0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği İlaçlama özellikle mutfak ve banyolarda görülen zararlı hamam böceği çeşitlerini önlemede uygulanır. Hamam böcekleri ile mücadele kapsamında yapılan ilaçlama ile evlerin daha hijyenik ve böceklerin yaşam alanlarından arındırılması için belirli periyotlar halinde yapılmalıdır. Kalorifer böcekleri nerede yaşar? kalorifer böcekleri nasıl ürer? gibi pek çok soru insanların aklını kurcalar. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için en az kalorifer böceği ilaçlama kadar kalorifer böceklerinin evlere girişini önlemek şarttır.

Hamam böcekleri ve kalorifer böcekleri, nemli, sıcak ve karanlık ortamlarda daha çok yaşar, hızlı bir şekilde ürer. Kalorifer böceği neredeyse bulabildiği her şeyi yer. Organik olan her şey kalorifer böceği için besin maddesi olabilir. İçerisinde nişasta bulunan tüm yiyecekler, tatlılar ve et kalorifer böcekleri için büyük ziyafet olmasına karşın, kitap sayfaları, dökülen saçlar, deri döküntüleri daha pek çok çok madde hamam böcekleri ve kalorifer böceği için besin değeri taşıyan maddelerdir.

Kalorifer Böcekleri Hemen Her Şeyi Yerler

Kalorifer Böceği İlaçlama yaptırılmayan mekanlarda hızla üreyen kalorifer böceği insanların tükettiği gıdalar arasında dolaşarak insan sağlığını tehdit eder. Kalorifer böcekleri sadece yemek kırıntıları ya da su ile değil, kendi dışkılarını da yerler. Evdeki küçük böcekler de hamam böceği çeşitleri için birer yiyecektir. Ölmüş bir kalorifer böceği başka bir kalorifer böceğinin yemeği olabilir. Bu nedenle kalorifer böceklerini öldürmek onlardan kurtulmak için yeterli olmayacaktır.

Dışkılarıyla ve taşıdıkları mikroplarla sağlık açısından ciddi tehdit sebebi olan hamam böceklerinin evlerden yok edilmesi ancak profesyonel ilaçlama firmalarının uyguladığı kimyasal haşere ilaçlama yöntemleridir. Kalorifer böceği ilaçlama firmaları açık alanlar ve kapalı mekanlarda böcek yoğunluğuna oranla farklı ilaçlama türleri uygularlar. Açık alanlarda bina ve dairelere girmeye çalışan böceklerin önlenmesi için bina etrafında ve böcek üreme bölgelerinde önleyici ilaçlama şarttır.

Kalorifer Böcekleri Nerelerde Yaşar?

Kalorifer böcekleri yiyecek imalatı yapılan ve hizmet verilen fırın, pastane, yemekhane, restoran gibi iş yerlerinde oldukça fazla görülmektedir. Evlerde görülen ve insanların huzurunu kaçıran kalorifer böceklerinin yaşam alanları olarak dikkat çeken bölgeler arasında, bodrum, çatı, depo evlerde ise mutfak, banyo atık su borusu etrafında yer yapar. Kalorifer böceği nem ve sıcağın olduğu her yerde yaşar. Kalorifer böceği ev ve iş yerlerine kanalizasyon borularından sızan su ile gelir ve eve giren bir kaç böcek kısa zaman içinde tüm evi istila etmeye başlar.

Kalorifer böceklerinin yaşam alanları ıslak ve nemli bölgele, karanlık yağ tortuları oluşan depolar gibi böcek üremesine elverişli noktalardır. Tüm bu saydığımız bölgelerde kalorifer böceği ile mücadele bu zararlı böceklerin üremesini engellemede en etkili çözümdür. Ancak özellikle evlerde kapı altı, havalandırma penceresi, lavabo giderleri gibi bölgelerin kapatılması evlere gece kalorifer böceği girişini önlemede oldukça faydalıdır. Bu zararlılar zayıf noktalardan daire içlerine girmektedir.

Kalorifer Böceğine Yaşam şansı Vermeyin

Kalorifer böcekleri ile mücadele insan sağlığının korunması açısından da hayli önemlidir. Mutfak bölgesinde yuvalanan bu zararlı ve pis böcekler insanların tükettikleri gıdalar arasında dolaşıp, salya ve dışkılarını bulaştırarak ciddi hastalık riski taşırlar. Binaların dış duvarlarındaki çatlak ve kırıklar, bodrum ve çatı arası, çöp konteynerleri, bitkilerin çürümüş kısımları ve toprak bölgeler bu böceklerin kolayca yuvalandıkları yerlerdir. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için bireysel mücadele kesinlikle yeterli olmaz.

Yaz dönemlerinde çok ciddi böcek yoğunluğu yaşandığı için sıcak havalarda evde ilaçlama daha fazla yapılmaktadır. Ancak kış dönemlerinde de daire içeri ve iş yerlerinde sıcak ortamlarda sıkça Kalorifer Böceği İlaçlama Servisi bu böceklerin şikayete yol açması nedeni ile verilmektedir. Astek böcek ilaçlama tüm hamam böceği çeşitleri için kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel kalorifer böceği ilaçlama uygulamaları ile insan sağlığının baş düşmanı bu böceklerin yaşam alanlarından sökülüp atılması için ilaçlama servisi vermektedir.

Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Kalorifer Böceği İlaçlama hem sıvı yöntem, hemde jel böcek ilacı kullanılarak yapılmaktadır. Jel böcek ilacı kullanımı evin belirli bölgelerine metrekareye bir damla jel böcek yemi uygulanarak yapılmaktadır. Kalorifer böcekleri nasıl yok edilir? en etkili kalorifer böceği ilaçlama şekli hangisi? diye soran insanların daha iyi seçim yapabilmesi için kalorifer böceği ilaçlama yöntemlerinin iyi bilinmesi gerekir. Sırt pompası kullanılarak yapılan püskürtme yöntemle uygulanan böcek ilacı bir hafta kadar silinmeden bekletilmelidir.

Böceklerin uygulanan ilaçla, temas etmesi ve yalama yolu ile ölmeleri gerekir. En etkili hamam böceği ilaçlama yöntemi olarak kabul edilen sisleme böcek ilaçlaması ise diğer yöntemlere oranla çok daha etkili ve kısa sürede böcekleri imha etmesine karşın evde genel temizlik yapılması gerekir. Kalorifer böceği ile mücadele için kullanılan yöntemler arasında en sağlıklı olanı hiç kuşkusuz jel kalorifer böceği ilaçlama olup hem mekanda temizlik yapılmasına gerek kalmaz . Hem zahmetsiz hemde oldukça etkili bir uygulamadır.

Kalorifer Böceği İlaçlama Şekilleri

Kalorifer böceği nasıl yok edilir? diye araştırma yapan insanlar farklı uygulamalar karşısında hangi yöntemin daha etkili olduğunu bilmedikleri için firmanın yaptığı ilaçlamaya razı olmak durumunda kalmaktadır. Kokusuz böcek ilacı olarak kullanılan sıvı böcek ilaçları kalıcı etkili olup ani öldürücü özelliği yoktur. Hamam böceği ve kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak isteyenler jel böcek ilaçlama yada sıvı böcek ilaçlama yönteminin etkisi hakkında gerekli bilgiyi edindikten sonra seçim yapmalıdır.

Bazı kalorifer böceği ilaçlama servisleri hem jel ilaçlama hemde sıvı ilaçlamayı aynı anda yapmakta ve bu yöntemin daha etkili olduğunu belirterek daha fazla ücret talep etmektedir. Astek ilaçlama olarak bu tür uygulamaların hatalı olduğunu bilerek insanların bu gibi sorularına kaliteli bir ilaçlama yapılması durumunda iki farklı ilacın uygulanmasına gerek yok cevabını vermekteyiz. Sıvı ilaç uygulanan alandaki jel yemler etkinliğini kaybedeceği için bu tür yanlışlara düşülmemelidir. Haşere İlaçlama İstanbul sayfamıza göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir