0 542 799 13 13

Jel İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Jel Hamam Böceği İlaçlaması

Jel İlaçlama uygulaması yeni nesil böcek ilaçları arasında en fazla kullanılmaya başlayan bir ilaçlama tekniği olarak sıkça ismi duyulan bir böcek ilaçlama türüdür. Jel Böcek İlaçlama haşereler üzerinde son derece etkili bir böcek yemi uygulaması olup, hem son derece sağlıklı bir yöntem olması, hemde kesin çözüm sunması ile bilinir. Kokusuz olması ve son derece pratik sağlıklı olması hamam böceği ilaçlamasında ilk tercihtir.

Jel İlaçlama kullanıldığı böcekler üzerinde son derece başarılı sonuçlar vermesine karşın, sınırlı sayıda haşere türüne etkili olması bakımından diğer ilaçlara oranla daha sınırlı yerlerde kullanılması en büyük eksik yanını teşkil eder. Bu yazımızda jel ilaçlama nedir? jel ilaçlamanın avantajları ve üzerinde etkili olduğu böcekler gibi konulara değinip, jel böcek ilacı nasıl uygulanır kısaca bilgi vereceğiz.

Jel İlaçlama Nedir Nasıl Uygulanır?

Piyasada çok fazla jel ilaçlama ürünü olması ve bunların çoğunun ucuz malzeme ve yurda kaçak sokulması sonucu insanlar kendileri yapmaya karar verdiği zaman ciddi maddi kayıplar yaşamalarına yol açmaktadır. Jel hamam böceği ilaçlama şekli olarak bilinen ve özellikle hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği ile diğer hamam böceği çeşitleri üzerinde oldukça etkili olan jel böcek ilaçları profesyonel uygulama ile tam kontrol sağlar.

Jel hamam böceği ilacı, doğru uygulanmalı ve böceklerin yuvalanma alanlarına çok isabetli oranda ve aralıklar içinde bırakılmalıdır. Ülkemizde yaklaşık olarak 20 yıldır kullanılmaya başlayan bu yöntemin en eski uygulayıcısı ekiplerden biri olan ilaçlama firmamız, bu konuda son derece tecrübelidir. Jel böcek ilacının özelliği kokusuz olması, uygulanan alanda kimyasal toksin ve etkileşime sebep olmaması, ayrıca böcek ilacı zehirlenmesine sebep olmaması ile oldukça sağlıklıdır.

Jel İlaçlama Hangi Haşereler İçin Etkilidir?

Jel ilaçlama yapılan mekanda böcek ilacını yiyen böcekler, bir anda ölmez. jel böcek ilacını yedikten sonra yuvasına giden bir böcek kısa bir süre sonra aniden sinir sistemleri felç olarak düşer ve yumurta bırakmaya fırsat bulamadan ölür. Böcek jeli olarak bilinen bu ilaçlar,sıvı böcek ilaçları gibi olmayıp, özel bir ambalaj içinde kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Profesyonel böcek jelleri şırınga benzeri tüplerde en küçüğü 5 ile 10 gram en büyüğü ise yaklaşık olarak 50 gram halinde bulunur.

Hamam böcekleri için adeta imha özelliği taşıdıkları için bilinen en iyi hamam böceği ilaçları olarak başta geldiğini söylemek abartılı olmaz. Böcekler için en çekici gıda maddelerinin olduğu alanlarda dahi böcekleri kendine çekme kapasitesine sahip oldukları için özellikle hamam böceği çeşitleri bu böcek ilacına kolayca gelmekte ve dayanılmaz yeme iç güdüsüne yenilen böcekler kısa süre sonra hem kendilerini hemde diğer hamam böceklerini kaçınılmaz sona doğru sürüklemektedir.

Jel Böcek İlacının Avantajları

Jel böcek yemleri hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği, karınca gibi böcekler için oldukça etkili olup bu böceklerde kullanılması tam kontrol sağlanmasında en etkili ilaçlama şeklidir. Böcek ilaçlama firmaları ve insanların yaptıracağı böcek ilaçlama için tercih etmesi, aynı zamanda hamam böceği jelinin kaliteli olmasına dayanmaktadır. Evde temizlik istememesi, evin boşaltılmaması, koku yaymaması en avantajlı yönüdür.

Ayrıca uygulanan yüzeylerde kolayca ortama uyum sağlaması ve böceklerin bu böcek yemine ulaşması ile yakından ilgilidir. Böcek ilacı yani jel ilacın kaliteli bir jel olup olmadığı, jel İlaçlama Fiyatları ile yakından ilişkili olup ucuz jel ilaçlama fiyatlarından uzak durmak gerekir Jel böcek ilaçlama fiyatları öyle ucuz ilaçlama fiyatları ile yapılacak bir özellikte değildir. Ortalama bir daire için jel ilaçlama yaptırmanın bedeli 100 ile 140 lira aralığında bir maliyete tekabül eder.

Jel İlaçlamanın Zincirleme Etkisi

Böcek jeli evlerin baş belası istilacı böcekleri olan hamam böceği mücadelesinde en etkili silahtır. Jel İlaçlama yalnızca hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği ve diğer hamam böceği çeşitleri için yapılmakta olup buna ek olarak gümüş böceği ve karınca ilaçlamasında da oldukça etkilidir. Ancak bazı ucuz jel böcek ilaçları karınca ve gümüş böceklerine etki etmediği gibi hamam böcekleri içinde etkisiz kalabilmektedir.

Akrep, sinek, güve, tahta kurusu, pire, kulağa kaçan, örümcek gibi haşereler üzerinde jel böcek ilacının etkisi yoktur. Jel İlaçlama ve domino etkisi bu ilacın genel özelliği olup, hamam böceklerinin yuvalarında yok edilmesinde çok büyük bir önem teşkil eder. Hamam böceği diğer ilaçlar gibi böceklerin yalama ve sürtünme yolu ile böcek ilacına maruz kalması mantığı ile etkisini göstermez. tam aksine böcekler direkt olarak jel böcek ilacını yer ve bünyelerine böcek zehrini çekici bir yem olduğu için kolayca alırlar.

Jel Böcek Yelinin Etki Şekli

Hamam böceği jelini yiyen hamam böceği hemen ölmez. Yemi yedikten sonra hiç bir yan etkiye maruz kalmadan bir müddet yaşantısına devam eder. Ancak belirli bir süre sonra ani bir şekilde böcek adeta kontrolü kaybedip yumurta bırakmaya bile fırsatı olmadan ölür. Bu ölüm genellikle yuvasında ölür. İstilacı ve çok çabuk üreyen hamam böceklerinde sıvı ilaçlama sonrası böcek ölse bile ölürken bıraktığı yumurta ilaçtan etkilenmediği için yeni böceklerin çıkması engellenemez.

Böylece yeni çıkan böcek yavruları ilaca direnç kazanmış olarak ortaya çıkar. Hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini, kusmuklarını ve dışkılarını yedikleri için jel ilaçlama sonrası böcek yemini yiyen ve yuvasında ölen böceğe temas eden ve onun ölüsünü yiyen diğer böceklerde zincirleme bir reaksiyona maruz kalır. Böcek yemlerini yiyen diğer böcekler de bir müddet sonra farklı yerlerde ölecektir bu tüm böceklerin yuvaları ve saklanma bölgelerinde hızla domino etkisi ile ölmesine yol açar.

Jel Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Jel İlaçlama için uygulanan hamam böceği yemleri, tespit edilmiş böcek yuvalarının içine ve olabildiğince en yakın kısımlara damlacıklar halinde uygulanır. Böcek yuvalarının bulunduğu bölgeler profesyonel ilaçlama servisleri tarafından çok iyi bilindiği için jel böcek ilacı uygulaması bu konuda uzman ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır. İlaçlamadan maksimum fayda almak için böceklerin saklanma alanları, yuvalandıkları ve üreme yerleri, geçiş yolları iyi bilinmelidir.

Jel böcek ilacı doğru aralıklar ve uygun dozda hamam böceği jeli bırakılarak tüm böceklerin bu jel yemlere maruz kalması tüm böceklerin ortadan kaldırılması açısından büyük önem taşır. Bu yüzden ilaçlamanın bireysel yada amatör bir ekibe yaptırılması olumsuz sonuca neden olacağı için ilaçlama firması iyi seçilmeli, tecrübeli bir teknisyen tarafından jel ilaçlama yapılmasına dikkat edilmelidir. Jel İlaçlama böcek yemini, rastgele belli aralıklarla koyarak böcekleri kolayca ortadan kaldırma işi değildir.

Böcek Saklanma Alanlarına İlaç Uygulamak

Böceklerin saklanma yerleri arasında bulaşık makinesinin içi, buzdolabının motor kısmı, mutfak dolaplarının arkası, mutfak eşyalarının içleri, elektronik eşya araları, ve daha pek çok bölge hamam böcekleri için ideal üreme yerleridir. Bu kısımlara yuva yapmış olan hamam böceğinin yuvasında yüzlerce böcek bulunur. Bilinçli bir jel ilaçlama uygulanmadığı takdirde bu saydığımız bölgelerin çoğu es geçilecek ve yuvada kalan böceklerin ölü böcekleri yememesi ile böcekler tam ölmez.

Yanlış uygulana böcek yemleri ile etkileşim kurmaması halinde etkisini kaybeden böcek ilacı etkisiz kalacaktır. Bu durum ise mekandaki hamam böceği sorununun yeniden ortaya çıkmasına ve birden fazla jel böcek ilaçlama servisi almanıza sebep olacaktır. Bu ise çok daha fazla para ödemenize ve başarısız ilaçlama sonrası ciddi moral bozukluğu yaşamanıza neden olacaktır. Çünkü ev hanımlarının hamam böceği fobisi ve böceklere karşı aşırı duyarlılığı her geçen gün sinirlerinin harap olmasına sebep olur.

Jel Böcek İlacı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Jel böcek ilacı 0 dereceden – 54 dereceye kadar değişen tüm şartlarda kimyasal yapısını, formunu ve lezzetini mükemmel şekilde koruma kapasitesine sahiptir. Jel İlaçlama Fiyatları ucuz olmadığı için ucuz fiyata jel böcek ilaçlama yapanlardan uzak durulmalıdır. Jel böcek ilacının uygulandığı bölgeler, kapı dipleri, süpürgelik kenarındaki boşluklar, mutfak dolaplarının kenarları, buz dolabı arkası, bulaşık makinası içi, mutfak eşyalarının konduğu bölgeler gibi önemli böcek saklanma alanları ve üredikleri yerlere uygulanır.

Şayet evinizde hamam böceği sorunu yaşanıyorsa arma ilaçlama ekibi ile temasa geçerek jel ilaçlama desteği alabilir ev ve iş yerinizde yaşadığınız hamam böceği şikayetlerinden sağlıklı ve ekonomik şekilde kolayca kurtulabilirsiniz Doğru aralıklar ile uygulanmayan, ucuz jel böcek ilaçları kullanılarak yapılan jel ilaçlama servisi hamam böceklerinin tam olarak yok edilmesine kesinlikle yeterli olmayacaktır. Profesyonel bir ekip uygulamalı ve ilaç böceklere tam kontrol sağlamalıdır.

Jel İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir

Jel haşere ilaçlamada, ilaçlama fiyatlarını etkileyen en belirgin faktör, kullanılan hamam böceği ilacının kaliteli olması ve mekanda tam kontrol sağlamasıdır. Türkiye’ de geneli ve İstanbul merkezli satılan onlarca jel böcek ilacı markası olduğu için insanların kolayca yanıltılması mümkündür. Jel böcek ilaçları içerdikleri aktif maddelere ve kalitelerine göre hamam böcekleri üzerinde etkili olduğu gibi yapılan böcek ilaçlama bu doğrultuda fiyatlandırılır.

Kalite bakımından daha alt sınıf olarak bilinen ve karınca, gümüş böceği yada hamam böcekleri için zayıf etkili yemler ise, ucuz olmaları yönünden etkisi oldukça azdır. Bu tür ilaçlar hem etkisiz  olduğu gibi birden fazla jel ilaçlama yaptırılmasını zorunlu kılar. buda aslında ucuz olmaktan çıkıp insanları maddi yönden hayli zorlamaktadır. Düşük fiyatlara jel ilaçlama yapanlardan uzak durmak gerekir. Profesyonel bir jel böcek ilacının piyasa fiyatı bile 35 gram ambalajda ortalama 70 lira ile 150 lira arasında değiştiği düşünülecek olursa önemi anlaşılır.