0 530 667 01 19

Hamam Böceklerinin Renk Ve Görünümleri Nasıldır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Hamam Böceklerinin Renk Ve Görünümleri Nasıldır? evde kahverengi ve sarı renkli böcekler görüyorum hamam böcekleri farklı renkte olur mu? gibi pek çok soru ile karşılaşırız. Hamam böceği türleri değişik görünüm ve renge sahiptir.  Birden fazla türü olan hamam böceklerinin değişik renkleri olması gayet doğaldır. Çünkü binden fazla hamam böceği çeşidi olmasına karşın ülkemizde bilinen 5, 6 kadar hamam böceği mevcuttur. Karafatma böceği de hamam böceklerinin bir türü olup rengi siyahtır.

Aynı şekilde kalorifer böcekleri kırmızımsı bir renge sahip olup hamam böceklerine oranla daha koyu renkli ve daha iri olurlar. Farklı hamam böceklerinin farklı renkleri olduğu gibi boy ve yapıları da değişik olmaktadır. Evde yaşayan hamam böceği türleri genel olarak gündüzleri yuvalarında dinlenir ve pek dışarıda görünmez. Ancak öyle hamam böceği şikayetleri ile karşılaşılıyor ki evin içinde her dolabın içine yuvalanan her köşede kapı pervazlarında saklanan böcekler adeta evleri istila ediyor.

Hatta bazı mekanlarda öylesine yoğun hale geliyor ki saklanacak yer kalmadığı için alenen ortada görülüp adeta böcek beslenme merkezine girdiğiniz hissine kapılıyorsunuz. Bu çoğunlukla yanlış böcek ilaçlama uygulamalarından kaynaklanır. Hamam böceği renkleri, siyah, kahverengi, kırmızımsı ve kahverengi çizgili böcek renkleri şeklinde olup isimleri bu böceklerin kalorifer böceği, karafatma böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, şark hamam böceği, oryantal hamam böceği olarak bilinir.

Hamam Böceklerinin Yaşam Yerleri

Kimi türler ev içinde yoğun olarak görülürken dış alanda yaşayan hamam böcekleri daha iri yapılıdır. Hamam böceklerinin renkleri ise daha koyu tonlarda olmaktadır. Evinizi istila eden hamam böceklerinin renkleri farklı olsa da hepsinin ortak özelliği pis böcekler olmaları ve insanlara rahatsızlık verip hastalık mikrobu yaymalarıdır. Oldukça riskli bir böcek çeşidi olup evdeki hamam böceklerinin yok edilmesi için çok etkili ve garantili hamam böceği ilaçlaması şarttır. Bireysel çabalar daha fazla böcek sorunu yaşatır.

Kahverengi mutfak böcekleri olarak bilinen bu zararlı ve pis haşere insan sağlığı üzerinde ciddi etkilere sebep olur. Boy olarak değişik büyüklüğe sahip olan hamam böceği ve kalorifer böcekleri yaşam bölgesi olarak aynı alanları seçerler. Hamam böceklerini ortadan kaldırmada en etkili önlem daha mekanda ilk görüldükleri zaman hemen ilaçlama talebinde bulunarak yok edilmeleridir. Geç kalınan ilaçlama sonrası her tarafı istila eden hamam böceği sağlığınız için en büyük tehdit haline gelir.

Yaşam bölgeleri daha çok dış alanlarda lağım kanalları, çöplük alanlar, binaların duvar araları, depolar, bina zemin katları gibi bölgelerde yaşarlar. Ev içlerinde ise mutfak dolaplarının arkası, kapı pervazları, parke araları, eşyaların altı ve dip bölgelere gizlenirler. Pek çok müşteri bireysel olarak doğal hamam böceği ilacı yardımı ile yada ev yapımı ilaçlar ile mücadele vermesine karşın baş edemediği için ilaçlama yaptırır. Bu böcekler için profesyonel böcek ilaçlama yaptırmak şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir