0 530 667 01 19

Kahverengi Hamam Böceği

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Mekanların baş belası böcekler olarak bilinen Kahverengi Hamam Böceği için kullanılacak hamam böceği ilacı yüksek kaliteli olmalıdır. Mekanlarda kontrol altına alınması hayli zor olan bu zararlıların kısa sürede imha edilmesine yeterli seviyede aktif madde içermesi zorunludur. Yüksek haşere imhasına sahip, uzun süre kalıcı etkisi ile yeniden evlerin ve apartmanların haşere şikayetine maruz kalmaması için çok etkili hamam böceği ilacı seçilmesi şarttır. Piyasada kullanılan hamam böceği ilaçları arasında kokulu ve jel hamam böceği öldüren ilaçların en fazla kullanıma sahip ilaç türleridir.

Haşere mücadelesinde kalorifer böcekleri ve hamam böceği türlerine karşı en etkili aktif madde içermeleri sebebiyle yeni nesil böcek ilaçları kullanılmaktadır. Evlerde kullanılan hamam böceği ilacı hem uzun süre etkili olmalı hemde insan sağlığı için risk içermemelidir. Özellikle bebeklerin etkilenmemesi için kanserojen tehlike içermeyen hamam böceği ilaçları arasından titizlikle seçilmesi son derece önemlidir. Peki ama bu hassas konu ilk defa ilaçlama yaptıran pek çok insan tarafından nasıl anlaşılacaktır. Dilerseniz konu başlıkları altında hangi tür ilaçların nasıl şartlarda tercih edilmesi gerekir inceleyelim.

Sıvı Yöntemle Yapılan Hamam Böceği Mücadelesi

Uzun yıllardır böcek ve haşerelerin önlenmesinde kullanılan bir ilaçlama şekli olup spreyleme ve püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Aynı şekilde hemde elektrikli sisleme makinesi ile uygulanmaktadır. Sıvı hamam böceği ilaçları kokulu ve kokusuz olarak iki kısma ayrılır. Kokulu hamam böceği ilacı uygulandığı zaman daire boşaltılıp belirli bir zaman kapalı tutulup daha sonra havalandırma yapılması ve uygulama şekline göre temizlik yapılması zorunlu bir yöntem olup ani etkisi ile en bilindik yöntemdir.

Kokusuz hamam böceği ilaçları spreyleme şeklinde olup kenarlara uygulanan ve haşerelerin ilaçla teması sonrası imhasına dayanan bir yöntem olup daha yavaş ölmesi haşerelerin bir süre daha karşılaşılmasına sebeptir. Sıvı yöntemle yapılan işlem sisleme şeklinde yapıldığı zaman gerekli tedbirlerin alınması ve profesyonel bir şekilde yapılması zorunlu olup bireysel ve amatör olarak uygulanması oldukça sakıncalı olabilmektedir. Hamam böceği ilaçlama yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Hamam Böceklerinin Direnç Yapıları

Hamam böceğini daha yakından tanıdığımızda neden profesyonel  yardım alınmasının gerektiğini çok daha iyi kavrayabiliriz. Hamam böceği ilaçlama yapan firmaların mutlaka profesyonel olması gerekir denilmesinin nedeni ise eşsiz özelliklere sahip bir haşere türü olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin öldükleri anda bile yumurta bırakabilmek bu böcekleri eşsiz yapan özelliklerinden sadece bir tanesidir. Her hangi bir yiyecek tüketmeden otuz gün, su içmeden ise tam sekiz gün yaşamlarını devam ettirebilirler.

Hamam böceğinin kafasını kopardığınızda bile bir hafta yaşayabilmeleri ise insanların akıl sınırlarını zorlamaktadır. İnanılmaz hızlı hareket edebilmeleri ve yumurtalarının içinde bulunduğu kapsüllerin en güçlü radyasyonlardan dahi etkilenmemesi yine onları eşsiz kılan diğer bir özellikleridir. Bu haşereler siyah, koyu kahve, kızıl gibi değişik renklere sahiptirler ve boyları türlerine yaşamlarını sürdükleri alanlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Eklem bacaklı haşereler arasında incelenirler ve oldukça hızlı üreyebilen bir haşere gurubu üyesidir.

Hamam Böcekleri İle Bilinçli Mücadele

Hamam böceğini kontrol altına almak çok güçtür. Bunun sebebi ise çok çabuk üremeleri ve yumurtalarını kapsül içerisinde bırakmalarıdır. Hamam Böceği ile Mücadele edilirken ve hamam böceği ilaçlama yaparken üç ana yöntem uygulanır. Bu haşerelerin gizlendikleri alanları kontrol altına alabilmek için evlerimizde duvarlarda bulunan çatlakları ve buna benzer benzeri yerleri kapamak. Evlerimizde içerisinde çöp ve gıdaları mümkün olduğu ölçüde açıkta bırakmamak.

Hamam böceği kontrolünde en hızlı ve pratik yol ilaçlama yöntemidir. Bu zararlılara karşı kalıcı çözüme ulaşmanın en etkili yolu WHO standartlarına uygun Hamam Böceği ilacı kullanılarak mümkündür. Hamam Böceği İlacı Kalıcı ve uzun süre etkili olan intesitlerin profesyonel ekipmanlarla birlikte yine profesyonel hamam böceği ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Atlas Türk ilaçlama olarak hamam böceği çeşitleri ve diğer tüm haşerelerin yok edilmesi için en iyi yöntem ve ilaçları özenle belirliyoruz. İlaçlama Şirketlerinin Önemi hakkındaki yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir