0 542 799 13 13

İşyeri Böcek İlaçlama Hizmetleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Ofis ve iş yerleri hem üretim hemde planlama açısından oldukça önemli alanlardır. İşyeri Böcek İlaçlama Hizmetleri buralardaki insanların sağlığının korunması ve huzurlu bir ortam sağlanması açısından gereklidir. Günümüz dünyasında iş yerleri insan yaşamında ciddi anlamda yer tutmakta hem yaşamın şartlarından biri olduğu gibi hemde insanların konforu için üretilen pek çok malzemenin planlayıcısı konumundadır. İlaçlama bu gibi mekanlarda periyodik olarak uygulanır.

İş yerleri yaşantımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz çalışma alanlardır. Çalışma alanlarımızın hijyenik olması sağlığımız açısından büyük öneme sahiptir. Üretimi yapılan ev tekstili, beyaz eşya, mobilya, gıda ürünleri ve diğer teknolojik malzemelerin korunması esastır. Kemirgen ve zararlı haşerelerin neden olduğu aşınmalardan korunabilmesi içinde iş yeri ilaçlama hizmetleri büyük öneme sahiptir.

İş yeri ilaçlama nasıl yapılır? hangi yöntemler kullanılmalı elbette en fazla merak edilen konuların başında yer alır. Fabrika, depo, ofis gibi iş yerlerinde alınacak iş yeri ilaçlama servisi mutlaka profesyonel olarak donanımlı ekiplerce yapılması gereklidir. Ön fizibilite aşaması tamamlandıktan sonra iş yerleri ve üretim tesislerinde mekanın titizlikle böcek ilaçlama uygulamasına başlanması gerekmektedir.

İşyeri Böcek İlaçlama Hizmetleri kapsamında sizde bir işveren olarak işyeri ilaçlama yaptırmaya karar verdiğiniz anda donanımlı ekiplerden ilaçlama servisi talep edin. Kısa bir ön araştırma yaparak bu konuda bilinçli ve profesyonel hizmet veren iş yeri ilaçlama firmaları ile çalışmaya dikkat etmelisiniz. İş yeri ilaçlama durumunda oluşabilecek her türlü problemlerden hem siz hemde çalışanlarınız etkilenecektir. Bunun için amatör ilaçlamalardan kaçınmanız zorunludur.

İş Yeri İlaçlama Hizmetleri Neden Önemlidir ?

Özellikle büyük sanayi bölgelerinde bulunan iş yerleri ve üretim tesislerinde yüzlerce personel çalışmaktadır. Buralarda yapılacak bilinçsiz bir işyeri ilaçlama ve gerekli önlemler alınmadan yaptırılacak hatalı ilaç kullanımları çalışanların ve çevre sağlığının olumsuz etkilenerek bozulacaktır. Ayrıca değerli cihazların sebep olacağı maddi kayıplar açısından telafisi olmayan çok ciddi zararlar yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Özellikle amatör olarak çalışan böcek ilaçlama konusunda yeterli eğitim ve donanıma sahip olmayan kişiler hem potansiyel tehlikedir. Kullandıkları kalitesiz ilaçlar, yanlış ilaçlama teknikleri ile sizlerin ciddi zarar görmenize neden olabilmektedir. Bunun neticesinde bu firmaların vermiş olduğu zararlar sadece ilaçlama anı ile sınırlı kalmamakta etkisini uzun süre devam ettirdiği için ciddi sonuçlar olacaktır. Hem zaman kaybı hemde üretim zararları yaşamanızda ciddi sebep olarak ortaya çıkarlar.

Haşere ve kemirgenler iş yerleriniz açısından sağlık koşullarınızı olumsuz yönde etkilemekle beraber, çalışanlarından almış olduğunuz verimde düşüş yaşanmasına sebep olur. Ayrıca çeşitli maddi kayıplara sebep olurlar. İş yeri ilaçlama ciddi bir hizmet türü olduğu için özellikle kemirgen sorunlarınız da yapılan hatalı uygulamalar sonucu ulaşılamayan alanlarda sürekli haşere ve kemirgen şikayeti nüksetmesine sebep olur.

Astek ilaçlama firması iş yeri ilaçlama hizmetlerinde böcek türü ve mekanın özelliklerine göre en etkili haşere ilaçlarını ve böcek ilaçlama tekniklerini kullanarak uygulama yapmaktadır.

İşyeri İlaçlama Yöntemleri

Fabrika ve imalathane gibi geniş ölçekli işletmelerin açık alanları ile depo kısımlarında spreyli ilaçlama uygulaması yada kokulu yöntem kullanılarak yapılabilmektedir. Kapalı alanlar ve ofislerde hamam böceklerine karşı jel böcek ilaçlaması diğer haşere çeşitlerinin özelliğine göre kokusuz ve kokulu ilaçlama yöntemleri kullanılır. Gerek mekanik olarak gerek buharlı ilaçlama makinesi kullanılarak mekanın çalışma durumu ve fiziki özellikleri belirlenerek uygulanır.

İşyeri ilaçlama talepleri sonrası çalışanların ve iş yerlerinin mesai durumuna göre uygulanacak yöntem belirlenirse iş kaybı yaşanmasının önüne geçilir. Zor kontrol altına alınan pire, ağaç kurdu gibi zararlı böceklerin daha kapsamlı ilaçlama işlemine tabi tutulması gerektiği için hafta sonu servis alınmalıdır. Mesai bitiminde mekanda uygulama yapılarak kolayca ortadan kaldırılacağı gibi çalışanlar içinde hiç bir sıkıntı yaşanmasına sebebiyet verilmez.

Ofis ilaçlama ve iş yeri ilaçlama bilinçli bir ekip tarafından yapılmalıdır. İşletmenin durumuna göre bir planlama yapılarak en uygun zaman seçilerek daha rahat bir uygulama yapılır. Bu şekilde çok daha etkili sonuç alınması sağlanır. İş yeri ilaçlama şirketleri sıradan böcek ilaçları ve basit usuller ile uygulama yapmaktan kaçındıkları için profesyonel destek oldukça faydalı olur. Böylece hem çok daha etkili çözümler üretir hemde her hangi bir zarara sebep olmadan en doğru ilaçlama şeklini sunarlar. Pire İlaçlama Şirketleri hakkında neler biliyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir