0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği İlacı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Yaz dönemlerinde çok sık yaşanan haşere sorunlarına karşı İlaçlama için en fazla kullanılanlardan biride Kalorifer Böceği İlacı olup hem sıvı özellikte hemde jel özellikte kalorifer böceği ilaçları bulunmaktadır. Ayrıca piyasada satılan tablet şeklinde ve toz özellikte ilaçlar olmasına karşın bu son iki guruptaki ilaçların yetersiz kaldığı insanların yaşadıkları haşere sorununa çözüm olmadığı bilinmektedir.

En Etkili Kalorifer Böceği İlacı olarak kokulu ilaçlar ve jel kalorifer böceği ilaçları böcek ilaçlama için idealdir. Uygulanma bakımından bu ilaçlar birbirinden oldukça farklıdır. Piyasada satılmakta olan kalorifer böceği ilaçları bir hayli fazla olup etkileri değişmektedir. Ucuz ilaçların çoğu etkisiz ve kalite bakımından oldukça düşük olduğu için bilinen markaların ürünleri kullanılması gerekir.

İlaçlama Yaptırırken Ne Dikkat Edilmeli

Hamam böceği çeşitlerine karşı ilaçlama hizmeti talep ederken de deneyimli ekiplerin böcek ilaçlama yapması için bilinçli olanlarda hizmet talebinde bulunulmalıdır. Evlerde yapılan ilaçlamada kullanılan kalorifer böceği ilacı kokusuz ve kokulu olarak iki guruba ayrılırken özellikle jel kalorifer böceği ilaçları temizlik sorununun olmaması ve mekanda her hangi bir hazırlık yapılmaması avantajdır.

Böcek ilaçları sıvı, toz ve jel içerikte olup hepsinin kullanıldığı alanlar ve böcek çeşitleri farklıdır. Açık alan ilaçları ile ev ve kapalı alan ilacı birbirinden farklıdır. Yeni nesil kalorifer böceği ilacı olarak insanların giderek kullanım rahatlığı ve sağlıklı ilaçlarını tercih etmeleri jel ilacı öne çıkarmıştır. Ancak böcek yoğunluğu bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

Sıvı Böcek İlaçları Tehlikeli Midir?

Gerek dış alanlarda gerek iç mekanlarda kullanılmakta olan sıvı kalorifer böceği ilaçları kimyasal özelliğe sahiptir. En zararsız ilaçlar bile bilinçsiz olarak kullanılması durumunda bazı sakıncaları beraberinde getirebilir. Gıdaların üzerine ve insanların daima kullandıkları alanlara direkt olarak ilaç uygulanması olası böcek ilacı zehirlenmelerine sebep olabilir. İlaçlama bu konuda eğitimli ekiplerin işidir.

Kokusuz kalorifer böceği ilacı ile kokulu kalorifer böceği ilaçları uygulama bakımından aynı olup etki özellikleri değişmektedir. Kokusuz haşere ilaçları kalıcı özelliği öne çıkan kimyasallar olup haşerelerin temas etmesi yani sürtünme ve yalama yolu ile böcekleri etkisiz hale getirmekte kokulu kalorifer böceği ilacı ani etkisi olan böcekleri saklandıkları alanlardan çıkarıp daha kısa sürede imha eden bir özelliktedir.

Böcek İlacının Tedbirsiz Kullanılması

Kimyasallar kesinlikle bilinçsiz olarak uygulanmamalı bu konuda deneyim sahibi ekiplerden ilaçlama servisi talep edilmelidir. Sıvı Kalorifer Böceği İlacı bireysel olarak yapılırken çok dikkat edilmeli olası gıda zehirlenmeleri ve kimyasal zehirlenmelerin yaşanma riski unutulmamalıdır. Hiç bir tedbir almadan amatörce yapılan uygulamada solunum yolu ile oluşacak ağır travmaların bilinçsizlik sonucu yaşanması oldukça tehlikelidir.

Kimyasallardan uzak durup işi ehline bırakmak hem başarı hemde sağlık açısından oldukça önemlidir. Yeni nesil böcek ilaçları her ne kadar kokusuz ve zararsız gibi görünse de ağız yolu ile alınması ölümcül hadiseleri doğurur. İlaçlama firmaları böcek ilacı seçiminde uzman kişilerden yaralanır ve böceklerin direnç yapısına en uygun böcek öldürücüleri tercih eder. Bilinçsizce ilaç kullanılamaz.

Jel Kalorifer Böceği İlacının Avantajları

İnsanların eskiden beri hamam böcekleri ve kalorifer böcekleri ile mücadelede kullandığı insektisit böcek ilaçlarına alışıktır. Kokusuz ve jel hamam böceği ilaçlarına pek çok insan düne kadar şüpheyle bakmakta idi. Ancak kokusuz ve jel ilaçlama oldukça yaygın kullanılır hale gelmiştir. Jel kalorifer böceği ilacı hem uygulama kolaylığı, hemde daha pratik ve temizlik istememesi ile tercih sebebidir.

Jel böcek ilaçları tüm böcekler üzerinde etkili olmayıp hamam böcekleri, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği ve karıncalar üzerinde etkili olur. Bunların dışındaki haşereler üzerinde kullanılması olumsuz sonuç alınmasına sebep olacaktır. Kapalı mekanlarda böceklerin yuvalandıkları bölgeler başta olmak üzere haşerelerin geçiş yollarına jel Kalorifer Böceği İlacı uygulanır.

Jel İlaçlama İle Kaç Günde Sonuç Alınır?

Kokusuz ve jel ilaçlama hemen böcekleri ortadan kaldırmaz. İlaçlama yapıldıktan belirli bir süre geçtikten sonra evlerdeki haşerelerin ortadan kalkmaya başladığı görülür. Böcek yoğunluğuna göre bir hafta ile 3 hafta arasında jel böcek ilacı tam kontrol sağlar. Böcekler yemi yedikten sonra yuvalarına gider ve orada ölür. Uzun süre haşerelere karşı koruyuculuğunu sürdürür.

Jel kalorifer böceği yemleri uygulandıktan sonra ortalama olarak 3 ay süre ile kurumadan yüzeyde etkinliğini korur. Daha çok gıda işletmeleri, ofis, fabrika, daire ve hastane gibi tesisler ile mekanlarda zahmetsizce uygulanabilir. Kalorifer böceği yuvalarında bir böceğin jel ilaçtan etkilenerek ölmesi sonucu diğer böcekler ölen böceği yedikleri için tüm yuva dağılarak böcekler yok edilecektir.

Kalorifer Böceği İlaçlamada Dikkat Edilecekler

Kalorifer böcekleri son derece hızlı üreyen ve kolay saklanabilen böceklerdir. Beyaz eşya motor bölgeleri, kapı arası, parke içi ve evin kuytu tüm bölgelerinde kalorifer böceği yuvası bulunabilir. Bu nedenle sıvı kokusuz ilaçlama sadece az yoğunluklu böcek şikayetlerinde tam kontrol sağlar. Bu nedenle yoğun kalorifer böceği ve yavrusu olan mekanlarda sisleme ilaçlama ve jel ilaçlama tercih etmek çok daha isabetli olacaktır.

İlaçlama firmamız yaşadığınız her türlü haşere sorunlarına karşı bilinçli olarak ilaçlama servisi sunmaktadır. İlaçlama öncesi nelere dikkat etmeniz gerektiği anlatılır ve doğru tedbirler ile tam başarıya odaklanılır. Ani öldürücü ilaçlar kokulu özellikte olup, kokusuz ve jel ilaçlama daha yavaş sonuç verir. Ancak bu böcek ilacının zayıf değil daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Nem Böcekleri İle Mücadele bilgi için sayfaya gidiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir