0 542 799 13 13

Kokulu İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kokulu İlaçlama açık alan mücadelesi ve çok zor imha edilen haşerelerin kontrolünde oldukça etkilidir. Böcek ilaçlama uygulamasında tarımsal mücadele için kullanılan zirai ilaçlar ile böcekler için kullanılan pestisitler arasında büyük fark vardır. Kokusuz ilaçların belli oranda karıştırılması ile az kokulu ve leke bırakmayan oldukça etkili Kokulu Böcek İlaçlama ilaçları elde edilebilir. Bu tür böcek ilaçları profesyonel amaçla titizlikle kullanılır.

Kokulu ilaçlama dendiği zaman insanların aklına hemen zirai ilaçlar kullanılarak yapılan böcek ilaçlama şekli gelmektedir. Ancak bu tür ilaçların kullanılması ve mekanlarda haşere ilaçlama yaptırılması büyük tehlike taşıdığı gibi insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Kokulu böcek ilaçlama yasal böcek ilaçları ve doğru kimyasallar kullanılarak yapıldığı zaman, mekanda kalıcı ve çok kötü bir koku bırakmaz.

Kokulu İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Kontrolsüz ilaç kullanımı ve bilgisizce uygulanması kokusuz yada kokulu olması fark etmeden insanlar için çeşitli risklere yol açar. Ucuz böcek ilaçları ile yasak ilaçların kullanıldıkları bölgelerde çok pis kokuya neden olduğu ve hatta günlerce evden böcek ilacı kokusunun bir türlü arındırılamadığı bilinmektedir. Bu tür böcek ilaçları tarımsal alanlarda kullanılan ilaçlar olup evdeki eşyalara ciddi zararda verir.

Böcek ilaçları çeşitli etken maddeler içerdiği için mutlaka deneyimli ilaçlama firmaları tarafından kontrol edilmelidir. Kokulu İlaçlamada Kullanılan İlaçlar mutlaka uzman kişilerin denetiminde hazırlanarak ilaçlama teknisyeni tarafından bilinçli olarak gerekli tedbirler ve uyarılar yapılarak mekanlarda kullanılmalıdır. Kokulu böcek ilaçları farklı aktif maddeler ile az koku yayar ve kısa sürede mekandan giderilir.

Özel Böcek Öldürücü Etken Maddeleri

Kaliteli böcek öldürücü ilaçların içerdiği etken maddeler genel olarak delthamethrin, alpha cypermethrin, tetramethrin gibi içerikte olup bu maddeler karışınca koku yapar. Özellikle ulv ilaçlama uygulamasında havayla temas eden etken maddeler çok ciddi etki gösterip insanları boğucu etkisi ile dikkat çeker. Ancak zirai ilaçlar ile mekanlarda kullanılan haşere ilaçları arasında en belirgin özelliklerden biri hem kötü kokan, hemde mekanda uygulandığı zaman leke ve ciddi aşınmalara yol açar.

Halk sağlığı ilaçları farklıdır. Tarım ilaçları aynı zamanda insan sağlığı açısından oldukça risklidir. halk sağlığı kapsamında kullanılan böcek ilaçları ise daha az etkileşime girdiği için mekanda uzun süre kalıcı koku ve yüzeylerde leke yada tahribata neden olmazlar. Profesyonel ekipler tarafından kullanılan ve hazırlanan karışım ilaçlar belirli oranda koku ve yakıcı etki gösterse bile kısa sürede bu özellik etkinliğini kaybetmekte havalandırma sonrası kısa sürede mekandan arınmaktadır.

Kokulu ilaçlama Nasıl Etki Eder?

Ortamda uzun süre kalarak etki gösteren normal böcek ilaçları, işlem gören alandaki böcekleri öldürmek için gerekli asgari miktarda koku ve etken madde salmalıdır. Kalıcı ve çıkmayan kokular son derece zararlıdır. Kokulu ilaçlama uygulandığı yüzeyde şartlara göre, en az bir hafta ve mümkünse daha uzun süreyle etki göstermelidir. Özellikle Cypermethrin gibi pirethroidler, normal koşullarda ışık, sıcaklık ve nem nedeniyle bir kaç günde veya bir haftada etkinliğini yitirmektedir.

Bu ise kullanılan böcek ilacının etkisiz olmasına ve yapılan uygulamanın başarısız kalmasına yol açar. Kokulu İlaçlama yaz dönemlerinde ciddi sorun kaynağı olarak dikkat çeker. Bazı zor ölen böceklerin imhası için yukarıda saydığımız aktif bileşenler doğru oranda ve bilinçli olarak bir araya getirildiği zaman çapraz bileşenle etkileşime geçer. Ani öldürücü ve keskin bir etkiye neden olmakta ve haşerelerin kabuksu ve zırh şeklindeki gövdelerine etki etmektedir. Bu etki daha çabuk yok edicidir.

Zor Ölen Böceklere Karşı Yasal İlaçlar

Kokulu Böcek İlaçlama için kullanılacak ucuz ilaçlar istenilen etkiye sahip olmayacağı için kötü ve kalıcı koku salgılamaktan öteye geçmediği gibi mekanlarda maddi zararlara ve kalıcı lekelenmelere neden olur. Bu nedenle uzman kişiler tarafından belirlenmesi zorunludur. Örneğin en etkili böcek ilaçları arasında sayılan bilindik ve çokça kullanılan kokusuz haşere ilaçları arasında önemli markaların içeriğinde delthamethrin, cypermethrin ve tetramethrin gibi etken maddeler kullanılır.

Bu ilaçların özelliği böceklerin sindirim ve sinir sistemlerini çökertmek hareket kabiliyetini sınırlamak ve vücutlarına etki ederek uçma kabiliyetini ortadan kaldırmak gibi etkileri mevcuttur. Bazı böcek ilaçları tek başına kullanıldığı zaman sınırlı etki gösterir. Özellikle toz akarı, beyaz nem böceği, tahta kurusu, kertenkele, tahta kırdı, pire gibi zararlı çeşitleri çoğu böcek ilacına karşı son derece dirençli oldukları için pek çok insanın bu böceklerden kurtulması çok uzun süreç alır.

Kokulu İlaçlar Nasıl Uygulanır?

Kokulu ilaçlama şekilleri sıvı böcek ilaçlarının püskürtme yöntemi ile yada sisleme makinesi kullanılarak buharlama yöntemi ile yapılır. Çeşitli etken maddelerin birleşimi ile genzi yakan tinerimsi bir hoş koku yayan ruhsatlı böcek ilaçları içerdiği maddeler ile haşerelerin daha kısa sürede imha edilmesini ve sağlam kabuklarının ilaçlatan etkilenmesine sebep olur. Zaten böcek ilacında temel hedef böceklerin direncini kırıp kısa sürede imha olmasını sağlamak olduğu için ruhsatlı böcek ilaçları bu amaca uygun olarak üretilir.

Yoksa kokulu ilaçlama zirai ilaçlar kullanılarak yapılır şeklinde düşünmek son derece yanlış ve asla böyle bir işe kalkışmamak gerekir. Örnek verecek olursak en kaliteli bayer böcek ilacı etken madde olarak deltamethrin içerir. Bu madde aslında insan teni ile temas ettiği zaman eldiven kullanılmaması durumunda ciltte iğnelenme benzeri batma ve tahrişe yol açar. Bu nedenle böcek ilaçlama profesyonel bir ekibin işidir. Amatörce uygulama son derece risklidir.

Kokulu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böceklerin yapısını bilmeden, haşere ilaçlarının içeriği ve etken maddesinin ne gibi özelliğe sahip olduğunu anlamadan yapılacak kokulu ilaçlama zaten mekana zarar vermekten ve insanları rahatsız etmekten başka bir işe yaramaz. Pek çok böcek ilaçlama firması pire, kertenkele, beyaz nem ve toz böceği ile tahta kurusu ve ağaç kurdu ilaçlamasında defalarca ilaçlama yapmalarına karşın bir türlü istedikleri sonuca ulaşamaz. İşte bu şikayetlerde sisleme yöntem tek çözümdür.

Özellikle pire ilaçlama, kertenekele ilaçlama ve beyaz nem böceği, ilaçlama servisleri tarafından kokulu ilaçlama yapılmasına karşın bir türlü önlenemeyen oldukça dirençli zararlılardır. Bu gösteriyor ki haşere mücadelesinde kokusuz ilaçlama yada kokulu ilaçlama yapmak maharet değil, kullanılan ilaçların içeriğini ve böceklerin yapısını çok iyi bilerek profesyonel böcek ilaçlama hizmetleri vermek gerekir. Haşere mücadelesinde insanları haşere sorunlarından kurtarmak önemlidir.

Kokulu İlaç Uygulanırken Kullanılan Ekipmanlar

Kokulu ilaçlama yaptırmak isteyen insanların bilmesi gereken doğru ilaçlama firmalarını tercih etmesidir.  Kimyasal maske, tulum, eldiven gibi koruyucu ekipmanlar yardımı ile profesyonel olarak uygulanabilir. Kokulu ilaçlama ruhsatlı böcek ilaçlarından ayarlanmalıdır. İlaçlama öncesi ve ilaçlama yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmeli çok iyi anlatılarak insanların böcek ilacı tahrişi yaşaması engellenmelidir. Ancak bunu yaparken bilinçli, donanımlı, kaliteli ilaçları kullanarak, insanları bilgilendirip en iyi ilaçlama servisini vermek esastır.

Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama şekilleri değişik haşere ilaçları, farklı ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılabilir. AtlasTürk ilaçlama firması gerek açık alanlarda, gerek kapalı mekanlarda her türlü böcek çeşidine karşı en iyi ilaçları kullanarak doğru ve etkili çözümler sunar. Daire ilaçlama, apartman ilaçlama, ve site ilaçlama talepleriniz başta olmak üzere her türlü ilaçlama için bizden destek alabilirsiniz.  İstanbul İlaçlama hizmetlerimiz sizin böcek sorunlarınıza son verecektir.