0 542 799 13 13

İlaçlama İle Arılar Yok Olur Mu

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

İlaçlama İle Arılar Yok Olur Mu? bu sorunun cevabı arıların bulunduğu bölge ve arı kovanının ilaçlama yapılarak imha edilip edilemeyeceği ile ilgilidir. Balkon, ağaç, çatı uçları gibi bölgelerde açıkta arı yuvaları arı ilaçlama yapılarak imha edilebilir. Böcek ilaçlama ile arı mücadele daha farklı olduğu için kiremit altı, alçı tavanların içleri ve çatı arasında en köşelere yapılan arı kovanları sadece arı ilaçlama ile imha edilemez.

Buralarda önce etkili bir ilaçlama yapılmalı daha sonra ulaşmak mümkünse arı kovanı imha edilmelidir. Arı ilaçlama şekli mekanın durumuna göre spreyli ve dumanlı yöntem şeklinde yapılabilmektedir. Çatı arasında ulaşma imkanı olmayan bölgelerde mutlaka sisleme arı ilaçlama uygulaması yapılmalı çatı içindeki arılar kesin olarak yok edilmelidir.

Arı ilaçlama zamanı olarak sabah ve akşam saatleri daha uygun olacağı için bu vakitlerde arıları imha etmek daha kolay olur. Arılardan kurtulmak için uzman arı ilaçlama şirketleri ile çalışmak mekandaki arı sorununun ortadan kaldırılması için şarttır. Bilindiği gibi arılar saldırgan ve zehirli türler olduğu için İlaçlama İle Arılar Yok Olur Mu? diye çözüm arayan pek çok insan arılardan mağdur olmaktadır.

Arı sokması alerjik yapılı insanlarda ölüme kadar ciddi tehlikeye sebep olduğu için eşek arısı sokması oldukça tehlikelidir. Çatı arasındaki arılardan kurtulmak için mutlaka donanımlı arı ilaçlama servisleri ile görüşerek buralarda arı mücadele hizmeti alınmalıdır. Arıların zararları sağlık açısından büyük tehdit içerdiği için amatör ve bireysel arı ilaçlama gibi riskli uygulamalardan kaçınmak gerekir.

En Etkili Arı İlaçları

Arıların imhası için kullanılacak arı ilaçları ani etkili ve yüksek öldürücü özelliğe sahiptir. Yaban arısı ilaçlama ve eşek arısı ilaçlama uygulamasında kullanılacak arı ilacı açık alanlarda kullanıldığı zaman diğer bitkilere ve hayvan türlerine zarar veren özellikte olmamalıdır. Bahçe ve ağaçlarda görülen yaban arılarını öldürmek aslında pek çok zararlı böceğin üremesine ve ağaçlar ile bitkilere musallat olmalarına yol açmaktadır.

Bu nedenle bir kaç arı görünce arı ilaçlama yaptırmak son derece gereksizdir. İlaçlama ile arılar yok olur mu? diye arılar hakkında bilgi alıp arı mücadele hizmeti almak isteyen insanlar ev ve çatılarda kovan yapan eşek arılarından kurtulmak için bu yola baş vurur. Zararsız arıları öldürmek aslında doğal dengeyi bozmaktan başka bir işe yaramaz.

Kokusuz arı ilaçları ve kokulu arı ilaçları arıların yoğunluğu ile türlerine göre seçilir. Ancak eşek arısı tehlikeli bir tür olduğu için kokulu arı ilaçlama yapılması gerekir. Sarıca arı ve eşek arıları insanlara saldıran ve balkon, teras gibi bölgelerde kovan yaptığı zaman insanları adeta eve hapsedip, dışarı çıkmalarına fırsat vermeyen yoğunluğa ulaşıp oldukça fazla risk oluşturur. Astek arı ilaçlama şirketi olarak kullandığımız arı ilaçları ve arı ilaçlama yöntemleri ile sizleri zararlı arılardan kurtarıyoruz.

Haşere mücadelesi yapan pek çok ekip arılar ile mücadele etmekten kaçınır. Bunun nedeni arıların imhası için eğitimli eleman yetiştirmenin zorluğu ve arıların gerek yuvalarının zor bölgelerde olması gerek arı sokmalarının tehlikesidir. İlaçlama İle arılar Yok Olur Mu? diyorsanız böcek ilaçlama konusunda uzman firmamızdan yardım alabilirsiniz. Böcek İlaçlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler size yol gösterecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir