0 542 799 13 13

İlaçlama Yaptırmak Neden Gereklidir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Doğal olarak yerleşim alanları böceklerin yuvalarına yakın yerlerde kurulmaktadır. İlaçlama Yaptırmak Neden Gereklidir? sorusunun yanıtı zaten yeşil alanlara yakın bölgelerde kurulan yerleşim alanlarının böcek sorunlarına sıkça maruz kalması ilaçlama yaptırılmasının zorunlu olmaktadır. Siteler ve apartmanlarda ortaya çıkan böcek ve fareler hızla yer değiştirip binaların etrafındaki yumuşak toprak yüzeyleri kendilerine hedef seçerek hızla başka alanlara geçer.

Böcek ilaçlama yaptırılmayan mekanlarda pek çok böcek çeşidi oluşmaya başlar. Bu zararlı türleri arasında başta fare, hamam böceği ve pire, çıyan, kırkayak, akrep gibi çok hızlı hareket eden zararlı çeşitleri binaların içine girer. Bir daireden başka bir daireye yayılmakta insanlar için ciddi sağlık sorunları yaşanmasına yol açmaktadırlar.

Ortak kullanım alanları pek çok insanın kullanımına açık olan siteler, çeşitli eşyalar ile taşınan kimi böceklerin daire içlerine yayılmasında başlıca sorunlar arasında yer alır. Apartmanlarda yaşanan en büyük sorunlardan biri koca bina içerisinde böcek yada haşere şikayeti olmasa sorunlu daire risktir. Tek bir evde oluşan böceklerin ilaçlanmaması nedeni ile giderek yayılmasına yol açar.

Binada oluşabilecek böyle bir sorunun, havalandırma, merdiven boşlukları, kablo kanalları, ve borular vasıtası ile tüm evlere yayılmasına sebep olur. Geç kalınması durumunda tüm siteye yayılarak ciddi haşere sorunları ile karşı karşıya kalınmasına yol açmaktadır. Böceklerin yayılmasında kuş ve binalara getirilen çeşitli eşyalar aslında pek çok insanın fark etmediği sebeplerden biridir.

İlaçlama Nerelerde Yaptırılmalıdır?

Her hangi bir gıda kolisi, market poşeti gibi eşyalar ile dış ortamdan böcekleri dairesine taşıyan insanlar aslında bu yolla böceklerin evlere girdiğini pek bilmezler. Eve giren haşere besin bulmak için geceleri dolaşarak özellikle mutfak kısmında uygun sıcaklıktan dolayı üreyerek hızla gıdaları kirletmeye ve mikrop yaymaya başlar. Kısa zaman içinde buradan, diğer dairelere yayılabilir ve bina içinde ciddi böcek şikayetleri yaşanmasında ana sebeplerden biri haline dönüşebilir.

Bu nedenle evde ilaçlama yaptırmak haşerelerin zararlarından korunmak için çok faydalıdır. Evlerin hemen her bölgesinde üreyen bu zararlılar bizler hiç farkına varamadan ürerler. Banyo, lavabo mutfak, benzeri ısı ve nem bulunan yerlerde, mutfaklarda ve gıda depolarında hızla üreyip içinden çıkılmaz sorunlara yol açmaktadır.

Böcekler ve fareler mutfaklarda bulunan açıktaki besinlere ve gıda maddelerine saldırırlar. Bu da haşerelerin insanlara en hızlı ve kolay bir biçimde mikrop ve hastalık bulaştırma yoludur.  Tahmin edilemeyecek kadar kısa bir zaman içinde evlerin ciddi bölgelerinde üreyen özelliğe sahiptir. Kimi böcek çeşitleri günde 4-5 kilometre yol alabilmekte, özellikle geceleri evin ve binaların tüm bölgelerinde dolaşmaktadır.

Böcek ve haşereler, apartman yada sitede  ilaçlama yaptırılmaması durumunda bir bölgeden başka bir bölgeye yayılarak çekilmez hale gelirler. Bloklar ve binalar arasında çok kısa süre içinde geçiş yaparak evlere yayılma sonrası insanların sağlığını ve mekanlarını tehdit etmektedir. Bu nedenle ilaçlama firmaları ile görüşerek en kısa zamanda ilaçlama yaptırmak çok yararlı olacaktır. İstanbul Akrep İlaçlama Fiyatları yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir