0 542 799 13 13

Haşere İlaçlama Ve Kullanılan İlaçlar

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Haşere İlaçlama sanıldığı kadar herkesin kolayca yapacağı bir iş olmayıp bu konuda eğitim almak zorunluluktur. Doğada yaşam süren milyonlarca tür böcek ve haşere olmasına karşın biz pek çoğunu bilmeyiz. Ancak evleri istila etmeye başladıkları zaman haşereler ve ilaçlama hakkında araştırma yapma gereği duyarız. Yürüyen böcekler ile uçan haşereler yapı olarak değişkenlik gösterdiği gibi kullanılan ilaçlar ve uygulama şekilleri de farklı olmaktadır.

Bahçe ilaçlama ile daire ilaçlama elbette bir olmaz. Bu sebepten Böcek İlaçlama ancak bilinçli olarak bu konuda ilaçlama eğitimi almış ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekir. Dış ortamlarda açık alan spreyli ilaçlama uygulaması bahçe ve bitkilere zarar vermeyen böcek ilaçları seçilerek yapılır. Şayet bu gibi önemli noktalara dikkat edilmez ise bitkiler kurur ve büyük zarar meydana gelir.

Konutlarda Ve Yeşil Alanlarda Haşere İlaçlaması

Bahçede zirai ilaç rahatlıkla kullanılırken evde tarım ilacı kullanmak hem sağlık için, hem de evdeki eşyaların zarar görmesi açısından oldukça büyük sakıncalar doğurur. Ancak ilaçlama her zaman kokusuz haşere ilaçları ile yapılmaz. Kimi böcekler için kokusuz spreyli ilaç yeterli olurken kimileri için çok daha etkili ilaçlar kullanılması şarttır. Buda değişik aktif maddelerin birleştirilerek kullanılması ile ortaya çıkar.

Böcek ilaçlarının aktif bileşenleri farklıdır. Genelde farklı markalarda farklı böcek öldürücü aktif maddeler daha yoğun şekilde kullanılır. Hepsinin bir arada kullanılması hem çok tehlikeli hem de maliyet açısından son derece ağır bir yüktür. Haşere İlaçlama Ve Kullanılan İlaçlar kadar seçilecek ilaçların uzman kişilerce bilinçli olarak hazırlanıp uygulama yapan personele verilmelidir.

Böcek İlaçlarının Önemi elbette yapılan ilaçlama için son derece belirleyici bir özellik taşır. Küçük bir örnek vermek gerekirse pireler oldukça sağlam yapılı olduğu için kokusuz ilaç kullanarak bu zararlıları önlemek asla mümkün olmayacaktır. Fareler için kullanılan ilaçlar ile haşereler için kullanılacak ilaçların yapısı çok farklıdır ve böcekleri öldüren ilaç fareler için neredeyse hiç bir etki göstermez.

Böcek İlaçlama  kapsam olarak haşerelerin kontrol altına alınması için yapıldığı gibi belirli bir mekanın çeşitli bakterilerden arındırılması için dezenfekte amaçlı olarak yapılabilmektedir. Böcek İlaçlama Fiyatları bazı zararlı türleri için olağan fiyattan daha yüksek tutulabilir. Örneğin arı ilaçlaması arı peteği çıkarılması durumuna daha yüksek ücretle yapılır.

Aynı şekilde bazı zor ölen böceklerin yok edilmesi için verilen ilaçlama ücretleri daha yüksek olabilmektedir. Toz akarı ilaçlama, pire ilaçlama, kuş biti ilaçlama, akrep ilaçlama, kertenkele ilaçlama benzeri zararlı haşere ilaçlama fiyatları daha yüksek ücretle uygulanmaktadır. Bunun nedeni hem daha yoğun dozda ilaç kullanılması hem de çok daha kaliteli ilaç kullanılmasını zorunlu kılar.

Ayrıca kullanılan ekipmanlar ve techizatlar çok daha kaliteli olmak zorundadır. Dairelerin ölçüsü, ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğü gibi etkenler ev ilaçlama fiyatlarını doğrudan etkileyen unsurların başında gelir. Böcek İlaçlama yılın her mevsiminde yapılan insan sağlığı için olduğu kadar mekanların hijyeni açısından oldukça mühim bir ilaçlama hizmetidir. Haşere İlaçlama Ve Kullanılan İlaçlar bilinerek hizmet esastır.

Hangi Böcekler İçin Hangi ilaçlar Kullanılır?

Delthamethrin, cypermethrin, tetramethrin, benzeri böcek öldürücüler oldukça etkili olduğu için farklı içerikli ilaçlarda ayrı ayrı kullanılır. Bu maddeler uçucu, kalıcı ve yakıcı etki sağladıkları için farklı böceklere karşı kullanılır. Ancak bazı böcek çeşitleri oldukça dirençli olduğu için sadece bir yada 2 aktif bileşen yeterli olmamaktadır. Pire, kertenkele, toz akarı, tahta kurusu, beyaz nem ve toz böcekleri bu tür haşereler olup son derece etkili ilaçlar ve profesyonel ilaçlama yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Bu tür böcekler ile mücadele ancak çok etkili ilaçlar ve sisleme cihazı kullanılarak başarıya ulaşmaktadır. Aksi durumda ilaçlama etkisiz olup yapılan uygulama çözüm sağlamaz. İşte burada devreye uzman ilaçlama firmaları ve böceklerin yapısı hakkında bilinçli kişi ve ekipler devreye girer. Böcek ilaçlarının özelliğini bilmeden gelişi güzel böcek ilacı kullanmak hem ilaçlama sonrası böceklerin ölmemesi, hem de evdeki eşyaların zarar görmesine sebep olmaktadır.

Ayrıca ilaçlama zehirlenmesi gibi ölümcül durumlara yol açmaktadır. Genel maksatlı haşere mücadele yöntemi sonrası ilaçlama temizliği gibi detaylar müşteriye anlatılmadığı zaman ilaçlama tahrişi ve hatta böcek ilacı zehirlenmeleri bile yaşanmaktadır. Böcek İlaçlama ancak bilinçli ilaçlama servisleri sayesinde insanlar için çözüm olup, ev ve işletmelerde böcek sorunlarının ortadan kaldırılmasını sağlar.

Böcekler Ve İlaçlama hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmayan kişi ve kurumların haşereler ile mücadele konusunda istenilen verimi alması beklenemez. Zor ölen böceklerin imhası için olukça etkili ilaç ve yöntem kullanılması şarttır. Mekan içinde özellikle, toz akarı, beyaz nem ve toz böceği, parke kurdu, kuş biti, pire gibi böcekler hem zor ölür, hem de saklanma bölgeleri ve ilaçların ani öldürücü olmaması nedeni ile az bir kısmı ölse de tamamını yok etmek için spreyli yöntem yetersiz kalır.

Böcekler Ve İlaçlama Şekilleri 

Haşereler ile mücadele hakkında deneyimli ekipler ile çalışarak ilaçlama desteği talep etmek gerekir. Haşere ilaçlama uzmanlık isteyen bir iştir ve asla baştan savma yapılacak bir hizmet değildir. İlaçlama Yöntemleri haşere kontrolünde değişik usuller ve farklı böcek ilaçları kullanılarak yapılan zararlı kontrol çözümleri olarak açıklanabilir. Böceklerin zararları bazen sağlık açısından, bazen ev ve iş yerlerinde kullanılan eşyalar ile techizatların bozulmasından dolayı yaşanır.

Haşere türleri yürüyen ve uçan türlere ayrıldığı gibi kemirgen türleri insanların yaşam alanlarında ciddi problem kaynağı olmaktadır. Ev ilaçlama, İşyeri İlaçlama, Bahçe ilaçlama, Apartman ilaçlama gibi pek çok mekanın ilaçlanarak zararlı böceklerin yok edilmesinde gerek spreyli gerek dumanlı ilaçlama şekilleri ile böcek türüne özel ilaçlama yapılır. Böcekler tüm ilaçlardan etkilenen türler değildir.

Ayrıca kemirgen kontrol ve ilaçlama yöntemleri farelerin zararından kurtulmak için yemleme ve istasyon yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. Bu yazıda mekanlardaki böceklerin kontrol altına alınması için yapılan İlaçlama teknikleri ve kullanılan böcek ilaçlarının hangi ekipmanlar yardımı ile kullanılacağını bilmeden başarı sağlanamaz.

Apartman ve dairelerde en çok kullanılan ve en zor ölen böceklerin yok edilmesi için profesyonel ekipman ve uzman yardımı denetiminde yapılması zorunludur. Kokulu ilaçlama ve sisleme yöntemden bu bakımdan en hassas özelliktedir.  Haşere İlaçlama Yöntemleri Ve Kullanılan İlaçlar ve uygulanışını çok iyi analiz etmek gerekir. Yaşanan böcek ilaçlama mağduriyetleri en fazla yanlış ilaç ve amatör uygulama nedenlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir