0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği Yavrusu Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Kalorifer Böceği Yavrusu Nasıl Yok Edilir? kalorifer böceği üremesinde, kalorifer böceği yavruları önemli yer tutar. Böcek ilaçlama yaptırılmayan mekanlarda özellikle evinde hamam böceği ve kalorifer böceği şikayeti yaşayanların başına musallat olurlar. Mutfak bölümünde etrafta sağa sola kaçışan yavru kalorifer böceği görmeleri gibi istenmeyen durumlardır. Böcekler yumurtadan çıktıktan sonra belirli bir aşamada küçük boyutlarda İnsanların gözlerine takılan özellikleri ile öne çıkar.

Kalorifer böceklerine, Alman hamam böceği ismi de verilir. Erişkinlerin boyu ortalama 1-2 santimetre civarındadır. Bu böceklere renginden dolayı sarı böcek yakıştırması da yapılmaktadır. Sıcak ortamları sevdikleri için kalorifer böceği ismini almışlardır. Ortalama yaşam sureleri on on beş ay civarında olduğu bilinmektedir. Dünyanın hemen her bölgesinde yaşayan, ülkemizde de sıkça görülen zararlı pis istilacı bir böcektir. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için mutlaka evde kalorifer böceği ilaçlama hizmeti almanız şarttır.

Peki kalorifer böceği nerede yaşar? yavru Kalorifer böcekleri nerelerde saklanır? doğal olarak bunu pek çok insan merak eder. Bu böceklerin beslenme imkanı ve gizlenme imkanı buldukları sürece evde çok hızlı üreyip uzun süre evden gitmedikleri bilinmelidir. Nemli, karanlık ve sıcak ortamlar bu böcekler için biçilmiş kaftandır. Evlerin en fazla mutfak ve banyo bölgelerinde ortaya çıkarlar. Özellikle uluslararası taşımacılıkta kullanılan gemiler ve insanların hoşça vakit geçirmek istedikleri restoranlarda bu böceklere fazlaca rastlanır.

Elektrikli cihazların içinden beyaz eşyaların motor bölümlerine kadar pek çok alanda kalorifer böceklerine ve kalorifer böceği yavrularına rastlamak mümkündür. Evlere daha çok gider boruları, kanalizasyon kenarları, su sızdıran bölgeler, alışveriş poşetleri, kapı adları ve lavabo giderleri gibi bölgelerden gelirler. Yediğimiz yemediğimiz hemen her besini tüketen oldukça pis bir böcektir. Ayrıca besinlerimizin üzerinde dolaşarak tükettiğimiz besinlerin salya ve dışkılarını bırakarak gıda zehirlenmelerini tetiklerler.

Kalorifer Böceğinin Zararı Ve Önlem

Kalorifer böcekleri son derece pis ve hastalık bulaştırıcı böceklerdir. Çok sıcak ve nemli ortamları oldukça fazla severler. Yumurtlayarak çoğalır ve sayılarını hızla artırabilirler. Yumurtadan 18 günde gelişimini tamamlayarak böcek halini alan bu böcekler binanın hemen her tarafında dolaşabilme kabiliyetine sahiptir. Yavru kalorifer böceği nasıl yok edilir? diyorsanız bu böceklerin üreme şartlarını bilmeniz gerekir. Karanlık, nemli ve rutubetli ortamlarda bolca yumurta bırakan bu böcekler tek seferde 200 kadar yumurta bırakabilir.

Pek çok insan evinde kendi imkanı ile kalorifer böceklerine karşı mücadele vermektedir. Gerek doğal böcek ilaçları yapımı ile, gerek bitkisel ürünler kullanarak böcekleri yok etmeye çalışırlar. Ancak görürler ki ne kadar çaba gösterirse göstersinler belirli bir süre görmeseler bile daha sonra evin her tarafında karşılarına çıkmaktadır. Buda bireysel mücadelenin yetersiz kaldığına en belirgin işarettir. Kalorifer böcekleri ile mücadele de son yıllarda en fazla kullanılmaya başlayan yöntem hiç kuşkusuz jel kalorifer böceği ilaçlama yöntemidir.

Oldukça sağlıklı, kokusuz ve insanlara hiçbir zahmeti yoktur. Ayrıca jel hamam böceği ve kalorifer böceği ilaçları böcek ilacını tüketen bir böceğin gidip yuvasında ölmesiyle diğer böceklere de tıpkı bir virüs gibi ölümün bulaşmasına sebep olur. Çünkü böcekler birbirlerinin ölüsünü, dışkısını ve cesedimi yiyerek beslenebilirler. Bu böceklerin yavruları daha çok dolap içleri, elektrik prizleri, makinelerin motor aksamları gibi yerlerde gizlenir ve yuvalanırlar.

Jel ilaçlama yapılırsa buralara 15-20 gün içinde tam etki ederek böceklerin büyük ölçüde ortadan kaldırılmasını sağlar. Son derece sağlıklı ve kokusuz bir yöntem olduğu için pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Gerek hamam böceği yavrusu, gerek kalorifer böceği yavrusu yaz dönemlerinde adeta mantar gibi sağdan soldan evin etrafında görülmeye başlar. Bu böceğin ne kadar istilacı bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Bireysel böcek ilacı kullanarak bu böcekleri yok etmek kesinlikle mümkün değildir. Çünkü bu böcekler oldukça dirençli bir yapıya sahiplerdir.

Hamam Böceği Yumurtasına İlaç İşler Mi?

Bu zararlı haşere son derece istilacı olup, asıl tehlikeleri böcek yumurtasına ilaç işlememesi gibi bir durumlarının olmasıdır. Peki kalorifer böceği nasıl yumurtası nasıl yok edilir? diyorsanız kalorifer böceği ilacı böcek yumurtalarına tam olarak etki etmez. Çünkü açıktaki böcek yumurtalarını etki eden ilaç kullanmış olsanız bile duvar içindeki ve yarıklardaki böcek yumurtalarını hiçbir ilacın etki etmeyeceği bilinen bir gerçektir. Bu nedenle kalıcı etkili ilaçlar uygulamak hamam böceklerini yavrularını öldürür.

Ayrıca yumurtadan çıkan diğer böceklere de ilaç etki gösterebilir. İnsanlar bizi arayıp hamam böceği yavrusu nasıl yok edilir? ya da kalorifer böceği yavrusu nasıl yok edilir? diye sorular sormaktadır. Bilmeniz gereken bu böceklerin yetişkinleri ve yavruları evin dip bölgelerinde gizlenirler. Bu bölgeler bazen elektrik prizlerinin içleri, bazen duvarların araları olabilmektedir. Buralara sıvı böcek ilaçları işlemiyorsa yada sıvı böcek ilacı kullanılamıyorsa farklı ilaç kullanmak kaçınılmaz olacaktır.

Bu ilacın hem oldukça etkili ve kalıcı olması, hem de elektronik aksamlara ve tesisata zarar vermemesi gerekir. Yeni nesil hamam böceği ve kalorifer böceği ilacı olarak bilinen jel hamam böceği ilacı tamda bu özelliktedir. Çünkü bu tür yerlere etkili ilaç uygulanması gerekir. Buda 15-20 gün için bir zaman beklenmesini ve ilacın silinmemesini zorunlu kılar. Jel kalorifer böceği ilaçları da bu şekildedir ancak bir böcek jel böcek yemini yedikten sonra gider yuvasında ölürse yuvadaki ölü böcekleri diğer böcekler yiyecektir.

Hem ölen böceği hem de böceğin dışkısı ile cesedini yiyerek zincirleme bir şekilde ölmeye başlayacaklardır. Buna domino etkisi adı verilir ve tüm hamam böceği türlerinde oldukça etkili bir sonuç ortaya çıkarır. Kalorifer Böceği Yavrusu Nasıl Yok Edilir? iyi anlamak bu işin bireysel çabalar ile kısmen fayda sağlasa bile kesin sonuç alınamayacağını bilmek gerekir. Hamam böceği yumurtasını yok etmek için evin dip köşelerini silmek faydalıdır. Yaptırılacak jel ilaçlama yada sıvı kalorifer böceği ilaçlama ile çok daha etkin sonuç alınır.