0 542 799 13 13

Hamam Böcekleri Nere Yuva Yapar

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Hamam Böcekleri Nere Yuva Yapar? dış mekanlarda kanalizasyon, çöp konteynerleri, binaların dış cepheleri gibi bölümlerde sıkça karşılaşılırlar. Hamam böcekleri apartman ve dairelerde zaman içinde üreyerek mutfak dolaplarının arka kısımları, kapı çerçeveleri, parke, süpürgelik kısımlarının içi ve fayans araları gibi bölgelere yerleşerek çoğalırlar. Hamam böceği yuvası nasıl bulunur? diye merak edenlerin bu saydığımız alanlarda hamam böceği türlerinin çokça bulunduğunu bilmesi gerekir.

Bu alanlara yuvalanıp yumurtalarını bırakarak kısa zamanda ciddi oranda arttıklarını söylemek yerinde olacaktır. Yavru hamam böcekleri yumurtadan çıktıktan sonra duvar dipleri ve çok küçük çatlakların olduğu bölümlere bile girerek buraları mesken tuttuğu bilinmektedir. Hatta elektrik prizleri ve bulaşık makinelerinin içine bile yuvalanırlar. Hamam böceği yuvası bulunan alanlar ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama işlemine tabi tutulması gereken önemli üreme yerleri arasında gelir.

Hamam böceği mücadelesinde, kokusuz ilaçların bu konuda daha kısmi bir önleme kapasitesi sergilediği malumdur. Jel hamam böceği ilaçlaması yada daha kısa sürede böcekleri yuvalarından çıkarıp imha eden kokulu ve sisleme hamam böceği ilaçlama uygulaması yapılması gerekir. Saklanan böceklerin yuvalarından çıkarılarak imhası buharlı ilaçlama yöntemi ile yok edilmesi daha kolaydır. Hamam böceği yuvası dip bölgelerde olduğu için etkisiz ilaçlama yuvadaki böcekleri tam olarak önleyemez.

Hamam Böceği Yuvaları Hakkında

Apartmanlarda hamam böcekleri  özellikle binanın çatı ve tavan araları, merdiven boşlukları ve yangın merdiveni olan yerleri tercih eder. Ayrıca kalorifer daireleri ve sığınaklar apartmanda hamam böceği yuvası olabilecek en uygun özellikte yerlerdir. Buralarda yuvalanan böcekler zamanla bina içinde kapı çevrelerine ve duvarların boşluklarına da yuva yaparak buralardan daire içlerine girer. Evlerin hamam böcekleri tarafından işgal edilmesine neden olmaktadır.

Evimin içinde hamam böcekleri nerelere yuva yapar? diye düşünüyorsanız bu saydığımız alanların potansiyel böcek konaklama alanları olduğunu bilmeniz ve gerekir. Apartmanda ve dairede hamam böceği ilaçlaması yaptırarak böceklerden kurtulma yoluna gitmek kaçınılmaz olacaktır. Böceklerin yuvalanıp evi kısa zamanda istila etmeleri sanıldığı kadar uzun bir süre almayıp özellikle hamam böcekleri çok kısa bir zamanda böcek yuvalarında üreyerek insanlara ciddi sorunlar yaşatır.

Hamam böceği yuvaları genelde karanlık ve nemli bölgelerde olduğu için evlerin alt kısımları, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaların arkalarına ve iç kısımlarına yumurta bırakıp kolayca ürerler.  Hamam böceği üreme yerleri mutlaka profesyonel bir ilaçlama firması tarafından ilaçlanarak yok edilmelidir. Buralara bırakılan çok sayıda böcek yumurtası kısa sürede açılarak evin böcekler tarafından istilaya maruz kalması mümkündür. Hamam böceği mücadelesinde bilinçli ilaçlama servisi önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir