0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği Neden Olur

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği Neden Olur? evlerde görülen sarı böcekler sağlık açısından çok zararlıdır. İlaçlama firmaları yaz aylarında bina ve iş yerlerinde sıkça hamam böceği mücadele hizmeti verir. Havaların ısınması ile birlikte çok fazla karşınıza çıkmaya başlayan pis böceklerdir. Geceleri ışığı yakınca mutfakta her yerde görülen kahverengi böcekler ısı ve nemi çok sever. Görünüm olarak kahverengi, kırmızımsı renklere sahip olan daire içlerinde tükettiğimiz tüm gıdalara ortak olan bu böcekleri yok etmenin en etkili yolu kalorifer böceği ilaçlamasıdır.

Zararlı hamam böcekleri içinde çöpçü böcekler olarak dikkat çeken Kalorifer Böceği Neden Olur? sorusuna yaşam alanlarının nereler olduğunu hatırlatarak cevap verebiliriz. Kalorifer böceklerinin en fazla saklandıkları bölgeler, binaların dış duvarları ile toprak zeminlerin birleştiği alanlar, duvar çatlakları ve nemli bölgeler ilk sırada gelir. Zamanla buralarda çoğalıp binaların zemin katları ile ortak kullanım alanlarına yerleşirler.

Eve yerleşen kalorifer böceği kısa sürede yumurtlayarak çok çabuk ürer ve insan sağlığını tehdit ederler. Kalorifer Böceği Neden Olur? evlere giren ve insanların gıdaları üzerinde dolaşan kalorifer böcekleri insanı ısırır mı? zehirlenmeye neden olur mu? diye düşünenlerin bilmesi gereken zehirsiz olup insanları ısırma özelliklerinin olmamasıdır. Alman hamam böceği olarak ta bilinen ve uçabilme özelliğine sahip olan böcekler olmasına karşın çok nadir kısa mesafede uçtuklarına şahit olunur.

Kalorifer böcekleri hangi mevsimde çoğalır? diyorsanız üreme dönemleri bahar ayları olup ısınan havalar ile birlikte evin içinde daha yoğun karşımıza çıkarlar. Kalorifer böceği yumurtalarını evin mutfak ve banyo bölgeleri başta olmak üzere, kapı araları, parke dipleri ve duvar çatlakları gibi pek çok bölgeye bırakır. Kalorifer böceklerinin en fazla görüldüğü yerler çöplük alanlar ve karanlık nemli bölgelerdir. Kalorifer petekleri ve elektrikli cihazların motor bölümlerine yuvalandıkları bilinmektedir.

Kalorifer Böceği Evlere Neden Yerleşir?

Çöp konteynerleri ve etrafında kolayca beslenme ve üreme imkanına sahip olan kalorifer böceği geceleri buralardan evlere girer. İlk olarak bina içlerine yerleşen bu zararlı böcekler yumurtlama dönemleri olan zamanlarda korunaklı bölgelere yumurtalarını bırakarak bina içinde hızla çoğalmaya başlarlar. Kalorifer böceklerinin üreme alanları olarak bilinen kuytu ve nemli alanlardır. Bina ortak kullanım alanları düzenli olarak ilaçlama işleminden geçirilmediği zaman bina içinden daire içlerine hızla yayılmaya başlarlar.

Kalorifer böceklerinin çoğalması için yumurtlama dönemleri önemli avantajdır. Yavru böcekler çok küçük lavabo boşluklarından bile kolayca evlerin içine girebilir. Bina havalandırması ve boru giderleri içinde evlere rahat bir şekilde girebilen böceklerin evde üremesi demek hayatınızın bu böcekleri evinizde çok fazla görmekle geçmesi anlamına gelir. Evde kalorifer böceği görür görmez hemen profesyonel bir ilaçlama firmasından ilaçlama desteği almak bu böcekleri evden arındırmada çok önemli bir görev görür.

Kalorifer Böceği Nereden Gelir? sorusuna verdiğimiz bu bilgiler ışığında yanıt alan insanlar kalorifer böceklerine karşı bireysel mücadele yerine bilinçli ve profesyonel çözüm çok daha kalıcı olacaktır. Kalorifer böcekleri pis ve çöplük alanları sevdikleri için binaların yoğun atıl eşya bulunan zemin katları tercih eder. Koridorlardaki su saatleri ve kapı çerçevelerinin arasını kendilerine yuva edinerek buralara bıraktıkları yumurtalar sayesinde kolayca sayılarını artırıp insanların huzurunu kaçırırlar.

Kalorifer böceği neden olur diye düşünen insanların tüm bu olumsuz şartların aslında kalorifer böceklerinin yayılmasına öncülük ettiğini bilmek gerekir. Kalorifer böceklerinin yumurta bıraktığı alanların böylesi yerler olduğunu bilerek pis alanların temizlenerek bu istilacı böceklerin ilaçlama ile ortadan kaldırılması gerekir. Kalorifer böcekleri hangi mevsim ürer sorusuna ise en fazla üredikleri dönemler mayıs ve haziran ayları olup yumurtadan çıkan yavru böcekler yetişkin hale gelerek evlerde oldukça fazla sıkıntıya sebep olur.

Kalorifer Böceği Hastalık Bulaştırır Mı?

Daire içlerinde böcek şikayeti yaşanması durumunda derhal müdahale ederek evde kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak gerekir. Kalorifer böceği üreme şartlarının ortadan kaldırması ve mutlaka yaza girerken bina yada daire içinde kalorifer böceklerine karşı ilaçlama servisi alınması gerekir. Çok sıcak ve nemli ortamları seven kalorifer böceği, yumurtlayarak çoğalır ve bir seferde 200 kadar hamam böceği yumurtası bırakabilir. Bu yumurtlar 18 günde gelişimini tamamlayarak kalorifer böceği bireyleri olarak insanların huzurunu kaçırırlar.

Kalorifer böceği 10 katlı bir binayı bir gecede dolaşabilen kalorifer böcekleri bir günde ortalama 4.5 km yol kat edebilirler. Buda bu zararlı böceklerin bir bina içine girdikten sonra kolayca diğer tüm dairelere yayılabileceğine işarettir. Alt dairede yada üst dairede hamam böceği şikayeti varsa yan dairelere böcek sızması çok daha çabuk ve fazlaca olur. Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum diye çare arayanların dikkat etmedikleri bu noktalar aslında zamanla kalorifer böceği istilasına zemin hazırlayan en önemli şartlardan biridir.

Hastalık bulaştıran böcekler insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder. Kalorifer böceği pislik ve mikrop taşıyıcıdır. Kalorifer böceği insanlara birçok mikrop ve hastalık bulaştırabilir. Her yeri gezebilen kalorifer böceği dışkı ve salyaları ile gittiği yerde mikrop bırakır. Kalorifer böceğinin bulaştırdığı hastalıklar verem, Pnomoni, alerjik reaksiyonlar, dizanteri, astım, mantar hastalıklarıdır. Evde kalorifer böceği görülmesi durumunda hemen bir böcek ilaçlama yaptırmak oldukça faydalıdır. Evde Kalorifer Böceği Neden Olur? kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? diyenlerin merakını giderecek bu yazının size faydalı olacağını düşünüyoruz.

Hamam böceği ve kalorifer böceği sorunlarında bireysel çözümler aramak yerine profesyonel bir kalorifer böceği ilaçlama firmasından ilaçlama yardımı almanız çok daha faydalı ve kalıcı çözüm olur. Ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ve en etkili kalorifer böceği ilaçları kullanan Astek ilaçlama garantili ilaçlama yapmaktadır. yaşam alanlarınızı böceklerden temizlemek için bizden ilaçlama desteği almanız size uzun süreli çözüm sağlar. Kedi Piresi İnsan Saçına Geçer Mi biliyor musunuz?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir