastalıkların bulaşmasında etkileri olduğu için son derece zararlı ve bir o kadarda pis böceklerdendir.

Lağımlar, çöplükler ve her türlü pis bölgelerde görüldükleri için evlerde özellikle mutfak içerinde görüldükleri zaman ev hanımlarını sinir krizine sokacak kadar itici ve sevimsizdirler. Bizi arayıp evlerde görülen Hamam Böcekleri Isırır Mı? diye soranlara ısırmadığını ancak hem pis hem de hastalık sebebi olduklarını insanlara anlatıp almaları gereken tedbir ve ilaçlama yöntemleri hakkında bilgiler verip böcek sorunlarından kurtulmaları için yardımcı oluyoruz.

Hamam Böcekleri Gece İnsan Üzerinde Gezer Mi?

Karşılaştığımız bazı hamam böceği şikayetleri öylesine aşırı dereceye varmış ki daireyi neredeyse yaşanmaz hale getirmiş olup hamam böcekleri ısırır mı sorusu bir yana buralarda insanların nasıl yaşadığını anlamakta zorlandığımız durumlar karşımıza çıkmaktadır. Geceleri her tarafa yayılan tüm yiyecek ve tencere tabakların arasında cirit atan hamam böcekleri insanlar için potansiyel tehdit halini almaktadır.

Hamam böcekleri gece insan üzerinde gezer mi sorusu bazen soruluyor olduğu için kısaca bu böceklerin siz uykuda iken yatak ve elbiseler dahil her tarafta dolaşıp insanların üzerinde gezdikleri bilinen bir gerçektir. Özellikle yatalak hastalar için oldukça sıkıntılı olurlar ve vücudunda dolaşıp rahatsız ederler. Hamam böceği mücadelesi sağlıklı yaşam ve temiz mekanlar için son derece önemli olup yok edilmeleri şarttır.

Uçan Hamam Böceği Varmıdır?

İri yapılı olanları genelde kanatlı olmasına karşın bu böceklerin kanatları körelmiştir. Alman hamam böceği olarak bilinen kahverengi hamam böcekleri kısa mesafelerde uçma özelliğine sahiptir. Apartmanların zemin katları ile ortak kullanım alanlarında sıkça görülürler. Çöplük bölgeler ve atık olan yerlerde böcek sorunu çok daha fazladır. Hamam böceğine karşı en etkili böcek ilaçlama şekilleri arasında en etkili olanı dumanlı yöntemdir.

Ancak evde temizlik yapılması ve dairenin kapalı tutulması gerekir. Daha zahmetsiz ve evden çıkmaya gerek bırakmayan jel hamam böceği ilaçları ile bu böceklerden kurtulmak mümkündür. Belirli aralıklar ile evlerde ve apartmanlarda hamam böceği ilaçlama hizmeti alınması bu böceklerden korunmada en önemli tedbirlerden en başta gelenidir. Atlas Türk ilaçlama olarak mekanlarınız da böceklere karşı kalıcı haşere mücadele hizmetleri vermekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir