0 542 799 13 13

Jel İlaçlama Hangi Böceklere Etkilidir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Sıvı ve püskürtme yöntemlerden farklı olan Jel İlaçlama Hangi Böceklere Etkilidir? dilerseniz bu yazımızda jel böcek ilaçlamanın etkisi ve kullanım alanları hakkında açıklamalar yapalım. Jel haşere ilaçlama şekli evlerde, apartman içleri ve fabrikalarda kısacası toz toprak olmayan hamam böceği türlerinin görüldüğü her alanda rahatça uygulanır ve kesinlikle kokusu yoktur. Sizde evinizde etkili ve kokusuz bir ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız ama jel ilaçlama hangi böceklere etkilidir diye merak ediyorsanız yazımız size hitap ediyor.

Hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, kakalak böceği ve gümüş böcekleri üzerinde etkilidir. Jel ilaçlama sınırlı kullanım özelliği bulunan bir ilaçlama şekli olup akrep, pire, kene, fare, kertenkele, kırkayak gibi haşereler üzerinde etkili olmaz. Kokulu ilaçlamada olduğu gibi tüm böcekler üzerinde uygulanan bir ilaçlama şekli değildir. Her tür haşereye, böceklere, farelere ve parazitlere karşı uygulanacak ilaçlama işlemleri farklıdır. Çünkü bu canlıların biyolojik yapıları değişiktir.

Jel Böcek İlaçlamanın Avantajları

Özellikle ev iş yerleri gıda üretim alanları gibi alanlarda uygulanması tercih edilir. Hamam böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, karafatma, kalorifer böceği gibi haşereler için gerçekleştirilen jel böcek ilaçlama oldukça zahmetsizdir. Bu yöntemde böcek ilaçlama öncesinde herhangi bir eşyanın kaldırılmasına ya da gıdaların saklanmasına gerek yoktur. Bu ilaçlama sırasında da insanlar veya evcil hayvanlar alanı terk etmeyebilirler. Günlük yaşamlarına devam ederken, jel ilaçlama yapılabilmesi mümkündür.

En kuytu yerlere ufak damlalar halinde şırınga ya da silikon tabanca ile bırakılır. İlaçları böceklerin yemesinin ardından etki etmeye başlar. Ölen böceği bir başka böcek yer ve zincirleme bir şekilde devam eder. Kısa süre sonra da tüm böceklerden ve bu böceklerin yumurtalarından kurtulunmuş olunur. Böcek ilaçlama şirketleri tarafından görevlendirilen uzman ekipler önce haşerelerin bulundukları alanları, ardından haşere türünü ve alanda ne kadar fazla yoğunlukta görüldüklerini tespit etmeleri ardından uygulamaya geçilir.

Jel İlaçlama Servisleri Ve Önemi

İlaçlama servisleri uygun böcek ilaçlama yöntemlerini uygulayarak haşerelerin mekanlardan arındırılmasını sağlarlar. Jel İlaçlama Hangi Böceklere Etkilidir? bu uygulama öncesinde ve sonrasında herhangi bir önlem, temizlik gerektirmeyen bir ilaçlama tekniği olduğundan, insanlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Hamam böceklerine yumurta bırakma fırsatı vermeden sinir sistemlerini felç edip ani düşürücü özelliği sayesinden çok daha kalıcı bir bir böcek mücadelesini sağlar.

Bilinçli hamam böceği ilaçlama bu istilacı böceklerin yaşam alanlarında çok daha nadir görülmesinde birinci sıradadır. Jel ilaçlama servisi veren ev ilaçlama firmaları bu konuda yetişmiş eleman ve en iyi markaları kullanarak jel hamam böceği ilaçlaması yapmaktadır. Ekibimiz apartman, daire ve işletmelerde böcek yoğunluğuna göre ilaçlama yöntemini belirleyerek en kalcı çözümü sunmaktadır.

Jel İlaçlama Nerelere Ve Nasıl Uygulanır?

Hamam böceği mücadelesi için son derece etkili olan jel ilaçlama şekli damlacıklar halinde ve metrekare başına bir damla uygulanarak böceklerin önlenmesini sağlar. Jel ilaçlama hangi böceklere etkilidir diye düşünüyorsanız öncelikle böceklerin yoğun olarak yaşadıkları bölgeleri bilmeniz gerekir. Mutfaklarda çok daha titiz uygulanması gereken jel böcek yemi mutfak dolaplarının içine, tezgah araları ve altları, kapı pervazları, süpürgelik kenarları ile elektrikli mutfak eşyalarının motor bölümlerine uygulanır.

Belirli aralıklar ile bırakılarak böceklerin yemesi ve kısa zaman sonra kontrol altına alınmaları sağlanır. Jel ilaçlamanın kullanım yerleri silinmesi zor olan ara bölgelerdir. Sürekli temizlik yapılan noktalara bırakılan jel damlacıklar silineceği için hiç bir faydası olmayacaktır. Jel ilaçlama yapan ekiplerin profesyonel elemanlar tarafından hizmet vermesi şarttır. Böceklerin yuvalandıkları alanlar ile dolaşım bölgelerini çok iyi bilmesi jel haşere ilaçlamanın etkili olması için en önemli noktadır. Jel İlaçlama Nerelere Uygulanır? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir