0 542 799 13 13

Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulunur

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Evlerin hijyen ve huzurunu kaçıran sarı böcekler mutfakların baş düşmanıdır. Geceleri ortalıkta dolaşarak gıda ve mutfak eşyaları için hiçte hoş olmayan görüntü oluşturur. Çok hızlı üredikleri gibi tam olarak yok edilmeleri oldukça zordur. Hamam Böceklerinden Nasıl kurtulunur? diyorsanız mutlaka evlere giriş yollarını tespit edip kapatmanız gerekir. Böcekler ile mücadele tedbir almaktan ve etkili bir ilaçlama yaptırmaktan geçer.

Eve giren hamam böcekleri nasıl önlenir? diye sorgulayan insanlara öncelikle hamam böceklerinin girişi olabilecek yerler içinde en bilinenler olarak sayabileceğimiz lağım kanallarına bağlanan atık su borusu giderlerinin gerekli şekilde önlem alınarak kapalı tutulması gerekir. Evdeki çatlak ve kırık bölgelerin tamiri, ayrıca kapı pervazları süpürgelik gibi yerlerin böcek yuvalanmasına karşı silikon yardımı ile onarılması gerekir.

Hamam Böceğini Evden Nasıl Uzak Tutarsınız?

  • Hamam böceğinin eve girişi en fazla kapı altı, kablo kanalları, havalandırmalar, ve çatlak, kırık olan bölgelerdir buraları kapatın.
  • Gece yatarken banyo ve mutfak giderlerini mutlaka kapalı tutun buralardan çok sayıda böcek girer.
  • Evlerin kapısı önüne geceleri çöp poşeti bırakmayın bunlar böcekleri çeker.
  • Evinizi mutlaka süpürün, evde ekmek kırıntısı böcekler için çok iyi bir yaşam sebebidir.
  • Gıdalarınızı kapatın, tezgah üzerinde ıslak bölgeleri silin nem ve su hamam böceklerine hayati yaşam imkanıdır. Banyoda ıslak bölge bırakmayın.
  • Bireysel olarak eczane ve marketten böcek ilacı alarak ilaçlama yapmayın bu onların bağışıklık kazanmasına neden olmaktadır.
  • Yılda bir defa ilaçlama yaptırın bu tüm böcekler için üreme imkanını ortadan kaldırır.

Evdeki hamam böceklerinden kurtulmak için bizi arayıp bilgi talep edenlere hep bu şekilde öneriler sunup en doğru mücadele şeklini tavsiye etmekteyiz. Evdeki hamam böceklerinden nasıl kurtulunur? diye sorgulayıp daha sonra hiç bir tedbir almamak ve hamam böceği imhası için ilaçlama yaptırmamak yanlış bir tutumdur. Aralardaki boşlukların kapatılarak önlem alınması havalandırma pencereleri ve buna benzer yerlerin sağlamlaştırılması gerekir.

Elbette evlere böceklerin girmesini ciddi oranda azaltacak önlem ve tedbirler gereklidir. Evin temiz tutulması, böceklerin yaşam imkanını ortadan kaldıracak önlemler, zayıf noktaların onarılması hayati önem taşır. Bütün  bu saydıklarımıza ek olarak ta hamam böceklerine karşı etkili bir ilaçlama yaptırılması gerekmektedir. Böylece böcek şikayetleri çok daha uzun bir süre sizin hayatınızdan çıkacaktır.

Hamam Böceklerinin İnsanlara Zararları

İnsanları rahatsız eden hamam böceklerinden nasıl kurtulurum diye sorgulamak bu böceklerin verdiği rahatsızlıkların önlenmesinde ilk aşamadır. Gerek gıda güvenliği ve hastalık mikrobunun insan yiyecek maddelerine bulaştırılması gerek ayaklarına ve vücutlarına bulaştırdıkları pisliklerin eşyalara taşınması insan sağlığı için tehdittir. Evi istila eden hamam böceklerinden nasıl kurtulunur? sorusunun çaresi profesyonel anlamda ilaçlama hizmeti almaktır.

Ancak bu böceklerin yaşam alanlarında yuvalanmalarını önlemek için gereken tüm tedbirleri almak şarttır. Hamam böcekleri insanlara kanser, astım, bronşit gibi çeşitli hastalıkların bulaştırılmasında önemli rol oynar bu nedenle hamam böceklerini imha etmek oldukça büyük önem taşır. Önemsenmeyen bir kaç böceğin kısa zaman içinde evinizde yüzler hatta binlerce böceğe dönüşeceğini asla unutmayın.

Hamam böcekleri nasıl yok edilir? diye düşünüp durmak yerine bu konuda ilk işi olarak dairede hamam böceği ilaçlaması yaptırıp böceklerin üremesine neden olan tüm etkenleri ortadan kaldırmak gerekir. İnsan sağlığına baş düşman mikropların taşıyıcısı pis böcekleri ortadan kaldırmak hijyen hem sağlığın korunması için önemlidir. İnsanlar genelde başlangıçta değil böcek sorunu artınca tedbir alır.

Bizim tavsiyemiz hamam böceklerinden nasıl kurtulunur diye sorgulamak yerine böceklerin giriş yollarını kapatıp ilaçlama hizmeti alarak sonucu test etmeniz olacaktır. İstilacı böcekler olarak bilinen sarı hamam böcekleri evlere girip yumurta bıraktıktan sonra çok hızlı bir şekilde üreyerek insanları adeta canından bezdirirler. Hele birde bireysel olarak sık, sık yanlış ilaç uygulanması evin böceklere teslimi anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir