İlaçlama

İlaçlama

İlaçlama Ve Kesin Çözümler

İlaçlama genel olarak kemirgen ve haşerelerin yaşam alanlarından arındırılması için yapılır. Zararlı böcek ve haşere türlerinin zararlarını ortadan kaldırmak için farklı Böcek İlaçlama Yöntemleri ve değişik içerikte böcek ilaçları kullanılmaktadır. Yürüyen haşereler yada uçan haşereler zaman, zaman insanlar için çeşitli sağlık sorunlarına neden olabildiği gibi çeşitli gıda zehirlenmelerine de zemin hazırlar.

Böcek İlaçlama yöntem olarak sıvı ve katı içerikte birden fazla böcek yada kemirgen çeşidine göre farklı özelliklerde haşere ilaçları kullanılarak yapılır. Bu bakımdan haşere mücadelesi bir bölgenin, bir yada birden fazla haşere türüne karşı en etkili ilaçlama teknikleri kullanılarak insan sağlığına zararsız ilaçlar yardımı ile konut ve açık alanların dezenfekte, arındırma ve önleyici çözüm şeklidir.

  • İlaçlama servisini üç ana hattı ile incelemekte fayda vardır. Fare ve kemirgenler ile mücadele için sıvı böcek ilaçları kullanılmaz. Özel fare Zehirleri ve fare istasyonu ile kemirgen çeşitlerine karşı mücadele verilir.
  • Uçkun haşere mücadelesi daha çok sinekler ve kanatlı uçan böceklere karşı yapılmaktadır. Sıcak termal sisleme, ulv uygulama, ve gazlama yöntem olarak bilinen fumigasyon şekli bu tür uygulamalarda en kapsamlı türlerdir.
  • Yürüyen haşereler ile mücadele için ise, spreyli İlaç uygulaması başta olmak üzere jel ilaçlama, sisleme ilaçlama kokusuz ve kokulu ilaçlama şekilleri yapılabilir. Bunda böcek türü ve yoğunluğu belirleyici olmaktadır.

Böcek İlaçlamada Amaç

İlaçlama Nedir Nasıl Yapılır? sorusunun birden farklı yanıtı vardır. Kısaca belirtmek gerekirse her türlü zararlı haşere ile mücadele için başta kokusuz ilaçlama şekli, kokulu ve jel böcek ilaçlama yöntemi, fare mücadelesi konutların etrafı ve yeşil alanlarda görülen böceklerin yaşam alanlarına sızmasını önlemek için önleyici ilaçlama çalışmaları şeklinde uygulanabilir.

Böcekler pek çok çeşidi ile insanların yaşam alanlarına girdikleri zaman çok çeşitli sorunlara sebep olurlar. Ayrıca fabrika ve depolarda fare çeşitleri çok ciddi maddi zararlara sebep olmaktadır. Açık alanlar ile kapalı mekanlarda yapılan ilaçlama şekilleri değişkenlik gösterip, kullanılan haşere ilaçları da birbirinden farklı olabilir. Atasoy İlaçlama olarak daima en iyi hizmeti en doğru şekilde vermek için çalışmaktayız.

Açık ve kapalı alanlarda ortaya çıkan haşere sorunları ve kemirgen şikayetleri insanların huzurunu kaçırdığı gibi hem sağlık sorunu, hemde maddi kayıplara sebep olmaktadır. Tüm bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için Böcek İlaçlama Yöntemleri değişik içerikte ilaçlar ile profesyonel ekiplerce uygulanır. Böcek İlaçlama uzman elemanlar ve donanımlı ekipler tarafından yapılmadığı zaman çeşitli böcek ilacı zehirlenmeleri yaşanabilir.

 İlaçlama Yaptığımız Böcek Türleri 

  • Yürüyen haşere türleri
  • Uçan haşere türleri
  • Zehirli böcekler
  • Gözle görülmeyen yada çok zor görülen minik haşereler
  • Fare ve kemirgenler

Gözle görülmeyen minik haşerelerden, İnsanı ısırıp zehirleyen zehirli böceklere kadar pek çok böcek çeşidi yaşam alanlarında ciddi riskler meydana getirmektedir. Bu zararlıların imhası için İlaçlama desteği almak bunu yaparken donanımlı ve güvenilir ilaçlama şirketleri ile çalışmak gerekir. AtlasTürk İlaçlama sizlerin daima huzurlu yaşam sürmeniz için mekanlarınız da kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama ve fare mücadele şekilleri ile ferah ve haşeresiz mekanlar sunar.

İlaçlamada Kullanılan Yöntemlerin Etkisi

Böcekler Ve Haşereler ile mücadele ederken, çevreye duyarlı davranmak ilaçlama yapılan alanlarda insanların sağlığını korumak için ruhsatlı ilaçlar kullanmak esastır. Pire, akrep, tahta kurusu, toz akarı, kertenkele, gibi dirençli haşerelerin önlenmesi için tam donanımlı ekiplerin insanları bilgilendirip gerekli önlemleri aldırması ile kesin çözümlere ulaşmak mümkündür. Böcek ilaçları haşerelerin direnç yapısına göre sinir sistemlerini çökerten içerikte aktif maddeler kullanılarak mekanlardan arındırılabilir.

İlaçlama Yöntemleri açık alanlar ile kapalı mekanlarda farklı uygulandığı gibi kullanılan ilaçlarda değişir. Garantili Böcek İlaçlama yaptırmak isteyen insanlar doğal olarak evlerinde huzursuzluk veren haşerelerin kesin olarak yok edilmesi için ilaçlama garantisi isterler. Ancak bazı böcekler için garanti mümkün olmadığı için önceden müşteri doğru bilgilendirilmek zorundadır.

AtlasTürk İlaçlama Nasıl Çalışır?

İlaçlama konusunda temel prensibimiz, daima en iyi çözümleri üretmek için çaba harcamaktır. Kullandığımız böcek ilaçları ve uyguladığımız ilaçlama teknikleri en iyi sonucu almak üzeredir. Kokusuz ilaçların kullanılacağı mekanlar ve haşereleri iyi belirleyip sonucun olumlu olmasına çaba gösteriyoruz. Böcek türleri farklı direnç yapısı ve ilaçlara değişik ilaçlama tepkisi göstermektedir.

En iyi ilaçlama yöntemlerini kullanmak böcekler ile mücadelenin ana omurgasını teşkil eder. Örneğin kertenkele, toz böceği, pire, tahta kurusu gibi zararlılar pek çok insanın kabusudur. İlaçlama şirketleri bu böcekleri yok etme konusunda oldukça fazla zorlanır. Garantili böcek ilaçlama bu tür böcekler için geçerli olmaz ve insanlar çoğu zaman yanıltılır. İşte biz bu böceklere karşı garanti vermesek bile daima en iyi sonuçları alırız.