0 542 799 13 13

Jel İlaçlama Nedir Nasıl Uygulanır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Jel İlaçlama yani hamam böceği yemi yada jeli de denilen bu ilaçlar, bir tüp içerisinde bulunurlar yeni nesil bir ilaçlama şekli olup sıvı ilaçlar ile karşılaştırıldığında çok daha etkili ve aynı zamanda ev ilaçlamalarında kullanılan jel böcek ilaçlama uygulaması insanların temizlik derdinden kurtulması yada evin kapalı tutulmasına ihtiyaç duyulmadığı için oldukça fazla avantajları vardır.

Şırınga içerisinde özel ambalajı ile kullanılan jel böcek ilaçlama yemi küçük ve basit bir uygulama gibi görünmesine karşın içeriğindeki böcek öldürücü aktif madde son derece güçlü bir kontrol özelliğine sahip olup sanılanın aksine  sıvı hamam böceği ilaçlarına oranla daha kapsamlı bir yok edici etkiyi barındırır. Hamam böceklerini yok etmek için kullanılan çok çekici yemlerdir.

Böceklere karşı jel ilaçlama tavsiyemiz olup kalorifer böceği, karafatma böceği ve hamam böceği türleri için son derece güçlü bir yok edici özelliğe sahip olup bilinçli jel ilaçlama servisleri tarafından uzman haşere ilaçlama ekiplerince doğru oranda ve titizlikle böceklerin geçiş yolları, saklandıkları alanlar ve yumurta bıraktıkları bölgelere uygun ölçü ve mesafede uygulandığı takdirde son derece etkilidir.

Jel Hamam Böceği Yeminin Avantajları

  • Damlacıklar şeklinde böceklerin saklanma bölgelerine uygulanır ve son derece pratiktir.
  • Kokusu yoktur, ilaçlama öncesi hazırlık gerekmez ve ilaçlama sonrası temizlik istemez.
  • İnsan sağlığına her hangi bir zararı yoktur. Evcil hayvanlar için risk içermez.
  • Böceklerin sinir sistemini çökertip ani olarak ölmelerine sebep olmaktadır.
  • Çok güçlü böcek çekici etkisi olup, gıda tesislerinde bile kolayca böceklere cazip gelmektedir.
  • Hamam böcekleri ve türevleri üzerinde son derece etkilidir.

En çekici gıda maddelerinin olduğu alanlarda bile pastahane, mutfak imalathaneler gibi hamam böceklerinin yoğun görüldüğü alanlarda tercih edilmek için tasarlanmışlardır. Tercih edilmesi, aynı zamanda hamam böceği ilacı olan böcek jelinin kaliteli olmasına da bağlıdır. Jelin kaliteli bir jel olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları üzerinde büyük bir öneme sahiptir. Böcek jeli özellikle hamam böceği mücadelesinde en etkili silahtır.

Jel ilaçlama yalnızca hamam böceği için yapılır ve pire, tahta kurusu, akrep, sinek benzeri haşereler üzerinde etkili değildir. Jel İlaçlama tekniği pek çok ilaçlama servisi tarafından ya yüksek ücrete yapılır yada az miktarda jel kullanıldığı için gerekli etki sağlanamaz atlas jel ilaçlama servisi olarak uygun ölçü ve yeterli aralıklar ile kaliteli jel böcek ilacı kullanarak hamam böceklerini imha etmekteyiz.

Jel İlaçlamada Domino Etkisi 

Hamam böceği türleri için özel olarak üretilen jel ilaçlama kimyasalı jel tipindeki bu ilaçlar, diğer böcek ilaçlarının aksine, temas yolu ile haşereleri  öldürmezler. Çok çekici bir yem olduklarından amaç, haşerenin yemesini sağlamaktır. Yemi yiyen hamam böceği hemen ölmez, bir müddet yaşantısına devam eder  ve genellikle yuvasında ölür. Hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini, kusmuklarını ve dışkılarını yerler.

Hamam böceği jelinden etkilenip yuvasında ölen  böceği, diğer böcekler hemen yiyecektir. jel ilaçlama ile temas eden ve onu yiyen böceği Yiyen böcekler de bir müddet sonra farklı yerlerde ölecektir.  Onları diğer böcekler yedikçe döngü devam edecek ve eğer uygulama doğru yapıldıysa, tıpkı bir salgın hastalığın yayılması gibi hamam böceği mevcudiyeti en  ücra köşedeki yuvanın kurumasıyla birlikte son bulacaktır.

Jel ilaçlama nasıl böylesine güçlü bir böcek öldürücü özelliğe sahip diye düşünen pek ikna olmayan  müşteriler bile evde jel ilaçlama yaptırıp sonucunu gördükleri zaman tarafımıza memnuniyetlerini iletip başka ilaçlama şeklini yaptırmayacaklarını bildirmişlerdir. Bilindiği gibi hamam böcekleri istilacı ve çok hızlı üreme kapasitesine sahip böceklerdir. Dağıldıkları mekanları kısa sürede kaplar ve çok itici görünürler.

Hamam böceği çeşitleri adeta mikrop yuvası gibi her yere pislik yayarlar. En etkili jel ilaçlama yöntemini uygulayan ekibimiz sizlerin konut ve iş yerlerinizdeki mutfak böcekleri olarak ta  bilinen kakalak ve kalorifer böceklerinin tamamını imha edecek sıvı ilaçların onca zahmeti ve tekrar, tekrar ilaçlama yaptırmanıza son verip jel haşere ilaçlama tam kontrol sağlayacaktır. Sağlıklı bir biçimde hamam böcekleri önlenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir