0 542 799 13 13

İlaçlama Teknikleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

İlaçlama Teknikleri, haşereler ile mücadelede önemli yer tutar.  Böcek ilaçlama teknikleri en başta açık ve kapalı mekanlarda meydana gelen zararlı böceklerin imhası için kullanılmaktadır. Örneğin bahçe ilaçlama açık alan olduğu için püskürtme ve spreyli ilaçlama şeklinde yapılması şart olan bir uygulamadır. Apartman ilaçlama, sığınak ilaçlama, bahçe ilaçlama, ve temizlik gerektirmeyen kokusuz ilaçlama uygulamalarında mekanik ilaçlama tekniği kullanılmalıdır.

Karınca, örümcek, gümüş böceği gibi böceklerin evden çıkmadan ilaçlanarak yok edilmesinde kenar ve köşelere kokusuz ilaç uygulanarak kokusuz ve evi terk etmeden ilaçlama yapılmaktadır. Ancak bazı böcekler oldukça dirençli yapıları nedeni ile çok daha kapsamlı bir böcek ilaçlama tekniği kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. Dirençli yapıları ile öne çıkan böceklerin imhasında kullanılacak ilaçlama teknikleri çoğu zaman kokulu haşere ilaçları kullanılarak sisleme tarzı elektrikli ilaçlama makinesi kullanılarak yapılmaktadır.

İlaçlama Teknikleri Nasıl Belirlenir?

Bu tür zor ölen böceklere örnek olarak, toz böcekleri, kertenkele, beyaz nem böceği, tahta kurusu, ağaç kurdu, pire, benzeri haşereler pek çok insanın yaşam alanlarında bir türlü önlenemediği için insanlar çaresiz kalmakta ve mutlaka dumanlı ilaçlama şekli kullanılmalıdır. En etkili ilaçlama şekli yakıcı böcek ilaçları kullanılarak ulv makinesi kullanılarak yapılan yöntemdir. Ancak bu tür ilaçlama yapılmadan önce mekanda bazı tedbirler alınması ve ilaçlamadan sonra mutlaka mekan havalandırılıp ilaçlama yapılan mekanda genel temizlik yapılması gerekmektedir.

Kapalı alanlarda çok daha etkili olan sisleme ilaçlama türü ani öldürücü ve çıkarıcı etkisi ile oldukça tesirli olmasına karşın uzman ilaçlama firmaları tarafından yapılması zorunlu bir yöntemdir. Yeni nesil böcek ilaçları olarak nitelenen kokusuz ilaçlar ile jel böcek ilaçları oldukça konforlu olmasına karşın çoğu böcek çeşidi üzerinde tam etki göstermekten uzaktır. Jel böcek ilaçlama tekniği hamam böceği, kalorifer böceği, karınca, gümüş böceği üzerinde etkili olan bir ilaçlama türü olup oldukça etkilidir.

Böcek ve Kemirgen Mücadele Şekli

Jel ilaçlama yapılan evde temizlik gerektirmez, mekan kapatılmaz, kokusu yoktur ve insanlar için son derece sağlıklı bir uygulama şeklidir. Hamam böcekleri için özel olarak üretilen jel böcek ilaçları domino etkisi sayesinde böceklerin tam olarak yok edilmesini sağlayan en etkili ilaçlama teknikleri arasında yer alır. Apartan ve iş yerlerinde uygulanacak ilaçlama türleri nasıl belirlenir? insanların huzurunu kaçıran böceklerin önlenmesi ve kullanılan ilaçların tam olarak etki göstermesi elbette şarttır.

Ancak bunu yaparken ilaçlama uzmanı titiz davranmalı en küçük ayrıntıyı atlamadan insan sağlığına olumsuz etki gösterecek hiç bir ihmale sebep vermemelidir. Kemirgenler yani fareler için kullanılan ilaçlama şekilleri sıvı ilaçlar ile olmayıp katı özellikli yemler kullanılır. Fare istasyonu içerisine konulan fare pastası, mum blok, ve pelet fare zehirleri farelerin bu yemleri yemesi sonucu iç kanama geçirip imha olmalarına sebep olur. Fareler ile böceklerin yapıları çok farklı olduğu için fareler için kullanılan ilaçlama yöntemleri değişiktir. Böcek ilaçlama yöntemleri sayfamızda aradığınız bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir