0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği İle Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği İle Mücadele hem evlerde hemde apartman ve iş yerlerinde sıkça yaptığımız bir ilaçlama türüdür. Böcek ilaçlama kapsamında hamam böceği ile mücadele kadar Kalorifer Böceği İlaçlama yöntemleri de büyük önem taşımaktadır. Lağım kanalları, binaların zemin katları, çöplük alanlar ve diğer çok daha geniş pis bölgelerde kalorifer böcekleri ile mücadele ciddi önem taşımaktadır. Kalorifer böceklerinin yapısı iyi bilinerek bu böceklerin savunma mekanizmalarını çökerten etkili böcek ilaçları kullanılmalıdır.

Hamam böceği ile mücadele etmek için öncelikle evlere nereden girdikleri, nasıl çoğaldıkları ve saklanma alanlarının iyi bilinmesi gerekmektedir. Önleyici tedbirler ile ona göre bir uygulama yapılması önem taşımaktadır. Ucuz kalorifer böceği ilaçlama fiyatları ve basit çözümler ile bu böcekleri yok etmeye çalışmak pek bir işe yaramaz. Kalorifer böceğinin yok edilmesi için kapsamlı bir mücadele yapılması bu böcekleri kökten yok etmek için önemlidir.

Gece mutfağa ve banyoya girdiğinizde böceklerle karşılaşana kadar ne hamam böcekleri nede kalorifer böcekleri sizin zihninizi meşgul etmezler. Hamam böceği, kalorifer böceği ve bazen gümüşçün denilen böcekler en fazla banyo, tuvalet ve mutfak kısımlarında insanların ansızın karşılarına çıkarak ciddi rahatsızlığa yol açarlar. Kalorifer Böceği İle Mücadele marketten aldığınız fısfıslı ilaçları kullanarak yapılacak kadar kolay bir ilaçlama asla değildir.

Bu fısfıslı zehirler, ilaçlar hikaye diyen çok sayıda müşteri evde defalarca hazır böcek ilacı alıp kullandığını ama işe yaramadığını belirtmektedir. Böceklerin ölmesine karşın kısa bir süre sonra çok daha fazla ürediğinden şikayet ederler. Işığı açıp insanları fark edince hızlı bir biçimde kaçıp, mutfak dolabı arkasına filan hızla saklanan kalorifer böcekleri ve hamam böceği ile mücadele çok iyi böcek ilaçları kullanılarak yapılmalıdır.

Kalorifer Böceği İlaçlamanın Önemi

Kalorifer böcekleri ile mücadele sadece böcek görüldüğü zaman değil sizin bir ev almanız, yada bir ev kiralayıp taşınacağınız zaman bile aslında çok mühimdir. Eve taşınmadan önce kalorifer böceği mücadelesi kadar diğer her çeşit haşereye karşı önleyici ilaçlama yaptırmanız çok ama çok önemlidir. Ev boşken böcek ilaçlama yaptırmak hem çok daha zahmetsiz, hemde olası böcek şikayetlerinin yaşanmadan ortadan kaldırılması anlamına gelir.

İnsanların çoğu yeni bir ev aldığı zaman evde böcek sorunu olmayacağını düşünür. Eve taşınmadan ilaçlama yaptırmayı pek önemsemez. Ancak çok fazla böcek şikayeti gelen yaşam alanları sıfır binalar ve yeni taşınılan daireler olarak dikkat çekmektedir. Beyaz nem ve toz böcekleri yeni yapılan binalarda çok fazla soruna yol açar. Daha önce insanların oturduğu ve taşındığı dairelerde olası hamam böceği, karafatma böceği, kalorifer böceği, tahta kurusu, pire, akrep, güve ve tahta kurdu gibi böcekler olabilir.

Ev taşıma kadar zorlu bir uygulama yaptırılan böcek ilaçlama sonrası evi baştan aşağı temizlemek zorunda kalmanızdır. Önemsemediğiniz bir kaç böcek yada ev temiz bir şey olmaz diye aldırış etmediğiniz durumlarda olası zor ölen böcek şikayetleri ile karşılaşmanız size çok ağır bir sonuç olarak yansıyabilir. Çoğu insanlar yaşadıkları böcek şikayetleri karşısında bireysel arayış içine girmektedir. Borik asit, tablet yem ile mücadele yeterli sanırlar. Patatesleri haşlayıp, biraz sıvı yağ ve borik asitle bulamaç yapıp önlem almaya çalışır.

Evin değişik yerlerine koyulan patatesli borik asit böceklerin gezebileceği yerlere konmaktadır. Bir süre sanki başarılı olduğu sanılan bu işlem aslında böceklerin bazılarını öldürmesine karşın yuvadaki çoğu böcek yaşamını devam ettirir. Birde böceklerin bu maddeye karşı direnç kazanması sizin başınızı ciddi anlamda ağrıtacaktır. Bu gibi durumlar göze alındığı zaman hamam böceği ve Kalorifer Böceği İle Mücadele bireysel olarak mümkün değildir.

Kalorifer Böceği İle Mücadele Nasıl Yapılmalıdır?

Kalorifer böceklerini ezerek öldürmenin yumurtalarını bırakmalarına engel olmadığı bilinmelidir. Böcekleri yakmak gibi bir yanlışın bu böcekleri önlemeyeceği, ve elinizde fıs fıs ilaçlar böceklerin üzerine bazı ilaçları sıkmanın böcekleri direnç kazandırmaktan öteye geçmeyeceği iyi bilinmelidir. Hamam böceği ile mücadele şekilleri içinde yer alan kalorifer böceği mücadelesi için üç değişik ilaçlama uygulaması mevcuttur. Kokusuz kalorifer böceği ilaçlama yöntemi daha düşük yoğunluklu böcek sorunlarında evden çıkmanıza gerek kalmadan yapılabilir.

Daha önce ilaçlama yaptırılmayan evler ve orta yoğunluğa kadar kalorifer böceği şikayetlerinde evin kenar köşelerine ve böceklerin saklandıkları yerlere direkt olarak püskürtme ve sisleme şeklinde uygulanır. Birde sıvı kokulu ilaçlar hamam böceği ile mücadele için kullanılır. Bu daha çok ulv makinesi ile çok yoğun böcek şikayetleri ve direnç kazanmış kalorifer böcekleri ile mücadelede son derece etkili bir uygulamadır.

Yeni nesil böcek ilaçları olarak kullanılan jel kalorifer böceği mücadelesi oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Çok aşırı böcek sorunları için yetersiz kalma durumu olsa bile orta yoğunluktaki hamam böceği, kalorifer böceği ve karafatma böcekleri için son derece etkili bir ilaçlama türüdür. Hem sağlıklı olması, hemde evden çıkma yada her hangi bir ön hazırlığa gerek olmaması avantajdır. İlaçlama sonrasında temizliğe ihtiyaç duyulmaması bu ilaçlama yönteminin en önemli özellikleridir.

Kalorifer böceği ilaçlama fiyatları tüm bu durumlar göz önüne alındığı zaman ucuza yapılması mümkün olmayan bir durumdur. Kalorifer Böceği İle Mücadele kapsamında ev yada iş yerlerinizde ilaçlama yaptıracağınız zaman Astek ilaçlama firmasını arayarak hem yapılacak ilaçlama türü hemde ilaçlama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Profesyonel bir ilaçlama desteği her zaman başarılı sonuç demektir. Kalorifer böceklerinden bireysel olarak kurtulmanız ve ucuz ilaçlama ile önlemeniz asla çözüm olmaz. Zehirli Akreplerden Nasıl Kurtulunur? biliyormusunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir