0 542 799 13 13

İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

İlaçlama Ve Kesin Çözümler

İlaçlama genel olarak kemirgen ve haşerelerin yaşam alanlarından arındırılması için yapılır. Zararlı böcek ve haşere türlerinin zararlarını ortadan kaldırmak için farklı Böcek İlaçlama Yöntemleri ve değişik içerikte böcek ilaçları kullanılmaktadır. Yürüyen haşereler yada uçan haşereler zaman, zaman insanlar için çeşitli sağlık sorunlarına neden olabildiği gibi çeşitli gıda zehirlenmelerine de zemin hazırlar.

Böcek İlaçlama yöntem olarak sıvı ve katı içerikte birden fazla böcek yada kemirgen çeşidine göre farklı özelliklerde haşere ilaçları kullanılarak yapılır. Bu bakımdan haşere mücadelesi bir bölgenin, bir yada birden fazla haşere türüne karşı en etkili ilaçlama teknikleri kullanılarak insan sağlığına zararsız ilaçlar yardımı ile konut ve açık alanların dezenfekte, arındırma ve önleyici çözüm şeklidir.

  • İlaçlama servisini üç ana hattı ile incelemekte fayda vardır. Fare ve kemirgenler ile mücadele için sıvı böcek ilaçları kullanılmaz. Özel fare Zehirleri ve fare istasyonu ile kemirgen çeşitlerine karşı mücadele verilir.
  • Uçkun haşere mücadelesi daha çok sinekler ve kanatlı uçan böceklere karşı yapılmaktadır. Sıcak termal sisleme, ulv uygulama, ve gazlama yöntem olarak bilinen fumigasyon şekli bu tür uygulamalarda en kapsamlı türlerdir.
  • Yürüyen haşereler ile mücadele için ise, spreyli İlaç uygulaması başta olmak üzere jel ilaçlama, sisleme ilaçlama kokusuz ve kokulu ilaçlama şekilleri yapılabilir. Bunda böcek türü ve yoğunluğu belirleyici olmaktadır.

İlaçlama Ve Pest Kontrol Nedir?

Pest kontrol ilaçlama firmaları ne yapar? kısaca haşere ilaçlama konusunda kısa bir bilgilendirme yapıp uygulanan pest kontrol ve ilaçlama tekniklerini açıklayacağız. Pest kontrol hizmetleri donanımlı ilaçlama servisleri tarafından kurumsal çözümler kapsamında uygulanır. Farklı uygulama şekilleri olup fabrika ve işletmelerden, apartman ve sitelere kadar çok farklı alanda pest kontrol ve böcek ilaçlama teknikleri uygulanmaktadır.

Pest kontrol, diğer adıyla ilaçlama başta fumigasyon yöntemi, ulv ilaçlama, termal sisleme olarak bilinen sıcak sisleme, soğuk sisleme, fog yöntemi gibi uygulamalar kullanılarak yapılmaktadır. Haşere kontrolü olarak isimlendirilir. Bir başka adıyla Pest kontrol yöntemi taşıdıkları zararlı organizmalarla mücadeledir. İnsan sağlığını doğrudan  yada dolaylı olarak tehdit eden, tüm zararlı türlerine karşı sıvı ve jel yöntemlerle uygulanır.

İlaçlamanın Amacı

Haşerelerin en etkili ilaçlama çözümleri kullanılarak ortadan kaldırılması ve yaşam alanlarındaki etkinliklerinin kırılmasına yöneliktir. Haşere ve böcekler, besinlerimize ve yaşadığımız mekanlara zarar veren, yürüyen haşere, uçan haşere ve kemirgenleri önlemek için uygulanan kimyasal ve kimyasal olmayan tekniklerdir. Haşere ve kemirgen kontrol ile  tamamen yok etmek asıl hedeftir. Şayet ileri seviyede haşere yoğunluğu oluşmuş durumda ise makul bir seviyede tutarak sağlıklı ve güvenilir bir ortamda yaşamamızı sağlayan faaliyetlere pest kontrol denir.

Söz konusu ev veya iş yerleri olduğunda mekanları istila edebilecek haşere ve böcekleri tanımlama ve bulma konusunda ilaçlama firmaları önemli iş görür. Sizlerin huzurunuzu kaçıran tüm zararlıların tespit edilip ortamdan sökülüp atılmasını sağlamak için haşere kontrol firmaları kurulmuştur. Haşere ve kemirgenlerden tam olarak kurtulmak için ne yapılması gerektiği konusunda bilgi vermek önemlidir. Yapılması gereken pest kontrol yöntemleri ancak profesyonel böcek kontrol servisleri tarafından uygulanır. Doğru haşere kontrol yöntemleri ile günlük yaşantınız kesintiye uğramadan ilaçlama yapılabilmektedir.

Doğru İlaçlama Nasıl Yapılır?

Atlas Türk haşere kontrol hizmetlerinin en önemli özelliği ihtiyaçlarınıza, sağlığınıza ve çevrenize en uygun ilaçlama yöntemlerini kullanmaktır. Yaşadığınız haşere şikayetinin boyutu ve çeşitlerine göre uygulama yapılması şarttır. Çok dirençli böcek çeşitleri için için sisleme ve termal uygulamalar yapılmalı, böcek türüne göre değişen farklı teknikler uygulanmalıdır. İlaçlama nedir pest kontrol şirketleri ne yapar? tam olarak anlaşılması için en yaygın kullanılan adı ile böcek ilaçlama hizmetlerinin çok iyi anlaşılması gerekir.

Haşere kontrolü kapsamında hedef haşerelerin yok edilmesi için böceklerin sinir sistemlerini felç eden pest kontrol ürünleri kullanılması büyük önem taşır. İlaçlama ve pest kontrol yöntemleri hangi zararlılara uygulanır kısaca sayalım. Sinek, toz akarı, pire, gümüş böceği, akrep, çıyan, kene, hamam böceği, kalorifer böceği, kuş biti, örümcek benzeri pek çok zararlı için pest kontrol yapılır. Depolanmış ürün ve ambarlarda ortaya çıkan haşereleri önlemek için fumigasyon yöntemi uygulanır.

İlaçlama Ve Pest Kontrol Şakaya Gelmez

İnsan sağlığını korumaya yönelik bu yöntem sadece belirli ekipler tarafından özel fumigasyon yada haşere ilaçlama belgesi ile yapılması zorunluluktur. Pest kontrol ilaçlama desteği kapsamında çeşitli işletme ve sanayi kuruluşlarında ilaçlama desteği verilmesi böceklerin neden olduğu zararların ortadan kaldırılması için çok önemlidir. Haşere Kontrol çözümleri değişik mekanlarda farklı uygulamalar ile yapılan bir servis hizmetidir.

Gıda Fabrikaları, İlaç Fabrikaları, Endüstriyel İşletmeler, Sağlık Kurumları, Alışveriş ve İş Merkezleri, Cateringler, Restoranlar, Eğitim Kurumları, Site ve Konutlar, Şirketler, Spor ve Eğlence Merkezleri için pest kontrol konularında uygulama ve çözümler sunuyoruz. Bu saydığımız kurum ve işletmeler için, Rezidüel uygulama, ulv ilaçlama, jel ilaçlama, termal fog yöntemi, larvasit mücadele gibi ilaçlama çözümleri değişik yöntem ve uygulamalar ile sağlanır.

Böcek İlaçlamada Amaç

İlaçlama Nedir Nasıl Yapılır? sorusunun birden farklı yanıtı vardır. Kısaca belirtmek gerekirse her türlü zararlı haşere ile mücadele için uygulanır. Başta kokusuz ilaçlama şekli, kokulu ve jel böcek ilaçlama yöntemi, fare mücadelesi açık ve kapalı alanlarda yapılmaktadır. Konutların etrafı ve yeşil alanlarda görülen böceklerin yaşam alanlarına sızmasını önlemek için önleyici ilaçlama çalışmaları şeklinde uygulanabilir.

Böcekler pek çok çeşidi ile insanların yaşam alanlarına girdikleri zaman çok çeşitli sorunlara sebep olurlar. Ayrıca fabrika ve depolarda fare çeşitleri çok ciddi maddi zararlara sebep olmaktadır. Açık alanlar ile kapalı mekanlarda yapılan ilaçlama şekilleri değişkenlik gösterip, kullanılan haşere ilaçları da birbirinden farklı olabilir. İstanbul ilaçlama firması olarak daima en iyi hizmeti en doğru şekilde vermek için çalışmaktayız.

Haşereler İnsan Sağlığını Tehdit Eder

Açık ve kapalı alanlarda ortaya çıkan haşere sorunları ve kemirgen şikayetleri insanların huzurunu kaçırdığı gibi hem sağlık sorunu, hem de maddi kayıplara sebep olmaktadır. Tüm bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için Böcek İlaçlama Yöntemleri değişik içerikte ilaçlar ile profesyonel ekiplerce uygulanır. Böcek İlaçlama uzman elemanlar ve donanımlı ekipler tarafından yapılmadığı zaman çeşitli böcek ilacı zehirlenmeleri yaşanabilir.

Akrep, kene, çiyan, benzeri zararlılar ölümcül etkileri ile pek çok insanın korktuğu haşeredir. Ayrıca pire, tahta kurusu, toz akarı gibi haşereler ise ısırıp ciddi anlamda huzursuz edici özellikleri ile insanlar tarafından hiç sevilmezler. Pis ortamlarda yaşayan ve lağım kanallarında dolaşan böcekler potansiyel hastalık taşıyıcısı konumundadır. Mikrop ve bakterileri üzerine bulaştıran böcekler gıda ve eşyaların arasında dolaşarak insanlara bulaştırır. Bu nedenle zararlı böceklerin konutlardan arındırılması şarttır.

 İlaçlama Yaptığımız Böcek Türleri 

  • Yürüyen haşere türleri
  • Uçan haşere türleri
  • Zehirli böcekler
  • Gözle görülmeyen yada çok zor görülen minik haşereler
  • Fare ve kemirgenler

Gözle görülmeyen minik haşerelerden, İnsanı ısırıp zehirleyen zehirli böceklere kadar pek çok böcek çeşidi yaşam alanlarında ciddi riskler meydana getirmektedir. Bu zararlıların imhası için İlaçlama desteği almak bunu yaparken donanımlı ve güvenilir ilaçlama şirketleri ile çalışmak gerekir. AtlasTürk İlaçlama sizlerin daima huzurlu yaşam sürmeniz için mekanlarınız da kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama ve fare mücadele şekilleri ile ferah ve haşeresiz mekanlar sunar.

İlaçlamada Kullanılan Yöntemlerin Etkisi

Böcekler Ve Haşereler ile mücadele ederken, çevreye duyarlı davranmak ilaçlama yapılan alanlarda insanların sağlığını korumak için ruhsatlı ilaçlar kullanmak esastır. Pire, akrep, tahta kurusu, toz akarı, kertenkele, gibi dirençli haşerelerin önlenmesi için tam donanımlı ekiplerin insanları bilgilendirip gerekli önlemleri aldırması ile kesin çözümlere ulaşmak mümkündür. Böcek ilaçları haşerelerin direnç yapısına göre sinir sistemlerini çökerten içerikte aktif maddeler kullanılarak mekanlardan arındırılabilir.

İlaçlama Yöntemleri açık alanlar ile kapalı mekanlarda farklı uygulandığı gibi kullanılan ilaçlarda değişir. Garantili Böcek İlaçlama yaptırmak isteyen insanlar doğal olarak evlerinde huzursuzluk veren haşerelerin kesin olarak yok edilmesi için ilaçlama garantisi isterler. Ancak bazı böcekler için garanti mümkün olmadığı için önceden müşteri doğru bilgilendirilmek zorundadır.

Atlas Türk İlaçlama Nasıl Çalışır?

İlaçlama konusunda temel prensibimiz, daima en iyi çözümleri üretmek için çaba harcamaktır. Kullandığımız böcek ilaçları ve uyguladığımız ilaçlama teknikleri en iyi sonucu almak üzeredir. Kokusuz ilaçların kullanılacağı mekanlar ve haşereleri iyi belirleyip sonucun olumlu olmasına çaba gösteriyoruz. Böcek türleri farklı direnç yapısı ve ilaçlara değişik ilaçlama tepkisi göstermektedir.

En iyi ilaçlama yöntemlerini kullanmak böcekler ile mücadelenin ana omurgasını teşkil eder. Örneğin kertenkele, toz böceği, pire, tahta kurusu gibi zararlılar pek çok insanın kabusudur. İlaçlama şirketleri bu böcekleri yok etme konusunda oldukça fazla zorlanır. Garantili böcek ilaçlama bu tür böcekler için geçerli olmaz ve insanlar çoğu zaman yanıltılır. İşte biz bu böceklere karşı garanti vermesek bile daima en iyi sonuçları alırız.