0 542 799 13 13

Jel İlaçlama Yöntemi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Jel İlaçlama Yöntemi belirli böcek türleri için özel olarak üretilen sıvı olmayan bir ilaçtır. İlaçlama firmaları tarafından son dönemlerde sıkça kullanılmaya başlayan jel ilaçlama nedir? Jel ilaçlamanın etkili olduğu haşereler arasında en fazla sorun kaynağı olan hamam böcekleri gelmektedir. Ayrıca jel böcek ilaçlama karınca, kalorifer böceği, karafatma böceği, kakalak, gümüş böceği üzerinde etkili bir ilaçtır. Jel ilaçlama hangi haşereler üzerinde etkilidir? merak edenlerin özelliğini bilmesi gerekir.

Hamam böceği ve karıncalar için kullanılan jel böcek yemi evdeki sarı böceklere yani kalorifer böceği, hamam böceği ve türlerine karşı oldukça etkili olduğu bilinmelidir. Böcek jeli de olarak isimlendirilen bu ilaçlar, enjeksiyon halinde bir tüp içerisinde ambalajlanmıştır. Jel böcek yemi hamam böceklerini yok etmek için kullanılan çok çekici olduğu kadar oldukça etkili ve uzun süre önleyici sağlıklı ve pratik kullanımı olan jel ilaçlama yöntemi cazip bir özelliktedir. Krem ve puding kıvamında bir yapısı vardır.

Jel Böcek Yeminin İçeriği Nasıl Etki Eder?

Jel hamam böceği ilacı en çekici gıda maddelerinin olduğu alanlarda bile böceklerin kolayca bu ilaca ulaşmalarını sağlamak için profesyonelce imal edilmiştir. Jel ilacın kaliteli bir böcek jeli olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları ile yakından ilgili olup kaliteli jel böcek ilaçları ucuza satılmaz. Ucuz jel ilaçlama yapılamaz. Böcek jeli özellikle hamam böceği mücadelesinde hem çok sağlıklı hem de en etkili silah olarak kullanılmaktadır. Jel ilaçlama, hamam böceği, karınca, gümüş böceği için yapılır.

Akrep, sinek tahta kurusu, kırkayak, pire benzeri haşereler üzerinde etkili olmadığı gibi kullanılması da kesinlikle bir çözüm sağlamaz. Jel İlaçlama hamam böceği mücadelesinde Domino etkisi meydana getirir. Hamam böceği jeli diğer haşere ilaçlarının aksine, temas yoluyla değil direkt böcekler jeli tüketerek imha olmaktadır. Jel böcek ilaçlamanın özelliği Jel böcek yemi çok çekici bir özelliğe sahip olması nedeni ile hamam böcekleri ve karıncaların geçiş yollarına ve saklanma alanlarına uygulanır.

Böceklere Etkisi Nasıl başlar?

Jel ilaçlama yöntemi uygulandıktan sonra yemi yiyen hamam böceği, karınca, gümüş böceği ve kalorifer böcekleri hemen ölmez. Yuvasına giderek belirli bir müddet yaşantısına devam eder ve ani bir şekilde sinir sistemleri felç olarak birden bire ölür. Hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini, kusmuklarını ve dışkılarını yerler. Hamam böceği jelinden tükettikten sonra jel böcek ilacının etkisi ile yuvasında ölen böceği, diğer böcekler yiyeceği için ölü böcekte olan jel böcek öldürücü madde bu şekilde diğer böceklere geçer.

Bu şekilde diğer böcekler de bir müddet sonra yedikleri böcek ölüsünden bünyelerine geçen madde ile farklı yerlerde ölecek ve bu böylece devam edip gidecektir. Jel ilaçlama yapılan mekanda böcek yemini yiyen böcekler etkilenerek ölünce ölüleri diğer böcekler yedikçe döngü devam edecek uygulama doğru yapıldığı ve uygun dozda böcek yemi uygulandı ise, tıpkı bir salgın hastalığın yayılması gibi hamam böceği istilası en ücra köşedeki yuvanın kurumasıyla birlikte son bulacaktır.

Jel İlaçlama Yöntemi Etkili Midir?

Hamam böcekleri oldukça istilacı türler olduğu için başa çıkılması zor ölen böcekler arasındadır. Yeni nesil böcek ilaçları arasında en sağlıklı ve en zahmetsiz uygulaması ile dikkat çeken jel böcek ilaçlama şekli ilk yıllarda şüphe ile karşılanmasına karşın bu günlerde en fazla talep gören hamam böceği ilaçlama yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Jel ilaçlama ile böcekleri yok etmek çok daha kolay ve kalıcı olması bakımından pek çok insanın deneyip vaz geçemediği sağlıklı bir çözüm şeklidir.

Jel ilaçlar kokusuz olup insan sağlığına zararları bulunmamaktadır. Jel İlaçlama Zehirler mi Jel ilaçlama zehirler mi? İnsanların pek çoğu böcek ilaçlama zehirlenmelerine karşı tedbirli davranır. Jel ilaçlama yöntemi sıvı ve gazlama haşere ilaçlama yöntemlerinde olduğu gibi mekanda hava yolu ile etkileşimde bulunmadığı gibi rahatsız edici bir kokusu da bulunmamaktadır. Jel böcek ilacının kullanılması pratik ve insan sağlığı açısından kesinlikle bir risk içermez. Bebekli evlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Böcek İlacı Zehirlenmesine Neden Olur Mu?

Hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından sıkça kullanılan bir ilaçlama tekniğidir. Jel ilaçlama yöntemi hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar jel ilaçlama nedir? jel ilaçlama zehirler mi? gibi soruların cevabını bulmaya çalıştığı için sıkça soru sorup jel ilaçlamanın özellikleri hakkında bilgi edinmeye çalışmaktadır. Jel İlaçlama Yöntemi haşere ilaçlama şekilleri arasında en sağlıklı ve en güvenilir olması ile oldukça güvenlidir. Ancak kısıtlı böcekler için kullanılması en dezavantajlı özelliğidir.

Evinde bebek ve küçük çocuğu bulunan aileler kenar köşelere belirli aralıklar ile bırakılan jel böcek yeminin zehirlemeye neden olmasından endişelenmektedir. Ancak hep kimyasal içerik barındırmaması hem de köşelere kolayca uygulanması ile silinmesi ve el değmesi zor olan yerlere bilinçli bir şekilde uygulanabilmektedir. Hamam böceği istilası jel ilaçlama yöntemi sayesinde yavaş ve etkili bir biçimde kalıcı olarak önlenebilmektedir. Böcek ilacı zehirlenmesine kesinlikle sebep olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir