0 542 799 13 13

Hamam Böcekleri Tek İlaçlamada Ölür Mü

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Apartman ve binalarda görülen Hamam Böcekleri Tek İlaçlamada Ölür Mü? bu soru çok fazla cevap aranan bir önemdedir. Hamam böceği mücadelesinde böceklerin yaşam alanları ve yoğunlukları gibi detaylar önemli bir etkendir. Dış alanlardan böcek girişleri ve böceklerin saklanma alanları önemli bir etken olarak insanların hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olur mu? sorusuna bu kapsamda yanıt vermek daha doğru olacaktır. Böcekler evdeki uygun yaşam ve beslenme şartlarından dolayı evi mesken tutar.

Apartman ve siteler geniş kullanım alanları olan yerleşim birimleri olarak öne çıkar. Çöp konteynerleri ve lağım kanallarına açılan kapakların olduğu bölgelerde hamam böcekleri daha fazla ve sürekli olarak hareket halinde olurlar. Peki ama bu alanlarda hamam böcekleri  ile mücadele nasıl yapılacak. Apartman içlerinde ve dairelerde uzun süre önlenmeleri mümkündür denebilmesi için dış alanlardan evlere ve binalara girişlerinin önlenmesi ilk yapılması gereken önleyici çözüm olarak öne çıkar.

Özellikle bina bodrumları, sığınak, otopark, çatı arası ve bahçe gibi alanlarda sürekli önlenebileceğini söylemek yanıltıcı olacaktır. Bu nedenle buralarda dönemsel olarak hamam böceği ilaçlama servisi almak gerekir. Evlerde kapı altları, kapı kenarları, kablo kanalları, havalandırma ve lavaboların gider delikleri hamam böceği girişinde önemli noktalardır. Buralarda iyileştirme ve tedbir almak gerekir. Hamam böceği çok hızlı üreyen böcek olduğu için dışarıdan eve girişleri mutlaka kesilmek zorundadır.

Hamam Böceklerini İmha Etmek

Evde hamam böcekleri ile mücadele son derece zor ve zahmetlidir. Neden derseniz elbette yok edilir ancak böceklere açık alanlar olan bina etrafları çöp konteynerleri sürekli böcek gelişlerine neden olur. Bu bakımdan daha kısıtlı bir önleme sahip olacağı için apartman içinde yılda bir defa hamam böceği ilaçlaması yeterli olurken bu oran dış alanlar ve ortak kullanım alanlarında hem dış etkenlere bağlı olarak değişecektir. Pis alanlarda ilacın etkisinin daha kısa kalacağı göz önüne alınınca daha sık ilaçlama gerekebilir.

Hamam böcekleri tek ilaçlama ile yok olur mu? sorusuna dış alanlar ve böcek girişleri fazla olan yerleşim alanlarında 6 ayda bir böcek ilaçlama hizmeti almanın çok daha doğru bir davranış olacağı bilinmelidir. Atlas Türk ilaçlama firması olarak hamam böceklerine karşı ilaçlama değişik böcek ilaçları ve farklı yöntemler kapsamında çözümler üretiyoruz. Ev içlerinde mücadele daha kolay olurken ortak kullanım alanlarında böcek girişine açık yerlerde bu oran yarı değerde zayıflayacağı için daha temkinli davranılmalıdır.

Binaların etrafları, zemin katlar, bahçe gibi yerler daha sık ilaçlamadan geçirilmelidir. Profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından bilinçli yöntemler ile uygulanan hamam böcekleri doğru bir şekilde yapılan mücadele kapsamında  kalıcı bir şekilde sağlanabilir. Hamam Böcekleri Tek İlaçlama İle Ölür Mü? şeklindeki sorunun elbette mümkün olacağına yeterli bir mücadele ile çoğu haşerenin çok uzun süre önleneceği bilinmelidir. Ancak ilaçlama servisleri bu konuda uzman olmalıdır.

Hamam Böceğinden Kurtulmak

Evdeki hamam böceklerinden kurtulmak klasik yollar ile mümkün olamayacağı gibi ucuz haşere ilaçları kullanılarak ta mümkün değildir. Hamam böceği mücadelesi eğitim ve donanım isteyen bir hizmet şekli olup evlere giriş yollarının kesilmesi şarttır. İlaçlama sonrası kısa zamanda yeniden böceklerin ortaya çıkmaması için ilaçlama yapılan alanda gerekli incelemeler yapılarak insanların bilgilendirilmesi gerekir. Sıvı hamam böceği ilaçlama iki şekilde yapılır. bunun böcek yoğunluğuna göre belirlenmesi gerekir.

Birincisi spreyli yöntem yani püskürtme şeklinde hamam böceği ilaçlaması olup yoğun böcek şikayetlerinde yeterli olmaz. Bir diğer yöntem sisleme şekilde yapılan böcek ilaçlama yöntemidir. Yoğun böcek sorunlarında sıkça kullanılır. Bu iki ilaçlama türünde farklı böcek ilaçları ve değişik ilaçlama şekli kullanılmaktadır. Jel hamam böceği ilaçlama şekli ise daha sağlıklı ve çokta zahmetsiz bir hamam böceği ilaçlama türüdür. Ancak böcek jel yemler çok fazla değişken olduğu için kaliteli olmak zorundadır.

Evde istila boyutuna ulaşan hamam böceği şikayetleri çok ciddi rahatsızlıkları beraberinde getirir. Bu böceklerin yok edilmesi için nüfuz edici özellikte ilaçlama yöntemi kullanmak kaçınılmazdır. Bu ise ancak ulv yani sisleme tarzı bir ilaçlama yapılmasını gerektirir. Hamam böcekleri son derece dirençli ve böcek ilaçlarına çok çabuk adapte olan zararlılardır. Özellikle ucuz ilaçlar ile yapılan böcek ilaçlama sonrası çok daha fazla bağışıklık kazanıp evde sayıları gittikçe artar. Bu nedenle profesyonel destek şarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir