0 542 799 13 13

İlaçlamadan Sonra Yüz Yanması Nasıl Geçer

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

İlaçlamadan Sonra Yüz Yanması Nasıl Geçer? bilindiği gibi böcek ilaçlarında kimyasal maddeler yoğunluktadır. Bazı böcekler çok zor öldüğü için oldukça etkili ilaçlar kullanmak zorunda kalınır. Böcekler ile mücadele değişik ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri kullanılarak yapılmaktadır. Böcek ilaçlama içinde en kapsamlı uygulama ulv ilaçlama şekli olup, zor ve riskli bir yöntemdir. Ancak sadece böcek ilaçları değil, bazı bitkiler, gıdalar ve dış etkenlerde ciltte kaşınma ve sızlamalara neden olabilir. Öncelikle sizi neyin kaşındırdığı ve neye maruz kaldığınızı bilmenizde yarar vardır.

Biz ilaçlamadan sonra yüz yanması hakkında bilgi verip olası çözümlere yardımcı olmaya çalışacağız. Ev ilaçlama sonrası mekanda ister istemez ilaç kalıntıları oluşur. Çoğu zaman halk sağlığı ilaçları kenar köşeye uygulandığı için bu pek sıkıntı vermez. Ancak zor ölen böcekler ile mücadele için daha yoğun ilaçlar ve ilaçlama şekli gerekir. Evin içinde pire, tahta kurusu, akrep, kuş biti, toz akarı, beyaz nem böceği benzeri böcekleri yok edebilmek için karışım ilaçlar ve sisleme yöntem kullanılması gerekebilir. Bu durumda evde genel temizlik yapılması gerekir. İşte bu durumda doğru temizlik ve nelere uyulması gerekli çok iyi anlamak gerekir.

Edindiğimiz izlenimlere göre en fazla ilaçlamadan sonra yüz yanması geçer? için şu aramalar yapılmaktadır. yüzün biber gibi yanması nasıl geçer? yüz yanmasına bitkisel çözüm Var mı? vücutta yanma hissi nasıl geçer? yüzde yanma ve uyuşma oluyor ilaç yapar mı? benzeri sorular sıkça sorulur. Bu tür şikayetlerde olası böcek ilacı yan etkisi sebep olarak gösterilebilir. Ayrıca, ateşim yok ama yüzüm yanıyor neden olabilir?, ev ilaçlamadan sonra yüz yanması nasıl geçer? yüz yanma hissi nasıl geçer? yüzde kızarıklık yanma ve kaşıntı için çare nedir? çokça bize soru yöneltilir.

Yüz Yanmasına Başlıca Nedenler

Kuru cildin çatlayıp soyulmasına neden olduğu için ciltte yanma hissine neden olur. Bu, yüzde yanma gibi gelen küçük etkiler meydana getirir. ancak bu daha çok kış aylarında görülür ve böcek ilacı ile ilgisi yoktur. Kimyasal yanık olarak bazı cilt ürünleri olası etkilere neden olabilir. Sert cilt bakım ürünleri kırışıklıkla savaşan kremler veya akne tedavi ürünleri kimyasal yanıklar yaşanmasına neden olabilir. Kimyasal yanıklar cildin yanmasına neden olabileceği için gerilmiş gibi hislerin oluşması hissedilir. Ayrıca yüzü sık sık yıkama veya çok bastırarak yıkama doğal yağları aşındıracağı için yanmaya yol açabilir. Bu ise cildin yüzey tabakalarına zarar verir.

Yüz gerilmiş bir hale gelecektir ve yıkamadan sonra yanacaktır. Bunlar sadece sınırlı etkilere neden olur. İlaçlamadan sonra yüzde yanma daha yoğun ve adeta deriye iğne gibi batmaları tetikler. Bu durum özellikle gece yatarken ve terleme anında çok daha yüksek seviyeye ulaşır. Bir müşteri mutfağa böcek ilacı sıktım, elime de bulaşmış galiba sonra gözlerimi ovdum şuan gözlerim yanıyor. çözüm var mı? göz yanması nasıl geçer diye çözüm istemekte idi. Bu tür şikayetlerde şayet çok fazla yan etki yoksa göz ve yüzü ılık bol su ile yıkamak faydalıdır. Ancak aşırı yanmalar da mutlaka doktora gitmekte fayda vardır.

Ev ilaçlama esnasında çeşitli bölgelere böcek ilacı uygulanır. Kokusuz ilaçlar daha az etki gösterir. Ancak kıyafet ve mobilyalara haşere ilacı sıçramış yada pire ilaçlama gibi tüm mekana ilaçlama yapıldı ise ilaçlamadan sonra ev temizliği yapmanız gerekir. Kokulu ilaçlarda mekanda çeşitli aktif maddeler mekanda salınıma yol açtığı için kapalı tutulması ve o esnada yere çökmesi beklenmelidir. Erken mekanın açılmasında ilaç kalıntıları yüz ve tene temas ederek ciltte sızlama ve yanmalara neden olur. Bu gibi durumları yaşamamak için uyarılara dikkat etmek şarttır.

İlaçlamadan Sonra Yüz Neden Sızlar?

Hava ile temas eden böcek ilaçları içerdiği aktif maddenin etkisine göre insanda daha fazla etkiye yol açabilir. Bu nedenle hem ilaçlama esnasında maske ve koruyucu ekipman, hem de ilaçlamadan sonra temizlik ve evi havalandırma sırasında tedbirli olunması ve eldiven kullanımı şarttır. Tedbirsiz davranılması halinde böcek ilacı çeşitli tahrişlerin oluşmasını tetikler. Keskin ilaçların kokusu ilaçlama sonrasında yüz yanması ve insanı zehirlemeye kadar istenmeyen durumlara neden olabilir. Bilgisizce eve ilaç sıkmak, müşteriyi uyarmadan çekip gitmek can sıkıcı yan etkilere yol açar. Bu ise oldukça rahatsız edici olduğu için insanlarda çok ciddi huzursuz olma halini tetikler.

Şayet evde ilaçlama yaptırdınız ve temizlikte eldiven kullanmayıp çıplak elle ilaçlı yüzeylere temas ettinizse uykusuz gece geçireceğiniz anlamına gelir. Evdeki böcek ilacı kalıntılarının temizlenmesi için önceden bilgilendirme son derece önemlidir. Böcek ilacı tahrişlerine maruz kalmamak için öncelikle ilaçlama yapılan mekan güzelce havalandırılmalıdır. İnsanların dikkatli olması içerideki ölü hava zehirlenmeye sebep olmaması için yeteri kadar havalandırmaya olanak sağlanmamalıdır. Mekandaki zehirli havayı ve ağır etkiyi boşaltmak için hava sirkülasyonu yapılarak evdeki aktif maddeler mutlaka dışarı atılmalıdır.

Daha sonra ilaç kalıntısını ortadan kaldırmak için yüzeyler ve açıktaki eşyalar etraflıca temizlenmelidir. Eldiven, temizlik maddesi, sirke, limon, karbonat karşımı doğal malzemelerden yardım alabilirsiniz. Özellikle pire ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama, kuş biti ve toz böceği ilaçlamadan sonra ev temizlik malzemeleri ile güzelce temizlenmelidir. İlaçlama temizliği yapılırken eldiven mutlak surette kullanmak, çamaşır suyunu ilk temizlikte kullanmamak en önemli ayrıntı olarak öne çıkar. Ayrıca solunum yolu rahatsızlığı olanlar çok dikkatli davranmalıdır.

Sorunsuz Bir Temizlik Nasıl Olur?

Ev temizliğinde eldiven, toz maskesi, ve uzun kollu kıyafetler ile evde ilaçlama temizliği önemlidir. Özellikle yaz aylarında sıcaktan terleyen insanlar terlediği için ilaçlı elini yüze asla sürmemelidir. Bu ciddi şekilde böcek ilacından yüz yanmasına sebep olur. Alerjik solunum sorunları olanların toz maskesi kullanması ve evi uzun süre havalandırması gerekir. Sisleme yöntemle yapılan ilaçlama kokusuz karışım ilaçlarda bile oldukça güçlü etki yapar. Rahatsızlığı bulunan kişinin yüzeydeki ilaç kalıntısından etkilenilmemesi için her türlü uyarıyı uygulaması ve önleyici tedbirleri alması lazımdır. Böcek İlacından Yüz Yanması önemli olup hem sağlık için hem de maruz kalacağınız sıkıntıları bertaraf etme açısından şarttır.

Böcek ilaçlama sonrası hiç bir önlem almadan temizliğe girişmek size adeta kabusu yaşatabilir. Pek çok ilaçlama firması bu tür konulara dikkat etmediği için insanlar böcek ilacı tahrişlerine maruz kalmakta ve zehirlenme belirtisi sanıp doktora koşmaktadır. Bu son derece yanlış bir harekettir. Cilt tahrişi sağlık için olmasa bile ciddi huzursuzluk nedenidir. İnsana bulaşan böcek ilacı yüzlerde, kollarda ciddi yanma ve iğnelenme benzeri batmaya yol açar. Sürekli kaşınıp insanı psikolojik yıpratacağı için oldukça huzursuzluk verecektir. Temizlikte kullanılacak temizlik maddeleri kimyasal olduğu gibi doğal yolla da olabilir.

Karbonat, sirke, limon karışımı ile doğal çamaşır suyu elde edebilirsiniz. Temizlik için ayrıca normal deterjan yada yüzey temizleyici, halı şampuanı kullanılabilir. Evi silip ahşap temizleyici yada sirkeli su kullanılarak rahatça yüzeylerdeki ilaç kalıntılarını temizlemeniz mümkündür. Ev temizlenirken eldiven kullanmak ilaca maruz kalmamak için çok önemlidir. Böcek ilacı tahrişi bilinçsizce temizleme neticesinde hem size, hemde ailenize sıkıntı kaynağı olur. Atlas Türk Böcek İlaçlama ilaçlama öncesi ve sonrası neler yapılır? sizlere tam olarak bilgi verir. Ev ilaçlama desteği için bizden destek alabilirsiniz.

4 cevap

 1. Mehmet sarıboğa dedi ki:

  Biz yüz yanmsı nasıl geçer diye cevap arıyorum siz ev nasıl temizlenir ilaçlama ve böcekler hakkında bilgi veriyorsunuz cevap verin yüz yanması nasıl geçer önlem aldık pompanın hortumu yüzüme patladı…

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   Merhaba geşmiş olsun. Ciddi ilaç tahrişine maruz kalmışsınız, bayer be pantol kortizonlu pişik kremi alıp güzelce yüzünüzü yıkayıp süren epey faydası olur.

 2. Mehmet sarıboğa dedi ki:

  Biz yüz yanmsı nasıl geçer diye cevap arıyorum siz ev nasıl temizlenir ilaçlama ve böcekler hakkında bilgi veriyorsunuz cevap verin yüz yanması nasıl geçer önlem aldık pompanın hortumu yüzüme patladı…

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   Merhaba geşmiş olsun. Ciddi ilaç tahrişine maruz kalmışsınız, bayer be pantol kortizonlu pişik kremi alıp güzelce yüzünüzü yıkayıp süren epey faydası olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir